Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 08:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Audrey - alergie synka  (Przeczytany 92944 razy)
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #40 : 08-10-2010, 11:11 »

Macerat z siemienia lnianego i z korzenia prawoślazu na przemian podajesz?

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=12143.0

Nie dawaj antybiotyku.

Tu masz o gorączce http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=9448.0 Od samego początku trwania infekcji gorączka u Twojego dziecka nawet nie osiągnęła 40 stopni.

Siorbanie pobudza do kaszlu http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5265.0
« Ostatnia zmiana: 08-10-2010, 11:24 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
audrey
« Odpowiedz #41 : 08-10-2010, 12:48 »

Macerat z siemienia lnianego i z korzenia prawoślazu na przemian podajesz?
(...)
Siorbanie pobudza do kaszlu http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5265.0

Tak, podaje plus herbata z miodem lipowym. Temperatura nadal się utrzymuje, tak ok. 39°C. Nie mam zamiaru podawać antybiotyku, ale nie wiem co na to mój mąż  .
Właściwie od wczoraj objawy się nie nasiliły, jedynie się utrzymują, no może poza głośnym chrapaniem podczas snu. Pewnie przez powiększone migdały. Czekam na przełom.
« Ostatnia zmiana: 08-10-2010, 13:03 wysłane przez Audrey » Zapisane
audrey
« Odpowiedz #42 : 08-10-2010, 20:40 »

W ciągu dnia temperatura spadła, ale teraz znów ma gorące czoło. Nie wiem jak jest wysoka bo nie mierzyłam. Popołudniu bardzo się męczył kaszlem i znów wystąpiło to "zatykanie". Nie wiem czy to przypadkiem nie jest obturacja oskrzeli i jak sobie z tym poradzić bez leków, żeby się nie dusił? Czy można go posmarować np. nalewką bursztynową, żeby się rozgrzał? Tylko czy można to robić przy gorącze?

A propos gorączki. W wątku "Gorączka" http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=9448.0 Mistrz pisze: "Jeśli chodzi o bezpieczny czas trwania gorączki, to trzydniowa, wysoka, nieustępująca gorączka jest powodem do niepokoju, a zatem wymaga porady lekarskiej."
Jutra będzie ten trzeci krytyczny dzień.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #43 : 08-10-2010, 21:15 »

Mistrz pisze: "Jeśli chodzi o bezpieczny czas trwania gorączki, to trzydniowa, wysoka, nieustępująca gorączka jest powodem do niepokoju, a zatem wymaga porady lekarskiej."
Jutra będzie ten trzeci krytyczny dzień.
Ale pisze o wysokiej gorączce, a nie o takiej, którą ma Twoje dziecko.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gorączka
« Ostatnia zmiana: 08-10-2010, 21:53 wysłane przez Heniek » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
audrey
« Odpowiedz #44 : 08-10-2010, 22:05 »

Machos, dzięki za pocieszenie.
« Ostatnia zmiana: 08-10-2010, 22:07 wysłane przez Audrey » Zapisane
audrey
« Odpowiedz #45 : 09-10-2010, 12:13 »

Dziś temperatura trochę spadła i wacha się w granicach 37,5-38 stopni. W nocy było różnie, raz na pewno była wyższa, ale nie dał sobie zmierzyć i był taki moment, że już nie było stanu podgorączkowego - przynajmniej z objawów tak wynikało. Generalnie spał bardzo niespokojnie i ciągle coś sobie "majaczył".
Dziś jest dość marudny i nie chce już patrzeć na herbatę z miodem i ziołowe herbatki. Nadal ma spory katar i kaszel. Kaszel jest częsty i raczej mokry, ale mam wrażenie że ma bardzo ściśnięte oskrzela i  stąd to zatykanie. Rano musiałam mu zrobić inhalacje z Berodualu i nie wiem co dalej Smutny, bo nadal występuje to zatykanie - spinanie klatki piersiowej.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #46 : 10-10-2010, 00:02 »

Dziś jest dość marudny i nie chce już patrzeć na herbatę z miodem i ziołowe herbatki.
To mu nie dawaj na siłę. Jakie te ziołowe herbatki?

