Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 19:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kolejna dieta - cud, dywagacje forumowicza Luca  (Przeczytany 58685 razy)
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #80 : 19-07-2010, 23:29 »

A oto dla przypomnienia "próbka pisma ręcznego" pana Szczypiora. Jak dla mnie zarówno "styl", charakter popełnianych błędów oraz poglądy dietetyczne są aż za bardzo podobne do zawartych w wypowiedziach Luca.


« Ostatnia zmiana: 19-07-2010, 23:32 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Luc
« Odpowiedz #81 : 19-07-2010, 23:39 »

Zibi - nigdy nie krytykuje tego czego nie spróbuje taką mam zasadę. Ps. nie stosuje żadnych suplementów, leków, homeopatyków, mikstur, koktajli ani żadnych innych cudownych środków, a odżywiam się bardzo podobnie do was krytykując tylko jadanie glutenu(wy również) i nabiału(wy również z wyjątkiem masła- śmietany) - masło i śmietana zwłaszcza to drógie to produkty tak samo alergenne jak reszta nabiału czyli jak mleko wam szkodzi to i te dwa produkty. Chociaż masło jest z tego wszystkiego najlepsze. Nie łaczenie pokarmów białkowych to trzecia sprawa. I tyle.  
Heniek nie masz lepszych argumetów na pisanie to wyszukujesz jakieś stare posty. Aha w psychologa się bawisz:)
Ja bym się na miejscu Szczypiora wkurzył. Poglądy dietetyczne mam zupełnie inne Owoce jadam od zawsze zwłaszcza, leśne. Ziemniaki polecam jako najlepsze źródło węglowodanów dla osób mających problemy z jelitami. Może to na początku być jedyne źródło węgowodanów bez warzyw. Zobaczycie jak szybko miną wzdęcia, gazy itd. Tak więc ziemniaki są świetne smile
Nie wiem czy wogóle moje pisanie ma tutaj sens to jak bicie głową w mur. Porównuje to do przyjścia człowieka jedzącego niskowęglwodanowo na forum z dietą wegetariańską i na odwrót i przekonywania do swoich racji, gdzie większoć miażdży biedaka swoimi teoriami. Ale moja dieta się stosunkowo nie różni od waszej jednak są niewielkie detale, które każdy powinien dopracować sobie sam i nie trzymał sie sztywno reguł i do tego zmierzałem cały czas. A oburzenie co niektórych wynika głównie z mojej krytyki MO czyli podwaliny tego forum bez której cała idea by upadła. Nie zamierzam dłużej nikogo przekonywać do niczego zresztą nie było to moim zamierzeniem od początku.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2010, 23:41 wysłane przez Luc » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #82 : 19-07-2010, 23:43 »

Ale jak przyjrzysz się temu postowi, to zobaczysz, że Szczypior i Luc popełniają te same błędy językowe np. stawiają kropkę po "dr".



Szczegóły dokładnie to Dr. Witoszek zna, ale ja wiem tyle, że sami jesteśmy sobie winni wszystkiemu.

Wszystko w temacie jest ujęte w tym artykule, gdzie dr. Witoszek krytykuje MO.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2010, 23:54 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Luc
« Odpowiedz #83 : 19-07-2010, 23:55 »

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=14070.20 - Martina to też Szczypior, a jak by inaczej. Całkowicie się nie zgadzam z jej założeniami - suplementy, dieta itd.
Jeszcze jakbym poszukał to znalazłbym kilku Szczypiorów. Przerąbane ma chłopak teraz każdy kto skrytkuje cokolwiek na forum zostanie uznany za Szczypiora. Ale mniejsza z tym nie interesuje mnie to wogóle co miałem powiedzieć to już powiedziałem, a co kto zrobi to tylko jego i wyłącznie jego sprawa. Pozdrowionka i trzymajcie się dobrze...
« Ostatnia zmiana: 19-07-2010, 23:59 wysłane przez Luc » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #84 : 19-07-2010, 23:57 »

Poza tym ja wiem gdzie zgubiłeś kropkę smile Pamiętałeś za to, aby ją wstawić przy nazwisku pani Witoszek, przy jej tytule doktorskim. Niezły to doktor, który ma kropkę przy "dr".

Wszystko w temacie jest ujęte w tym artykule, gdzie dr. Witoszek krytykuje MO.
Każda przechrzta będzie krytykować MO, bo to poważna konkurencja dla ich pokrętnej blagierskiej medycyny bis.
Zibi - nigdy nie krytykuje tego czego nie spróbuje taką mam zasadę.
Co Ty Heniek, to Pani Witoszek się podszywa pod Luca (doktora Lutza) lub pod Szczypiora...
« Ostatnia zmiana: 20-07-2010, 00:01 wysłane przez Zibi » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #85 : 20-07-2010, 00:01 »

Martina popełnia zdecydowanie mniej błędów niż Szczypior lub/i/też Luc.

Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #86 : 20-07-2010, 00:13 »

Wychodzi na to, że Luc plagiatuje Szczypiora...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #87 : 20-07-2010, 05:38 »

Luc, a może ta rozdzielna dieta jest przyczyną twojego bizantyjskiego stylu pisania, z błędami w prawie każdym zdaniu? A przejdź na krótko na inną i sprawdź czy tak będzie nadal?
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #88 : 20-07-2010, 09:18 »

Luc, ja rowniez jestem zdrowa. I powiem wiecej, nie jestem na zadnej diecie, jem to na co mam ochote, oczywiscie zadnych swinstw. Pije duzo wody, pije rowniez wino do posilku. I co ty na to? MO to placebo?
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #89 : 20-07-2010, 09:45 »

I co ty na to? MO to placebo?
E tam, Emisiu, ty jesteś nieformalnym członkiem kadry, więc to się nie liczy.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #90 : 20-07-2010, 09:48 »

A poza tym, jedna Emisia wiosny nie czyni msn-wink
Zapisane

Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #91 : 20-07-2010, 09:49 »

 lol  lol  lol
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #92 : 20-07-2010, 10:33 »

Luc czy Lutz. MO jak napisał jej Twórca to inteligentna odpowiedź na zmiany w naszym środowisku. I ja tak traktuję MO. Wchodząc na to forum właściwie byłam zdrowa. Szukałam informacji o glistach  naughty. Na mnie MO działa jak Mikstura Odmładzająca. Mam takiego "powera", że mogę świat na barkach przenieść. Na diecie niskowęglowodanowej już kiedyś byłam. Takiego efektu nie miałam.
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #93 : 20-07-2010, 18:28 »

No to mamy dwóch wyleczonych (na słowo wierze) na 552 osoby zarejsetrowane na forum . Niezły wynik no, ale za 3 lata będzie ich więcej:).
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #94 : 20-07-2010, 18:33 »

Luc myślisz, że wszystkie osoby zarejestrowane na forum odwiedziły ten wątek? Żeby odpowiedzieć na jakieś pytanie trzeba je przeczytać, usłyszeć oraz chcieć na nie odpowiedzieć.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Luc
« Odpowiedz #95 : 20-07-2010, 18:35 »

Dobra dość krytyki nie po to się zarejestrowałem na forum by krytykować(a tak wyszło niestety). Temat uważam za zamknięty przynajmniej dla mnie.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #96 : 20-07-2010, 18:36 »

Ale o czym tu jest mowa? Masz Luc i czytaj tutaj!
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=3609.0
Zapisane
Luc
« Odpowiedz #97 : 20-07-2010, 19:22 »

Jeszcze bardzo ważna kwestia, o której muszę napisać. Spotkałem się z przypadkami, gdzie ludzie mający problem między innymi z grzybkami, nie tolerowali ziemniaków i owoców w ogóle na diecie. Wtedy bardzo dobre efekty były w pozyskiwaniu węgli z kapuchy kiszonej lub gotowanej, pomidorów, ogórków gruntowych i kiszonych, brokułów, kalafiorów, sałaty i wszystkich tych, które nie mają dużej zawartości węglowodanów. Niestety, ten przypadek jest bardzo częsty i bywa, że jeżeli mamy zaawansowaną grzybicę, należy wyeliminować wyżej wymienione czynniki, a z węglowodanów pozostawić te majace ich niedużą ilość.
Czyli owoce, kasze, ryże, marchew, burak, ziemniaki, zboża, nabiał  niejednokrotnie w dalszym ciągu mogą szkodzić i eliminujemy chyba, że na ziemniakach jest ok. Dlatego należy kontrolować się samemu i sprawdzać, czy jest ok. Nawet z tych niskich trzeba sprawdzać które nie służą, ale raczej ok (?).
Oczywiście nie są to wyrzeczenia na całe życie, gdyż takiego czegoś nie uznaję. Należy doprowadzić organizm do stanu, żeżaden pokarm nie będzie szkodził (na pewno nie 3 lata).
Co do rotacji pokarmów, te kilku dniowe zalecenia nie są ścisłymi regułami. Ja np. nie rotowałem niczego przez 2 miesiące, czyli nie robiłem dnia wolności i uważam, że się przyczyniło do przyspieszenia powrotu do zdrowia. A rotacja jest dobra dla początkujacych, którzy nie potrafią się obyć bez zbóż czy nabiału. Ja sugerowałbym zrobić dzień wolności raz na jakiś czas, oczywiście ściśle w ramach diety low carb.
Dziękuje bardzo za konwersacje i wymianę poglądów. Pozdrowionka Luc.

