Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 14:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Brodawki płaskie na powiekach  (Przeczytany 7418 razy)
Livia
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: lipiec 2008
Wiadomości: 100

« : 09-11-2010, 12:46 »

Mój syn od kilku lat miał kilka takich malutkich brodawek na powiekach. Kiedyś dermatolog na to spojrzała i powiedziała, że to prosaki (!). Nic się z nimi nie działo, ale jakiś czas temu zaczęły się rozprzestrzeniać - są w kącikach oka, na dolnej powiece, brzegu górnej. Teraz ta sama dermatolog (byliśmy skontrolować znamię), powiedziała, że to właśnie brodawki płaskie. I że mogą rozpanoszyć się na całej twarzy.  Nie chciałabym używać jakichś chemicznych leków, ale zastanawiam się co mogłoby pomóc. Myślałam o jaskółczym zielu, ale to nie pora na nie teraz. Poza tym to jest bardzo wrażliwe miejsce i w dodatku blisko oczu. Myślałam też o tym, żeby zostawić to w spokoju, ale jeśli rozprzestrzeni mu się na całą buźkę to będzie problem. Co o tym myślicie?
Zapisane
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #1 : 10-11-2010, 10:45 »

Też jestem ciekawa jak sie tego pozbyć! Mąż ma na górnej powiece. Macerowałam skórkę cytryny 48 godzin w occie. Spróbuję skórką, oczywiście wcześniej nadmiaru octu pozbędę się odsączając na ręczniku papierowym, a może gazie wyjałowionej.
Zapisane

marita
Livia
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: lipiec 2008
Wiadomości: 100

« Odpowiedz #2 : 10-11-2010, 12:24 »

O tej metodzie słyszałam, ale na brodawki, kurzajki np. na dłoniach, stopach i w innych miejscach, bo wtedy da się tę skórkę przymocować plastrem na przykład. Ale co z powiekami? Przecierać taką odsączoną skórką?
Zapisane
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #3 : 14-11-2010, 13:17 »

 Mąż trzyma na powiece odsączoną skórkę ok.4-5 min. Zobaczymy, czy to coś pomoże. Nieco obawiam się działania na gałkę oczną, dziecku raczej nie zastosowałabym.
Zapisane

marita
Livia
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: lipiec 2008
Wiadomości: 100

« Odpowiedz #4 : 14-11-2010, 16:26 »

No właśnie, dziecku trochę się boję, tym bardziej ze względu na bliskość oka. Znając mojego syna to zaraz by mu ta skórka wpadła do oka smile. Tylko co w zamian?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!