Nadal ma spory katar i kaszel. Kaszel jest częsty i raczej mokry, ale mam wrażenie że ma bardzo ściśnięte oskrzela i  stąd to zatykanie. Rano musiałam mu zrobić inhalacje z Berodualu i nie wiem co dalej Smutny, bo nadal występuje to zatykanie - spinanie klatki piersiowej.
Jak chce odkaszlnąć gęstą ropę, to się spina. Moim zdaniem tylko szkodzisz dziecku. Nie lepiej robić więcej parówek do wdychania, oklepywanie plecków?

Jakie działanie Berodualu widzisz u dziecka skoro piszesz, że zrobiłaś inhalacje i nie wiesz co dalej. Z tego jasno wynika, że takie działanie jest do d...y. Nie pomaga.

Nic nie odpowiedziałaś, czy prawoślaz dostaje na przemian z maceratem z siemienia?

Co wczoraj dziecko jadło? Przypomnij sobie tak od rana do wieczora?
« Ostatnia zmiana: 10-10-2010, 00:09 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
audrey
« Odpowiedz #47 : 10-10-2010, 00:23 »

Pisząc ziołowe herbatki miałam na myśli herbatkę z tymianku czy też macerat z prawoślazu. Dziś, a właściwie wczoraj dawałam mu tylko siemię, bo wydawało mi się, że prawoślaz prowokuje do niepotrzebnego kaszlu. Zrobiłam mu też dwie inhalacje z soli fizjologicznej i oklepywałam dosyć często. Na noc posmarowałam plecy i piersi nalewką bursztynową i dość obficie się po tym wypocił. Wydaje mi się, że oskrzela powoli się normują a teraz problem zaczyna się z tymi powiększonymi i ropnymi migdałami. Poza brzydkim zapachem z buzi (wcześniej ropny, dziś taki lekki siarkowodów) to strasznie chrapie jak śpi, na dodatek ma jeszcze katar co skutkuje podduszaniem w trakcie snu  Smutny. Nie śpię i cały czas go pilnuję. I chyba "polecę", jak to wcześniej gdzieś określiłeś do pediatry, żeby go osłuchał i obejrzał te migdały. Jeszcze co do podejrzeń pediatry, że to może mononukleoza czy też cytomegalia zostało zlecone badanie krwi, ale go nie zrobiłam, a może powinnam? Gdzieś na forum Grażyna odpisywała jednej mamie, że trzeba takie badania wykonać. Jak znajdę tego posta to wkleję link.

Audrey, skasowałam ten wątek sprzed 2,5 roku, z forum terapeutycznego, bo był durny jak nie wiem co. Dziękuję Ci, że go wyłapałaś. //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 13-10-2010, 11:29 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #48 : 10-10-2010, 10:45 »

Wydaje mi się, że oskrzela powoli się normują a teraz problem zaczyna się z tymi powiększonymi i ropnymi migdałami.
Czego Ty jeszcze czepiasz się tych dróg wydalniczych u Twojego dziecka!

I chyba "polecę", jak to wcześniej gdzieś określiłeś do pediatry, żeby go osłuchał i obejrzał te migdały. Jeszcze co do podejrzeń pediatry, że to może mononukleoza czy też cytomegalia zostało zlecone badanie krwi, ale go nie zrobiłam, a może powinnam?
A leć i rób badania i lecz. Po mononukleozie będą następne jednostki chorobowe, to pewne. Twój przykład pokazuje typowe podejście pacjenta.

