Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 02:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Slow mag a inne sposoby uzupełniania magnezu  (Przeczytany 114369 razy)
side
« : 28-10-2010, 11:36 »

Witam
Z uwagi na fakt, ze biore witamine B-Komplex firmy Solgar mam dylemat co zastosowac; Slow-mag z b6 czy czysty slow-mag ?

Sklad 1 tabletki B-Kompleks
Kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia) 50 mg
Tiamina (witamina B1 jako monoazotan tiaminy) 50 mg
Ryboflawina (witamina B2) 50 mg
Niacyna (witamina B3, jako amid kwasu nikotynowego) 50 mg
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)* 50 mg
Cholina (jako dwuwinian) 21 mg
Inozytol 50 mg
Witamina B12 (jako prep. kobalaminy) 50 µg
Biotyna (jako prep.) 50 µg
Kwas foliowy (jako prep.) 400 µg
Baza roślinna (sproszkowane: alfa alfa, wyciąg z aceroli, pietruszka, dzika róża, rukiew wodna, krasnorosty) 3.5 mg
« Ostatnia zmiana: 05-11-2010, 18:37 wysłane przez Machos » Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #1 : 28-10-2010, 12:38 »

Na Portalu Wiedzy Biosłone z pewnością znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie:
http://www.bioslone.pl/search/node/Suplementy
o ile, oczywiście, włączysz myślenie i dostrzeżesz, co to  pacjentyzm...
Tutaj uczymy się, że: "swoje zdrowie (zdrowie - nie leczenie!) bierzemy we własne ręce".
Ps. msn-wink Uwaga! Myślenie to choroba i podlega leczeniu: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=4441.msg119096#msg119096
« Ostatnia zmiana: 28-10-2010, 14:12 wysłane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Grazyna
« Odpowiedz #2 : 28-10-2010, 21:42 »

Slow-Mag (bez B6) nadal jest, i nadal go polecam jako bardzo skuteczny w uzupełnieniu magnezu w organizmie. Innych preparatów magnezu nie polecam - Magne B6 i Slow-Mag B6 dlatego, że obecność witaminy B6 wymusza wchłanianie magnezu przez organizm (a to jest gwałt na organizmie, który sam powinien decydować, ile magnezu w danej chwili jest w stanie przyswoić, tj. zużyć na potrzeby metabolizmu i uzupełnienie rezerw tkankowych), zaś Magnezinu 500 nie polecam dlatego, że jest jest on toksyczny dla organizmu i organizm stara się go szybko pozbyć wywołując rozwolnienie; jest to raczej środek przeczyszczający.


Mistrz poleca ten http://www.leki-apteka.pl/go/_info/?id=1162 opakowanie w kolorze czerwonym. //Grażyna
Zapisane
Zofia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 26.12.2009
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #3 : 29-10-2010, 08:33 »

Magnez czerpię z pożywienia. Nie polecam farmaceutyków. Spożywam migdały, kakao, orzechy, mak. Tym sposobem zlikwidowałam skurcze mięśni. Jako pogotowie ratunkowe na noc, na nocnej szafce przy łóżku, leży gorzka czekolada (80 - 90% kakao).
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #4 : 29-10-2010, 10:48 »

Od pewnego czasu nie potrzebuję magnezu, widocznie na skutek przywrócenia homeostazy w jelitach zapotrzebowanie na ten pierwiastek się zmniejszyło. Nie jem czekolady, orzechów też raczej nie, gdyż moim celem jest powrót do należnej wagi i szczęśliwie dla mnie okazało się, że to co Mistrz poleca jeść każdemu, właściwie bez wyjątku, czyli mięso i surówki, stanowi dla mnie najwłaściwszą dietę, na której chudnę i czuję się znakomicie, mam dużo energii i zachowuję sprawność umysłu, mięśni i stawów. Ponadto, prawdopodobnie organizm korzysta z substancji (kwasy tłuszczowe, podstawowe pierwiastki, witaminy) zgromadzonych w tkance tłuszczowej.

Zażywanie multiwitamin może przynieść więcej szkody niż pożytku i każdy, kto przeczyta artykuły wskazane przez KaZof oraz za radą - włączy myślenie, ma szansę dojść do takiego wniosku. Jednak wśród nas jest spora grupa ludzi chorych, w trakcie oczyszczania, z niedoborami. Czasami trudno jest odróżnić dolegliwości będące reakcją oczyszczania od niedoborów tego ważnego pierwiastka, jakim jest magnez. Slow mag to jeden z niewielu środków bezpiecznych dla organizmu, a często niezbędnych.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #5 : 29-10-2010, 12:45 »

Side, swoim pierwszym postem, zrobił/zrobiła "wejście słonia", na nasze Forum o Zdrowiu. Mam nadzieję, (o ile traktuje nas poważnie, bo z profilu  nie wnioskuję tego) że niedługo sam/sama to zrozumie po przyswojeniu wiedzy z Portalu, z książek Mistrza  i ... niezbędnym "przebudzeniu".
 
