Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 15:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Baran=pacjent  (Przeczytany 88854 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #40 : 02-03-2011, 16:13 »

Nie słyszałem, żeby Zibi zalecał homełopatię w chorobach z niedożywienia.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #41 : 02-03-2011, 16:17 »

A jakie to ma znaczenie w jakich chorobach on ją zaleca? Przecież to idiotyczno-medyczna ściema.
A może zależy to od tego kto ją zaleca?
I skoro to taka idiotyczno-medyczna ściema, to jak to możliwe, że Zibi będąc już tu ekspertem poszedł do szkoły homeopatycznej i cały rok uczył sie o tej idiotyczno-medycznej ściemie? Pan na to pozwolił? Nie przeszkadza to Panu?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #42 : 02-03-2011, 16:20 »

Zbi zdał mi dokładną relację, jakie to kłamstwa, ta homełopatia, toteż nie może mi Pan zarzucać, że się nie znam na tej homełopatii.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #43 : 02-03-2011, 16:29 »

I w dalszym ciągu nie ma Pan nic przeciwko zalecaniu kłamstw w Pana gabinetach? To nie jest dwulicowość?
Dlaczego więc, skoro to takie kłamstwa ma Pan eksperta, który zdał egzamin z tych kłamstw i je zaleca pacjentom? Kto tu z kogo robi barana.
Niech Pan nie zmienia tematów i niech Pan ma odwagę odpowiedzieć na zadane wprost pytanie:
Skoro homeopatia to kłamstwo, to dlaczego wolno stosować ją w gabinecie Biosłone. Dlaczego ktoś, będąc Pana ekspertem, chodził na tak kłamliwe zajęcia i przystąpił do egzaminu? Dlaczego nie zrezygnował od razu. Czy to nie jest dwulicowość?
« Ostatnia zmiana: 02-03-2011, 18:18 wysłane przez Apollo » Zapisane
Ironman
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 22
MO: Listopad 2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #44 : 02-03-2011, 17:05 »

Ciekaw jestem jak wyglądała ta pielęgniarka, tzn. czy wyglądała zdrowo?
Była stara miała okulary i szare włosy i miała niebieski fartuch. A jeżeli chodzi o zdrowie, to tak średnio.

...Gdy wróciłem do domu, spytałem się taty, czy mogę wypić to mleko...         

Wypiłbyś, gdyby pozwolił? msn-wink
Tak.
Zapisane

Moje zdrowie jest dla mnie najważniejsze.
Ironman
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 22
MO: Listopad 2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #45 : 02-03-2011, 17:18 »

Znacznie lepsze od tych kulek homeidiotycznych,
lol lol Ale śmieszne słowo homeidiotycznych, na końcu słychać idiotycznych.  biggrin biggrin biggrin biggrin smile lol lol biggrin.

Skąd ty bierzesz takie słowa?
« Ostatnia zmiana: 02-03-2011, 17:36 wysłane przez Ironman » Zapisane

Moje zdrowie jest dla mnie najważniejsze.
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #46 : 02-03-2011, 18:38 »

Dlaczego ktoś, będąc Pana ekspertem, chodził na tak kłamliwe zajęcia i przystąpił do egzaminu? Dlaczego nie zrezygnował od razu. Czy to nie jest dwulicowość?

To oczywiste. Chodziło o papierek, bez którego nie można leczyć.
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #47 : 02-03-2011, 18:49 »

Ach, jak byłoby pięknie, gdyby wszystkie szkoły, studia, kursy, szkolenia - były jednolite w 100% z naszymi przekonaniami, wiarą, poglądami. smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #48 : 02-03-2011, 22:23 »

Skoro homeopatia to kłamstwo, to dlaczego wolno stosować ją w gabinecie Biosłone.
W gabinetach nie wolno stosować homełopatii ani żadnego innego leczenia. Zibi, o ile wiem, stosuje leki nieistniejące jako, jak mniemam, mniejsze zło. Czy to ma jakiś związek z homełopiatią? - nie wiem. Dla mnie lek to lek - każdy jest stosowany przeciwko jakimś objawom, a więc jest alopatyczny. Tak powie każdy przy zdrowych zmysłach, a że homełopatom coś się w głowie pohemołopaciło, to co ja mogę za to?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #49 : 02-03-2011, 23:00 »

