Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 17:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przypadek Angeliki  (Przeczytany 58220 razy)
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #20 : 25-01-2013, 20:30 »

Pisałam w moim wątku, że niestety ale mięśniaki dalej rosną, tyle że wolniej niż na początku. Ostatni raz byłam je sprawdzić w październiku i wtedy gdzieś na forum chyba o tym pisałam. Jest ich dużo i są spore. Sześć 4centymetrowych kulek, plus mniejsze. Nie tamponowałam się.
Zapisane
Jagutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01.07.2012, KB: 01.12.2012
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #21 : 01-02-2013, 12:05 »

Pisałam w moim wątku, że niestety ale mięśniaki dalej rosną, tyle że wolniej niż na początku. Ostatni raz byłam je sprawdzić w październiku i wtedy gdzieś na forum chyba o tym pisałam. Jest ich dużo i są spore. Sześć 4centymetrowych kulek, plus mniejsze. Nie tamponowałam się.

Wheno, przeczytałam cały Twój watek.
Kurcze, bardzo mi przykro z powodu mieśniaków, doskonale rozumiem Twoje obawy o zdrowie. Sama z problemami "kobiecymi" zmagam się już lata. Dziwi mnie jednak fakt, że nie chcesz spróbować tamponowania, przecież nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać smile
« Ostatnia zmiana: 01-02-2013, 12:10 wysłane przez Jagutka » Zapisane
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #22 : 01-02-2013, 12:24 »

Cytat
Nie wiem, czy to tylko zbieg okoliczności, ale zaczęłam krwawić niedługo po wprowadzeniu KB. Miał/ma może ktoś podobnie?

Ja odkąd stosuję MO i KB zauważyłam niewielkie rozregulowanie okresu oraz takie plamienia nawet na tydzień przed okresem oraz na kilka dni po (taki niekończący się okres).

Zdanie kończymy kropką. /R
« Ostatnia zmiana: 11-02-2013, 13:53 wysłane przez Rif » Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #23 : 01-02-2013, 13:12 »

Cytat
Dziwi mnie jednak fakt, że nie chcesz spróbować tamponowania, przecież nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać smile

To nie jest tak, że nie chcę spróbować. Obiecuję sobie, że w tym miesiącu spróbuję po raz pierwszy. Wcześniej nie robiłam tego, bo jak się ma pół miesiąca okres z plamieniem i nosi tampony lub podpaski tak długo, to na samą myśl o kolejnym wkładaniu tamponów robiło mi się niedobrze. Teraz całość okresu jest krótsza, bo skróciło mi się plamienie przed i po okresie. Ale i tak u mnie okres trwa tydzień. Wcześniej bywało, że przed było nawet do 5 dni plamienia i po również kilka dni. W zasadzie wyglądało na to samo o czym pisze Bitwoman.
Dziś mam 3dzień okresu (i nieprzespaną noc za sobą), zobaczymy ile to potrwa tym razem.
Zapisane
Angelikaa84
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #24 : 03-02-2013, 20:18 »

Jagutko,

Przyznaję, że nie znam teraz stanu moich jajników i torbieli na nich, ale mam zamiar 08.02.2013 zapytać o nie ginekologa. Zaszłam w ciążę w międzyczasie i lekarz nic na razie nie mówi ani o tym, że miałyby mi te torbiele się samoistnie wchłonąć ani że pękną (zwłaszcza ten jeden duży, który najbardziej mnie niepokoi), choć proponował wcześniej jego wycięcie, jednak kiedy okazało już na następnej wizycie, że zaszłam w ciąże nabrał wody w usta i nic już o tych torbielach nie wspomina.

Twoja historia z pękniętym jajnikiem jest dla mnie bardzo przykra Smutny Nie rozumiem dlaczego była konieczność usunięcia całego jajnika i jajowodu...? Jak się teraz czujesz? W jakim stanie masz drugi jajnik? Plamienie ustało?

Zapisane
Jagutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01.07.2012, KB: 01.12.2012
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #25 : 04-02-2013, 20:51 »

Ja odkąd stosuję MO i KB zauważyłam niewielkie rozregulowanie okresu oraz takie plamienia nawet na tydzień przed okresem oraz na kilka dni po (taki niekończący się okres)

Bitwoman, "cieszę się" że Ty również plamisz smile jest nadzieja, że poprostu przez te mini okresy się oczyszczamy. Napisz czy Ty również masz/miałaś jakieś problemy z jajnikami?

Cytat
Wcześniej nie robiłam tego, bo jak się ma pół miesiąca okres z plamieniem i nosi tampony lub podpaski tak długo, to na samą myśl o kolejnym wkładaniu tamponów robiło mi się niedobrze. Teraz całość okresu jest krótsza, bo skróciło mi się plamienie przed i po okresie.

