Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Citrosept (35 kropel) vs Aloes (5 ml)  (Przeczytany 24565 razy)
Tomek
« : 01-09-2010, 09:51 »

Od dzisiaj po raz pierwszy pijemy z żoną MO z Citroseptem.

Podczas przygotowywania Alocitu zastanowiłem się nad proporcjami Aloes vs Citrosept.
Najpierw odmierzyłem te 35 kropli i wyszło mi, że to mniej więcej 2 ml.

1. Citroseptu wystarczy 2 ml a do tego samego potrzeba 5 ml Aloesu? To 2.5 razy mniej.
    Czy dobrze zrozumiałem czy coś może pokręciłem? Może źle odmierzyłem te 35 kropli?

2. Drugie pytanie to już tak przy okazji bo dopiero teraz zwróciłem na pewien szczegół uwagę.
    Przez 7 miesięcy codziennie odmierzałem 5 ml wody i 5 ml Aloesu.
    Dopiero wczoraj zwróciłem uwagę (w książce), że lepiej od razu przygotować Alocit w butelce.
    Więc nastąpi zmiana - Alocit będzie hurtem.

    I teraz pytanie: Chodzi o informację w książce, że nie powinno się mieszać składników MO.
    A czy to samo dotyczy przygotowania Alocitu?
    Mam wziąć 0.5 litra wody, dodać 35 kropli Citroseptu i tak zostawić, czy akurat ten roztwór mam jednak zamieszać?
    A Aloes i woda? Tego też nie mieszać tylko wlać jedno do drugiego i zostawić?

    Samej MO oczywiście nie mieszam tylko wlewam olej i cytrynę, ale co z samym Alocitem?

   Pytanie zadałem dlatego, że po wpuszczeniu tych 35 kropli nalewałem 10 ml Alocitu z tej butelki.
   I tak się zastanowiłem: skąd mam pewność, że to co wlałem bezpośrednio po zrobieniu Alocitu to nie była sama woda?
   Albo wlałem akurat większą część Citroseptu a w butelce została mi woda?

   Ewentualnie ile powinien postać taki Alocit żeby całość była tym czym powinna być, a nie wodą i gdzieniegdzie pływającymi kropelkami Citrospetu?
Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #1 : 01-09-2010, 10:28 »

Od dzisiaj po raz pierwszy pijemy z żoną MO z Citroseptem.

Podczas przygotowywania Alocitu zastanowiłem się nad proporcjami Aloes vs Citrosept.
Najpierw odmierzyłem te 35 kropli i wyszło mi, że to mniej więcej 2 ml.

1. Citroseptu wystarczy 2 ml a do tego samego potrzeba 5 ml Aloesu? To 2.5 razy mniej.
    Czy dobrze zrozumiałem czy coś może pokręciłem? Może źle odmierzyłem te 35 kropli?

Powiedz mi, jak można źle odmierzyć 35 kropel płynu mając dozownik?

2. Drugie pytanie to już tak przy okazji bo dopiero teraz zwróciłem na pewien szczegół uwagę.
    Przez 7 miesięcy codziennie odmierzałem 5 ml wody i 5 ml Aloesu.
    Dopiero wczoraj zwróciłem uwagę (w książce), że lepiej od razu przygotować Alocit w butelce.
    Więc nastąpi zmiana - Alocit będzie hurtem.

    I teraz pytanie: Chodzi o informację w książce, że nie powinno się mieszać składników MO.
    A czy to samo dotyczy przygotowania Alocitu?
    Mam wziąć 0.5 litra wody, dodać 35 kropli Citroseptu i tak zostawić, czy akurat ten roztwór mam jednak zamieszać?
    A Aloes i woda? Tego też nie mieszać tylko wlać jedno do drugiego i zostawić?

    Samej MO oczywiście nie mieszam tylko wlewam olej i cytrynę, ale co z samym Alocitem?

