Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 19:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przewlekłe zaparcia  (Przeczytany 49245 razy)
Kasandra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.05.2010
Skąd: Zielona Góra
Wiadomości: 104

« Odpowiedz #20 : 05-01-2012, 21:02 »

KB piję nie słodzony. Od kiedy unikam glutenu i słodkości, nie mam problemów jak wyżej opisane.Schudłam na tyle, że się dobrze czuję.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 10:29 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #21 : 06-01-2012, 10:26 »

Zanim trafiłam na forum miałam podobny problem. Po kilku miesiącach stosowania zasad Biosłone potwierdzam, że pomaga odstawienie glutenu, KB i macerat z siemienia lnianego. Żałuję jedynie, że nie wprowadziłam natychmiast wszystkich zaleceń razem z MO.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #22 : 06-01-2012, 10:37 »

macerat z siemienia lnianego.
Ten macerat robisz tak samo jak z prawoślazu? Zalewasz ziarna zimną, przegotowaną wodą i czekasz 6 godzin? Z tego co wiem, macerat przygotowuje się właśnie na zimno. Może chodzi Ci o galaretkę z siemienia - ziarna zalane wrzątkiem lub nawet chwilę pogotowane.

Popieram natomiast to, że siemię pomaga na zaparcia. Właśnie skończyłam pić zioła na górne drogi oddechowe, w składzie których właśnie jest też siemię lniane. Choć nie stosowałam ostatnio (święta i po) regularnie MO i KB oraz podjadałam gluten i słodycze, nie miałam większych problemów z wypróżnianiem, tak jak przedtem. A gdy nie jadłam glutenu i słodyczy, stolec był idealny.
 
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 10:47 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #23 : 06-01-2012, 11:26 »

http://www.bioslone.pl/node/261 - według przepisu Mistrza i podgrzewasz przed spożyciem. Dodaję również ziarno siemienia do KB. Widzę poprawę od kiedy stosuję te metody, ale wiadomo, że każdy ma inny organizm i każdy inną "kartę choroby", więc uważam, że należy dużo czytać i dobrać metodę indywidualnie, uwzględniając stan swojego organizmu.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #24 : 06-01-2012, 13:02 »

Dzięki, nie zawsze śledzę nowości na portalu. Nie pamiętałam o takim sposobie. Siemię piję również  w koktajlu. Zawsze dobrze mi sprzyjał, nie tylko na zaparcia.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #25 : 06-01-2012, 13:36 »

Cytat
Zawsze dobrze mi sprzyjał, nie tylko na zaparcia
Masz rację, jest rewelacyjny na żołądek. Zauważyłam również, że od kiedy zaczęłam stosawać siemię lniane poprawił się znacznie stan włosów, paznokci i skóry. Rewelacja ;-)
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #26 : 06-01-2012, 13:54 »

Cytat
od kiedy zaczęłam stosawać siemię lniane poprawił się znacznie stan włosów, paznokci i skóry. Rewelacja ;-)
U mnie też. smile
Zapisane
KazeK
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 06-11-2011
Skąd: Łódź
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #27 : 20-01-2012, 14:15 »

Mam podobny problem z zaparciami. Od urodzenia miałem zaparcia i jakieś 10 lat temu okazało się, że mam za długie jelita do tego mocno poskręcane i mało ruchliwe... Zanim trafiłem na forum brałem lek o nazwie "Debridat" i on regulował co trzeba. Teraz, od 4 m-cy, piję KB z większą dawką siemienia (3 x dziennie) i przeszedłem DP. Nie jem glutenu ani słodyczy. Niestety zaparcia po odstawieniu leku wróciły. Martwię się, że wypróżnianie raz na 7 dni powoduje zatrucie mojego organizmu toksynami. Zastanawiam się nad robieniem lewatyw w celu oczyszczania jelit. Żadne sposoby naturalne (śliwki, miód itp.) na mnie nie działają. Nie wiem co robić... Smutny
« Ostatnia zmiana: 20-01-2012, 16:11 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #28 : 20-01-2012, 14:20 »

Mam podobny problem z zaparciami. Od urodzenia miałem zaparcia i jakieś 10 lat temu okazało się, że mam za długie jelita do tego mocno poskręcane i mało ruchliwe... Zanim trafiłem na forum brałem lek o nazwie "Debridat" i on rególował co trzeba. Teraz od 4 m-cy pije KB z większą dawką siemienia 3 x dziennie i przeszedłem DP.Nie jem glutenu ani słodyczy. Niestety zaparcia po odstawieniu "leku" wróciły. Martwię się, że wypróżnianie raz na 7 dni powoduje zatrucie mojego organizmu toksynami. Zastanawiam się nad robieniem lewatyw w celu oczyszczania jelit. Żadne sposoby naturalne (śliwki, miód itp.) na mnie nie działają. Nie wiem co robić... Smutny

A jak się odżywiałeś do tej pory? I jak się odżywiasz aktualnie.
Jesteś na DP, MO, KB, krótko i chciałbyś tak szybkich rezultatów w tak poważnym i długo trwającym stanie?

