Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Citrosept (35 kropel) vs Aloes (5 ml)  (Przeczytany 24572 razy)
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #20 : 02-09-2010, 14:03 »

Cytat
Starzy bywalcy i moderatorzy czasem pewnie i słusznie denerwują się pytaniami które uznają za naiwne, bo nowi nie przestudiowali podstaw,
Nowi natomiast zastanawiając się czy to nie czary zadając czasem proste pytanie irytują się trafiając na co najmniej chłodne przyjęcie.

To jeszcze nie tak. Tutaj nie ma przywilejow. Uwagi sa zwracane nowym jak i starym bywalcom. Wiele bylo goracych dyskusji pomiedzy eksepertami jak i stalymi bywalcami. Ale to sa zawsze zdrowe, budujace dyskusje i bez obrazania innego. Czasami ktos i owszem traci nerwy, ale jesli sa to dyskusje o polityce, kosciele czy innym, wiec emocje sa usprawiedliwione, choc nie mile widziane (mowie o sobie). Ale jesli ktos mi wmawia, ze jestem ignorantem, jesli chodzi o ilosc kropli AloCITU, czy ALOcitu, to mi poprostu rece opadaja.
Cytat
Natomiast nie jest mi obojętne co robię z własnym organizmem... może Tobie tak, ale nie mi.
Bez zastanawiania się nad tym co się w życiu robi bierzesz wszystko co Ci wpadnie w ręce bo ktoś tak napisał?
To świadczy tylko o jednym: że brakuje krytycznego i logicznego myślenia.
A niestety ludzie olewający istotne kwestie mogą się kiedyś w życiu przejechać ale na drodze bez odwrotu.
Tobie to odpowiada? OK. Ale nie śmiej się z innych, że widzą jakąś nieścisłość lub kolosalną różnicę.

Ja sie z nikogo nie smieje. Ciekawa jestem tylko, czy jak lekarz przepisywal Panu recepte, to tez sie Pan pytal o sklad lekarstwa. Dla mnie MO, to nie jest lekarstwo, wiec nie obchodzi mnie jego sklad i waga. Pije trzy skladniki, ktore dala nam natura. Widze roznice w zdrowiu i samopoczuciu i nie bede sobie truc mozgu o roznice w dwoch innych produktach. Jestem szczesliwa byc ignorantka! Dzieki za oswietlenie.  frusty
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #21 : 02-09-2010, 14:16 »

Cytat
Bez zastanawiania się nad tym co się w życiu robi bierzesz wszystko co Ci wpadnie w ręce bo ktoś tak napisał?
To świadczy tylko o jednym: że brakuje krytycznego i logicznego myślenia.

Wiec 90% spoleczenstwa, ktore na slepo przyjmuja leki przepisane przez lekarza domowego, to ignoranci! Podejrzewam, ze Panska rodzina rowniez do takich nalezy! Jestem dumna nalezec do pozostalej mniejszosci. Nawet jako ignorantka!  smoke
Zapisane
Zofia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 26.12.2009
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #22 : 02-09-2010, 14:25 »

Citrosept kupisz w aptece.
Zapisane
Balbina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2.11.2008
Skąd: Kraków
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #23 : 02-09-2010, 15:13 »

Ja wlasnie ide kosic trawke. Piekne slonce za oknem.  thumbup
Ależ Ci zazdroszczę bo u nas zimno i plucha na zewnatrz :-(
Zapisane

"Jeżeli nie jesteś gotowy do zmiany swego życia, nie możesz oczekiwać pomocy" – Hipokrates
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #24 : 02-09-2010, 15:28 »

Tak przy okazji to od pół roku codziennie śledzę to co się tu dzieje i mam takie przemyślenia;
Starzy bywalcy i moderatorzy czasem pewnie i słusznie denerwują się pytaniami które uznają za naiwne, bo nowi nie przestudiowali podstaw,
Nowi natomiast zastanawiając się czy to nie czary zadając czasem proste pytanie irytują się trafiając na co najmniej chłodne przyjęcie.

Myślę że prawda leży po środku i jak chcemy dożyć starości w dobrym zdrowiu i zrujnować ZUS to nie dajmy się ponosić.
A ja mam takie przemyślenia, żeby zamiast przez pół roku tylko śledzić codziennie co tu się dzieje, samemu odpowiadać początkującym.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #25 : 02-09-2010, 15:45 »

Zmieniając temat;

pytanie nr 1:
Czy po pół roku stosowania MO z alocitem i braku spektakularnych efektów, czas przejść na Citrosept,

pytanie nr 2:
Gdzie można nabyć Citrosept,

Tak przy okazji to od pół roku codziennie śledzę to co się tu dzieje

Zadawanie takich pytań po pół roku codziennego czytania forum wydaje się bardzo dziwne. Świadczy o tym, że przez te pół roku czytający nie nabył podstawowych informacji.

