Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 05:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przypadek Angeliki  (Przeczytany 58192 razy)
Bitwoman
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 12.12.2012, aktualnie przerwa
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #40 : 07-02-2013, 14:22 »

Czy możesz mi jeszcze napisać jak się ma obecnie Twoja ciocia bez tego jajnika? Czy dobrze się czuje? Czy może orientujesz się czy ma już menopauzę, strasznie jestem ciekawa, czy brak jajnika przyśpiesza ten proces.

Nie pytałam cioci co dokładnie miała wycinane, ale być może także jajowód, skoro lekarz wydał taką diagnozę. Ciocia prowadzi swoją firmę, wygląda i ubiera sie jak nastolatka, nie zauważyłam u niej oznak menopauzy. Tyle, że ona urodziła 5 dzieci, to też może mieć wpływ na zmiany hormonalne.
« Ostatnia zmiana: 07-02-2013, 15:05 wysłane przez Agata » Zapisane

"Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą." Coelho
Renata, mama Kamili (5) i Daniela (3,5)
Jagutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01.07.2012, KB: 01.12.2012
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #41 : 07-02-2013, 17:46 »

Cytat
Ja miałam polipa a potem mięśniaka (na wiele lat przed rozpoczęciem picia mikstury). Usunęłam. Przez pewien czas było dobrze, a potem w innym miejscu utworzyły się kolejne mięśniaki i niestety rosną dość szybko (już w trakcie picia MO). DP stosowałam, tamponowanie też - i to dość długo. Próbowałam jeszcze okładać brzuch stłuczonymi liśćmi kapusty. Jeszcze planuję w przyszłości zastosować refleksoterapię (masaże stóp), ale nie mam za wielkich nadziei na polepszenie.
Agato, sama nie wiem co o tym myśleć. Stosowałaś wszystko co możliwe z biosłonejskich metod a zamiast lepiej, jest gorzej. Wiesz, tak sobie myślę, że może Twój organizm oczyszcza się i kumuluje te toksyny właśnie w narządach płciowych, dlatego, że nie wyrabia się z ich wydalaniem. Ale to tylko takie moje skromne domysły.
Acha, czytałam swego czasu na forum o urynoterapii, o działaniu kisielu z siemienia lnianego. Kilka kobietek pisało, że popijając takie pogotowane siemię, skutecznie pozbyły się mięśniaków. Pamiętam dobrze, jak opisywała to Papaja.
Jeżeli nie pomogłoby siemię, ja na Twoim miejscu spróbowałabym jeszcze metody NIA. Sama się zastanawiam nad jej zastosowaniem.


Cytat

Nie pytałam cioci co dokładnie miała wycinane, ale być może także jajowód, skoro lekarz wydał taką diagnozę. Ciocia prowadzi swoją firmę, wygląda i ubiera się jak nastolatka, nie zauważyłam u niej oznak menopauzy. Tyle, że ona urodziła 5 dzieci, to też może mieć wpływ na zmiany hormonalne.
Bitwoman, dziękuję Ci bardzo za odpowiedz smile Dla mnie to bardzo pokrzepiające co piszesz. Kurcze, naprawdę się cieszę, że Twoja ciocia jest w tak dobrej kondycji, może rzeczywiście nie taki diabeł straszny jak go malują biggrin
Martwię się trochę, tymi moimi nieszczęsnymi plamieniami i bólem brzucha. W przyszłym tygodniu wybieram się do lekarza, muszę wiedzieć co "tam" się dzieje. Choć ból brzucha, to może jelita, ostatnie 10 lat prześladowały mnie zaparcia, raz większe, raz mniejsze, aby były. No i ten gluten, a tfu! Zjadłam go trochę w życiu, nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, że chleb może zaszkodzić. Eh, ta nasza społeczna nieświadomość, robi swoje...

