Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 02:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koktajl cytrynowy  (Przeczytany 74181 razy)
Grażyna
« Odpowiedz #80 : 02-04-2009, 11:45 »

To można - założyć.
Zapisane
Ceo
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.07.2009.
Wiadomości: 91

« Odpowiedz #81 : 16-09-2009, 13:05 »

Cytrynę do koktajlu obieramy z żółtej skórki, pozostawiając białą warstwę.
Czy usuwamy pestki z cytryny? Czy można całą użyć? Czy pestki nie mają w sobie czegoś szkodliwego?
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #82 : 16-09-2009, 13:10 »

Cytrynę dodajemy z pestkami.
Zapisane

darek
« Odpowiedz #83 : 20-10-2010, 07:53 »

W książce mamy napisane: "Łyżkę nie łuskanych nasion dyni lub słonecznika i łyżkę siemienia lnianego wsypać do (...)".
W portalu:
"Koktajl cytrynowy wykonuje się w ten sposób, że w kroku pierwszym dodajemy tylko trzy podstawowe składniki – pestki słonecznika i dyni oraz siemię lniane, w kroku drugim dodajemy cienko obraną średniej wielkości cytrynę i słodzimy miodem, a w kroku trzecim dodajemy tylko wodę."

Nasiona dyni lub czy i słonecznika ?

Dlaczego nie powinno się dodawać ostropestu i/lub orzechów ?


Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #84 : 20-10-2010, 09:37 »

Też zauważyłem tą lekką sprzeczność (i vs. lub). Ostropest dodajemy profilaktycznie, zwłaszcza w 1-szych fazach oczyszczania. Cyt z : http://www.bioslone.pl/odzywianie/koktajl

"Do porcji koktajlu należy dodać jedną łyżeczkę do herbaty nasion ostropestu. Koktajle można stosować zarówno terapeutycznie, jak i profilaktycznie. W chorobach wątroby dawka terapeutyczna wynosi trzy koktajle błonnikowe z dodatkiem ostropestu dziennie. Profilaktycznie jeden koktajl z dodatkiem ostropestu stosujemy zwłaszcza w początkowym okresie wdrożenia Mikstury oczyszczającej, gdy występuje nadmierne obciążenie wątroby."
Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
darek
« Odpowiedz #85 : 20-10-2010, 09:45 »

Jeśli ostropest dodajemy profilaktycznie, to dlaczego miałbym go nie dodawać do koktajlu cytrynowego ?
Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #86 : 20-10-2010, 10:29 »

Nie wiem dlaczego. A czy ktoś/coś ci tego zabrania?
Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
darek
« Odpowiedz #87 : 20-10-2010, 10:35 »

Nie wiem dlaczego. A czy ktoś/coś ci tego zabrania?

"(...)w kroku pierwszym dodajemy tylko trzy podstawowe składniki – pestki słonecznika i dyni oraz siemię lniane(...)"

Zawsze koktajle robiłem z dość dużej ilości owoców i wody - wychodziło ok 3 szklanego napoju. Dlaczego do tego koktajlu nie mogę po prostu dodać cytryny ?
Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #88 : 20-10-2010, 10:46 »

Przeczytaj poprzednią stronę wątku. Zwłaszcza doświadczenie Grażyny i Mistrza.
Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
darek
« Odpowiedz #89 : 20-10-2010, 21:07 »

Niestety na tym wątku nie widzę odpowiedzi na moje pytania.  Smutny
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #90 : 21-10-2010, 07:55 »


Nasiona dyni lub czy i słonecznika ?

Dlaczego nie powinno się dodawać ostropestu i/lub orzechów ?


To tak łopatologicznie:

Ad. 1 Dodajesz albo same nasiona dyni, można sam słonecznik a można i łączyć (oczywiście dodajemy jeszcze siemię lniane) - tutaj bardziej kieruj się regulacją stolca.

Ad. 2 W koktajlu cytrynowym - jako kuracji zalecane jest stosowanie wymienionych w przepisie podstawowych składników + wiodącą cytrynę - i to się sprawdza. Zastosowanie czegoś dodatkowego będzie modyfikacją koktajlu - próbować można a o efektach mamy nadzieje że eksperymentujący napisze na forum.
« Ostatnia zmiana: 21-10-2010, 08:12 wysłane przez Marcin » Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Maja
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 01. 2010
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #91 : 14-04-2011, 11:51 »

Do tej pory piłam tylko KB owocowe. Teraz chciałabym przejść kurację KB cytrynowym. Do owocowego dawałam resztki z cytryny do MO, ale pestki wyrzucałam z obawy przed zniszczeniem blendera (philips cucina - instrukcja mówi, że duży pojemnik jest przeznaczony do mieszania). Przy KB cytrynowym nie chce mi się tego robić. Czy może najpierw potraktować cytrynę w młynku do mokrych produktów?
« Ostatnia zmiana: 14-04-2011, 11:52 wysłane przez Maja » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!