I chce mi pan powiedzieć, że homeopatia nigdy nie była wymieniona w regulaminie gabinetu jako metoda dopuszczalna? Czy też może dziś dokonał Pan zmiany i zastąpił słowo "homeopatia", słowami "leki o dowolnym rozcieńczeniu"? I czy chce mi Pan powiedzieć, że te leki odowolnym rozcieńczeniu to nie mogą być leki homeopatyczne? Bo to nie są leki o dowolnym rozcieńczeniu? I dlaczego wolno używać wogóle jakichkolwiek leków? A z określenia "o dowolnym rozcieńczeniu" wynika, że homeopatyczne także.
I Zibi każe te nieistniejące leki kupować? Czemu się ośmieszacie?
W dodatku Zibi napisał w innym wątku, że te nieistniejące leki homeopatyczne przyniosły Panu pewną korzyść. I jako przykład wymienił  lek o nazwie Ignatia. Zdecydujcie się na jedną wersję. Bądźcie poważni. Nie namawiajcie innych do kupowania czegoś czego nie ma i nie wmawiajcie, że to jest mniejsze zło. Nie przystoi.
« Ostatnia zmiana: 02-03-2011, 23:04 wysłane przez Akownik » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #50 : 02-03-2011, 23:21 »

Ależ się Panu homełopaci od tej homełopatii, że nie potrafi Pan zrozumieć prostej rzeczy. Ja lek o nazwie Ignatia zalecam objawowo, by zlikwidować objawy nerwicy lękowej. My nie potępiamy żadnych leków, lecz traktujemy je tak, jak na to zasługują - jako zło konieczne. Jeśli teraz do Pana nie dotarło, to raczej już nie dotrze.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #51 : 03-03-2011, 19:27 »

Dzisiaj kupiłem dwa opakowania leku homeopatycznego o nazwie Nervoheel N - dla mojej matki. Nic nie wiadomo pani aptekarce ani mnie, ani innym moim podopiecznym o wycofaniu z produkcji tego leku. A Ty się uparłeś, że ten lek jest wycofany z produkcji. Czy to jest istota tematu...

W wątku, o którym wspominasz, już dawno chciałem odpowiedzieć na Twoje pytania, tylko uznałem wówczas, że były one zadawane tendencyjnie przez Ciebie - w związku z przyjściem w sukurs Twojej koleżance. W każdej rewolucji, gdzie się dwóch bije - trzeci korzysta... (chciałeś coś dla siebie ugrać przy tej okazji i obciążyć Zibiego, że profanuje zawód nielekarza-homeopaty). O ile dzisiaj zakładam, że być może Twoje pojawienie się na forum było iście przypadkowe, to nie rozumiem indagowania mojej osoby w temat hipokryzji stosowania przeze mnie leków homeopatycznych. Ten temat już był tyle razy wałkowany na tym forum, że szkoda mi mojego prądu, aby kolejny raz odgrzewać tego starego "kotleta". Na mojej stronie internetowej - w dziale "Samouczek", dokładnie wyjaśniam, dlaczego udałem się na akademię ściemy homeopatycznej. Właśnie dlatego, żeby móc z całą odpowiedzialnością ją tak nazywać. Gdybym teraz skończył medycynę akademicką, to nie po to, by przy pomocy niej przyczynowo leczyć, ale żeby wykorzystywać ją w sytuacjach uzasadnionych. Podobnie rzecz się ma z lekami homeopatycznymi. W owych sytuacjach uzasadnionych, działanie alopatyczne leku homeopatycznego, antybiotyku, innego leku czy paraleku może być dla organizmu zbawienne.

