Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 22:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kolejna dieta - cud, dywagacje forumowicza Luca  (Przeczytany 58642 razy)
Stańczyk
« Odpowiedz #20 : 17-07-2010, 20:49 »

No ale co ma dać taka dietka?
Ma zacząć naprawiać twój organizm i pozbyć się nietolerancji pokarmowych na większosć pokarmów. Nietolerancja objawia się wzdęciami, gazami, śluzem w stolcu, niepełnymi wypróżnieniami.
A usunie przyczynę tych nietolerancji, czy tylko nałoży tapetkę?
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #21 : 17-07-2010, 20:54 »

A czy stosuje się jakieś suplementy lub leki lub jakieś inne metody niezgodne z naturą?
Rotacja pokarmowa nabiału, glutenu oraz innych pokarmów jadanych w ten jeden dzień w tyg. ma na celu odczulenie organzimu na produkty, które nietolerujemy.
Ja tylko nakreśliłem co i jak reszta czy skorzystacie czy nie należy do was. Nikogo do niczego nie namawiam broń Boże. Ja jestem zadowolony to dlaczego nie miałbym się podzielić tym z innymi? Niech tylko jednemu pomoże to już będzie sukces...
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #22 : 17-07-2010, 20:57 »

Dobrze, dobrze, przecież cię nie atakuję. Zadałem rzeczowe pytanie a ty wyskakujesz z ogólnikami. W jaki sposób organizm się odczula na gluten, gdy spożywamy go z przerwami? Skąd się w ogóle bierze jego nietolerancja?
Zapisane
pollo
« Odpowiedz #23 : 17-07-2010, 21:02 »

Coś w tym jest. Ja staram się stosować rotacje (nie jem codziennie tych samych pokarmów, jednak jem mięso i rybę w tym samym dniu). Ponadto ostatnio zrobiłam sobie dzień dziecka jedząc gluten i słodycze i nie wiem dlaczego, ale nawet po tym występku lepiej się czuję..
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #24 : 17-07-2010, 21:24 »

Dobrze, dobrze, przecież cię nie atakuję. Zadałem rzeczowe pytanie a ty wyskakujesz z ogólnikami. W jaki sposób organizm się odczula na gluten, gdy spożywamy go z przerwami? Skąd się w ogóle bierze jego nietolerancja?
Szczegóły dokładnie to Dr. Witoszek zna, ale ja wiem tyle, że sami jesteśmy sobie winni wszystkiemu.
Należy zadać sobie jedno pytanie? Dlaczego niektórzy stosują terapię hormonalne, sterydowe czy jedzą antybiotyki garściami i nie mają grzybic lub innych problemów? A ty np. zjadłeś kilka tabletek i masz problem na całe życie? Nie tyle wina leży po stronie tych środków co po naszej że doprowadzamy przez oodżywienie stan do takiego organizmu, że te wszystkie specyfiki nam szkodzą. Podam przykład - dwóch kolegów obydwoje te same parametry i ćwiczą na siłowni. Obydwoje w jednym okresie zaczynają stosowac doping(Sterydy) wszystko idzie dobrze do czasu, jeden z nich nagle zaczyna mieć problemy żołądkowe i po kilku takich dniach odstawia sterydy drógi z nich stosuje dalej bez problemów jakichkolwiek ze strony przewodu pokarmowego. Jak się okazuje pierwszy z nich do dzisiaj ma problemy podejrzewam, że na tle grzybiczym gdyż cały czas narzeka na jelita drógi mimo, że minęły 2 lata stosuje dalej sterydy mimo, że minęły 2 lata i cieszy się dobrym zdrowiem. Co zauważyłem w tym wypadku ten stosujący do dzisiaj sterydy nie jadał nigdy nabiału, a ten który ma problemy do dzisiaj podczas zażywania wypijał nawet do 1 litra mleka dziennie oraz dużo jogurtów. Widzicie w tym sens? na pewno.
Jedzenie codzienne nabiału, cukrów prostych oraz glutenu ze zbóż powoduje szerg chorób, a stosowanie dodatkowo jakichś wspomagaczy lub leków powoduje, że te leki szkodzą nam niemiłośiernie powodując później szereg problemów. Nie jest to dieta tylko na grzybice. Ale na wszystkie choroby jak WZJG< Crohn<Candida<Autyzm itd.
Jest to dieta niskowęglowodanowa. Gdyż w zasadzie opiera się na białkach oraz tłuszczach, ale i zawiera w sposób rozsądny węglowodany głównie z warzyw i niewielką ilość owocu jak nadejdzie ochota.
Coś w tym jest. Ja staram się stosować rotacje (nie jem codziennie tych samych pokarmów, jednak jem mięso i rybę w tym samym dniu). Ponadto ostatnio zrobiłam sobie dzień dziecka jedząc gluten i słodycze i nie wiem dlaczego, ale nawet po tym występku lepiej się czuję..
Pollo spróbuj jadac jeden rodzaj białka w jednym dniu. Widocznie organizm tego potrzebował, a by tak dzień zrobić. Rób tak przynajmniej raz w tyg. Staraj się jednak nie szaleć z węglami i nie zjadać ich w kolosalnych ilościach, a tak to zjadaj wszystko na co akurat masz smak. Chodzi o to, aby przestać bać się jedzenia i wrócić do normalności, gdzie niejednokrotnie nie mamy możliwości odmówienia tej lampki szampana, czy kawałku tortu wtedy wychodzimy na dziwaków i źle się czujemy wtedy, a przecież nie o to chodzi.
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #25 : 17-07-2010, 21:42 »

