Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje dziecko się garbi  (Przeczytany 15184 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 15-11-2010, 08:31 »

mój syn (7 lat)strasznie się garbi i ma takie zagłębienie w klatce piersiowej.
Garbienie się jest zewnętrznym objawem choroby duszy, której kondycja jest zależna od kondycji fizycznej - w zdrowym ciele zdrowy duch. Skoro syn stosuje zasady Biosłone dwa lata (jeśli stosuje), to należy wprowadzić mu ćwiczenia korekcyjne. Gdy jeszcze zajmowałem się leczeniem ludzi, niejednokrotnie udzielałem pomocy dzieciom garbiącym się, w tym także z szewską klatką piersiową, czyli z owym zagłębieniem w klatce piersiowej. Wedle mojej wiedzy praktycznej masaże w tym wypadku nie dają żadnego efektu, natomiast bardzo pomocne jest jedno, ale za to skuteczne ćwiczenie korekcyjne. Postaram się opisać je tak dokładnie, jak tylko potrafię, ponieważ precyzja wykonania jest tutaj podstawą sukcesu.

Ćwiczenie, nie bez powodu, nazywa się: pady na ścianę
Do wykonania tego ćwiczenia potrzebna jest ściana, ewentualnie inna płaska powierzchnia, naprzeciwko której stajemy w odległości około pół metra.

1. Pozycja wyjściowa
Lekki rozkrok, ręce wzdłuż ciała.

2. Przygotowanie do padu
Dłonie w płaszczyźnie twarzy na wysokości oczu, około 15 cm od głowy.

3. Pad
Wykonujemy lekki ruch tułowiem, by spowodować swobodne opadanie na ścianę. W trakcie opadania utrzymujemy wyprostowaną sylwetkę, jakbyśmy mieli twarzą uderzyć w ścianę. W trakcie opadania lekko wysuwamy dłonie i odchylamy głowę w ten sposób, by w kontakcie ze ścianą dotknąć ją brodą. Następnie dłońmi odbijamy się od ściany i powracamy do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenia wykonujemy trzy razy dziennie po trzy minuty.

Gdy już dobrze opanujemy to ćwiczenie, zwiększamy odległość od ściany, co jest istotą tych ćwiczeń korekcyjnych. O dobrze dobranej odległości od ściany świadczy lekki ból w plecach w chwili odbijania się od ściany.
« Ostatnia zmiana: 15-11-2010, 09:13 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Elza12
Stały bywalec
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: mąż i syn - XI.2008 córka VII.2009 ja I.2010
Skąd: małopolska
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #1 : 15-11-2010, 10:14 »

Dziękuję za podane ćwiczenia - jeszcze dzisiaj je wypróbuję. Syn od małego ma problem z panowaniem nad emocjami, jest czasami nadwrażliwy. Na pewno to wszystko łączy się ze stanem zdrowia - tak, jak Mistrz pisze.
« Ostatnia zmiana: 24-06-2016, 18:40 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #2 : 26-01-2011, 23:10 »

Czy takie ćwiczenia mogą też pomóc osobie dorosłej? Ja garbię się od dziecka i zastanawiam się czy teraz, kiedy mam 28 lat, mogę jeszcze coś zrobić w tej kwestii, żeby mieć ładną, wyprostowaną sylwetkę?
« Ostatnia zmiana: 24-06-2016, 18:41 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
aSSIN
« Odpowiedz #3 : 26-01-2011, 23:38 »

Zawsze można coś zrobić, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej, tak mi powiedział Pan Zibi. Jeśli chodzi o dobór ćwiczeń to już muszą się mądrzejsi ode mnie wypowiedzieć, ale myślę, że zawsze warto poprawić złą postawę czy nawyki takie jak garbienie się.
Zapisane
lj2m
« Odpowiedz #4 : 27-01-2011, 11:43 »

Czy znacie jakieś wypróbowane ćwiczenie na skoliozę?
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #5 : 27-01-2011, 12:03 »

Jeżeli syn nie ma wodowstrętu, to dobrym ćwiczeniem jest pływanie grzbietem (tzn. na plecach).
http://www.swim.webd.pl/grzbiet.php
http://www.youtube.com/watch?v=I96uCWoSWFM  (i następne)
http://www.youtube.com/watch?v=HH78mglJcnw&feature=fvw
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!