« Ostatnia zmiana: 07-02-2013, 19:39 wysłane przez Whena » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #42 : 07-02-2013, 17:48 »

Plamieniami się nie martw. To także efekt oczyszczania się organizmu. Przyjdzie moment, że się zakończy. Ja mam już to za sobą.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Angelikaa84
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #43 : 10-02-2013, 13:17 »

Wizyta rutynowa u gina już za mną, zbadał jajniki i stwierdził, że nie ma na nich żadnego na tyle dużego by groził pęknięciu, choć ja mam do lekarzy już wielce umiarkowane zaufanie. Ale cieszy mnie ta wiadomość oczywiście.

U mnie torbiele na obu jajnikach w dużej ilości (nazwane syndromem PCO) pojawiły się, podobnie jak mięśniaki u Wheny, również dopiero jakiś czas po piciu MO i KB, ale nie upatruję w tym pogorszenia stanu organizmu, ale raczej jakiekolwiek próby naprawy. Z tym, że możliwe, że u mnie brak jakiejś drogi ujścia toksyn i widocznie organizm znalazł sobie te jajniki jako najbezpieczniejszy "śmietnik" w ich czasowym przechowywaniu, aż do czasu ponownego uruchomienia dróg usuwania toksyn na zewnątrz. Dlatego, też jednak skłaniam się jednak do metody NIA. Ale czy w ciąży to rozsądne ją wprowadzić...?

@Jagutko,

W moim przypadku torbiele narastały w szybkim tempie na obu jajnikach, uniemożliwiając, jak twierdzili ginekolodzy, uwolnienie jajeczek, całe były nimi pokryte, brak owulacji, długaśne cykle miesiączkowe, ciągle oczekiwanie miesiączki. Wiele konsultacji lekarskich (szukałam gina, który poleci mi coś innego niż tabletki antykoncepcyjne, biopsje itd.), każdy twierdził jedno: "Bez leczenia hormonalnego ma Pani zerowe szanse na potomstwo". Łzy, pogodzenie się z bezpłodnością, bo hormonów brać nie chciałam. A tymczasem obecnie jestem w 18. tygodniu ciąży i od jakiegoś czasu każdego dnia budzą mnie solidne kopniaki mojego Maleństwa smile Dodam jeszcze, że nigdy nie kochałam się z partnerem "do końca", stosowaliśmy prezerwatywy i stosunek przerywany. Cóż więcej mogę dodać, rozumiesz chyba teraz moje wielce ograniczone zaufanie do lekarzy?
Co więcej, odnośnie kobiet z jednym jajnikiem (nie ważne czy z pozostawionym jajowodem czy bez niego, jajowód to "tylko" rurka mająca doprowadzić jajeczko od jajnika do macicy, to jajnik ma kluczowe funkcje). Moja znajoma miałam od młodzieńczych lat problemy z jajnikiem. W wieku 22 lat wycieli jej jajnik z racji ogromnej torbieli (albo większej ich ilości, nie pamiętam dokładnie). Lekarze ostrzegali, że mając jeden jajnik będzie jej trudno zajść w ciążę, tymczasem w wieku 24 lat urodziła pierwszego zupełnie nieplanowanego synka, a 2 lata później drugiego, którego również nie mieli z mężem w planach. Ma obecnie 29 lat, wygląda świetnie, młodo, niejedna kobietka chciałaby tak wyglądać w jej wieku, zatem nie przejmuj się kochana zbytnio przewidywaniami lekarzy, natura wie swoje smile
« Ostatnia zmiana: 10-02-2013, 13:20 wysłane przez Angelikaa84 » Zapisane
Jagutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01.07.2012, KB: 01.12.2012
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #44 : 14-02-2013, 12:40 »

Plamieniami się nie martw. To także efekt oczyszczania się organizmu. Przyjdzie moment, że się zakończy. Ja mam już to za sobą.

Asiu, dzięki za słowa otuchy. U mnie na razie końca nie widać, po tygodniu przerwy, plamię już 10 dzień, wkładki nie wystarczają, więc to już chyba nawet nie jest plamienie.
Napisz mi bardzo Cię proszę, jak długo plamiłaś i czy miałaś jakieś problemy podobne do naszych z torbielami, mięśniakami, itd.