   Pytanie zadałem dlatego, że po wpuszczeniu tych 35 kropli nalewałem 10 ml Alocitu z tej butelki.
   I tak się zastanowiłem: skąd mam pewność, że to co wlałem bezpośrednio po zrobieniu Alocitu to nie była sama woda?
   Albo wlałem akurat większą część Citroseptu a w butelce została mi woda?

   Ewentualnie ile powinien postać taki Alocit żeby całość była tym czym powinna być, a nie wodą i gdzieniegdzie pływającymi kropelkami Citrospetu?
Cytat
1. Citroseptu wystarczy 2 ml a do tego samego potrzeba 5 ml Aloesu? To 2.5 razy mniej.
    Czy dobrze zrozumiałem czy coś może pokręciłem? Może źle odmierzyłem te 35 kropli?

Jak myślisz, co powinien zrobić człowiek z butelką wymieszanego płynu, żeby się upewnić, że 2 jego składniki są dobrze wymieszane przed użyciem? MO nie mieszamy, bo nie ma po prostu takiej potrzeby.
Instrukcja przygotowania mikstury jest prosta jak konstrukcja cepa, czy jest sens komplikować sobie to tak banalne zadanie?
« Ostatnia zmiana: 01-09-2010, 10:30 wysłane przez Szpilka » Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #2 : 01-09-2010, 10:54 »



Podczas przygotowywania Alocitu zastanowiłem się nad proporcjami Aloes vs Citrosept.
Najpierw odmierzyłem te 35 kropli i wyszło mi, że to mniej więcej 2 ml.

1. Citroseptu wystarczy 2 ml a do tego samego potrzeba 5 ml Aloesu? To 2.5 razy mniej.
    Czy dobrze zrozumiałem czy coś może pokręciłem? Może źle odmierzyłem te 35 kropli...

To zależy z jakiej wysokości je wlewałeś i w której ręce trzymałeś butelkę z Citroseptem.  msn-wink
.
    Dopiero wczoraj zwróciłem uwagę (w książce), że lepiej od razu przygotować Alocit w butelce.
    Więc nastąpi zmiana - Alocit będzie hurtem.

Jeżeli do takiego wniosku doszedłeś po 7-miu miesiącach picia MO, to masz cały czas mgłę umysłową   


    I teraz pytanie: Chodzi o informację w książce, że nie powinno się mieszać składników MO.
    A czy to samo dotyczy przygotowania Alocitu?
    Mam wziąć 0.5 litra wody, dodać 35 kropli Citroseptu i tak zostawić, czy akurat ten roztwór mam jednak zamieszać?
    A Aloes i woda? Tego też nie mieszać tylko wlać jedno do drugiego i zostawić?

Najlepszy jest wstrząśnięty, nie mieszany  lol    Oczywiste, że kiedy sporządzamy aloCIT, to po wlaniu 35 kropli należy wstrząsnąć butelką i odstawić na chwilę. Twoja inwencja ile ta chwila ma trwać.
Zapisane
Tomek
« Odpowiedz #3 : 01-09-2010, 11:11 »

I po co ten ironiczny ton wypowiedzi?

Cytat
Powiedz mi, jak można źle odmierzyć 35 kropel płynu mając dozownik?

Za Wikipedią:
Cytat
Krople stosowane są jako pozaukładowe jednostki objętości:
- potocznie kroplą określa się najmniejszą możliwą do odmierzenia ilość cieczy, z tym że jej wielkość zależy od przyrządu lub obiektu służącego do otrzymania
- w gospodarstwie domowym przyjmuje się, że objętość kropli wynosi od 1/20 do 1/10 ml (50-100 μl)
- kropla imperialna - wynosi 1/288 imperialnej uncji płynu, czyli ok. 99 μl
- w USA kropla definiowana jest jako 1/60 lub 1/76 łyżeczki do herbaty, czyli ok. 82 μl lub 65 μl

Nas interesuje gospodarstwo domowe, więc mamy przedział 1/20 do 1/10 ml.
Nie sądzisz, że to 2-krotna różnica?
Idąc tym tropem dalej, to skąd mam wiedzieć czy każdy producent ustala tę samą wielkość kropli?
Jesteś pewna, że Twój Citrosept to ten sam co mój?



