Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MO i dieta dziecka a pobyt w przedszkolu  (Przeczytany 11270 razy)
jagoda
« : 01-09-2010, 09:18 »

Czy jest sens rozpoczynać kurację MO u dziecka przedszkolnego 4 lata? W przedszkolu żywią wszystkie dzieci jednakowo. W menu jest wiele węglowodanów i cukier. Jak stosować zalecenia diety u takiego dziecka, które jest alergikiem prawie na wszystko: roztocza, pyłki traw, zboża drzew wczesno  i późnowiosennych, no i co najgorsze -  pleśnie, alternaria i cladosporium? Chciałabym rozpocząć kuracje MO ponieważ z obserwacji malucha podejrzewam kandydozę ogólnoustrojową i mam nadzieję, że objawy alergii ustąpią (stwierdzona dychawica oskrzelowa) a przede wszystkim ciągłe zapalenia oskrzeli i ten ciągły suchy kaszel.

Jeszcze jedno pytanie: Czy można stosować jednocześnie MO i zakraplanie nosa alocitem i napar do oczyszczania dróg oddechowych, czy jednak po kolei każdy etap oczyszczania? Czy to nie za duże obciążenie dla dziecka - tyle kuracji na raz?
« Ostatnia zmiana: 12-09-2012, 17:58 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #1 : 01-09-2010, 10:10 »

To co lepsze dla takiego alergicznego dziecka: węglowodany i cukier i powolna degeneracja jelit (całego organizmu) czy MO z jej dolegliwościami wynikającymi z oczyszczania? Można próbować, przerywać stosowanie MO i znów do niego wracać. Przy tym jednak warto stosować wskazówki dotyczące zabiegów pielęgnacyjnych, odżywiania i przyzwyczajać do KB. Może czytałaś już o Kacperku? To aż 16 stron, ale warto prześledzić kolejne etapy:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=6838.0
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15078.msg113115#msg113115

Nie można dziecka zamęczać stosowaniem wielu metod na raz, więc początkowo lepiej poprzestać na MO, korekcie odżywiania, koktajlu. Czasami doraźnie zakroplenie może przynieść ulgę, ale z rozpoczęciem stałej kuracji lepiej się wstrzymać do czasu ustania objawów oczyszczania. Wypróbuj te metody najpierw na sobie, na mężu, może na dalszej rodzinie.

Co do wprowadzenia mieszanki to przejawiasz postawę typowego pacjenta - chciałabyś "profilaktycznie". Zioła są lekami. Profilaktyka polega na zapobieganiu, nie na leczeniu, więc nie można sobie założyć - od teraz stosuję oczyszczanie ziołami. Być może taka potrzeba wyjdzie w przyszłości. Może jednak wystarczy w trakcie infekcji doraźne stosowanie np. maceratu z prawoślazu. Jeśli będziesz z nami na forum to podpowiemy Ci, gdy będzie trzeba.

Profilaktyka zdrowotna to zapobieganie chorobom poprzez utrwalenie prawidłowych wzorów zdrowego stylu życia.

Aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do zdrowia i choroby (infekcji) przeczytaj wątek Dolegliwości bakteryjne i wirusowe przy powrocie do zdrowia.
Zapisane
Monika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01-03-2008
Skąd: Bełchatów/Irlandia
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #2 : 01-09-2010, 10:21 »

W przedszkolu żywią wszystkie dzieci jednakowo. W menu jest wiele węglowodanów i cukier.
Mój syn rozpoczął od sierpnia przedszkole, ale ze względu na dietę jest w nim 4 godziny dziennie, daje mu kanapkę z chleba ryżowego z domową wędliną/łososiem/piersią z indyna pieczoną w piekarniku, a do tego ma banana lub inny owoc i butelkę z wodą. Rozmawiałam z dyrektorką, że dziecko ma ścisłą dietę i że ja będę mu szykowała posiłek do przedszkola, nie było z tym żadnego problemu. Po południu syn jest z opiekunką, której przywożę przed pracą zupę dla syna, w ten sposób dziecko je to co może. Porozmawiaj w przedszkolu jak wygląda sprawa dzieci z dietami, może mogłabyś sama przygotowywać posiłki, a panie by to podgrzewały, może umów się, żeby podawały Ci menu na następny tydzień, wtedy będziesz mogła przygotowywać podobne posiłki, np. zamiask makaronu zbożowego makaron ryżowy/gryczany i takie podobne zamienniki. Jest z tym trochę kombinacji, ale myśle, że warto.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2010, 10:23 wysłane przez Monika » Zapisane

Filip ur. 16-05-2007, Marta ur. 24-10-2013
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #3 : 01-09-2010, 15:15 »

Bardzo polecam przy katarze krople z alocitem oraz macerat z prowoślazu przy suchym kaszlu. Sprawdzone sposoby i bardzo skuteczne. Nawet nie obejrzysz się,  jak kaszel stanie się mokry i pięknie będzie schodziło wszystko złe z Twego dziecka. I ciesz się  z tego kataru i kaszlu. Dziecko tak się oczyszcza.
Moja córka nie jest alergiczką i nie mówiłam nic w przeszkolu. Ona i tak nie lubi za bardzo np. kanapek więc pieczywa je mało. Denerwuję  się z powodu jogurtów, mleka z kulkami czekoladowymi, ale ona z reguły je małe porcje. A w domu to już jest tak jak ja chcę. Choć całkowitej DP nigdy jej nie wprowadziałm i tak odżywiamy sie zdrowiej niż przed rokiem.

Ale tak jak pisze Monika dla przedszkola to nie problem. U nas też zawsze się pytali, czy dziecko stosuje specjalną diete. Np. bezglutenowców jest wielu.

Z mieszanką oczysczająca na górne drogi oddechowe wstrzymaj się, do czasu gdy dziecko MO będzie piło ponad pół roku. Zobacz najpierw jaka będzie reakcja organizmu po miksturze. Jak wprowadzisz wszystko na raz, to moga byc "fajerwerki".
 Poczytaj inne wątki, niektórym ludziom to się dzieje. smile
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!