Whena, przyznaje że takie długaśne plamienia mogą wykończyć. Mimo to, będąc na Twoim miejscu i tak stosowałabym tamponowanie. Ja gdy chciałam pozbyć się torbieli robiłam tyle kuracji, że czasami brakowało mi już czasu na cokolwiek innego. Mnóstwo tego było... Jednak nic nie pomogło. A walczyłam z nią 2 lata. To może trochę żałosne, ale nawet podczas ekspresowego przygotowywania mnie do cesarki, powtarzałam aby nie dotykać torbieli, torbiel ma zostać (mój gin stwierdził, że skoro będzie cesarka, to przy okazji wyciacha mi torbiel). Nie wiedziałam jeszcze wtedy, że pękła. Położne sugerowały przedwczesne odklejenie łożyska. Żałuję baaaaaaardzo, że wcześniej nie wiedziałam o istnieniu tego forum, ani też o tamponowaniu. Naprawdę bardzo żałuję. Myślę, że z Biosłone spokojnie dałabym rade torbieli. Niestety, jestem okrojona fizycznie i psychicznie. To już prawie rok, a ja wciąż nie mogę do siebie dojść.
 
Cytat
Dziś mam 3dzień okresu (i nieprzespaną noc za sobą), zobaczymy ile to potrwa tym razem.

Napisz jak się obecnie czujesz. Whena a dlaczego piszesz o nieprzespanej nocy? Z bólu? Jeżeli tak, to powiem Ci, że ja miałam tak samo, bez tabletek (ketonal) nie mogłam funkcjonować. Wymiotowałam, miałam biegunkę, mdlałam, nogi bolały mnie tak bardzo, że prawie nie mogłam chodzić. Do tego dochodził potworny ból brzucha i pleców. Na szczęście po kilku miesiącach picia miksturki, prawie nie czuje "tych dni" smile


Cytat
Jagutko,

Przyznaję, że nie znam teraz stanu moich jajników i torbieli na nich, ale mam zamiar 08.02.2013 zapytać o nie ginekologa. Zaszłam w ciążę w międzyczasie i lekarz nic na razie nie mówi ani o tym, że miałyby mi te torbiele się samoistnie wchłonąć ani że pękną (zwłaszcza ten jeden duży, który najbardziej mnie niepokoi), choć proponował wcześniej jego wycięcie, jednak kiedy okazało już na następnej wizycie, że zaszłam w ciąże nabrał wody w usta i nic już o tych torbielach nie wspomina.

Twoja historia z pękniętym jajnikiem jest dla mnie bardzo przykra Smutny Nie rozumiem dlaczego była konieczność usunięcia całego jajnika i jajowodu...? Jak się teraz czujesz? W jakim stanie masz drugi jajnik? Plamienie ustało?

Angeliko, przede wszystkim serdecznie gratuluję Ci ciąży!!!!! biggrin
Ciesz się z nadchodzącego macierzyństwa a moim przypadkiem się nie sugeruj za bardzo, mój "mądry" lekarz (ok 45 lat), już po wszystkim powiedział mi, że jestem jego drugim przypadkiem, w którym ciąże zakończyła pęknięta torbiel. Mam do niego ogromny żal za to, że namawiał mnie do zajścia w ciąże, a do siebie, za moją lekkomyślność i naiwność.
Pytasz Angeliko jak się czuje. Boli mnie blizna po cięciu, a raczej ciągnie mnie skóra, którą lekarz przyszył mi do mięśni brzucha. Boli mnie czasami brzuch, tak nisko, w strefie jajników. Unikam przez to intymnych kontaktów z mężem. To smutne, ale boję się bardzo o drugiego jajnika, o swoją kobiecość, o przyszłość. Czytałam, że po stracie jednego jajnika, jego pracę przejmuje drugi, jednak nie wiem ile w tym prawdy. Czytałam również, co dzieję się z kobietą, jej ciałem, zdrowiem, wyglądem, kiedy traci obydwa jajniki i chyba właśnie to, wpędziło mnie w największe kompleksy i ogromny niepokój. Jeszcze teraz to nieszczęsne plamienie. Wszak już się skończyło, ale trwało równe 3 tygodnie i było moim pierwszym plamieniem w życiu, dlatego się wystraszyłam.
Może to dziwne i głupie, ale czuję się trochę inna. Nie czuję się 100% kobietą. Nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek zajdę w ciąże. Mój gin stwierdził, że będzie to cud. Chociaż uznał też, że cudem zaszłam w poprzednią ciąże a także, że cudem ją donosiłam (w ciąży czułam się bardzo dobrze). Już nie jestem jego pacjentką, to był wielki błąd.
Pytałaś, czy była konieczność usunięcia całego jajnika i jajowodu, myślę, że gdybym rodziła w prywatnej klinice, bądź przynajmniej w jakimś dużym mieście, to teraz nie żaliłabym się na tym forum, bo nie byłoby z czego. Ja jednak rodziłam w malutkim miasteczku, gdzie się nie przejmują losem pacjentów ani nie brudzą sobie niepotrzebnie rączek, ciach i po sprawie. To nie ich problem, że kogoś okaleczyli. To nie oni będą z tym żyć.
Angeliko, jeszcze raz gratuluję Ci dzidzi! Pamiętaj aby myśleć pozytywnie, a na pewno wszystko będzie dobrze.



