Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 14:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Okropne plamy na całym ciałku w przeciągu godziny  (Przeczytany 32911 razy)
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« : 28-08-2010, 15:55 »

http://my.imageshack.us/v_images.php
Nie wiem co to i nie wiem skąd to. Wyglądają bardzo dziwnie i są prawie wszędzie. Nie ma ich na stopach i buzi. Tak jakby się rozlewały... Mówi, że go nie swędzą, ale obserwując go czasami się drapie.
Jestem przerażona.
P.S. Dziś zjadł dwie kanapki z masłem, wędliną drobiową dobrej jakości i keczupem. (przeważnie jada jajecznicę) Lizaka, jedną gałkę lodów czekoladowo jagodowo brzoskwiniową. Gołąbka i cztery łyżeczki surówki z selera i marchewki. Nie jadł wcześniej selera, może to on? Ale do zup zawsze dodaję, już sama nie wiem.
Teraz jak patrzę na niego to mam wrażenie, że one się rozprzestrzeniają z minuty na minuty a niektóre z nich bledną. Tak nagle się pojawiły i tak szybko znikają? Oby.


I tak się stało. Właśnie zrobiłam zdjęcia, na których widać jedynie delikatne odbarwienia, a po niektórych w ogóle śladu nie ma. Jedyny dowód, na ich istnienie to zdjęcia. Czy ktoś może to wyjaśnić?


poprawne linki do zdjęć:



















« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 16:41 wysłane przez Gloria » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #1 : 28-08-2010, 20:28 »

Moja córka miała przez jeden wieczór to samo. Rano nie było po tym śladu, ale ja trochę nerwów przeszłam. To się dosłownie rozlewało po jej ciałku, a w innych miejscach znikało. Też się raczej nie drapała. Od tamtej pory nie powtórzyło się.
Zapisane

Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #2 : 29-08-2010, 09:57 »

Dziś to jeszcze coś go ugryzło w nocy i przez to się drapał. Jak go kładłam wieczorem to nie  było śladu po plamach a dziś widzę w którym miejscu były a teraz znowu ani śladu. Może przez to swędzenie po ukąszeniach się "pobudziły".

Uploaded with ImageShack.us
A czy Twoja córka ma jakieś uczulenia?
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #3 : 29-08-2010, 10:54 »

Wcześniej raczej nie miała. Wysypki zaczęły się pojawiać po wprowadzeniu MO. Potem, przez kilka miesięcy, ostro reagowała na pomidora i mandarynki, teraz to minęło.
Zapisane

Misia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.02.2007
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #4 : 29-08-2010, 16:44 »

Moja córa miała to samo. Lekarka powiedziała, że jeszcze takiego czegoś nie widziała. Rano plamy znikały, a po południu zaczynały się pojawiać i powiększały się z minuty na minutę. Nie brała nic.(tak było przez trzy dni) Ale kiedy w czwartym dniu plama zaczynała "iść" w kierunku gardła, lekarka przestraszyła się, że się zacznie dusić. Kazała podać Enkorton. Od tego czasu te plamy już się nie pojawiły.
Zapisane
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #5 : 29-08-2010, 17:30 »

Plamy nie biorą się znikąd. Może to być alergen pokarmowy albo kontaktowy np. proszek do prania albo coś z podwórka. Encorton to silny lek hormonalny, lepiej przeczekać wysypkę. Od niemowlęctwa przechodziłam najróżniejsze wysypki, dziś już wiem czemu te wysypki służą. Organizm oczyszcza się z jakieś substancji.
« Ostatnia zmiana: 29-08-2010, 17:45 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Zmiany na lepsze.
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #6 : 29-08-2010, 20:01 »

Znowu się pokazały. Zdążyłam zrobić kilka fotek jak na nóżkach zaczęło się wygładzać i znikać. Cóż to może być??? Może jednak to ten seler surowy?
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #7 : 29-08-2010, 23:19 »

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50271.html
Te zdjęcie są bardziej wyraźne.
Może Mistrz wie co za paskudztwo przyplątało się do Jasia.
Nie wiem dlaczego, ale w głębi duszy jestem jakoś spokojna. Może to mamina intuicja.
Wieczorem niektóre plamy zaczęły go swędzieć, czy mogę czymś ten świąd złagodzić?
« Ostatnia zmiana: 02-09-2010, 20:57 wysłane przez Grażyna » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #8 : 02-09-2010, 20:01 »

Po plamach ani śladu. Trochę poczytałam i wszystko wskazuje na pokrzywkę. Typowe objawy, kilkanaście minut po zjedzeniu "alergenu" występują takie odczyny i po chwili znikają. U nas trwało to trzy dni. Wysyp trwał ok 15 minut i w przeciągu następnej godziny znikał. Ha, następnym razem już tak nie spanikuję smile
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
pollo
« Odpowiedz #9 : 02-09-2010, 20:14 »

Tak, to wygląda na alergię pokarmową. Musisz kontrolować co maluszek je i wyeliminować z diety pokarmy, które mu szkodzą. Seler bardzo często uczula. Tak samo jak i gluten, jajka, mleko, soja, dorsz, sezam, truskawki...
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #10 : 02-09-2010, 20:34 »

