Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 07:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wątpliwości dotyczące mielenia pestek wraz z łupinami i inne pytania  (Przeczytany 55395 razy)
Koni
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.12.2011
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #40 : 31-01-2012, 23:30 »

Mam poważne wątpliwości co do stosowania KB z łupinami u mojego synka.
MO oraz KB zaczęłam podawać prawie dwuletniemu synkowi 1,5 miesiąca temu. Opisywałam w innym wątku, że gastroskopia zrobiona w wieku 1,5 roku wykazała u niego bardzo liczne nadżerki dwunastnicy.
Od początku synek uwielbiał KB, wypijał nawet 3/4 szklanki. Codziennie stał na stołku przy stole i asystował przy całej czynności sporządzania, wrzucał nawet pokrojone warzywa do blendera i podawał torebki z nasionami. Po zrobieniu "rzucał" się na koktajl i pilnował, by każdy domownik dostał swoją porcję.

Od 2 tygodni synek nadal pomaga przy jego robieniu i "pilnuje" aby wypiła zarówno mama, jak i tata, ale sam nie chce pić, a w odpowiedzi na próbę podania płacze, krzyczy lub ucieka.
W nocy czasami budzi się z płaczem lub śpi cały skulony.

Jest na diecie minimalistycznej. Je tylko kilka produktów, które raczej na pewno mu nie szkodzą, których tolerancja została sprawdzona w najcięższym okresie zdrowia. W tej chwili produkty te zostały dodatkowo okrojone do zgodnych z dietą dla grupy krwi.

MO również od początku mu smakowało i nadal zaraz po przebudzeniu domaga się swojej porcji.

Mój młynek nie miele na proszek łupin dyni, zostają drobinki, które zawsze znajduję w kale.
Proszę o radę, czy podawać KB (jestem w stanie odwrócić jego uwagę i mu wcisnąć), czy może bez łupin, czy w ogóle?
« Ostatnia zmiana: 01-02-2012, 01:44 wysłane przez Solan » Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #41 : 31-01-2012, 23:56 »

Może skoro wcześniej ze smakiem wypijał, a teraz nie chce, to znaczy, że koktajle mu teraz nie służą. Być może jego organizm mu podpowiada, co jest dla niego dobre, a co złe. Tak tylko gdybam. Po prostu czasem mam podobnie. W sytuacji, gdy koktajle mi nie smakują,trochę sobie odpuszczam.
Myślę, że przede wszystkim nic na siłę - zwłaszcza u dziecka.
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #42 : 01-02-2012, 10:58 »

Mój młynek nie miele na proszek łupin dyni, zostają drobinki, które zawsze znajduję w kale.
Proszę o radę, czy podawać KB (jestem w stanie odwrócić jego uwagę i mu wcisnąć), czy może bez łupin, czy w ogóle?


Spróbuj z samym siemieniem lnianym i jeśli zacznie pić, dodawaj pozostałe ziarna stopniowo w następnych koktajlach.
A to same warzywne pije? Może warto próbować do tych warzyw dodać kawałek owocu, koktajl będzie lekko słodkawy co może mu spasować.
Jeśli obie powyższe opcje nie spowodują chęci picia KB, rób bez nasion, z czasem powoli dodając je stopniowo.
Na siłę bym nie wciskał, bo jak to dziecko zniechęci się i będzie w ogóle trudno, żeby się kiedyś napił KB. Widać, że bardzo fajnie akceptował KB, pomagając przy ich robieniu. Super!
« Ostatnia zmiana: 01-02-2012, 12:31 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Koni
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.12.2011
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #43 : 01-02-2012, 14:19 »

Też myślałam, że skoro od KB ucieka to chwilowo przestał mu służyć, ale jego kupy są ciągle brzydkie: luźne, sfermentowane, ostatnio ciągle pomarańczowe. Dodatkowo, po zrobieniu kupki skóra wokół odbytu, przez 5 minut jest czerwona, odparzona  i niekiedy zdarta. Dlatego waham się, czy go jednak nie zmuszać.

Synek 3 tygodnie temu skończył I etap DP (ściśle przestrzegany, a nawet z większym rygoryzmem z powodu nietolerancji większości pokarmów z etapu I). Teraz znowu powróciłam do gotowanych, tylko zielonych warzyw, innych nie toleruje.

W KB pił surowego buraka, pietruszkę i selera - nie robił po nim kupy, a jeśli już to ładniejszą.
Owoców nie mogę dodawać - od razu luźny, sfermentowany stolec. Jeśli już to były próby z gotowanym jabłkiem i gruszką. Po nich było dużo lepiej, ale też niezadawalający stolec i pobudzenie synka.

Ostatnio próbowałam mu podać z samym siemieniem i ostropestem i gotowanym jabłkiem (które uwielbia) i też nie zjadł.
Zatem, czy go zmuszać, ze względu na odparzoną pupę?
« Ostatnia zmiana: 01-02-2012, 17:32 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #44 : 01-02-2012, 14:29 »

Po pierwsze nie zmuszać, a po drugie nie skupiać się na kupach dziecka. One będą prawidłowe wówczas, gdy przewód pokarmowy będzie funkcjonował prawidłowo.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Koni
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.12.2011
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #45 : 02-02-2012, 23:34 »

Cenna to wskazówka, gdyż stan kup dziecka spędzał mi sen z powiek. Od ciągłej analizy, czy to skutek działania lektyn, oczyszczania czy też chorego układu pokarmowego. Obstawiałam najbardziej lektyny, bojąc się ich działania na psychikę mojego dziecka. Walczę wszakże nie tylko z układem pokarmowym ale też z autyzmem.

Wszystko idzie na szczęście ku dobremu (mimo nadal fatalnego stanu układu pokarmowego). 1,5 miesiąca MO, a autyzmu prawie nie ma. (Psycholog dziś odżegnuje się od takiej diagnozy). Dziecko ma język geograficzny regularnie co 5 dni. W czasie tych 5 dni język robi się czysty a synka bez jakiejś regularności dopada swędzenie i bez jakiegoś wyraźnego związku z jakimś objawem czy faktem, bóle nocne.
« Ostatnia zmiana: 03-02-2012, 10:36 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!