Pół roku czytania i takie proste pytania…
« Ostatnia zmiana: 02-09-2010, 15:47 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Tomek
« Odpowiedz #26 : 02-09-2010, 15:56 »

@Emisia
Jak lekarz mi przypisywał receptę to byłem jeszcze za mały i "pałeczkę" przejmowała moja mama.
A od  ok 15 roku życia to u lekarza byłem może ze 2-3 razy i za każdym razem recepta lądowała w koszu bo zależało mi tylko na diagnozie, bo sprawa wygląda na poważniejszą niż była.

Jeden jedyny raz wykupiłem receptę jakieś 5 lat temu jak miałem ogromny problem z oczami bo ból był niesamowity: jak patrzyłem bolało jak nie wiem co, i jak zamknięte to też bolało, że nie wiedziałem już co mam ze sobą zrobić.

Przyjmowałem antybiotyk ale okazało się potem, że guzik to było warte bo problemem był zakażony płyn do soczewek, które noszę. Wystarczyło zmienić płyn i byłoby po sprawie. Najśmieszniejsze było to, że jak mi się skończył płyn to dostałem tego co opisałem wyżej. Kupiłem nowy i podczas zakupów dowiedziałem się o zakażonej partii płynu, którego używałem.

Poza tym jednym przypadkiem (bądź co bądź dla mnie okropnym) nie chodziłem po lekarzach bez powodu a tym bardziej nie łykałem tego co przepisywali bez namysłu. Podświadomie czułem, że ta cała medycyna jest w przeważającej większości nic nie warta (poza urazami itp.).

No ale za daleko odbiegłem od tematu.

Jestem osobą, która bardzo krytycznie podchodzi do każdego tematu. Nie wierzę na słowo tylko dlatego, że ktoś tak napisał. Natomiast sposób funkcjonowania naszego ciała oraz opis w książkach Mistrza zyskał moją dużą uwagę i stwierdziłem, że "to pewnie jest to". Opiera się to na naturalnych składnikach i to wystarczy mi do szczęścia. Poza tym doświadczenia innych też robią swoje. Więc jest szczęśliwy, że trafiłem na książki i to forum. Ale na prawdę uwierzcie mi: analizuję wszystko i podchodzę krytycznie oraz wszystko dokładnie sprawdzam. Nie dziwcie się więc moimi spostrzeżeniami, które są dla was oczywiste.

Po wypowiedziach niektórych widzę, że część osób również się nad tym trochę zastanawia smile


Cytat
Wiec 90% spoleczenstwa, ktore na slepo przyjmuja leki przepisane przez lekarza domowego, to ignoranci!
Najwidoczniej tak bo inaczej sami by sobie powiedzieli co mają brać smile
Taka jest w końcu definicja tego słowa, prawda? smile
Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #27 : 02-09-2010, 17:27 »

Dziękuję Agacie za skierowanie do prostej analizy sensorycznej.  Smutny Widocznie już wypróbowałaś SIŁĘ citroseptu vs. aloes i stąd już wiesz. Podziel się wrażeniami proszę.
Kończę własnie pół roku MO na aloesie i pora na aloCIT. Choć podejrzewam, że Mistrz doszedł do składu MO właśnie sensorycznie i doświadczalnie to jednak pytanie nadal uważam za zasadne. 
« Ostatnia zmiana: 02-09-2010, 17:30 wysłane przez Mrówka » Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #28 : 02-09-2010, 18:22 »


A teraz poprawka z mojej strony, bo pomyliłem się przy ilości:
2.5 razy mniej ale w przeliczeniu na jedną dawkę w przypadku gdy wykonywałem Alocit codziennie.
    Natomiast w przeliczeniu na 1 litr Alocitu to jest już zupełnie inaczej:

    Pojedyncza dawka:    5 ml wody + 5 ml Aloesu = 10 ml Alocitu
    Z tego wniosek, że na 1 litr przypada 100 takich dawek.
    1 litr Alocitu zawiera 500 ml Aloesu

    Teraz Citrosept:    500 ml wody + ok 2 ml Citroseptu
    Czyli 1 litr Alocitu to 2 razy tyle, czyli ok. 4-5 ml Citroseptu.