« Ostatnia zmiana: 04-02-2013, 20:59 wysłane przez Whena » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #26 : 04-02-2013, 21:02 »

Cytat
Whena a dlaczego piszesz o nieprzespanej nocy? Z bólu?

Tak z bólu. Mam w domu ketonal, ale nie biorę go. Zostawiam go na naprawdę ekstremalne bóle. Dziś dzień 6 i już nie boli. Zauważyłam że mam gorzej co drugi cykl. Teraz było lżej.
Zapisane
Jagutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01.07.2012, KB: 01.12.2012
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #27 : 04-02-2013, 21:05 »

Cytat
Tak z bólu. Mam w domu ketonal, ale nie biorę go. Zostawiam go na naprawdę ekstremalne bóle. Dziś dzień 6 i już nie boli. Zauważyłam że mam gorzej co drugi cykl. Teraz było lżej.

Whena, bardzo Ci współczuję. Kurcze to dziwne, że tak długo stosujesz MO a wciąż się męczysz...
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #28 : 04-02-2013, 21:55 »

MO piję od października 2009, a mięśniaki pojawiły się później. Wykryłam je dopiero w czerwcu 2011, ale początki niejednorodnej macicy były już we wrześniu 2010.
Zapisane
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« Odpowiedz #29 : 04-02-2013, 22:47 »

Dziewczyny jak zaczynają się u was bóle to może spróbujcie wypić KB z imbirem.
Imbir ma mocne właściwości przeciwbólowe a przy okazji oczyszcza też krew z toksyn.
Myślę, że warto spróbować.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #30 : 05-02-2013, 00:52 »

Denver u mnie imbir nie działa na bóle okresowe.
Zapisane
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« Odpowiedz #31 : 05-02-2013, 13:32 »

A próbowałaś ziół na te bóle menstruacyjne?  Np. krwawnik pospolity bądź rumianek, magnez, bo wiadomo, że rozkurcza mięśnie bądź też olej z wiesiołka. Czasami proste sposoby okazują się najskuteczniejsze.

Whena najważniejsze to się nie męczyć, bo wtedy odchodzi na wszystko ochota nawet na profilaktykę zdrowotną. Tym bardziej, że u Ciebie ciągną się te dolegliwości już od dłuższego czasu. Więc jak są bóle to trzeba znaleźć dogodne dla siebie rozwiązanie. Nie na cierpieniu polega życie i jeśli jest cień nadziei, że można to przerwać to trzeba próbować a nie być męczennikiem z wyboru.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #32 : 05-02-2013, 13:44 »

Denver ja mam bóle okresowe od zawsze i mocne okresy, a od kiedy mam mięśniaki to jest jeszcze gorzej. Ziół też próbowałam kiedyś różnych, ale zapewne nie wszystkich msn-wink. To co działa na jedną osobę, nie koniecznie działa na drugą. Do KB dodawałam nasiona wiesiołka i poprawiły się pewne rzeczy, ale na okres i ból to też nie miało wpływu.
Zapisane
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #33 : 05-02-2013, 14:06 »

Jagutka, po drugim porodzie lekarz stwierdził u mnie nadżerkę oraz bardzo silne zapalenie bakteryjno-grzybicze, leczył mnie różnymi globulkami, jednak po tym leczeniu pozostało bardzo wysokie ph pochwy a także bardzo obfite upławy, które mam cały czas. W czasie stosowania MO i KB zauważyłam kilkudniowe delikatne objawy swędzenia, nasilenia upławów, więc pomyśłałam, że nareszcie mój organizm walczy z tym naprawdę a upławy są objawem oczyszczania.
Co do utraty jednego jajnika, opowiem Ci historię mojej cioci, której lekarze też wycięli jajnik i w związku z tym zapewnili ją, że nie ma już szans na zajście w ciążę. Tak więc nie stosowała antykoncepcji, a po jakimś czasie okazało się, że jest w ciąży z 5 synem, mając ponad 40 lat.
Także nie ufaj lekarzom, nie wierz w ich zapewnienia, natura i tak robi swoje;)
« Ostatnia zmiana: 05-02-2013, 14:12 wysłane przez Bitwoman » Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Jagutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01.07.2012, KB: 01.12.2012
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #34 : 05-02-2013, 17:38 »

MO piję od października 2009, a mięśniaki pojawiły się później. Wykryłam je dopiero w czerwcu 2011, ale początki niejednorodnej macicy były już we wrześniu 2010.