« Ostatnia zmiana: 29-10-2010, 12:54 wysłane przez Machos » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #6 : 29-10-2010, 12:53 »

Czasami trudno jest odróżnić dolegliwości będące reakcją oczyszczania od niedoborów tego ważnego pierwiastka, jakim jest magnez.
Jedno z drugim się wiąże. W trakcie oczyszczania organizm zużywa mnóstwo witamin i minerałów.

Gdy ktoś ma zdrowie co się zowie, czasem może mieć niedobór pierwiastków spowodowany większym wysiłkiem, używkami, kawą, czy herbatą itd. Ktoś z doświadczeniem prozdrowotnym zauważy to bez problemu.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
tomurbanowicz
« Odpowiedz #7 : 29-10-2010, 13:06 »

Ja prowadzę aktywny tryb życia, 2-3 kawy dziennie i czuję braki minerałów - skurcze, arytmia. Zużywam Slow-Mag, po czym robię przerwę, w której uzupełniam wapń ze skorupek, po czym znowu Slow-Mag itp. Nie wiem, czy to dobre wyjście smile
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #8 : 29-10-2010, 13:25 »

Ja prowadzę aktywny tryb życia, 2-3 kawy dziennie i czuję braki minerałów - skurcze, arytmia. Zużywam Slow-Mag, po czym robię przerwę, w której uzupełniam wapń ze skorupek, po czym znowu Slow-Mag itp. Nie wiem, czy to dobre wyjście smile
A jak Tomku myślisz?

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=11213.msg110420#msg110420
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=11213.msg110336#msg110336
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=14292.msg107061#msg107061

Tutaj pijesz Tigera http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=14289.msg106882#msg106882
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=14289.msg106859#msg106859
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
tomurbanowicz
« Odpowiedz #9 : 29-10-2010, 13:39 »

Zostałem zlustrowany smile
Zdaję sobie z tego sprawę, chodziło mi jedynie o taki podział brania Slow-Mag i wapnia.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #10 : 29-10-2010, 13:54 »

Wiem, dlatego musisz sam wyczuć, czy działasz prozdrowotnie, czy się suplementujesz, bo trenujesz. Organizm zużywa minerały na remont, na używki i na ćwiczenia.  

Co do brania Slow-Magu, później skorupek, to możesz. Organizm sam weźmie tyle ile potrzebuje.

Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #11 : 29-10-2010, 14:10 »

Ja biorę regularnie Slow-Mag, 3 tygodnie przerwy i od nowa, na razie nie widzę możliwości odstawienia tego cudu, gdyby moi lekarze przepisali mi go wcześniej, to nie musiałabym zeżreć tyle tabletek.
Ale kto wie może za jakiś czas, jak np. Grażynka, pozbędę się jeszcze tego balastu.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #12 : 29-10-2010, 19:05 »

Ja od wtorku czułam się fatalnie a nawet powiem, że tragicznie. Zawroty głowy, kołatanie serca, wysokie ciśnienie (ale nie tragicznie wysokie), pulsujące bóle głowy, wielkie osłabienie (szczególnie słabe nogi). Przy takich objawach, wyglądających na neurologiczne, byłam trochę załamana. Dziś wieczorem córka przyniosła mi czekoladę. Zjadłam przed godziną połowę tabliczki. Już po kilkunastu minutach poprawa samopoczucia a obecnie czuję się jak nowo narodzona.
Kurację Slow-magiem przechodziłam dwukrotnie (raz kuracja główna i raz, po przerwie, uzupełniająca).
Zapisane

Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #13 : 29-10-2010, 19:48 »

(...)
Przy takich objawach, wyglądających na neurologiczne, byłam trochę załamana. Dziś wieczorem córka przyniosła mi czekoladę. Zjadłam przed godziną połowę tabliczki. Już po kilkunastu minutach poprawa samopoczucia a obecnie czuję się jak nowo narodzona.
Kurację Slow-magiem przechodziłam dwukrotnie (raz kuracja główna i raz, po przerwie, uzupełniająca).
No to pięknie... wygląda na to, że córka się współuzależniła, a Ty uzależniłaś się od łakoci (głównie od czekoladek) - mogę się mylić, ale wygląda mi to na zespół odstawienny... Kurację slow magiem, chyba jednak powinnaś kontynuować.
« Ostatnia zmiana: 21-12-2011, 18:04 wysłane przez Zibi » Zapisane
Patronix
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 16-11-2008
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #14 : 29-10-2010, 21:21 »

Czekolada to nie tylko magnez, ale też potas, żelazo, tłuszcz i białka i inne dobroci, od bardzo dawna mam pociąg do czekolady, im bardziej gorzka tym lepsza, tak samo banany i kakao w koktajlu.
Ale może faktycznie to uzależnienie od kakao.
    
