Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Audrey - alergie synka  (Przeczytany 92517 razy)
audrey
« Odpowiedz #100 : 18-11-2010, 22:33 »

Wracam z raportem na temat drogi do zdrowia (mam nadzieję) mojego dziecka. Od czasu mojego poprzedniego posta dziecko miało dwie infekcje. Pierwsza zaczęła się rano 1 listopada bólem ucha. Podałam mu wtedy 1 dawkę Ibum, bo bardzo narzekał i płakał, że go boli lewe ucho. Próbowałam też ogrzewać okładem z soli, ale nie bardzo pozwalał sobie coś przykładać do ucha. W południe wystąpiła gorączka ok. 38°C i utrzymywała się do późnego popłudnia. Nie pamiętam już czy następnego dnia też była, ale na pewno ucho było jeszcze przez 2-3 wrażliwe na dotyk.

Kolejna infekcja wystąpiła tydzień temu, z dwudniową temperaturą ok. 38-39°C, czerwonym gardłem, kaszlem suchym, potem mieszanym. Podawałam przez kilka dni tylko prawoślaz i robione były inhalacje z soli fizjologicznej. Został zapchany nos ale i problem z wydmuchiwaniem, więc podałam mu przedwczoraj, wczoraj i dziś Sinupret. Coś tam się ruszyło, i udało się parę razy wydmuchać trochę ropnego kataru.

Kolejna sprawa to - od ok. dwóch tygodni (zaczęło się przed sprawą z bólem ucha) występuje też swędząca wysypka, głównie na plecach, po których każe się drapać. Sam podrapał się na karku aż do krwi. Do tego sucha skóra na pośladkach no i drapanie się po nich. Kąpię go od 2 dni w wodzie z dodatkiem krochmalu, raz dodałam ok. łyżkę oliwy z pestek winogron. Skóra zrobiła się bardziej miękka i wysypka też się trochę zmniejszyła.

Dwa dni temu kolejny incydent - tym razem coś zupełnie nowego dla nas. Zaczął się bardzo drapać po wewnętrznej stronie dłoni, na których pojawiła się czerwona wysypka. Plamki były płaskie raczej nie zawierały płynu. Wczoraj dłonie troszkę zbielały, ale za to dziś skóra na tej wewnętrznej stronie jest sucha. Posmarowałam mu ręce odrobiną mleczka SVR XERIAL 10.  Jeszcze nigdy nie miał takich problemów z rączkami. Czy to jakaś reakcja alergiczna?

Trochę szwankuje nam dieta, bo przez te święta listopadowe trudno było utrzymać rygor w jedzeniu. Niestety nadal nie podaję mu MO, bo ciągle coś się dzieje.
Od wczoraj zaczęłam znów podawać mu KB (banan, siemie, ostropest, miód).
Zapisane
audrey
« Odpowiedz #101 : 15-04-2011, 16:33 »

U mojego dziecka znów wracają problemy z uchem i lekki niedosłuch. W zeszłym roku o tej porze roku też miał zapalenie ucha (wtedy leczone antybiotykiem…). Od 6 dni ma temp. w granicach 38,7 - 39,9°C, z przewagą powyżej 39,5°C . Jak temperatura przekraczała 39,7°C podawałam mu nurofen, bo zimne okłady nie dawały za bardzo efektu, a poza tym zaczynał majaczyć. A wczoraj wieczorem zaczął bardzo płakał z powodu bólu ucha.
Wczoraj już była lekka poprawa, temp. spadła do 36,7°C i nawet domagał się jedzenia. Jednak generalnie jest rozdrażniony, pojękuje, marudzi , prawie nie je i tylko dużo pije (głównie przy gorączce),widać, że jest bardzo osłabiony, często się pokłada i  skarży się, że mu zimno. Kilka razy przed nagłym wzrostem temperatury miał najpierw zimne dłonie i stopy, długo nie mógł się ogrzać, ze 3 razy wystąpiły też lekkie dreszcze. Te dreszcze zdarzają nam się po raz pierwszy i oczywiście wpędzają mnie w panikę. Teraz znów temperatura wzrasta i ciężko mu się oddycha, tzn. tak jakby przy wdechu na chwile wstrzymywał oddech. Trochę mu rzęzi, ale trudno mi określić czy to oskrzela. Nie pozwala się dotykać, bo twierdzi że mam za zimne ręce.
Próbowałam zakraplać mu ucho moczem, ale był przy tym dziki wrzask.
Ze względu na to, że potrzebowałam zwolnienie musiałam skorzystać z wizyty lekarza, który stwierdził zapalenie ucha, dodatkowo jakiś szmer koło serca (co dla mnie było zaskoczeniem) i chyba nie muszę dodawać, że przepisał antybiotyk. Chociaż nie wiem czy w tym przypadku nie będzie to konieczne ze względu na jego stan i jak to lekarz określił z wyrzutem nieleczoną alergię… (pokarmową i wziewną), która niestety komplikuje nam powrót do zdrowia. Może w takiej sytuacji powinnam też potraktować jakiś przeciwalergiczny lek jako zło konieczne? Co do diety nie nad wszystkim mamy kontrolę (głównie w przedszkolu).
MO nie dostaje od grudnia, bo po drodze było kilka infekcji.

Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #102 : 15-04-2011, 17:40 »

Jak dziecko boli ucho, to mu podaj środek przeciwbólowy, który, niestety, też obniży gorączkę. Do ucha możesz wkraplać ALOcit, dawać maść tranową. Może dziecko na to pozwoli.
Audrey spokojnie "bez nerw"  smile. Dreszcze ma książkowe. Nigdy tak nie miałaś? Daj się dziecku wychorować. Nie bój się.
Zapisane
audrey
« Odpowiedz #103 : 15-04-2011, 17:44 »

Na sobie może tylko raz doświadczyłam dreszczy. Za to u dziecka po raz pierwszy. Przejęłam się tym, ze względu na ten szmer koło serca i trudności w oddychaniu/duszność? przy wzrastaniu temperatury. Bałam się, że to jakiś problem z niedotlenieniem organizmu. W lutym wylądowaliśmy w szpitalu Smutny, bo mały miał skurcz oskrzeli i domowe inhalacje nie pomagały. Wolę uniknąć tych wrażeń po raz kolejny.
Zapisane
audrey
« Odpowiedz #104 : 15-04-2011, 22:03 »

A czy to jest normalne, że temperatura rośnie nagle, w ciągu 10-15 minut z 36,7 do 38 stopni? Przy tym występują dreszcze i utrudnienia w oddychaniu.
Zaczynam się łamać z tym antybiotykiem.
Zapisane
Mmagmma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2008
Skąd: małopolska
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #105 : 15-04-2011, 22:52 »

Ile kubłów zimnej wody potrzebujesz? To się złam i dawaj antybiotyk i zmień Forum na: jak zaszkodzić dziecku. Przeczytałam właśnie cały wątek i albo Ty niewiele zrozumiałaś z tego co Ci wszyscy tłumaczyli i co działo się z Twoim dzieckiem, albo masz jakieś mocne lobby, pewnie w formie między innymi męża, które Ciebie blokuje! Kobieto, daj szansę swojemu dziecku na zdrowie!
Ty dalej chcesz mieć w domu małego pacjenta, więc nie liczyłabym na rady Ekspertów. Może Machos przez sentyment do podstawówki i wspólnych konowałów i może z okazji śmigusa dyngusa wyleje Ci jeszcze jeden kubełek...
« Ostatnia zmiana: 16-04-2011, 12:29 wysłane przez Solan » Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #106 : 15-04-2011, 23:11 »

Czasem trzeba dać antybiotyk, ale to jest ostateczność. Z uszami różnie bywa. Nikt Ci na odległość nic nie poradzi ani nie podejmie decyzji za Ciebie. Nie panikuj, ale też uważnie obserwuj synka. Czeka Cię pewnie noc przy łóżku.
« Ostatnia zmiana: 16-04-2011, 12:28 wysłane przez Solan » Zapisane
audrey
« Odpowiedz #107 : 17-04-2011, 22:40 »

Ile kubłów zimnej wody potrzebujesz? To się złam i dawaj antybiotyk i zmień Forum na: jak zaszkodzić dziecku. Przeczytałam właśnie cały wątek i albo Ty niewiele zrozumiałaś z tego co Ci wszyscy tłumaczyli i co działo się z Twoim dzieckiem, albo masz jakieś mocne lobby, pewnie w formie między innymi męża, które Ciebie blokuje! Kobieto, daj szansę swojemu dziecku na zdrowie!

A gdyby Ci się dziecko podduszało, to też byś była taka radykalna? Może to akurat przeoczyłaś, ale moje dziecko ma problemy alergiczne, a przez to jego organizm reaguje inaczej na infekcje, niż organizm "zdrowego" dziecka. Wiele infekcji kończy się skurczem oskrzeli i nie wiem, jak mogę go przed tym ustrzec? Gdyby nie ta nadmierna reakcja oskrzeli, to odchorowywanie zwykłych infekcji byłoby pewnie o wiele prostsze i mniej nerwowe.

Co do lobby, choć nie muszę się tłumaczyć, to i owszem jest. W pewnym stopniu związane ze środowiskiem farmaceutyczno-medycznym...wystarczy? Byłoby Ci łatwo? W każdym razie dziękuję za zainteresowanie moim wątkiem.
« Ostatnia zmiana: 20-04-2011, 17:52 wysłane przez Apollo » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #108 : 17-04-2011, 23:01 »

ale moje dziecko ma problemy alergiczne, a przez to jego organizm reaguje inaczej na infekcje, niż organizm "zdrowego" dziecka. Wiele infekcji kończy się skurczem oskrzeli i nie wiem jak mogę go przed tym ustrzeć już teraz???

Proponuję rozwikłanie zagadki. Dokładny jadłospis dziecka.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!