Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 21:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Munreiker - opis dolegliwości  (Przeczytany 4961 razy)
munreiker
« : 04-04-2011, 09:11 »

Witam.
Jestem nowy na forum, mam 28 lat i chciałbym się przedstawić.

Postaram się opisać swój przypadek.

Dolegliwości:
- częste przeziębienia (nawet 2 razy w miesiącu, w okresie zimowym natężenie ich jest bardzo słabe), katar ,ból gardła, głowy, mięśni i stawów temperatura maksymalnie 37,5-38 stopni, katar praktycznie non-stop.
- bóle brzucha (zgaga, odbijanie, przelewanie w żołądku, biegunki i zaparcia rzadko),
- dziwne dzwonienie w uszach,
- trądzik (od szkoły podstawowej z różnym nasileniem na twarzy, plecach, głowie i od jakiegoś czasu na klatce piersiowej),
- bóle zębów, dziąseł,
- bóle mięśni i stawów, strzelanie w stawach (takie jakby kłucie w każdej kostce czy stawie),
- nalot na języku – ani żółty, ani biały taki kremowy,
- problemy z nerkami, kamienie piasek
- czasami pod napletkiem pojawiają się zaczerwienienia powodujące swędzenie, które ustępują po kilku dniach,
- wypadanie włosów głowy, przetłuszczające się włosy, niewielki łupież,
- zwyrodnienia na kręgosłupie,
- uczucie lęku, poddenerwowanie, niepokój,
- świąd odbytu.

   Z w/w. dolegliwościami nie poradziło sobie dwóch gastrologów, z których jeden stwierdził nerwicę żołądka (wizyta 11.2010 r., leki i półtora miesiąca spokoju), oraz trzech lekarzy rodzinnych. Jedynie dentysta, do którego chodzę od jakiegoś czasu, zminimalizował bóle zębów (gdyż były bardzo silne). Urolog przepisał mi Rowatinex i Nospę, od dłuższego czasu spokój. Laryngolog stwierdził, że mam chore zatoki, a po kilku wizytach oznajmił, że nie jest w stanie udzielić mi pomocy (może to i dobrze, gdyż uniknąłem kolejnych dawek lekarstw). Niestety nie pamiętam wszystkich leków, jakie zażywałem, ale było ich dużo (antybiotyki, przeciwzapalne, rozkurczowe).
 
   Jeżeli chodzi o odżywianie, to niestety nie było idealnie. Dużo słodyczy, tłustych i smażonych potraw, jedzenie między posiłkami. Do tego alkohol - różne ilości, ale bez przesady - teraz tylko okazyjnie, paliłem około 8 lat (z przerwami trwającymi nawet rok), obecnie od ponad dwóch lat nie palę.
 Od 27.01.2011 stosuję MO, począwszy od 1/4 dawki, teraz piję 1/2 dawki. Oprócz tego KB z orzechami raz dziennie.
Diety specjalnej nie stosuję, po prostu zacząłem jeść regularnie 3 razy dziennie, czasami nawet kolację zastępuję KB. Od czasu wprowadzenia MO i KB poprawił mi się żołądek, biegunki lub zaparcia wystąpiły raz czy dwa. Dodam, że z moich obserwacji wynika, iż bóle mięśni i stawów nasiliły się po 2-3 tygodniach od rozpoczęciu picia MO.
 Chwilowo nie wykonuję pracy, ale moje objawy występowały już dużo wcześniej, jeszcze zanim zacząłem pracować.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ani jeden lekarz nie jest w stanie postawić trafnej diagnozy odnośnie mojego zdrowia - tylko ciągle lekarstwa. Dlatego też zdecydowałem się po kilku miesiącach studiowania forum opisać swój przypadek i poprosić o pomoc Forumowiczów.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 04-04-2011, 09:43 wysłane przez Solan » Zapisane
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #1 : 04-04-2011, 16:11 »

Na początek zainteresuj się dietą prozdrowotną, gdyż w Twoim przypadku odżywianie ma takie samo znaczenie jak picie mikstury. Objawy wskazują, że Twój organizm jest przeciążony toksynami, a układy wydalnicze są osłabione.

Jeżeli jeszcze nie masz, zakup książki "Zdrowie na własne życzenie" lub na początek "Niezbędnik zdrowia", aby zrozumieć procesy, jakim podlega ciało i co należy zastosować w drodze do zdrowia.

Koktajle błonnikowe pij z ostropestem zamiast orzechów i wprowadź DP od pierwszego etapu. Jeżeli stosujesz jeszcze jakieś leczenie, to staraj się stopniowo odstawiać leki (blokują naturalne reakcje organizmu).

Powrót do zdrowia będzie długi, ale jesteś już na właściwych torach. Powodzenia thumbsup.
« Ostatnia zmiana: 04-04-2011, 16:59 wysłane przez Solan » Zapisane

Zmiany na lepsze.
munreiker
« Odpowiedz #2 : 04-04-2011, 21:37 »

     Chciałbym jeszcze dodać, że bóle kości i stawów najbardziej dają o sobie znać po dużym wysiłku fizycznym (gram w koszykówkę), a zaczęły się nasilać po rozpoczęciu picia MO jakieś 2-3 tygodnie od startu. Na drugi dzień po wysiłku ledwo chodzę. Jakoś umknęła mi jedna rzecz wcześniej, a mianowicie to, że oprócz nalotu na języku powstają również w jamie ustnej uciążliwe afty (utrzymują się kilka dni i same znikają), może mają związek z bólami zębów. No ale trudno mi to określić.

Przepraszam że nie opisałem wcześniej wszystkiego. Pozdrawiam.

PS. Liwia, dziękuję za Twoje uwagi.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2011, 11:41 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 05-04-2011, 10:34 »

Chciałbym jeszcze dodać że bóle kości i stawów najbardziej dają o sobie znać po dużym wysiłku fizycznym (gram w koszykówkę),
A po co trwonić energię, której organizm potrzebuje do zdrowienia?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
munreiker
« Odpowiedz #4 : 05-04-2011, 17:11 »

Trafna uwaga, Mistrzu. Zgadzam się z nią.
Ale mimo wszystko trochę mnie martwią te bóle mięśni i stawów, najbardziej w ciągu ostatniego miesiąca dają o sobie znać nadgarstki i dłonie, odczuwam takie dziwne kłucie (trudno mi określić, czy to mięśnie, czy stawy) co jakiś czas, które w nocy znika. Przy np. zaciskaniu pięści bolą mnie palce. Dodam, że nie zauważyłem problemów z ruszaniem rękami i nogami. To kłucie jest niezależnie od wysiłku (czy jest, czy go nie ma).
No, ale to już tak na marginesie napisałem. Jeżeli objawy nie znikną, odstawię MO na kilka dni i zobaczę, jak sytuacja będzie wyglądać.

Dziękuję i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2011, 20:35 wysłane przez Solan » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!