Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 11:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziennik stosowania MO  (Przeczytany 18958 razy)
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #20 : 02-06-2010, 18:50 »

DP służy zgrabnej sylwetce, zwłaszcza po odstawieniu glutenu. Ja w ciągu miesiąca zgubiłam 4 kg.
Zapisane
krzysiek
« Odpowiedz #21 : 02-06-2010, 18:52 »

A jak wyglądał Twój najczęstszy jadłospis? Największy problem jest ze śniadaniami i kolacjami. Na DP można jeść pasztet albo wątróbkę?
« Ostatnia zmiana: 02-06-2010, 18:59 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #22 : 02-06-2010, 18:58 »

Krzysiu, w dziale kulinarnym odnajdziesz masę przepisów i na pewno coś dla siebie wybierzesz:
http://forum.bioslone.pl/index.php?board=7.0 .
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #23 : 02-06-2010, 19:12 »

Na śniadanie z reguły nie mam ochoty, ale w pracy nie mam na nie czasu, więc jem lekkie jajko sadzone na maśle z dodatkiem masła oraz sałatę z natką lub ogórki polane dużą ilością oleju lnianego; dodatek oleju sprawia, że surówka jest terściwsza. W pracy podjadam na II śniadanie jakieś warzywka, chrupię marchewkę lub kawałek żółtej papryki lub ogórka, czasem zabieram sałatkę lub kawałek dobrej polędwicy i ogórka kiszonego. Już przyzwyczaiłam się do zabierania miseczki do pracy smile.
Obiad klasyczny: mięsko plus surówka, zupa na I danie. Potem robię się głodna, więc albo jakaś sałatka (zobacz w dziale kulinarnym) albo koktajl błonnikowy (z ostropestem) - marchewka plus zmielone ziarna plus łyżka oleju, najlepiej lnianego. Używam mało przypraw, lubię zioła prowansalskie i zwykły świeżo mielony pieprz. Na kolację mam największa ochotę, jem albo jajecznicę albo coś lżejszego, np. surówkę. Staram się codziennie wypijać koktajl, bo świetnie oczyszcza jelita. I etap diety potrwa jeszcze ok. tygodnia- dwóch, taką mam potzebę, bo widzę sens tej diety. Ciekawe co na to Eksperci? Trochę brakuje mi owoców, zwłaszcza jabłek i czekolady. Najważniejsze, że na tej diecie nie można dopuszczać do głodu. Ja w chwilch kryzysu powtarzałam sobie: przecież nie jestem głodna, dam radę. Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: 02-06-2010, 20:03 wysłane przez Lilijka » Zapisane
krzysiek
« Odpowiedz #24 : 09-06-2010, 10:10 »

Od dwóch dni jestem prawie na DP. Rano gotowane jajka (przygotowane wieczorem, bo rano czasu nie ma). W południe zamawiam jakieś mięsko z surówkami, a wieczorem czas na warzywa. Aktualnie objadam się truskawkami.

Natomiast zauważyłem, że w moim przypadku MO działa lepiej jeśli jest przygotowana rano. Prawdopodobnie chodzi o cytrynę, która wtedy jest o wiele skuteczniejsza. Można przygotować alocit z oliwą wieczorem, a cytrynę dodać rano?
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #25 : 09-06-2010, 13:12 »

Zabronione nie było. Można przećwiczyć smile.

Wieczorem do warzyw można dorzucić wątróbkę. Nie wpadnij w ketozę odstawiając całkiem węglowodany wszystkie oprócz warzyw. Koniecznie pij koktajle, są bardzo ważne już od pierwszego etapu.

To jakaś dieta truskawkowa msn-wink?
Zapisane
krzysiek
« Odpowiedz #26 : 09-06-2010, 13:40 »

Zabronione nie było. Można przećwiczyć smile.
Wydaje mi się iż bardziej od połatania jelit potrzebuje ich dokładnego oczyszczenia, dlatego pokombinuje z tą cytryną.

To jakaś dieta truskawkowa msn-wink?

Nie, ale nie mogę ich sobie odmówić, zwłaszcza, że teraz są takie pyszne. Jak się skończą albo przejedzą, przejdę na dietę jagodową msn-wink

Jak najlepiej dostarczyć sobie węglowodany? Owocami? Najlepiej, żeby nie wymagało to za dużo przygotowania smile. Może czekolada gorzka? smile

Tak jak to jest opisane http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
http://www.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/zasady-zdrowego-odzywiania //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 09-06-2010, 16:25 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #27 : 09-06-2010, 14:18 »

Natomiast zauważyłem, że w moim przypadku MO działa lepiej jeśli jest przygotowana rano. Prawdopodobnie chodzi o cytrynę, która wtedy jest o wiele skuteczniejsza. Można przygotować alocit z oliwą wieczorem, a cytrynę dodać rano?
Znam sporą grupę osób przygotowujących MO rano, tuż przed wypiciem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
eljot
« Odpowiedz #28 : 09-06-2010, 17:36 »

Natomiast zauważyłem, że w moim przypadku MO działa lepiej jeśli jest przygotowana rano.

Ciekawy jestem, Krzysiek, po czym poznajesz, że MO działa lepiej rano? Może warto spróbować?
Zapisane
krzysiek
« Odpowiedz #29 : 09-06-2010, 18:28 »

Ciekawy jestem, Krzysiek, po czym poznajesz, że MO działa lepiej rano? Może warto spróbować?

Po ilości śluzu w gardle i reakcji moich jelit. Jeśli przyrządzę rano to jelita lepiej  pracują i szybciej idę do kibelka.
Zapisane
krzysiek
« Odpowiedz #30 : 21-06-2010, 18:56 »

Od paru tygodni jestem na DP. Nie stosuję KB, ale ostatnio zacząłem pić jakiś preparat z błonnikiem. (Wiem, powinienem robić koktajle, ale nie mam blendera, a tak jest prościej).

Mam pierwszy efekt, schudłem 2-3kg. Niestety, nie jest to dobra nowina, bo ta strata wagi nie jest spowodowana spaleniem tłuszczu, tylko to jest efekt oczyszczenia się jelit. Dlatego teraz waga stoi w miejscu. Dlaczego nie mogę zacząć spalać? Biorę kelp, ale widać to za mało. Smutny

Jakiś preparat z błonnikiem? eek//Lilijka
« Ostatnia zmiana: 21-06-2010, 20:26 wysłane przez Lilijka » Zapisane
pollo
« Odpowiedz #31 : 02-09-2010, 16:45 »

Cytat
Natomiast zauważyłem, że w moim przypadku MO działa lepiej jeśli jest przygotowana rano.

U mnie wręcz MO przygotowane rano, działa tragicznie. Po dzisiejszym wypiciu mikstury przygotowanej rano (było to działanie niezamierzone), nastąpiło apogeum oczyszczania. Dawno nie czułam się tak fatalnie  crybaby.
« Ostatnia zmiana: 02-09-2010, 16:56 wysłane przez Apollo » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!