Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 15:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Joga  (Przeczytany 15824 razy)
Roma
« Odpowiedz #20 : 04-03-2009, 21:22 »

Uważam, że joga, pilates czy stretching są dobre dla zdrowia. Nie zaszkodzi się powyginać, ponaciągać, poskręcać czy poschylać. Oczywiście wszystko w granicach własnych wytrzymałości. Nic na siłę i bez przesadnej ambicji. Na jogę chodzę dość długo, ostatnio trochę mniej regularnie, ale generalnie polecam - dobra praca dla kręgosłupa i ścięgien. Po wyjściu z zajęć człowiek jest zmęczony, ale czuje się swoje ciało. Może tak, jest większa świadomość swojego ciała.  smile Trzeba spróbować i ocenić samemu. Co do wiary - generalnie na zajęciach nie ma na to czasu. Jakby coś takiego było to pewnie bym się zniechęciła. Ale tutaj chodzi głównie o pracę nad własnym ciałem i skupienie uwagi na każdym jego organie. No i dodatkowo praca z oddechem.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #21 : 04-03-2009, 21:25 »

Taki automasaż, przy dobrym doborze ćwiczeń człowiek tak sie wymasuje. No i te ścięgna, to jest istotne, bo tam odkładają się toksyny właśnie. Podobnie działa stretching, w najlepszych latach po systematycznej dawce stretchingu czułem się jak nowo narodzony. Oddech też ważna rzecz, jeśli człowiek dobrze oddycha to jest doenergetyzowany i żadna choroba się go nie ima.
Zapisane
Laozi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 14.02.2009
Skąd: Lublin
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #22 : 19-01-2010, 00:06 »

Wyjaśniam: Istnieje podział na religie teistyczne, które zakładają istnienie Boga lub bogów oraz religie ateistyczne, które nie zakładają osobowego Boga.

Buddyzm jest religią objawioną, co oznacza, że znalazł się ktoś, konkretnie Siddhartha Gautama VI/V p.n.e., kto doszedł do pewnej mądrości, zwanej oświeceniem i  przekazał te prawdy ludziom. Jednak w tych prawdach nie ma osobowego Boga i dlatego ta religia zaliczana jest do ateistycznych.

Raczej na religie teistyczne (uznające Boga-Stwórcę) i nieteistyczne (ateistyczne to złe słowo, często mogące mieć wydźwięk pejoratywny).

Buddyzm nie jest religią objawioną (o objawieniu raczej się mówi w religiach teistycznych, gdzie Bóg objawia się i przekazuje jakieś "wieści") a bardziej religią doświadczenia, gdzie główny nacisk kładzie się na doświadczenie prawdy (Budda doświadczył przebudzenia ze snu niewiedzy) a nie na wiarę, czyli wierzenie np. w Boga.

Nie kontynuujemy rozważań na temat religii - tematem jest joga. Tak na przyszłość.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2010, 00:52 wysłane przez Grażyna » Zapisane

"Nie ma Drogi do szczęścia. Szczęście jest Drogą."
Apriliana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15-01-2008 z przerwą w wakacje, od 01-09-2008 ponowne stosowanie
Skąd: woj. lubelskie
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #23 : 19-01-2010, 10:24 »

Chodziłam dość długi okres czasu na jogę i byłam bardzo zadowolona. Czułam się po nich jak " młody Bóg". Ciało było doskonale dotlenione i rozciągnięte. Polecam każdemu, kto się jeszcze zastanawia. Bardzo ważne jest, aby instruktor był osobą znającą się na rzeczy. Ja bynajmniej takiego nie miałam smile
« Ostatnia zmiana: 19-01-2010, 11:58 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Calisia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 07.04.2010
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #24 : 05-11-2010, 22:27 »

Hatha joga skupia się na rozwoju ciała, dzięki czemu pozostaje ono sprawne do późnych lat starości. Osobiście praktykuje jogę ponad pół roku i tyle mogę powiedzieć, że odpowiednio wykonywane asany (pozycje w jodze) doskonale regenerują i wzmacniają ciało.
Zwierzęta też mają swoją "jogę", psy i koty od czasu do czasu wyciągają się i wie to każdy. Weźmy od nich przykład i sami porozciągajmy kości msn-wink

Poniżej najprostszy wstęp do jogi, a jednocześnie najkorzystniejszy dla początkujących. Surya namaskar, powitanie słońca:

http://www.youtube.com/watch?v=CDIM4Cv6Q5I

Codzienne wykonywanie tej asany korzystnie wpływa na całe ciało. Wyborna opcja dla tych którzy nie mają czasu na nic.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!