Gdzieś na forum Grażyna odpisywała jednej mamie, że trzeba takie badania wykonać. Jak znajdę tego posta to wkleję link. Jest http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=3282.msg30958#msg30958
To już niech Grażyna się tłumaczy, dlaczego leczy na niemedycznym forum i proponuje konowała w trakcie typowych chorób infekcyjnych, wirusowych, czy bakteryjnych. Ten link rzeczywiście prowadzi na manowce.

Emisia dobrze Ci napisała http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15906.msg117405#msg117405
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
audrey
« Odpowiedz #49 : 10-10-2010, 10:50 »

Dziś wstał jakiś osowiały, nie ma apetytu i kaszle mokro, ale nie odrywająco. Myślałam, po wczorajszym dniu, że to już jakiś przełom. Wczoraj  już nie miał temperatury, ale dziś znów wygląda podejrzanie. I co w takiej sytuacji nie mial byś obaw?
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #50 : 10-10-2010, 11:12 »

Myślałam, po wczorajszym dniu, że to już jakiś przełom.
No, bo infekcja to ma trwać tyle czasu, ile my sobie zażyczymy, najczęściej z pomocą konowała. Tylko nie dziw się proszę, że później przychodzą jeszcze gorsze choróbska, a wtedy już lepiej brać leki, by jakoś jeszcze "klepać się" na tym świecie.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #51 : 10-10-2010, 12:52 »

Cytat
I co w takiej sytuacji nie mial byś obaw?
Ja mialabym. Tym bardziej, ze odpoczatku infekcji, systematycznie starasz sie ja czymkolwiek blokowac. Od zbicia temperatury wlacznie. Nawet jak dziecko wyzdrowieje, to i tak za pare dni bedzie powtorka z rozrywki. Bledne kolo, ale malo osob to rozumie.
Zapisane
audrey
« Odpowiedz #52 : 10-10-2010, 15:16 »

A co mam zrobić jak on się ewidentnie dusi od kaszlu i kataru? I inhalacja solą fizjologiczną czy tymiankiem itp. nie pomaga? A nad głową gderający mąż, że chce wykończyć dziecko? Może gdyby dziecko nie miało wcześniej problemów alergicznych to jego organizm by tak przesadnie nie reagował, a ja bym nie drżała z paniki o jego oddech? Nie wiem. Mam pozwolić, żeby mi się dziecko udusiło? Przecież człowiek to nie tylko zlepek komórek, zespół narządów, układów itp.
W każdym razie Emisiu zarówno panika, jak i strach czy też przygody z lekami nie są Ci obce, prawda?
(...) Moj maly rowniez dwa lata temu( mial dwa latka) przeszedl angine i bedac wtedy nowa i na forum i swiezo obeznana z ksiazkami mowiac szczerze balam sie. Akurat byla u mnie mama (ktora mnie wciagnela na forum) i to wlasnie ona przekonala mnie do zrezygnowania z antybiotyku. Bylam w panice gdzyz lekarz opisal mi wszystkie mozliwe powiklania jesli nie wezme atybiotyku z blokada pracy serca wlacznie. Do dzis dziekuje mamie ze nie pozwolila mi wpasc w panike i chorobe swietnie przeszlismy (choc przyznam ze wspomagalam sie homeopatia za porada u Pana Janusa). Oczywiscie tak jak pisze Monika, apetyt sam wroci. Nie zmuszac.
Ja też jestem na początku drogi, z tym że póki co mogę liczyć tylko na siebie, bo przecież przez internet nie uratujesz mi dziecka... Nie wiem jeszcze co robić jak dziecko się poddusza i tego obawiam się najbardziej.
Mimo strachu też chcę iść naprzód po zdrowie, ale jak sam Mistrz pisał, że w przypadku alergii droga ta może nie być łatwa ani krótka.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #53 : 10-10-2010, 15:32 »

Cytat
Nie wiem jeszcze co robić jak dziecko się poddusza
Opisz nam jeszcze, w jaki sposob twoj syn sie poddusza? Jak dlugo trawaja ataki kaszlu i co ile. Nie pisz juz nic o chrapaniu i chrzakaniu, bo taki stan jest akurat dobrym objawem podczas oczyszczania. Czy sinieje podczas takiego ataku? Czy twoj syn ma w ogole zrobione testy alergiczne? Jesli tak, to na co ma swtwierdzona alegie?
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #54 : 10-10-2010, 15:59 »

Co wczoraj dziecko jadło? Przypomnij sobie tak od rana do wieczora?
Audrey lekceważy  moje pytania. Czasem diabeł tkwi w szczegółach, ale dowiemy się tego?