Whena, przyznaję że to bardzo dziwne, że mieśniaki pojawiły się u Ciebie dopiero w trakcie picia miksturki. Tak sobie myślę, że skoro miało to oznaczać pogorszenie przed polepszeniem, to dlaczego wciąż nie znikają. Może jednak rzeczywiście czekają, aż Whena poczęstuje je alocitem msn-wink
Napisz mi jeszcze proszę, czy stosowałaś DP? Ja mam zamiar wprowadzić ją w życie w przyszłym tygodniu, ponieważ niestety po tygodniowym oddechu od plamienia, dziś znów problem wrócił.


Jagutka, po drugim porodzie lekarz stwierdził u mnie nadżerkę oraz bardzo silne zapalenie bakteryjno-grzybicze, leczył mnie różnymi globulkami, jednak po tym leczeniu pozostało bardzo wysokie ph pochwy a także bardzo obfite upławy, które mam cały czas. W czasie stosowania MO i KB zauważyłam kilkudniowe delikatne objawy swędzenia, nasilenia upławów, więc pomyśłałam, że nareszcie mój organizm walczy z tym naprawdę a upławy są objawem oczyszczania.
Co do utraty jednego jajnika, opowiem Ci historię mojej cioci, której lekarze też wycięli jajnik i w związku z tym zapewnili ją, że nie ma już szans na zajście w ciążę. Tak więc nie stosowała antykoncepcji, a po jakimś czasie okazało się, że jest w ciąży z 5 synem, mając ponad 40 lat.
Także nie ufaj lekarzom, nie wierz w ich zapewnienia, natura i tak robi swoje;)

Bitwoman, bardzo dziekuję Ci za odpowiedz i za PODTRZYMANIE MNIE NA DUCHU smile Bardzo pocieszyłaś mnie tą ciociną ciążą, choć u mnie dochodzi jeszcze brak jajowodu. Ale i tak się bardzo cieszę z tej informacji.
Czy możesz mi jeszcze napisać jak się ma obecnie Twoja ciocia bez tego jajnika? Czy dobrze się czuje? Czy może orientujesz się czy ma już menopauzę, strasznie jestem ciekawa, czy brak jajnika przyśpiesza ten proces. 
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #35 : 05-02-2013, 17:41 »

Cytat
Napisz mi jeszcze proszę, czy stosowałaś DP?

Tak, DP wprowadziłam od 1 etapu w styczniu 2010. Przeszłam wszystkie etapy. U mnie część dolegliwości zniknęło, ale pojawiły się guzy tarczycy i mięśniaki.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #36 : 05-02-2013, 18:55 »

Cytat
Whena, przyznaję że to bardzo dziwne, że mieśniaki pojawiły się u Ciebie dopiero w trakcie picia miksturki. Tak sobie myślę, że skoro miało to oznaczać pogorszenie przed polepszeniem, to dlaczego wciąż nie znikają. Może jednak rzeczywiście czekają, aż Whena poczęstuje je alocitem
Ja miałam polipa a potem mięśniaka (na wiele lat przed rozpoczęciem picia mikstury). Usunęłam. Przez pewien czas było dobrze, a potem w innym miejscu utworzyły się kolejne mięśniaki i niestety rosną dość szybko (już w trakcie picia MO). DP stosowałam, tamponowanie też - i to dość długo. Próbowałam jeszcze okładać brzuch stłuczonymi liśćmi kapusty. Jeszcze planuję w przyszłości zastosować refleksoterapię (masaże stóp), ale nie mam za wielkich nadziei na polepszenie.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #37 : 05-02-2013, 21:25 »

Dziewczyny, weźcie poczytajcie, może komuś pomoże:
- http://prawdaxlxplzdrowie.wordpress.com/2012/07/05/choroby-kobiece/
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #38 : 05-02-2013, 22:09 »

ale pojawiły się guzy tarczycy i mięśniaki.

Możesz to rozwinąć? Jak to było z tymi guzami tarczycy? Łykasz Kelp?
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #39 : 05-02-2013, 22:41 »

Cytat
Łykasz Kelp?

Nie łykam. Pytałam kiedyś Mistrza czy powinnam, ale powiedział, że nie ma potrzeby bo mam wszystkie hormony w normie. Przed Biosłone miałam 2 małe guzki tarczycy, a na przełomie 2010/2011 pojawił mi się widoczny guz na szyi i gdy miałam w październiku 2011 USG to ten nowy guz miał średnicę 3cm. Od tamtej pory nie robiłam USG, ale guza mogę sobie sama wymacać na szyi i widać go wyraźnie. Nie chodzę do endokrynologów, bo jedyne co chcą robić to biopsję wycinanie tarczycy. Robię jedynie TSH raz na rok.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!