No i temat został przeniesiony do tego wchodząc na niego widzimy tylko ten jeden ostatni post. Ehhh trudno skoro błędy są ważniejsze od wiedzy i pomocy to już nic na to nie poradzę...
Pzdr bracia i siostry.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #26 : 17-07-2010, 21:47 »

Cytat
to już nic na to nie poradzę...

Wystarczy, że poprawisz te błędy i nie będziesz ich robił w przyszłości. Zawsze miałeś problemy z poprawnym pisaniem, jednak potrafiłeś trochę czasu poświęcić na poprawienie błędów przed wysłaniem postu. Skoro postanowiłeś wrócić na nasze forum (ciekawe na jak długo tym razem) to wróć również do pisania bez błędów.
« Ostatnia zmiana: 17-07-2010, 21:52 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #27 : 17-07-2010, 22:01 »

Rysiek, uważasz, że Szczypior jest aż tak prosty? Kiedyś jak czytałam jego posty to co nieco z nich rozumiałam. A tego, co pisze Luc nijak nie mogę pojąć. No tym razem dałam się zmylić Szczypiorowi. Pewnie miał dziś "dzień totalnego luzu totalny off" i wypił coś mocniejszego przed wejściem na forum...  msn-wink
« Ostatnia zmiana: 17-07-2010, 22:04 wysłane przez Agata » Zapisane
Luc
« Odpowiedz #28 : 17-07-2010, 22:06 »

Drogi kolego pierwszy raz spotykam się z forum, gdzie błędy przekłada się nad wiedzę. Nigdy nie miałem żadnych problemów z pisaniem oraz nigdy nie przedkładałem tego ponad wiedzę. Nigdzie nie wróciłem chyba ci się coś pomyliło Rysiu. W poście wyżej w który mnie upominasz o robienie błędów sam ich zrobiłeś kilka dobrze, że inny moderator w miarę szybko zareagował i cię poprawił.
To co napisałem jest wystarczające i nie ma potrzeby rozgadywania się na ten temat. Kto chce to skorzysta kto nie to trudno jego strata. PZDR
Zapisane
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #29 : 18-07-2010, 06:36 »

Drogi kolego pierwszy raz spotykam się z forum, gdzie błędy przekłada się nad wiedzę. PZDR
Tekst z błędami, pisany chaotycznie zniechęca do czytania, a zawarta w nim nawet najcenniejsza wiedza nie zostaje odczytana. Jest regulamin forum, warto przeczytać. 

To co napisałem jest wystarczające i nie ma potrzeby rozgadywania się na ten temat. Kto chce to skorzysta kto nie to trudno jego strata.
Luc, obrałeś taki sposób w dochodzeniu do zdrowia (fajnie, że Ci pomaga), podzieliłeś się tą informacją, ale nie oczekuj, że będziemy Ci bić brawo.
Ja, już to wszystko kiedyś przerabiałam, dieta wegetariańska, tłuszczowa, białkowa, rozdzielna... Nawet muszę powiedzieć, że na początku każdej z nich czułam się lepiej. Ale każda długotrwała eliminacja pokarmowa prowadzi do niedoborów, nie wychodzi nam na zdrowie. Natomiast o jedzeniu codziennie  cukrów prostych, nabiału i glutenu, że powodują szereg chorób, my wiemy. Możesz o tym przeczytać w książkach p. Słoneckiego i tu http://www.bioslone.pl/
Nie walczymy też z Candidą, a w miarę zdrowienia dolegliwości same ustępują.
Zapisane
pollo
« Odpowiedz #30 : 18-07-2010, 06:51 »

Zgadzam się z poprzednikami. Jak zadbamy o organizm to wszelkie choróbska się z nas wyniosą.
Wiele osób wyleczyło się z tych czy innych chorób za pomocą MO,DP i KB. Poszukaj trochę msn-wink.
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #31 : 18-07-2010, 07:17 »

Co kto woli.
Zapisane
pollo
« Odpowiedz #32 : 18-07-2010, 08:19 »

Jednego nie rozumiem. Wchodzą na to forum ludzie, którzy krytykują stosowane tutaj metody (najpierw Martina, później Luc). To wygląda trochę jak kuszenie Jezusa przez szatana. Zrób to, siamto a zobaczysz efekty. Czy widzisz tutaj ludzi niezadowolonych ze stosowanych metod? Bo ja nie. Tak więc znajdź sobie inne forum, na którym będziesz wygłaszał swoje teorie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #33 : 18-07-2010, 08:20 »