I powiedzcie teraz czy człowiek może się nie zastanowić czy czegoś źle nie zrozumiał?
To NIE jest 2.5 razy mniej ale aż 100 razy mniej!


**EDIT**
Na Citrosepcie pisze tak: DAWKOWANIE:
Cytat
2-3 razy dziennie po 10-20 kropli rozpuścić w 100-200 ml płynu

Widzicie jakąś różnicę względem MO?
**EDIT**

Cytat
Niestety, nie wszyscy mają i używają Citrosept.
Niektórzy z nas mają Greeposept z Czech a inni mają Citrogreep ze Słowacji.
Pomimo mojego poczucia humoru, niestety ale nie jest w stanie zareagować inaczej jak tylko: Czy ktoś tu sobie ze mnie żartuje, czy kpi? To w końcu mamy jeden Citrosept i mamy identyczne dozowniki, czy każdy używa tego co najtańsze i dozowniki są inne?
Nikt z Ciebie nie żartuje i nie kpi, Citrosept był pierwszy zaproponowany jako zamiennik do aloesu i większość z Nas go stosuje, ale tak jak napisała Fiona, że są osoby, które stosują o innej nazwie wyciąg z pestek grejfruta. Mało tego, dzielimy się informacją, czy te preparaty podobnie działają.

Dawkowanie na opakowaniu Citroseptu nie dotyczy Mikstury, w MO dodajemy na 0,5 litra przegotowanej i ostudzonej wody 35 kropli Citroseptu (a właściwie powinno być 34 krople), a dlaczego? Bo jest to potwierdzone, że działa i nie ma potrzeby przeliczać tego. Ta dawka w zupełności wystarcza. Przekonałam się o tym już parę razy.
Ja za każdym razem, gdy robię MO, wstrząsam butelką z alocitem.
« Ostatnia zmiana: 02-09-2010, 19:13 wysłane przez Agna » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #29 : 02-09-2010, 19:01 »

Może rzeczywiście trochę na Ciebie, Tomku, naskoczyliśmy. Niektórych mogło wkurzyć to, że skoro jesteś już pół roku z nami to powinieneś to rozumieć. Inni już tak mają, że wydaje się, iż brakuje im empatii ale to tylko złudzenie. Nowi uczestnicy forum często zbyt personalnie odczuwają uwagi "starych" (wiem, bo też tak miałam biggrin).  Jednak to, co chcę Ci powiedzieć ( i także innym nowym przyjaciołom) to : Zaufaj tej metodzie. Zaufaj Mistrzowi i jego wiedzy.
Jak ważne jest zaufanie?
Kiedyś, gdy urządzałam swój nowy dom, nie potrafiłam sobie sama z tym poradzić ponieważ dom był wielki i nie wiedziałam co zrobić aby mieć w nim wymarzone gniazdko. Poprosiłam o pomoc osobę, która była w tej dziedzinie prawdziwym fachowcem i wiele domów "zrobiła". Pani Kasia przyszła do mojego starego domu aby zobaczyć jak żyję, potem zaprosiła mnie do swego domu i pokazała w jakim stylu mogę mieć mój dom. Urzekł mnie ten styl ale kiedy bliżej spojrzałam na szczegóły to naszła mnie taka refleksja, że całość owszem, robi wielkie wrażenie ale niektóre szczegóły to na pewno bym odrzuciła, gdybym ich nie zobaczyła w całej kompozycji. Wtedy pani Kasia powiedziała: Jeżeli odpowiada pani moja koncepcja to ja robię projekt i robimy ten dom ale musi mi pani zaufać. Przystałam na to, ale w trakcie realizacji projektu pozwoliłam sobie dwa razy na zmianę koncepcji, bo uznałam, że moje rozwiązanie będzie lepsze. Do dziś, kiedy patrzę na to co zmieniłam (a minęło już kilkanaście lat), to widzę dwie spiep...one, na maxa, sprawy. I nic już z tym nie można zrobić.
Jeśli więc odpowiada nam Pana Słoneckiego sposób na zdrowie to powinniśmy zaufać jego wiedzy i tej metodzie. I nie spiep...ć całości. Czego wszystkim, nowym i starym forumowiczom życzę heart smile.
« Ostatnia zmiana: 02-09-2010, 19:03 wysłane przez Klara27 » Zapisane

eljot
« Odpowiedz #30 : 02-09-2010, 19:23 »

Zmieniając temat;

pytanie nr 1:
Czy po pół roku stosowania MO z alocitem i braku spektakularnych efektów, czas przejść na Citrosept,

pytanie nr 2:
Gdzie można nabyć Citrosept,


Ad.1 Myślę, że tak. Alocit na bazie Citroseptu może mieć silniejsze działanie.

