Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 00:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Naprawianie organizmu po kuracji calivity na Candidę  (Przeczytany 53558 razy)
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #40 : 07-08-2010, 20:15 »

Właśnie poszukałem na allegro i o dziwo są pestki z dyni:
http://allegro.pl/item1174727373_pestki_dyni_w_lupinie_promocja_250g_smak_natur.html

Wysłałem zapytanie do tego sprzedawcy czy ma też słonecznik niełuskany i odpisał, że ma 1 kg za 4 zł, także całe szczęście jest smile


Abir czyli ten wariant: 3 miesiące z liwek, 3 miesiące z kukurydzy i do końca z winogron ? - według tabelki w książce, czyli "komplet" schorzeń przewodu pokarmowego - od żołądka do jelita grubego.

Możesz mieć rację Abir żeby z tymi kroplami poczekać, bo już na samym początku po zastosowaniu MO chodziłem jak struty, przez pierwsze parę dni nie ważne ile jadłem to byłem osłabiony i głodny do tego zawroty głowy, straszne bóle oczu i pieczenie, no i lekkie mdłości.W książce wyczytałem, że to efekty oczyszczania i że wystąpił u mnie tzw. głód komórkowy. Po tych paru dniach poczułem się już trochę lepiej, jak na razie po odstawieniu glutenu i do tego wyeliminowanie całkowicie z diety cukru, drożdży, mleka, serów itp. to  tylko na noc mam lekkie wzdęcia i burczenie w jelitach od czasu do czasu. W ciągu dnia jest ok, choć towarzyszą od czasu do czasu jakieś dziwne bóle, czasem w jelitach takie kłucie, pieczenie, pod mostkiem, ostatnio mnie gardło dziwnie bolało i oczy.

Klara27 czy chodzi o alocit z citroseptem czy może być z aloesem ? No i czy takie dawki jak w MO 5 ml aloesu i 5 ml wody przegotowanej ?

Co do KB to jakie warzywa polecacie w pierwszym etapie DP bo jak na razie owoce odpadają =/ Jak już dostanę pestki z dyni i słonecznika to będę pił min. jeden koktajl dziennie.
« Ostatnia zmiana: 07-08-2010, 20:18 wysłane przez Rob » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #41 : 07-08-2010, 20:25 »

Cytat
Abir czyli ten wariant: 3 miesiące z liwek, 3 miesiące z kukurydzy i do końca z winogron ? - według tabelki w książce, czyli "komplet" schorzeń przewodu pokarmowego - od żołądka do jelita grubego.

W Twoim przypadku, a więc w tym który opisałeś wydaje się to najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Cytat
Możesz mieć rację Abir żeby z tymi kroplami poczekać, bo już na samym początku po zastosowaniu MO chodziłem jak struty, przez pierwsze parę dni nie ważne ile jadłem to byłem osłabiony i głodny do tego zawroty głowy, straszne bóle oczu i pieczenie, no i lekkie mdłości.

Na forum znajdziesz wiele wypowiedzi użytkowników, którzy za mocno zaszarżowali początkowo, a następnie pytali, co odstawić, co robić żeby złagodzić objawy. Myślę, że dobrze będzie uczyć się już na ich - jakby nie patrzeć - błędach.

Cytat
Co do KB to jakie warzywa polecacie w pierwszym etapie DP bo jak na razie owoce odpadają =/ Jak już dostanę pestki z dyni i słonecznika to będę pił min. jeden koktajl dziennie.

Tu: http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna znajdziesz szczegółowe informacje, jakie dokładnie warzywa polecane są w I etapie DP, a także jakie polecane nie są.
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #42 : 08-08-2010, 00:10 »

Ok, dzięki Abir! Jeżeli chodzi o rozpiskę co można jeść w pierwszym etapie, a co nie, to już ją widziałem i znam msn-wink

Chodziło mi bardziej o to, jakie warzywa z tych które można spożywać, warto polecić bardziej niż inne jeżeli chodzi o wartości odżywcze witaminy itd.
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #43 : 08-08-2010, 01:06 »

Cytat
Chodziło mi bardziej o to, jakie warzywa z tych które można spożywać, warto polecić bardziej niż inne jeżeli chodzi o wartości odżywcze witaminy itd.

Za "super" warzywa uważam przede wszystkim brokuły, kalafior i kapustę (przede wszystkim kiszoną), a jeśli się je lubi warto zjadać je częściej niż inne. Ponadto na pewno czosnek i cebula. Warto też postawić na dyniowate, jak również ogórki (przede wszystkim kiszone). Nie bez znaczenia jest również pokrzywa, ale cóż - rozmawiamy tutaj chyba raczej o gustach kulinarnych i może ktoś poczuć się  urażony, że nie wymieniłem fasolki czy marchewki msn-wink
Zapisane
Tarik
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Skąd: Tarnów
Wiadomości: 163

« Odpowiedz #44 : 08-08-2010, 11:31 »

Czosnku i cebuli nie stosujemy, chyba że organizm dobitnie się ich domaga. Są to leki - naturalne, ale leki.