Załóż swoje forum albo przynajmniej bloga. Przyciągniesz masę ludzi z takim rewelacyjnym pomysłem na zdrowie. Możesz wtedy stworzyć regulamin , w którym będzie punkt, że drugi piszemy jako drógi. No i wiele innych.
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #34 : 18-07-2010, 09:57 »

Scorupionie mów za siebie skoro pasuje ci to co stosujesz to rób to dalej, ale jest tutaj sporo osób które pomimo picia MO oraz stosowania zasad prozdrowotnych nie udaje im się pozbyć problemu i ciągle męczą ich te same dolegliwości zwłaszcza związane z przewodem pokarmowym. Ale z jednym macie rację nie jest to moje forum i jestem tutaj tylko gościem, ale forum to forum i chyba nie jest zabroniona wymiana poglądów na dany temat nawet jeżeli krytykuje założenia na których ono się opiera? Nie skrytykowałem waszej diety poprostu napisałem małę korekty które możliwe, że komuś pomogą zwłaszcza to dotyczące jedzenia jednego rodzaju białka (mamie mojej znacząco zmniejszyły się żylaki od kiedy zaczeła tak jadać). Nabiał to alergia , a zboża to choroby więc najlepiej to rotować, owoce od czasu do czasu w niedużych ilościach podobnie miód, czekolada. Mam nadzieje, że informacje te komuś się przydadzą i po zastosowaniu poprawią jeszcze bardziej swoje zdrowie. Spotkałem się kiedyś na jednym forum z sytuacją, gdzie koleś jako admin krytykował to co pisał jeden gość bardzo stanowczo. Po czym sam stosował się do zasad podanych do tego gościa nie przyznając się do tego oficjalnie na forum, gdyż było to sprzeczne z regułami obowiązującymi na tym forum. Mam nadzieję, że Scorupion nie upodobni się do tego admina.
Chciałbym się dowiedzieć co Mistrz sądzi na temat jadania jednego rodzaju białka dziennie oraz rotowania pokarmów. Czy jest to nie do przyjęcia dla ludzi mających problemy ze zdrowiem?
Zapisane
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #35 : 18-07-2010, 10:15 »

...(mamie mojej znacząco zmniejszyły się żylaki od kiedy zaczeła tak jadać). Nabiał to alergia , a zboża to choroby więc najlepiej to rotować, owoce od czasu do czasu w niedużych ilościach podobnie miód, czekolada.
Luc, ale ty jesteś uparty. Ty nic nowego nie piszesz, to wszystko jest już napisane na tym forum, że nabiał, cukier i gluten nie ułatwia zdrowienia. A nie zastanowiłeś się nad tym, czy przypadkiem Twojej mamie właśnie ograniczenie tego badziewia - poprawiło komfort życia.
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #36 : 18-07-2010, 13:25 »

Nabiał to alergia , a zboża to choroby więc najlepiej to rotować, owoce od czasu do czasu w niedużych ilościach podobnie miód, czekolada. Mam nadzieje, że informacje te komuś się przydadzą i po zastosowaniu poprawią jeszcze bardziej swoje zdrowie.
Czyli co, nie wiesz za bardzo jak to się dzieje, że pewne objawy chorobowe ustępują na diecie eliminacyjnej? Przeszedłeś na nią, czujesz się lepiej i wyciągasz z tego wniosek, że to sposób żywienia na całe życie. Poczekamy, zobaczymy.
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #37 : 18-07-2010, 14:08 »

Zbóż i nabiału oraz cukrów prostych nie powinniśmy nadużywać nawet będąc zdrowym. Nie pisałem, że to jest sposób na całe życie, ale sposób by pozbyć się aktualnego problemu, by te czynniki nie szkodziły nam tak jak do tej pory. Niemniej jednak diata niskowęglwodanowa to jest sposób na życie...
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #38 : 18-07-2010, 14:17 »

Ok napisałem co miałem do napisania kto chce niech spróbuje kto nie to jego sprawa nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę zwłaszcza, że tutaj co poniektórzy są bojowniczo nastawieni do czegoś co się niezgadza z zasadami forum lub lekko odbiega. A już nie daj "Boszhe" skrytkować MO lub koktajl to już wogóle... Pozdrawiam wszystkim i życzę odnalezienia prawidłowej drogi...
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #39 : 18-07-2010, 15:38 »

życzę odnalezienia prawidłowej drogi...
Problem jest w tym, że drogi większości forumowiczów idą w innym kierunku, niż twoja.
Ty w poz. MO wpisałeś "Nie ma takiej potrzeby" i to twoja droga, my natomiast uważamy, że MO i KB to podstawa w dochodzenia do zdrowia i to nasz wybór.
Kto ma rację rozstrzygnie czas msn-wink.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!