« Ostatnia zmiana: 30-10-2010, 17:18 wysłane przez Apollo » Zapisane
MeeHau
« Odpowiedz #15 : 30-10-2010, 04:20 »

Czekolada, jeśli niezbyt gorzka na pewno podnosi poziom serotoniny w organizmie, może to więc tłumaczyć dobre samopoczucie.
Kakao bogate w różne pierwiastki jest i owszem ale czy czekolada, nawet ta gorzka? To produkt wysoce przetworzony jak każdy inny...
Zapisane
Zofia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 26.12.2009
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #16 : 30-10-2010, 09:52 »

Nie zachęcam do nagminnego spożywania gorzkiej czekolady, lecz do ratowania się w podróży lub w nocy.


Oczywiście, ale w początkach MO, w czasie stosowania DP - nie polecamy  smile. //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 30-10-2010, 17:15 wysłane przez Apollo » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #17 : 30-10-2010, 16:47 »

No to pięknie... wygląda na to, że córka się współuzależniła, a Ty uzależniłaś się od łakoci (głównie od czekoladek) - mogę się mylić, ale wygląda mi to na zespół odstawienny... Kurację Slow Magiem, chyba jednak powinnaś kontynuować.
Od pół roku nie mam takiej ochoty na słodycze jak dawniej. Co jakiś czas jednak mam parcie na czekoladę, wtedy jem a potem mam odruch wymiotny na samą myśl o tym. Uzależnienie więc było, dawnymi czasy ale szybko mija pod wpływem MO. Widzę to wyraźnie.
Co do kuracji Slow-Magiem, to dziwna sprawa ze mną w tym przypadku, bowiem  w trakcie kuracji uzupełniającej (1x3 na noc) dostałam drgania powieki górnej oka, jakiego nigdy nie miałam, w takim stopniu, że musiałam powiekę przytrzymywać palcem. Wiążę to z tym, że nadal mam słabe wchłanianie to i magnez wędruje nie tam gdzie powinien.
Oczywiście będę kontynuować kurację podtrzymującą. Czuję się lepiej, ale nadal jestem słaba.
Dziękuję Zibi za zainteresowanie. smile
« Ostatnia zmiana: 30-10-2010, 17:16 wysłane przez Apollo » Zapisane

Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #18 : 30-10-2010, 18:54 »

Nie zniechęcaj się Klaro. Na swojej drodze do zdrowia, zanim dojdziesz do mety - jeszcze nie raz napotkasz dziwne objawy, ale zaufaj organizmowi. Ku pokrzepieniu Twojego serca powiem Ci, że w trakcie kolejnych sesji w kuracji slow magiem miewałem takie arytmie serca, które rzekomo teoretycznie powinny być wyleczone, że byłem zszokowany. Podobne tiki również mi się trafiały. Mojej matce przytrafiła się tak silna infekcja ze strony płuc oraz ze strony dróg moczowych, że w życiu takiej nie miała - ale równie szybko z nich wyszła. Ja mam podobnie: co sesja to ja mam jakieś stany zapalne, ale i powolną, sukcesywną regenerację organizmu. Są to typowe pośrednie objawy oczyszczania i regeneracji w wyniku BPP. Organizm zasilony, chyba największym 'dyżurnym' neutralizatorem toksyn - bierze się za generalne remonty. Dopiero po około 5-6 sesji, subiektywnie nie odczuwam niedoborów magnezu.
« Ostatnia zmiana: 21-12-2011, 18:04 wysłane przez Zibi » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #19 : 31-10-2010, 15:30 »

To bardzo krzepiące co napisałeś, Zibi. Podniosłeś mnie na duchu bo już zaczęłam tracić swój, niedawno odzyskany, optymizm i radość a to by było najgorsze dla mnie teraz. Jeszcze raz dzięki. heart
P.S. Ale z tego mycia głowy raz na tydzień to Cię nie rozgrzeszam biggrin.

OK. Mea culpa...  smile //Zibi
« Ostatnia zmiana: 31-10-2010, 17:11 wysłane przez Zibi » Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!