Cytat
Jak myślisz, co powinien zrobić człowiek z butelką wymieszanego płynu, żeby się upewnić, że 2 jego składniki są dobrze wymieszane przed użyciem?
Piszesz dla samego pisania, czy żeby coś wyjaśnić pytającemu?
Zobacz co napisałaś: "z butelką wymieszanego płynu" oraz "2 jego składniki są dobrze wymieszane".
Ja się pytałem czy to wymieszać a Ty próbujesz mnie ośmieszyć odpowiadając na coś, o co w ogóle nie pytałem.

Jak myślisz po co moje "głupie" pytanie o to czy to mieszać, czy nie mieszać?
Skoro czytam książkę i autor w uwagach podaje info, że
Cytat
mikstury nie należy mieszać
to chyba jasne, że każdy normalny człowiek pierwsze co zrobi po wlaniu 3 składników to weźmie łyżeczkę i to zamiesza, czyż nie?
Więc skoro mam w "uwagach": NIE MIESZAĆ to jak myślisz po co moje pytanie?



Cytat
MO nie mieszamy, bo nie ma po prostu takiej potrzeby.
Instrukcja przygotowania mikstury jest prosta jak konstrukcja cepa, czy jest sens komplikować sobie to tak banalne zadanie?

Ach jakie to proste jak się zna odpowiedź, prawda?

Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #4 : 01-09-2010, 11:22 »

Za Wikipedią:
Cytat
Krople stosowane są jako pozaukładowe jednostki objętości:
- potocznie kroplą określa się najmniejszą możliwą do odmierzenia ilość cieczy, z tym że jej wielkość zależy od przyrządu lub obiektu służącego do otrzymania
- w gospodarstwie domowym przyjmuje się, że objętość kropli wynosi od 1/20 do 1/10 ml (50-100 μl)
- kropla imperialna - wynosi 1/288 imperialnej uncji płynu, czyli ok. 99 μl
- w USA kropla definiowana jest jako 1/60 lub 1/76 łyżeczki do herbaty, czyli ok. 82 μl lub 65 μl

Nas interesuje gospodarstwo domowe, więc mamy przedział 1/20 do 1/10 ml.
Nie sądzisz, że to 2-krotna różnica?
Idąc tym tropem dalej, to skąd mam wiedzieć czy każdy producent ustala tę samą wielkość kropli?
Jesteś pewna, że Twój Citrosept to ten sam co mój?

Citrosept to nazwa własna wyrobu firmy Cintamani. Jeżeli zatem piszesz, że masz Citrosept i Szpilka pisze o Citrosepcie, to chyba logiczne, że piszecie o tym samym wyrobie, do którego producent stosuje taki sam dozownik w każdej butelce (pomijam tolerancję różnicy kilku mikronów przy szerokości dozownika).

Cytat
Jak myślisz po co moje "głupie" pytanie o to czy to mieszać, czy nie mieszać?
Skoro czytam książkę i autor w uwagach podaje info, że
Cytat
mikstury nie należy mieszać
to chyba jasne, że każdy normalny człowiek pierwsze co zrobi po wlaniu 3 składników to weźmie łyżeczkę i to zamiesza, czyż nie?
Więc skoro mam w "uwagach": NIE MIESZAĆ to jak myślisz po co moje pytanie?

Autor pisze o przygotowywaniu MO ("mikstury nie należy mieszać"), a nie o przygotowywaniu składników tejże mikstury.
Zapisane

Tomek
« Odpowiedz #5 : 01-09-2010, 11:23 »

Dziwne reakcje  thumbdown

Prześmiewcze uwagi jak to można źle odmierzyć krople jak się ma dozownik, albo z jakiej wysokości i w której ręce, czy zamieszać czy wstrząsnąć.