Jak przyjdzie czas, to Ci odpowiem na Twoje zadane pytania w tamtym wątku, o ile gospodarz forum się na to zgodzi, bo ile można młócić wymłóconą i przemieloną sieczkę...
« Ostatnia zmiana: 03-03-2011, 19:35 wysłane przez Zibi » Zapisane
Akownik
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #52 : 03-03-2011, 21:59 »

Zibi, Ty zaleciłeś Tomowi lek o nazwie Nervoheel a nie Nervoheel N. Proponuję byś poszedł do apteki i kupił ten lek o którym pisze Tom, czyli Nervoheel.
Dlaczego faszerujesz mamę taką idiotyczno-medyczną ściemą? Nie wstyd Ci?
Poza tym jest tak jak przypuszczałem. Pan Słonecki nawet nie próbuje odnieść się do stwierdzenia, że w regulaminie gabinetu była dozwolona homeopatia. Teraz pojawiły się tam leki o dowolnym rozcieńczeniu. Nic wstydu nie macie?
Dlaczego karmisz matkę taką ściemą? Gdzie Twoje sumienie?
Pan Słonecki też zaleca ludziom taką ściemę o nazwie Ignatia? Szanujecie tych co do Was po pomoc przychodzą?
Warto by się zdecydować: albo ściema albo jednak działa. Nie może być jedno i drugie jednocześnie.
Tylko czy to do Was dotrze? Raczej nie.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #53 : 03-03-2011, 22:37 »

Akownik, chyba chodzi o to, że ściema bo to lek,i czyli nie droga do zdrowia ale maskowanie i blokowanie.
Jednak działa, tak jak działają zwykłe leki.
Czasem trzeba podać lek (zablokować, zamaskować, powstrzymać) ale generalnie kierunek powinien być jasny - droga do zdrowia zgodna z Naturą.
Pewnie (jak już koniecznie trzeba) lepiej podać lek homeopatyczny zamiast zwykłego chemicznego bo mniej truje organizm.

Tak zrozumiałam wyjaśnienia Zibiego, nie wiem czy właściwie.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #54 : 03-03-2011, 23:14 »

Idiotyczno-medyczna ściema nie polega na podaniu leku, wtedy kiedy jest on potrzebny jako najmniejsze zło. Idiotyczno-medyczna ściema (bez rozróżnienia czy jest to medycyna klasyczna, natusralna, homełopatia) polega na tym, że się usuwa objawy chorobowe bez usuwania przyczyny chorób. Siłą rzeczy takie działanie musi być doraźne i prowizoryczne. Prędzej czy później pacjent lub homełopacjent wróci w objęcia medycyny, częstokroć do gabinetu tego samego "specjalisty".  

W ramach nurtu Biosłone stawiamy przede wszystkim na profilaktykę czyli zapobieganie chorobom poprzez utrwalenie prawidłowych wzorów zdrowego stylu życia, a nie na działania doraźne, objawowe. Wszelkie działania prozdrowotne są tak prowadzone, aby chory trwale wyzdrowiał i już nie wracał. Chcemy ludziom dać wędkę, a nie rybę.  W ramach profilaktyki stawiamy na wiedzę, edukację prozdrowotną, po to aby chory wyzdrowiał i mógł sam zadbać o zdrowie własne, a także zdrowie bliskich mu osób. Owszem, w ramach nurtu Biosłone zdarza się, że w konkretnej sytuacji polecamy lek np. przeciwbólowy, gdy ból jest bardziej toksyczyny od tego leku, albo przeciwstresowy, gdy stres jest bardziej toksyczny niż ten lek. Ale nigdy, przenigdy nie polecamy leków bez podjęcia działań mających na celu usunięcie przyczyny choroby. Dlatego też wszelkich działałań podejmowanych w ramach nurtu Biosłone, nie można nazywać ściemą.

Idiotyczno-medyczna ściema skupia się na polecaniu leków, zabiegów bez usuwania przyczyny choroby, bez podawania choremu prawdziwej wiedzy o tym jak dbać o zdrowie. Edukacja idiotyczno-medyczna, jeśli ma miejsce, to nie polega na nauczeniu jak dbać o swoje zdrowie by nie chorować, ale na tym jak mierzyć ciśnienie, kiedy się badać, kiedy co łykać, stosowaniu pasty do zębów z fluorem, piciu mleka, jak wprowadzać do swojej diety gluten i nauczeniu pacjenta innych podobnych idiotyzmów. W wykonaniu medycyny jest to wychowywanie i wyhodowywanie sobie pacjenta, uzależnianie go od usług medycznych. W ten sposób "edukowani" są pacjenci, ale też lekarze.