Tym razem na pewno był to seler, co nie zmienia faktu, że i tak trzeba być ostrożnym.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #11 : 03-09-2010, 18:53 »

Zbyt długo sielanka nie trwała. Pojedyncze plamki pojawiły się wczoraj a dziś... nawet buzia mu podpuchła. Plecy tym razem czyste, ale nóżki, ręce i tym razem ewidentnie go swędzi. Zjadł dziś (już nie po raz pierwszy) naleśniki z nutellą, dżemem truskawkowym i białym serem. Szkoda mi go bardzo bo na dodatek katar go dopadł i od razu w stanie żółto zielonej. Czekamy na rozwój wydarzeń.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
pollo
« Odpowiedz #12 : 03-09-2010, 19:15 »

Cytat
Zjadł dziś (już nie po raz pierwszy) naleśniki z nutellą, dżemem truskawkowym i białym serem.

Wcale się nie dziwię, że go wysypało.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #13 : 03-09-2010, 20:38 »

Jadł to wiele razy i zawsze był spokój. Może tą kompozycją "pobudziłam" alergię. W każdym razie na długo te składniki zostały wyeliminowane z menu.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #14 : 03-09-2010, 21:41 »

Ludzie dopatrują się bezpośredniej przyczyny wysypki, podczas gdy latami wciskają dzieciakom syf do żołądka. Bezo, zmień proszę żywienie dziecka, no i tok swojego myślenia rodem z Klanu. Tyle się tu przecież trąbi od tym, co zdrowe, co nie. confused  Jesteś od roku na forum i dajesz dzieciakowi Nutellę?
Wiem, że zaraz padną opinie, że jadę jak po łysej kobyle, ale przyznacie, że kiedy ktoś po tak długim pobycie na forum Biosłone pisze, że daje dziecku taki syf do jedzenia i się zastanawia skąd wysypka to nóż się w kieszeni otwiera.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #15 : 03-09-2010, 21:59 »

Zjadł dziś (już nie po raz pierwszy) naleśniki z nutellą, dżemem truskawkowym i białym serem. Szkoda mi go bardzo bo na dodatek katar go dopadł i od razu w stanie żółto zielonej. Czekamy na rozwój wydarzeń.
Taaa... mnie też szkoda, że ma takich kumatych rodziców. Szkoda gadać.

Moja córa miała to samo. Lekarka powiedziała, że jeszcze takiego czegoś nie widziała. Rano plamy znikały, a po południu zaczynały się pojawiać i powiększały się z minuty na minutę. Nie brała nic.(tak było przez trzy dni) Ale kiedy w czwartym dniu plama zaczynała "iść" w kierunku gardła, lekarka przestraszyła się, że się zacznie dusić. Kazała podać Enkorton. Od tego czasu te plamy już się nie pojawiły.
Tu następni pacjenci. Ludzie, co Wy robicie tutaj na Biosłone. To może jeszcze podaj namiary na panią lekarkę, jak taka dobra?
« Ostatnia zmiana: 03-09-2010, 22:02 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #16 : 03-09-2010, 23:48 »

Niestety nie sprecyzowanie dokładnie faktów skutkuje tym co teraz przeczytałam, nie było to miłe. Chłopcy są odżywiani wg zasad biosłone od długiego już czasu. Ilość nutelli była niewielka bo tylko z jednym naleśnikiem, ale widocznie to wystarczyło do takiej reakcji Jasia organizmu. Zazwyczaj to była rozpuszczona gorzka czekolada i to raz w miesiącu.
Mimo to muszę powtórzyć lekturę na temat odżywiania dzieci.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
pollo
« Odpowiedz #17 : 04-09-2010, 06:15 »

Rozumiem, że dzieci domagają się słodkiego, jednak jest tyle przepisów na smaczne, zdrowe potrawy. Np. kasza jaglana czy ryż brązowy z jabłkiem czy gruszką, ziarno amarantusa z mlekiem orzechowym własnej roboty (mielisz pól szklanki świeżo łuskanych orzechów laskowych, dodajesz szklankę wody i masz już gotowy napój orzechowy)...Na przekąskę w ciągu dnia bardzo dobre są owoce. Na zlocie podziwiałam Damianka, który z wielkim smakiem potrafił zjeść pudełko borówek. W dzisiejszych czasach takie dzieci to rzadkość.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #18 : 04-09-2010, 09:05 »

W takim razie do takiej rzadkości można dołączyć również Jasia ponieważ je wyjątkowo dużo owoców. Dziennie jabłko, trzy gruszki, borówki to obowiązek na przemiennie z pudełeczkiem malin. Nektarynki 3. To jest jego zestawienie owoców na cały dzień. Oprócz tego oczywiście podstawowe posiłki. Chęć na owoce jest nieco mniejsza jak tego dnia wypije KB.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #19 : 04-09-2010, 09:14 »

...mielisz pól szklanki świeżo łuskanych orzechów laskowych, dodajesz szklankę wody i masz już gotowy napój orzechowy)...

Orzechy laskowe to bardzo silny alergen. Są też w Nutelli.
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!