Z jednej strony piszecie, żeby zwracać szczególną uwagę na proporcje... szczególnie w początkowej fazie.
Jedni 100%, inni 50% a jeszcze inni 25% - w zależności od reakcji organizmu.
Zwiększać dawkę powoli, czasami odstawić na 3-4 dni i znowu zacząć ale z mniejszą dawką.

Ale nie, co tam. Nie ważne, czy zrobię 100% Citroseptu czy 200% - mało istotne.
Ważne, że mamy ubaw z głupka, który pyta o rzeczy prostackie.

Jedni szukają zamienników Citroseptu i znajdują coś co jest 10 zł tańsze i wszystko jest OK.
Ale jak ja będę zużywał 2 razy więcej Citroseptu to jest śmiesznie i głupkowato.

Dzięki za wyrozumiałość  dry


Citrosept to nazwa własna wyrobu firmy Cintamani. Jeżeli zatem piszesz, że masz Citrosept i Szpilka pisze o Citrosepcie, to chyba logiczne, że piszecie o tym samym wyrobie, do którego producent stosuje taki sam dozownik w każdej butelce (pomijam tolerancję różnicy kilku mikronów przy szerokości dozownika).
A skąd ja miałem wiedzieć, że Citrosept to jest nazwa własna i wszystko pochodzi od jednego producenta?
Musiałbym życie poświęcić gdybym analizował każdy szczegół smile

Cytat
Autor pisze o przygotowywaniu MO ("mikstury nie należy mieszać"), a nie o przygotowywaniu składników tejże mikstury.

I dziękuję. Nie można tak było od razu na samym początku a nie drwić z "zielonego" w temacie?

Teraz jest dla mnie jasne, że wszyscy mamy ten sam Citrospet i odmierzamy tej samej wielkości krople.
A kwestia mieszać czy nie mieszać to nie jest mój problem życiowy, który nie daje mi spać tylko napisałem wyraźnie, że "pytam się przy okazji". Ktoś tu chyba za bardzo się tym wszystkim przejmuje, że ma jakąś boską misję do spełnienia a inni w tym przeszkadzają  bangin
« Ostatnia zmiana: 01-09-2010, 11:40 wysłane przez Szpilka » Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #6 : 01-09-2010, 11:44 »


Teraz jest dla mnie jasne, że wszyscy mamy ten sam Citrospet i odmierzamy tej samej wielkości krople.


Niestety, nie wszyscy mają i używają Citrosept.
Niektórzy z nas mają Greeposept z Czech a inni mają Citrogreep ze Słowacji.
Wszystkie te preparaty są na tej samej bazie wytłoków i pestek z grejfruta. I wszystkie służą do sporządzania aloCitu
« Ostatnia zmiana: 01-09-2010, 12:02 wysłane przez Fiona50 » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #7 : 01-09-2010, 11:48 »

Tomku, mam nadzieję, że moderatorzy rozwiali Twoje wątpliwości.
Sam piszesz:
Cytat
Przez 7 miesięcy codziennie odmierzałem 5 ml wody i 5 ml Aloesu.
    Dopiero wczoraj zwróciłem uwagę (w książce), że lepiej od razu przygotować Alocit w butelce.
więc może warto wrócić do książek i jeszcze raz wszystko sprawdzić. Wiele osób na forum wypowiada się w ten sposób, że jednorazowa lektura to za mało i niektóre kwestie stają się jasne dopiero po kilku czytaniach.

Pijecie MO od pół roku. Mam pytanie - jak postępuje stosowanie innych prozdrowotnych zaleceń - żywieniowych i dotyczących koktajlu?

Jeśli coś nie jest jasne, pytaj smile. Kto pyta nie błądzi.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #8 : 01-09-2010, 11:57 »

Cytat
Dziwne reakcje  
Na dziwne pytania, dziwne reakcje.

Cytat
Ktoś tu chyba za bardzo się tym wszystkim przejmuje, że ma jakąś boską misję do spełnienia a inni w tym przeszkadzają  
Jak do tej pory widze, ze to Ty sie najwiecej przejmujesz. Nawet kropelki chcesz wazyc.