« Ostatnia zmiana: 08-08-2010, 16:40 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = służba zdrowia
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #45 : 08-08-2010, 11:43 »

Czosnku i cebuli nie stosujemy chyba, że organizm dobitnie się ich domaga.
Chyba trochę źle sformułowałeś swoją myśl. Nie można powiedzieć, że czosnku i cebuli nie jemy. Owszem jemy i to nie tylko wtedy, gdy organizm bardzo się ich domaga, tylko normalnie wtedy, kiedy mamy na nie ochotę.
Nie powinno się stosować czosnku, gdy przechodzimy infekcję, w celu jej zwalczenia, ponieważ wtedy czosnek działa jak naturalny antybiotyk i tym samym powoduje poprawę samopoczucia, ale też hamuje proces oczyszczania organizmu.
Zapisane

Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #46 : 08-08-2010, 11:47 »

Czosnku i cebuli nie stosujemy chyba, że organizm dobitnie się ich domaga. Są to leki - naturalne, ale leki.

Nie wiem, czy cebula to naturalny antybiotyk, ale jakie to ma znaczenie? Jest tak samo produktem żywnościowym, jak czosnek, a więc należy jeść je wówczas, gdy mamy na nie ochotę; jeśli organizm zgłasza zapotrzebowanie na substancje w nich zawarte. Ale to zupełnie coś innego, niż zastosowanie czosnku do zablokowania objawów chorobowych. Piszę wciąż o tym samym, a Wy wciąż zadajecie te same durne pytania! Nie możecie sami pomyśleć?

Często słyszy się, że żywność powinna być lekarstwem. To nieprawda. (...) zamiast wydawać ciężkie pieniądze na martwe w gruncie rzeczy suplementy  naughty  jedzmy cebulę!  naughty  Co najmniej jedną średniej wielości główkę albo ½ pęczka szczypiorku codziennie.[/size]

Obecnie nie wyobrażam sobie jajecznicy bez cebuli. Robię sobie nawet koktajle błonnikowe na bazie zupy i tam też dodaje świeżą, surową, rozmiksowaną cebulę.

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=44.msg94700#msg94700
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Tarik
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Skąd: Tarnów
Wiadomości: 163

« Odpowiedz #47 : 08-08-2010, 11:48 »

To miałem na myśli - organizm się ich domaga = mamy na nie ochotę. Ale nie jako niezbędny element naszej codziennej diety.
________________________________
Chyba rzeczywiście zbyt pochopnie dodałem do tego cebulę, heh.
Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = służba zdrowia
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #48 : 08-08-2010, 11:54 »

To miałem na myśli

Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa;

Ponad wszystkie wasze uroki, Ty! Poezjo, i ty Wymowo, Jeden - wiecznie będzie wysoki: Odpowiednie dać rzeczy - słowo!
« Ostatnia zmiana: 08-08-2010, 11:56 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #49 : 08-08-2010, 13:26 »

Zastrzeżenia ws. czosnku najlepiej wyraziła Zuza i w teorii również je podzielam. W praktyce zaś jem czosnek codziennie, gdyż odkąd piję MO mam na niego właśnie codziennie ochotę (zwiększone zapotrzebowanie na czosnek zaobserwowałem też u mojej rodziny i znajomych odkąd zaczęli pić MO). Cebulkę natomiast podsmażam sobie nie mniej często do jajecznicy (i nie wrzucałbym jej akurat do worka z czosnkiem), tak więc stąd wynika najpewniej mój brak zwrócenia uwagi na wskazówkę dotyczącą częstotliwości ich stosowania. Ja akurat oba powyższe warzywa spożywam ze smakiem codziennie, a każdy rzecz jasna powinien podług wytycznych, jakie daje mu organizm. Jeszcze dodam tylko, że przed wdrożeniem MO jadłem czosnek dosłownie od święta.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #50 : 08-08-2010, 14:48 »

Cytat
Klara27 czy chodzi o alocit z citroseptem czy może być z aloesem ? No i czy takie dawki jak w MO 5 ml aloesu i 5 ml wody przegotowanej ?
ALOcit - oznacza aloes i woda
aloCIT - oznacza woda i Citrosept
Płuczesz tym co masz aktualnie przygotowane do MO.
Zapisane

Grazyna
« Odpowiedz #51 : 08-08-2010, 16:41 »

Jaki jest właściwie temat tego pomieszania z poplątaniem?
Zapisane
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #52 : 08-08-2010, 16:48 »

Cytat
Jaki jest właściwie temat tego pomieszania z poplątaniem?