Musimy jasno napisać, że uzasadnienie podania leku jest wtedy, kiedy jest zagrożenie życia. Jeżeli organizm daje sobie radę, to możemy tylko zaszkodzić. To, czy jest uzasadniony Ibufen, bądź antybiotyk, ale tylko do ustąpienia uciążliwych objawów, to już najlepiej powinna wiedzieć Audrey.

« Ostatnia zmiana: 10-10-2010, 16:01 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
audrey
« Odpowiedz #55 : 10-10-2010, 16:22 »

Machos, nie zauważyłam Twojego pytania! Na razie ma kiepski apetyt. Wczoraj rano zjadł jajecznię na maśle. W ciągu dnia popijał macerat z siemienia, trochę herbaty tymiankowej, wody z cytryną i miodem, bo prosił. Wieczorem kawałek chleba z kiełbasą (z pewnego źródła). Wiem, napiszecie gluten. Od paru miesięcy ograniczam mu ten gluten, ale nie zawsze się udaje Smutny, bo przecież "co to dziecko ma jeść jak nie pieczywo"... Dzisiaj zjadł rano ćwiartkę jabłka, na obiad trochę rosołu z indyka i cielęciny z makaronem kukurydzianym. W międzyczasie dałam mu też trochę poppingu z amarantusa z miodem i orzechami. Kurde, może to po tym taka reakcja? Ale miód i orzechy dostawał już wcześniej i nic się nie działo.
Co do testów to jakiś pierwszy test miał robiony w maju 2009 r. i wyszło, że jest bardzo uczulony na brzozę. W sierpniu br. miał robione testy skórne (jak dla mnie to sadyzm, ale nie zależało to tylko ode mnie) i wyszło uczulenie na (chyba generalnie uczulenie na życie):
trawy/zboża 4x4, olcha 4x4, leszczyna 6x6, roztocza kurzu domowego 4x3, sierść psa 3x3, grzyby alternaria tenuis 3x3, jajko, mleko, histamina 3x3. Tyle dał sobie zrobić. Testy miał robione akurat podczas jakiejś infekcji, która objawiała się kaszlem. Podawałam mu wtedy tylko MO i prawoślaź. No i wtedy padła diagnoza, że to dychawica oskrzelowa i lista leków... Po długich wahaniach podałam mu tylko Zyrtec.
Teraz podczas napadu kaszlu nie sinieje, ale jakby dławił się kaszlem. Dziś po takiej akcji zwymiotował i to jest chyba ok, ale na tym się nie skończyło bo kaszlał/dławił się dalej. Po inhalacji Berodualem objawy się trochę uspokoiły. Mnie najbardziej niepokoi to coś co opisuję wyżej jako przytykanie/blokowanie przy (oczywiście nie każdym) głębszym wdechu czy też próbie kaszlnięcia.
Podczas czwartkowej wiztyty lekarka, powiedziała, że to może świadczyć o jakimś toczącym się stanie zapalnym.
Nie podaję mu antybiotyku, Ibum dostał chyba, że 3 razy przy gorącze pow. 39,5°C bo był bardzo niespokojny, no i te 3 inhalacje z Berodualu.