Uwazam, ze reagujesz zbyt agresywnie jak na kogos, ktory oczekuje wyjasnienia. Pamietaj, ze kazda odpowiedz wymaga poswiecenia i czasu kogos z forum. To nie nasza praca za ktora zostajemy wynagrodzeni i z niej sie utrzymujemy. Wiec nie dziw sie, ze nikomu nie chce sie logicznie odpowiadac na temat, ktory w ksiazce i portalu jest JASNO (nawet dla dziecka) wyjasnione. Wiec zamiast dawac wrecz dziwne odpowiedzi, wiele osob woli w tym czasie robic bardziej uzyteczne rzeczy. Ja wlasnie ide kosic trawke. Piekne slonce za oknem.  thumbup
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #9 : 01-09-2010, 12:17 »

Tomku, wyluzuj się trochę. Już myślałem, że tylko ja nie mam poczucia humoru. Nie potrzeba tu laboratoryjnej ścisłości. Wystarczy nam prosta zasada pi razy drzwi.
Zapisane

I'm going through changes
Zofia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 26.12.2009
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #10 : 01-09-2010, 14:01 »

Więcej życzliwości i wyrozumiałości też by nie zaszkodziły. Zarozumialstwo jest złą przywarą.
Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #11 : 01-09-2010, 14:43 »

No dobrze, ale kolega Tomek wyraził też wątpliwość, (choć nie sformułował pytania) co do ilości Aloes vs Citrosept. Napisał że citroseptu jest (objętościowo) 2,5 raza mniej w MO niż soku z aloesu.
Ja również chciałbym się dowiedzieć daczego akurat tak... Czy mogę ?
« Ostatnia zmiana: 01-09-2010, 14:45 wysłane przez Mrówka » Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #12 : 01-09-2010, 14:46 »

A czy siła/skuteczność działania obydwu preparatów jest identyczna żeby ich proporcje w stosunku do wody były również identyczne?
Zapisane

Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #13 : 01-09-2010, 14:51 »

A jaka jest ich siła ? Nie wiem i DLATEGO pytam.
Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #14 : 01-09-2010, 15:04 »

Mrówko, najlepiej sam sprawdź. Wypij łyżkę aloesu bez rozcieńczania, a potem to samo zrób z citroseptem  smile

Tomek to kolejny mąciciel, od razu widać.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #15 : 01-09-2010, 18:28 »

No Agato smile, nie wiedziałem, że mamy tu specjalistów od analizy sensorycznej. Bardzo trafnie przedstawiłaś podstawowe narzędzie w tej dziedzinie.
Zapisane

I'm going through changes
Tomek
« Odpowiedz #16 : 02-09-2010, 10:58 »

@Antonio
Nie mam poczucia humoru? Zdziwiłbyś się. Akurat pod tym względem nie mam problemu.
Niestety niektórzy uważają, że w każdej sytuacji trzeba się tym odznaczać  confused

--

A teraz poprawka z mojej strony, bo pomyliłem się przy ilości:
2.5 razy mniej ale w przeliczeniu na jedną dawkę w przypadku gdy wykonywałem Alocit codziennie.
    Natomiast w przeliczeniu na 1 litr Alocitu to jest już zupełnie inaczej:

    Pojedyncza dawka:    5 ml wody + 5 ml Aloesu = 10 ml Alocitu
    Z tego wniosek, że na 1 litr przypada 100 takich dawek.
    1 litr Alocitu zawiera 500 ml Aloesu

    Teraz Citrosept:    500 ml wody + ok 2 ml Citroseptu
    Czyli 1 litr Alocitu to 2 razy tyle, czyli ok. 4-5 ml Citroseptu.

I powiedzcie teraz czy człowiek może się nie zastanowić czy czegoś źle nie zrozumiał?
To NIE jest 2.5 razy mniej ale aż 100 razy mniej!