Temat wątku brzmi: "Pytanie na...śniadanie". Zapraszamy msn-wink
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #53 : 08-08-2010, 17:02 »

Nie, dziękuję, Ty wystarczysz, jak widzę nawet poczułeś się gospodarzem msn-wink.

Pytanie kieruję do autora wątku - ciekawe, jaką to błyskotliwą myślą kierował się tytułując temat: "Pytanie".
Jeśli za daleko do lektury regulaminu, to przybliżę:

29. Zakładając nowy wątek należy zadbać by jego tytuł odpowiadał tematyce w nim poruszanej. Unikaj nadawania wątkowi tytułu nieadekwatnego do jego treści, a w tym zbyt ogólnego (np. "Pomóżcie", "Prośba o pomoc" itp.). Tematy należy zakładać w odpowiednich działach. Nazwa każdego działu oraz jego opis, określają tematykę tego działu.
Zapisane
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #54 : 08-08-2010, 17:17 »

Cytat
Nie, dziękuję, Ty wystarczysz, jak widzę nawet poczułeś się gospodarzem msn-wink.

Daleko idąca nadinterpretacja. Chyba taki zwyczajny, prosty użytkownik jak ja również może na forum błysnąć od czasu do czasu savoir-vivre, czy początkującemu to raczej nie przystoi?

Cytat
Ty wystarczysz

Poczułem się dotknięty.
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #55 : 08-08-2010, 20:46 »

Grażyno.
Zakładając wątek miałem jedną myśl w głowie: prośba o radę/pomoc na moje dolegliwości osób, które mają większą wiedzę i doświadczenie ode mnie.

Nie wiedziałem jak nazwać inaczej ten wątek, gdyż jest to raczej ogólne zapytanie co do całości moich problemów zdrowotnych, więc wyszło "pytanie", tyle.

I tak ktoś zmienił nazwę mojego wątku na taki bardziej z humorem, ale teraz wiem dlaczego - regulamin msn-wink

Bym zadał to pytanie w moim poprzednim wątku "Zapytanie - Candida", ale został zamknięty, więc założyłem nowy (dlatego, że po przeczytaniu książki mam inne spojrzenie na moje problemy). Naprawdę nie wiem jaki miał by być tytuł tego wątku biorąc pod uwagę zacytowany punkt regulaminu. Może jakieś pomysły.. hmm albo niech zostanie "pytanie na...śniadanie" smile

Tak w ogóle dzięki wszystkim odp. Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 08-08-2010, 20:49 wysłane przez Rob » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #56 : 08-08-2010, 20:50 »

Cytat
Tak w ogóle dzięki wszystkim odp. Pozdrawiam!

Ćwiczysz jakiś sport walki? smile
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #57 : 08-08-2010, 20:55 »

Ćwiczyłem kickboxing przez jakiś czas. Może jeszcze wrócę do tego jak się uporam trochę z moim zdrowiem. A Ty Abir kulturystyka tak ?
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Abir
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.09.09
Skąd: Polska
Wiadomości: 245

« Odpowiedz #58 : 08-08-2010, 21:02 »

Cytat
Ćwiczyłem kickboxing przez jakiś czas. Może jeszcze wrócę do tego jak się uporam trochę z moim zdrowiem.

Yhm.

Cytat
A Ty Abir kulturystyka tak ?

Domyślnie kulturystyka zakłada kształtowanie ciała na drodze ćwiczeń fizycznych. Celem będzie więc widoczny efekt. Ja po prostu lubię wykonywać ćwiczenia siłowe (z różnych powodów). Efekt jest dla mnie tylko skutkiem ubocznym. Tyle.

No ale zostawmy ten OT i wróćmy do śniadania, bo będzie bura od Grażyny msn-wink

"Efekt jest dla mnie tylko skutkiem ubocznym. Tyle". Czyli: - "plusem dodatnim" - jak mawiał pewien prezydent... msn-wink
« Ostatnia zmiana: 26-09-2010, 11:57 wysłane przez Zibi » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #59 : 08-08-2010, 21:17 »

Cytat
Daleko idąca nadinterpretacja. Chyba taki zwyczajny, prosty użytkownik jak ja również może na forum błysnąć od czasu do czasu savoir-vivre, czy początkującemu to raczej nie przystoi?
Hej, trochę luzu. Jak się dobrze pisze, to jak najbardziej przystoi. Chyba wiesz, jak piszesz, więc skąd ta rezerwa...

Cytat
Poczułem się dotknięty.
Do żywego? Wpadnij na zlot, to się przekonasz czy warto. Wiem, trochę daleko, ale dasz radę smile.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!