« Ostatnia zmiana: 20-01-2012, 14:53 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #29 : 20-01-2012, 14:51 »

KazeK, ja zanim tu trafiam też wcinałam Debridat, Debretin i Duspatalin. Bywało, że wypróżnienia były raz na tydzień. Do tego miałam kilka razy takie bóle, że myśleli wszyscy, że to wyrostek robaczkowy.
Różnica jest może między nami taka, że ja nie brałam tego na stałe tylko doraźnie i moje jelita nie rozleniwiły się na amen.
Teraz jest super. Od roku właściwie nie mam zaparć - wypróżniam się codziennie. Wcześniej takie coś się nie zdarzało.
Jak czuję, że zmierzam w kierunku zaparcia, to dodaję do KB podwójną ilość siemienia lnianego.
Odstawiłeś leki dopiero 4 miesiące temu, więc nie ma co się dziwić. U mnie poprawa nastąpiła po roku picia KB i stosowania DP. Zauważyłam, że nawet małe podjadanie czegoś z glutenem nie robi mi dobrze. U Ciebie widocznie na poprawę trzeba również dłużej poczekać.

Cytat
Jesteś na DO, MO, krótko i chciałbyś tak szybkich rezultatów w tak poważnym i długo trwającym stanie?

Też uważam, że to jeszcze za krótko.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2012, 16:14 wysłane przez Klara27 » Zapisane
KazeK
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 06-11-2011
Skąd: Łódź
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #30 : 21-01-2012, 11:07 »

Od 4 miesięcy odżywiam się zgodnie z zasadami DP (głownie mięsko z surówkami i KB). Jestem w trzecim Etapie DP i jem zgodnie z jej zasadami. Wcześniej jadłem wszystko :-/ No i wcinałem suplementy - myśląc, że są dla mnie zbawieniem (wiem głupi byłem, ale nie znałem jeszcze forum).
Bynajmniej nie spodziewam się efektu po 4 miesiącach i wiem, że muszę poczekać (jestem raczej realistą), w poprzednim poście raczej chodziło mi o wasze zdanie na temat tego czy jeśli nie załatwiam się kilka dni, to nie zatruwam toksynami swojego organizmu i czy w takim przypadku polecacie lewatywy, czy też lepiej zostawić wszystko swojemu biegowi i nie kombinować. Nie planowałem się żalić i narzekać na brak efektu po tak krótkim czasie, wiec jeśli to tak zabrzmiało to sorki- nieporozumienie. :-)

WHENA dzięki za to co napisałaś. Ja miałem dokładnie ten sam problem, ból w prawym podbrzuszu (głównie po wypiciu czegoś z kofeiną lub alkoholem) jakby wyrostek. Po takiej wpadce np. z kawą przez tydzień mnie bolało a potem przestawało do następnej wpadki z kawą lub odrobiną alkoholu (1 piwo czy lampka wina) Podejrzewano u mnie przewlekłe zapalenie wyrostka (choć podobno coś takiego nie istnieje). Lekarze nie wiedzieli co ze mną począć i wtedy zacząłem szukać w internecie i trafiłem na forum. Teraz stosuje się do zaleceń ze strony a leki i suplementy odeszły w niepamięć. Jak przeczytałem, że nie tylko ja mam takie bóle to zrobiło mi się raźniej. ;-) Jak rozumiem udało Ci się pozbyć tego bólu w okolicach wyrostka? Długo się z tym męczyłaś? I czy też ból pojawiał się po spożyciu określonych produktów? Napisz coś więcej jak możesz. :-)
« Ostatnia zmiana: 21-01-2012, 14:10 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #31 : 22-01-2012, 03:53 »

Ja męczyłam się z tymi objawami bardzo długo, ponad kilka lat. Dwa razy byłam w szpitalu na ostrym dyżurze bo ból był nie do wytrzymania i też słyszałam o przewlekłym zapaleniu wyrostka. Ostatni tego typu atak miałam we wrześniu 2010 i od tamtej pory już takich ostrych ataków nie miałam.
Ból był zawsze w prawym dołku biodrowym - opisywałam to w moim wątku w przypadkach forumowiczów.
U mnie bóle i zaparcia pojawiały się zazwyczaj po glutenie. Teraz nie jem glutenu i nie mam problemu. Po kawie nigdy nie było gorzej, raczej lepiej.
« Ostatnia zmiana: 22-01-2012, 16:32 wysłane przez Klara27 » Zapisane
KazeK
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 06-11-2011
Skąd: Łódź
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #32 : 23-01-2012, 17:20 »

OK, dzięki. Pozostaje mi cierpliwie czekać. smile
« Ostatnia zmiana: 23-01-2012, 19:54 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #33 : 23-10-2012, 22:16 »

Z zaparciami walczy wiele osób. Co jest przyczyną zaparć i jakie mogą być ich skutki: - http://tlustezycie.blogspot.dk/2012/10/zaparcia.html
Zapisane
Mareczeq
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #34 : 07-11-2012, 10:18 »

Standardowo przy zaparciach zaleca się jedzenie suszonych śliwek, migdały itd. Mnie to pomaga.
« Ostatnia zmiana: 07-11-2012, 13:10 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lava08
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #35 : 08-11-2012, 12:43 »

Warto też zapoznać się z instrukcją poprawnego siadania czy też poprawnej pozycji na muszli klozetowej, potrafi to bardzo pomóc.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #36 : 08-11-2012, 14:29 »

Warto też zapoznać się z instrukcją poprawnego siadania czy też poprawnej pozycji na muszli klozetowej, potrafi to bardzo pomóc.
Hehe... dobre, może zrobisz swoje zdjęcie i pokażesz nam jak się siedzi na muszli, bo nie jestem pewny czy dobrze to robię...
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #37 : 08-11-2012, 14:39 »

Cytat
instrukcją poprawnego siadania czy też poprawnej pozycji na muszli klozetowej
http://szajac.pinger.pl/m/391789/Jak-poprawnie-korzystac-z-toalety%3F
http://www.wykop.pl/ramka/615463/jak-poprawnie-robic-kupe/
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #38 : 08-11-2012, 16:12 »

Tego mi brakowało.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!