**EDIT**
Na Citrosepcie pisze tak: DAWKOWANIE:
Cytat
2-3 razy dziennie po 10-20 kropli rozpuścić w 100-200 ml płynu

Widzicie jakąś różnicę względem MO?
**EDIT**


Jak do tej pory widze, ze to Ty sie najwiecej przejmujesz. Nawet kropelki chcesz wazyc.
Nie, nie chcę ważyć kropelek bo ich nie ważyłem i nie mam zamiaru ważyć.
Natomiast nie jest mi obojętne co robię z własnym organizmem... może Tobie tak, ale nie mi.
Bez zastanawiania się nad tym co się w życiu robi bierzesz wszystko co Ci wpadnie w ręce bo ktoś tak napisał?
To świadczy tylko o jednym: że brakuje krytycznego i logicznego myślenia.
A niestety ludzie olewający istotne kwestie mogą się kiedyś w życiu przejechać ale na drodze bez odwrotu.
Tobie to odpowiada? OK. Ale nie śmiej się z innych, że widzą jakąś nieścisłość lub kolosalną różnicę.
Zrozumiałbym jeszcze, gdybym po normalnej odpowiedzi wykłócał się lub kreował się na wiedzącego lepiej.
Ale po co ja się w ogóle tak produkuje?  blink


Uwazam, ze reagujesz zbyt agresywnie jak na kogos, ktory oczekuje wyjasnienia.
A możesz wskazać, gdzie dokładnie zareagowałem agresywanie?

--

Dobra, kilka pytań:
1. Skąd człowiek, który nie miał styczności z MO ma wiedzieć kiedy i co ma mieszać?
    Ile osób spośród Was (gdyby ktoś podał same składniki) wiedziałoby, że nie trzeba (albo nie wolno) mieszać składników?
    Wątpię, czy ktokolwiek by tego nie zamieszał - bo to normalny odruch przy wlaniu kilku składników do jednego pojemnika.
    Ale jeżeli człowiek napotyka info, że mieszania nie należy wykonywać, to czy takie strasznie głupie jest pytanie czy identycznie mam postąpić przy Alocicie, skoro tego mam później nie mieszać?
   NIE, NIE WIEM CO I CZY MAM MIESZAĆ, BO NIE WIEM DLACZEGO MAM NIE MIESZAĆ SAMEJ MO.
   A JEŻELI NIE MIESZAM MO, TO NIE WIEM CO MAM ZROBIĆ Z ALOCITEM?
   Czy dla większości to jest dziwne, głupie, śmieszne i idiotyczne?
2. Ile osób przechodząc 1-szy raz z Aloesu na Citrosept nie zdziwiło się, że tak malutko trzeba tego wlać w przeciwieńtwie do ogromnej ilości Aloesu?
3. Ile osób pijących MO sprawdziło czy "Citrospet" to nazwa własna jakiejś firmy, czy może to jest określenie na ekstrakt z pestek?
4. Jak ktoś wam każe dolać pół wiaderka farby, to też bez zastanowienia weźmiecie pierwsze lepsze wiadro i nim odmierzycie farbę, czy raczej zapytacie się o jakie wiadro chodzi? To jest nieistotne czy kupicie farbę 2, 5 czy 10 litrów?

--
Podobno mące, tak?
Najpierw poruszam temat Citroseptu, kilka osób się dziwi, że nie wiem, że Citrosept to nazwa własna jakiejś firmy.
Po moim podziękowaniu za zwrócenie mi na to uwagi i wyrażeniu poprawy, że teraz zrozumiałem, że kwestia wielkości kropli była nieistotna, otrzymuję ciekawą odpowiedź od Fiony50, która brzmi tak:
Cytat
Niestety, nie wszyscy mają i używają Citrosept.
Niektórzy z nas mają Greeposept z Czech a inni mają Citrogreep ze Słowacji.
Pomimo mojego poczucia humoru, niestety ale nie jest w stanie zareagować inaczej jak tylko: Czy ktoś tu sobie ze mnie żartuje, czy kpi? To w końcu mamy jeden Citrosept i mamy identyczne dozowniki, czy każdy używa tego co najtańsze i dozowniki są inne?

