Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mimowolne nietrzymanie moczu  (Przeczytany 4407 razy)
Ludka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2009
Wiadomości: 45

« : 25-08-2010, 18:43 »


 
  Moja nastoletnia obecnie córka od urodzenia cierpiała na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Początkowo pediatra twierdził, że to lenistwo i wyrośnie z tego. Niestety! W wieku około 8 lat trafiłyśmy z problemem do urologa, który bardzo się zdziwił, iż tak młody człowiek może cierpieć na „babciną dolegliwość“. Dostałyśmy receptę na 8-tygodniową terapię (bardzo silne tabletki, nie pamietam nazwy), która miała w 100% pomóc. Niestety nie przyniosło to żadnej poprawy, za to córka miała tak dosyć tego lekarza, że powiedziała, iż wszystko juz jest ok. No i tak żyłam kolejnych kilka lat w przeświadczeniu, że moje dziecko pozbyło sie problemu!
  Rok temu pediatra skierował córkę na badania ambulatoryjne do szpitala dziecięcego. Znowu okazało się, że wszystko anatomicznie jest w porządku i jest to problem z mięśniami Kegla. Przez prawie rok trenowała mięśnie przy pomocy aparatu Biofeedback i muszę powiedzieć, iż dało to bardzo dużą poprawę – nietrzymanie moczu przy kichaniu, śmiechu... prawie minęło! Teraz pozostał jednak problem z mimowolnym oddawaniem moczu. Lekarze wymyślili jakąś blokadę w kręgosłupie powstałą jeszcze w okresie życia płodowego i to ona podobno powoduje tę dolegliwość. Córka ma teraz zapisaną serię masaży i gimnastykę …..... , a ja już  się gubię i nie wiem czy w to wierzyć.
 Kiedyś byłyśmy u pani irydolog, która z kolei wymyśliła, że moje dziecko ma jakąś wadę w nerce, ale żadne badania tego nie potwierdziły. Czas ucieka, dziewczyna rośnie, a tu ciągle trzeba z podpaską chodzić...!
  Może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić z tym fantem? Będę wdzięczna za każdą radę!
 
 MO córcia pije od około roku, KB nieregularnie, z dietą jest jeszcze gorzej, bo gdy w domu jest "zbyt zdrowe jedzenie" to kupuje sobie coś na mieście.
Zapisane
Ludka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2009
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #1 : 25-08-2010, 19:39 »

 Pisząc "mimowolne nietrzymanie moczu" mam na myśli samoistny  jego wyciek.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #2 : 26-08-2010, 23:09 »

Możliwy jest przewlekły stan zapalny. W tej sytuacji wskazane jest wdrożenie mieszanki ziołowej na drogi moczowe.
Zapisane
Piotrek123
« Odpowiedz #3 : 27-08-2010, 21:02 »

Także polecam gorąco zioła smile, działają powoli ale bardzo skutecznie.
« Ostatnia zmiana: 27-08-2010, 21:05 wysłane przez Piotrek123 » Zapisane
Ludka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2009
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #4 : 28-08-2010, 17:21 »

 Niedługo wybieram się do Polski, będę mogła zdobyć wszystkie potrzebne ziółka.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!