Dobrze, napisałeś, co miałeś do napisania a teraz już dziękujemy. Nie zakładaj proszę nowych wątków o tej tematyce, bo zostaną skasowane.
« Ostatnia zmiana: 20-07-2010, 19:48 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #98 : 20-07-2010, 19:41 »

Jescze bardzo ważna kwestia o której muszę napisać. Spotkałem się z przypadkami, gdzie ludzie mający problem międzyjnymi z grzybkami nie tolerowali ziemniaków i owoców wogóle na diecie. Wtedy bardzo dobre efekty były w pozyskiwaniu węgli z kapuchy kiszonej, lub gotowanej, pomidorów, ogórków gruntowych i kiszonych, brokułów, kalafiorów, sałaty i wszystkich tych, które nie mają dużej zawartości węglowodanów. Niestety ten przypadek jest bardzo częsty i bywa, że jeżeli mamy zaawansowaną grzybicę, należy wyeliminować wyżej wymienione czynniki, a z węglowodanów pozostawić te mające ich niedużą ilość.
Czyli owoce, kasze,ryże, marchew, burak, ziemniaki, zboża, nabiał  niejednokrotnie w dalszym ciągu mogą szkodzić i eliminujemy chyba, że na ziemniakach jest ok. Dlatego nalezy kontrolować się samemu i sprawdzać czy jest ok. Nawet z tych niskich trzeba sprawdzać które nie służą, ale raczej ok.
Oczywiście nie są to wyżeczenia na całe życie, gdyż takiego czegoś nie uznaję. Należy doprowadzić organizm do stanu, że każdy pokarm nie będzie szkodził (na pewno nie 3 lata).
Co do rotacji pokarmów te kilku dniowe zalecenia nie są ścisłymi regułami. Ja np. nie rotowałem niczego przez 2 miesiące czyli nie robiłem dnia wolności i uważam, że się przyczyniło do przyspieszenia powrotu do zdrowia. A rotacja jest dobra dla początkujacych, którzy nie potrafią się obyć bez zbóż czy nabiału. Ja sugerował bym zrobić dzień wolności raz na jakiś czas.
Wątpię w to, co napisałeś... Z tego nie wynika ani nawet żadna półprawda, ani ćwierćprawda. Grzyb się nie żywi węglowodanami a im wyższy IG, tym większe ich wchłanianie w dwunastnicy. W tym układzie ani drożdżak, ani tym bardziej grzyb nie będzie dożywiony - ani bezpośrednio, ani pośrednio, ani popośrednio, ani nijak... (jak mawiał niedoszły prezydent Białegostoku a może nawet RP). Prędzej drożdżak będzie miał ucztę z tego błonnika gotowanego (martwego) i o niskim IG. Przykładem może być miód. Nawet jeden przechrzta kiedyś sam uznał to za paradoks biologiczny, że chorzy z objawami przerostu drożdżaka, spożywając miód - mięli się coraz lepiej, zaś drożdżak i agresywna forma grzyba - niekoniecznie. Gdyby sobie obecnie poczytał nasze forum, to może miałby jakieś wyrzuty sumienia (tak zwyczajnie, po ludzku) - jeśli dalej robi to, w co nie wierzy...
  
Twoja wiedza jest żywcem wzięta od analno-sralnych przechrzt (tzw. parazytologów), którzy swoje nieuctwo i ignorancję zdrowia ograniczyli do ciasnej dziedziny wiedzy, i do tego nieprawdziwej, blagierskiej. Zajęli się oni bowiem walką z robaszkami, grzybami jako terrorystami chorobowymi naszych czasów. To są straszaki dobre na pacjentów, ale nie na nas...
  
Już powinieneś wiedzieć, że to forum nie interesuje się, (ba!) nawet nie chce walczyć z uczestnikami naturalnego aktu oczyszczania i samoregeneracji organizmu.
  
Wy dajecie się nabierać na te sztuczki medyczne a tym samym jest potem komu sprzedawać ANRY i inne paraleki - "dobre" w walce przeciwko rakowi.
  
Tak więc, jak Hajdi dał Ci dobrą radę wcześniej - przestań już bawić się w jakiegoś mentora czy samarytanina...
« Ostatnia zmiana: 17-12-2011, 19:39 wysłane przez Zibi » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!