Nie ważne - kwestia kropli zamknięta. Nie ciągnijmy więcej tego tematu.

Jedynie Rysiek, Grażyna i Antonio odpowiedzieli na moje pytanie normalnie i bez kpin.
Reszta natomiast uważa się za nie wiadomo kogo.
W sumie to nie zbyt świadczy o człowieku gdy mając większą wiedzę i doświadczenie przechwala lub naśmiewa się z tych co nie udają, że wszystko wiedzą. Po to trafiłem na to forum, żeby poradzić się fachowców ale widzę, że trzeba chyba kierować pytania personalnie.

Nie oczekuję, że ktoś ma nieograniczony czas i będzie odpowiadał od razu i wyczerpująco na każde pytanie.
Przepraszam, gdzie widzicie z mojej strony arogancję oraz brak wdzięczności?

Mamy tu specjalistów od ocenia agresywności i mącicielstwa?

Uważam, że jeżeli ktoś nie ma czasu na pomaganie innym to nie powinien go tracić na odpisywanie nic nie wnoszących tekstów, które nie są odpowiedzią a jedynie wyśmiewaniem lub kpieniem. Na to jest czas a na krótką odpowiedź nie ma?
Gdyby to ktoś inny się zapytał a ja znałbym odpowiedź to pomimo braku czasu napisałbym tak:

Cytat
Samej MO nie mieszamy, natomiast Alocit - TAK.
Różnica w ilości Aloes vs Citrosept wynika w właściwości każdego z nich - nie przejmuj się ilością

Porównajcie sobie ile tekstu i czasu poświęciliście na odpisywanie a ile można było.
Ale lepiej się nadymać i pośmiac i pokpić... ehhh...  ale macie problemy confused



Do wszystkich: nie mam pretensji, nie odczuwałem agresji ani nie mam do nikogo żalu i pretensji.
Nie jesteście w stanie odczytać tonu głosu z samego tekstu, więc nie uprawiajcie jasnowidztwa  thumbsup
Jeżeli kogoś uraziłem, to przepraszam.
Prosiłbym na przyszłość o większą wyrozumiałość dla nowych osób.

Poczucie humoru mam ale w granicach normalnych ludzkich odruchów, to tak na przyszłość smile
« Ostatnia zmiana: 02-09-2010, 11:04 wysłane przez Tomek » Zapisane
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #17 : 02-09-2010, 12:38 »

Proszę tych, którzy są bardziej wyrozumiali i uważają, że mój post i innych tutaj wypowiadających się były atakiem i brakiem życzliwości teraz pomogli Tomkowi rozwiać jego wątpliwości.

 
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #18 : 02-09-2010, 12:50 »

To bardzo dobry pomysł. Proponuję by moderatorzy, eksperci nie atakowali więcej Tomka i nie odpowiadali więcej na jego pytania. Tych ataków-odpowiedzi było już stanowczo za dużo. Ja ze swej strony będę życzliwie milczał.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Venustus
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.03.2010
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #19 : 02-09-2010, 13:44 »

Zmieniając temat;

pytanie nr 1:
Czy po pół roku stosowania MO z alocitem i braku spektakularnych efektów, czas przejść na Citrosept,

pytanie nr 2:
Gdzie można nabyć Citrosept,

Tak przy okazji to od pół roku codziennie śledzę to co się tu dzieje i mam takie przemyślenia;
Starzy bywalcy i moderatorzy czasem pewnie i słusznie denerwują się pytaniami które uznają za naiwne, bo nowi nie przestudiowali podstaw,
Nowi natomiast zastanawiając się czy to nie czary zadając czasem proste pytanie irytują się trafiając na co najmniej chłodne przyjęcie.

Myślę że prawda leży po środku i jak chcemy dożyć starości w dobrym zdrowiu i zrujnować ZUS to nie dajmy się ponosić.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!