Ad.2. Oprócz apteki warto przejrzeć Allegro. Można kupić 40% taniej.
Zapisane
Tomek
« Odpowiedz #31 : 02-09-2010, 20:55 »

Nie miałem wątpliwości co do podanej przez Mistrza metody.
Po prostu "uderzyła" mnie różnica w proporcjach - i to znaczna.
Chciałem się po prostu upewnić... tak bardziej na zasadzie "uszczypnij mnie bo nie wiem czy to jawa czy sen"  biggrin

Może też trochę to wynikało z tego, że od 3 lutego do 1 września pijemy z żoną MO (aloes) i jak na razie nie widzimy kompletnie żadnych reakcji naszych organizmów... no chyba, że niektóre nasze nieciekawe samopoczucia można tym wytłumaczyć. No ale przecież przed MO też tak mieliśmy... więc nie wiem.

Zaczniemy teraz pić KB.
No i muszę się przyłożyć do poczytania o DP.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #32 : 02-09-2010, 21:05 »

Cytat
Może też trochę to wynikało z tego, że od 3 lutego do 1 września pijemy z żoną MO (aloes) i jak na razie nie widzimy kompletnie żadnych reakcji naszych organizmów... no chyba, że niektóre nasze nieciekawe samopoczucia można tym wytłumaczyć. No ale przecież przed MO też tak mieliśmy... więc nie wiem.
Powrót dawnych dolegliwości po to, by wreszcie organizm mógł się z nimi uporać to typowa reakcja na MO.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #33 : 02-09-2010, 21:26 »

Dziękuję Agacie za skierowanie do prostej analizy sensorycznej.  Smutny Widocznie już wypróbowałaś SIŁĘ citroseptu vs. aloes i stąd już wiesz. Podziel się wrażeniami proszę.
Kończę własnie pół roku MO na aloesie i pora na aloCIT. Choć podejrzewam, że Mistrz doszedł do składu MO właśnie sensorycznie i doświadczalnie to jednak pytanie nadal uważam za zasadne.  

Dla mnie siła citroseptu jest powalająca... Dosłownie. ALOcit piję bez problemu, objawy oczyszczania zdarzają się, ale są do przejścia. Przy aloCICIE niestety nie są. Wytrzymuję około 2 miesięcy (i to z długimi przerwami i małymi dawkami) i wracam do aloesu. Przy citrosepcie boli mnie głowa, podnosi się ciśnienie rozkurczowe (do ponad 100), a nigdy wcześniej nie miałam z tym problemów, nie mogę opanować paradontozy, drżąc o zęby (przy aloesie jest w miarę spokojnie). A niby tylko 35 kropli... Nie wyobrażam sobie, co by było przy większej ich ilości...

Nie chcę Cie straszyć, bo każdy ma inny organizm i możesz nawet nie odczuć zmiany środka gojącego. Jednak jestem pewna, że dawka citroseptu jest odpowiednia.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #34 : 03-09-2010, 17:11 »


Może też trochę to wynikało z tego, że od 3 lutego do 1 września pijemy z żoną MO (aloes) i jak na razie nie widzimy kompletnie żadnych reakcji naszych organizmów... no chyba, że niektóre nasze nieciekawe samopoczucia można tym wytłumaczyć. No ale przecież przed MO też tak mieliśmy... więc nie wiem.

No i muszę się przyłożyć do poczytania o DP.

Z tego co pisałeś wcześniej ( o wyrzucaniu recept itd.) można wnioskować, że może nie masz tak bardzo zniszczonych jelit ( tak jak u mojego męża), więc może dlatego nie ma wielkich fajerwerków w oczyszczaniu organizmu.
O DP rzeczywiście pomyśl konkretnie i szybko wprowadź. MO może przy normalnej diecie nie być w stanie zadziałać. I wtedy wszystko jest na próżno. Pomyśl, jelita są tak zaklejone np. glutenem z chleba, że MO nie jest w stanie dostać się do nadżerek np. układu wydalniczego i ich leczyć.
« Ostatnia zmiana: 03-09-2010, 19:35 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!