« Ostatnia zmiana: 10-10-2010, 16:24 wysłane przez Audrey » Zapisane
audrey
« Odpowiedz #56 : 10-10-2010, 19:00 »

Ok. 18-tej próbował się zdrzemnąć, ale cały czas się wybudzał i pokasływał. Chyba też przez spływający katar. I znów się spinał przy kaszlnięciach. Ewidentnie był to dla niego duży wysiłek, bo aż stękał  Smutny. Potem po obudzeniu się zwymiotował śluzem.
« Ostatnia zmiana: 10-10-2010, 19:02 wysłane przez Audrey » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #57 : 10-10-2010, 19:34 »

Berodual, działania niepożądane:
Nudności, wymioty, potliwość, osłabienie i bolesne skurcze mięśniowe, obniżenie ciśnienia rozkurczowego krwi, zwiększenie ciśnienia skurczowego krwi, arytmie. Często drżenia mięśniowe, zwiększona pobudliwość nerwowa, rzadziej tachykardia i tachyarytmia, zawroty głowy lub ból głowy. Długotrwałe stosowanie może wywołać potencjalnie groźną hipokaliemię. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne typu skórnego, suchość błon śluzowych jamy ustnej, podrażnienie gardła, kaszel oraz paradoksalny skurcz oskrzeli. Ze względu na działanie przeciwcholinergiczne preparatu mogą wystąpić zaburzenia akomodacji, zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego, zwiększenie zalegania moczu w pęcherzu (zwłaszcza przy zwężeniu drogi odpływu), które są rzadkie i odwracalne.

http://apteka.epacjent.pl/45926,berodual-roztwor-do-inhalacji-imp-20-ml.html
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
audrey
« Odpowiedz #58 : 10-10-2010, 19:49 »

Ale to coś było już przed zastosowaniem Berodualu.  A w tym przypadku Berodual pomaga. Boję się,ze to jakaś niewydolność oddechowa...  Smutny, że coś zaniedbałam, przeoczyłam.
Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #59 : 10-10-2010, 19:52 »

Cytat od: Audrey
A co mam zrobić jak on się ewidentnie dusi od kaszlu i kataru?

Audrey, z mojego doświadczenia mogę napisać, że duszenie się od kataru i kaszlu to nie jest to samo co duszność (skurcz oskrzeli). Schodząca flegma na pewno powoduje problemy z oddychaniem, dziecko męczy się, nie może w nocy spać, kaszle non stop bo flegma chce się wydostać na zewnątrz, ale jeżeli słychać, że po każdym kaszlnięciu coś się zrywa to jest dobrze. Ja w takiej sytuacji nie podaję nic, tylko czasami lek przeciwbólowy (połówkę Apapu), kiedy kaszel jest bardzo silny. Twój synek nawet zwymiotował flegmę to daje dużą ulgę dziecu.
Natomiast inna jest sprawa kiedy wystąpi duszność. Czy u Twojego synka rzeczywiście występują duszności?
U mojego Kacpra wygląda to tak: intensywny kaszel suchy ( tzw ścisk oskrzeli), oddech świszczący (jakby coś piszczało w oskrzelach), nozdrza rozszerzone, klatka piersiowa zapadnięta, oddychanie przeponą (brzuszkiem), bladość twarzy, niepokój i nawet niekiedy histeria ( mały płacze, nie może oddychać). Wtedy podaję lek rozkurczowy, nie steryd (który jest zalecany zaraz po inhalacji Berodualem) bo on działa przeciwzapalne i hamuje wytwarzanie i wydzielanie ropy a nam zależy żeby tylko ustąpiła duszność a ropa ma dalej schodzić.

Audrey więcej spokoju Ci życzę, masz książki Mistrza? Kiedy ja panikowałam na początku naszej drogi do zdrowia, czytałam o tym co dzieje się z organizmem w trakcie infekcji, to mi bardzo pomagało uspokoić się. Kiedy masz wiedzę strach przechodzi, kiedy jej Ci brak myślisz o badaniach, lekarzach, strasznych nazwach chorób i wtedy o panikę łatwo.
Jesteś na dobrej drodze, powodzenia thumbsup
Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!