Popatrzmy teraz na stronę internetową Akownika.

http://www.e-homeopatia.pl/

Na stronie internetowej Akownika znajdziemy głównie informacje o lekach homełopatycznych. Natomiast informacje o tym jak dbać o zdrowie bez leków, są tam podane w rozcieńczeniu iście homełopatycznym.


Czy łykanie leków jest ważniejsze od profilaktyki?

Czy przyczyną jakiejkolwiek choroby jest niedobór leków?

Dlaczego łykaniu leków medycyna poświęca tak dużo miejsca, a profilaktyce wcale? Jak nazwać takie rozłożenie akcentów, inaczej niż ściemą?!
« Ostatnia zmiana: 04-03-2011, 03:46 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #55 : 04-03-2011, 04:14 »

Pan Słonecki też zaleca ludziom taką ściemę o nazwie Ignatia?
Zalecam lek jako lek, ale homełopata nie jest w stanie pojąć najprostszych rzeczy, bo jest homełopatą, i tyle.

Jedną z metod naturalnych jest HOMEOPATIA.
Trzeba zaliczyć studium homełopatalogiczne, żeby takie bzdury pleść, czy wystarczy być zwyczajnym idiotą?

Organotropizm - określa organy, na które oddziaływuje dana substancja.
Tropizm, Panie Akownik, to reakcja ruchowa: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tropizm
Czy by to miało znaczyć, że leki homełopatyczne mają zdolność poruszania się i podążania do organów określonych przez homełopatę? Nie wie Pan, o czym plecie, czy celowo pogłębia ściemę tej i tak już sciemionej do granic absurdu homełopatii?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Iza38K
« Odpowiedz #56 : 04-03-2011, 10:01 »

Akownik. Mam nadzieję, że już zrozumiałeś. Chyba już bardziej łopatologicznie nie można.
Ja homeopatii nie kwestionuję. Jednak bądźmy szczerzy - tak naprawdę nie wiemy jak to działa. Czytałam wiele badań z których wynikało, że owszem działa, ale trudno na dzień dzisiejszy wyjaśnić jak? Pamięć wody? Obawiam się, że z dzisiejszego poziomu wiedzy, przy dzisiejszych paradygmatach naukowych nie jesteśmy w stanie tego wyjaśnić.
My Brać Biosłonejska sięgamy w sytuacjach kryzysowych po zioła, leki, zabiegi wodne i jak ktoś się na tym zna, po homeopatię. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie jest to  w celu usunięcia przyczyn choroby, bo wiemy czym jest choroba. Ściemą jest robienie z ludzi pacjentów (http://www.bioslone.pl/slownik/pacjent) a z lekarzy guru od zdrowia.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #57 : 04-03-2011, 10:34 »

Akownik. Mam nadzieję, że już zrozumiałeś. Chyba już bardziej łopatologicznie nie można.

Można za to wyjaśnić bardziej homeołopatologicznie ;-)

trudno na dzień dzisiejszy wyjaśnić jak?

Akownik może wyjaśnić działanie homełopatii w sposób bardziej homełopatologiczny.
Będzie to wyjaśnienie przez ściemnienie.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2011, 10:36 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #58 : 04-03-2011, 13:55 »

Akownik. Mam nadzieję, że już zrozumiałeś. Chyba już bardziej łopatologicznie nie można.

Można za to wyjaśnić bardziej homeołopatologicznie ;-)

trudno na dzień dzisiejszy wyjaśnić jak?

Akownik może wyjaśnić działanie homełopatii w sposób bardziej homełopatologiczny.
Będzie to wyjaśnienie przez ściemnienie.

I co ten post wnosi poza nastepną próbą wywołania awantury?
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #59 : 04-03-2011, 14:02 »

I co ten post wnosi poza nastepną próbą wywołania awantury?

A kto tu się niesłusznie czepia Zibiego i wszczyna awantury? Proszę nie odwracać kota ogonem.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2011, 14:15 wysłane przez Lilijka » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!