Wizyta rutynowa u gina już za mną, zbadał jajniki i stwierdził, że nie ma na nich żadnego na tyle dużego by groził pęknięciu, choć ja mam do lekarzy już wielce umiarkowane zaufanie. Ale cieszy mnie ta wiadomość oczywiście.
Co więcej, odnośnie kobiet z jednym jajnikiem (nie ważne czy z pozostawionym jajowodem czy bez niego, jajowód to "tylko" rurka mająca doprowadzić jajeczko od jajnika do macicy, to jajnik ma kluczowe funkcje). Moja znajoma miałam od młodzieńczych lat problemy z jajnikiem. W wieku 22 lat wycieli jej jajnik z racji ogromnej torbieli (albo większej ich ilości, nie pamiętam dokładnie). Lekarze ostrzegali, że mając jeden jajnik będzie jej trudno zajść w ciążę, tymczasem w wieku 24 lat urodziła pierwszego zupełnie nieplanowanego synka, a 2 lata później drugiego, którego również nie mieli z mężem w planach. Ma obecnie 29 lat, wygląda świetnie, młodo, niejedna kobietka chciałaby tak wyglądać w jej wieku, zatem nie przejmuj się kochana zbytnio przewidywaniami lekarzy, natura wie swoje smile


Angeliko, baaaardzo się cieszę, że wizyta u gina przebiegła pomyślnie.
Bardzo wiele przeszłaś, ale już niedługo otrzymasz swoją ukochaną, maleńką WIELKĄ nagrodę! Ciepło mi się na serduszku zrobiło, jak przeczytałam Twoją wypowiedz o porannej pobudce, kopniaki dzieciątka, to bezcenne uczucie! Uwielbiałam je, zresztą jak chyba każda matka. Teraz są już mniej przyjemne msn-wink mały właśnie skończył roczek a kopanie mu chyba zostało, bo w dalszym ciągu uwieeelbia to robić, a ile ma z tego radochy...
Bardzo się cieszę, że będziesz mamą, każda kobieta zasługuje na ten przywilej. Uważaj na siebie, a na pewno wszystko będzie dobrze.
Angeliko, dziękuję Ci za historię Twojej znajomej! Też bym tak chciała "prosperować" jak ona. Dwoje dzieci i to z jednego jajnika, brzmi obiecująco ha ha ha.
Mam ogromną nadzieję, że życie według zasad Biosłone i wiara, dokona jeszcze kiedyś w moim życiu nie jednego cudu smile
« Ostatnia zmiana: 14-02-2013, 14:32 wysłane przez Whena » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #45 : 14-02-2013, 22:39 »

Cytat
Napisz mi bardzo Cię proszę, jak długo plamiłaś i czy miałaś jakieś problemy podobne do naszych z torbielami, mięśniakami, itd.
Jagutko, nie mam mięśniaków, ani torbieli, a plamienie trwało dość długo. Kilka tygodni. Zakończyło się obfitym krwawieniem 7 dniowym. Teraz jest ok.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Jagutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01.07.2012, KB: 01.12.2012
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #46 : 15-02-2013, 08:18 »

Asiu, tak sobie myślę, że może rzeczywiście nie ma co panikować, może to w końcu oczyszczanie! Od kiedy zaczęłam pić MO, nie miałam żadnych konkretnych objawów oczyszczania, żadnego kataru, pogorszenia objawów chorobowych, nic! Więc może w końcu coś ruszyło.
Aha, od dłuższego czasu mam dłonie jak papier ścierny. Kilka miesięcy temu skóra wokół paznoci na kciukach boleśnie mi pękała. Ale pękanie minęło, została tylko baaaardzo sucha skóra, wszędzie jest sucha, na całym ciele. Czy to może być spowodowane oczyszczaniem?  

Cytat
Jagutko, nie mam mięśniaków, ani torbieli, a plamienie trwało dość długo. Kilka tygodni. Zakończyło się obfitym krwawieniem 7 dniowym. Teraz jest ok.

W takim razie czekam na koniec i obfite krwawienie. Mam nadzieję, że tak jak i Ty, DOCZEKAM SIĘ. smile
« Ostatnia zmiana: 17-02-2013, 13:05 wysłane przez Agata » Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!