Niemedyczne forum zdrowia
06-07-2020, 07:40 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czwarty tom "Zdrowia na w豉sne 篡czenie" --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Przewlek造 b鏊 g這wy  (Przeczytany 17947 razy)
DorotaO

P貫: Kobieta
MO: 01.10.2007
Sk康: ma這polska
Wiadomo軼i: 21

« : 26-10-2007, 21:48 »

Choruj od 24 lat na cukrzyc typu I. Ksi捫k Pana S這neckiego poleci mi m鎩 szwagier, kt鏎y stosuje Pana zalecenia z du篡m skutkiem. Czytaj帷 ksi捫k zauwa篡豉m wiele zagadnie dotycz帷ych mnie. Pij MO od 01.10.2007 r.
Zacz窸am tak瞠 stosowa zakraplanie nosa, poniewa od kilku lat (8 - 9) boli mnie stale g這wa. Jest to b鏊 t瘼y, uciskowy, nie du篡, lokalizuj帷y si g堯wnie w 鈔odku czo豉, nad 逝kami brwiowymi oraz w obu skroniach. W 2001 r. przy badaniu prolaktyny po obci捫eniu by豉 10 razy wi瘯sza - bra豉m Bromergon przez kilka miesi璚y. Zasz豉m p騧niej w ci捫 2 razy i nie mia豉m p騧niej problemu z prolaktyn, ale b鏊 g這wy ca造 czas mi towarzyszy. Przy zakraplaniu nosa w pierwszych dniach chwil bola豉 mnie bardzo g這wa w samym czole g這wy, natomiast teraz boli mnie i z ty逝 ca造 czas - b鏊 uciskowy.
Czy jak b璠 pi豉 MO i zakrapla豉 nos, to g這wa przestanie bole, czy Pan jeszcze mi da jakie wskaz闚ki? Chcia豉bym jeszcze doda, 瞠 jestem tak瞠 "ot瘼ia豉", nerwowa, brak u mnie koncentracji.
Wr鏂 jeszcze do nosa - nos jest dro積y, nawet taki by przed zakraplaniem, ostatnio tylko mia豉m obrz瘯 zatok nosowych i ocznych (zdj璚ie RTG) ze wzgl璠u na nawracaj帷e infekcje. Bra豉m nagrzewania lamp kwarcow bez wi瘯szego rezultatu.
Czy mo積a to jako zlikwidowa? Prosz chocia o kr鏒k odpowied, ukierunkowa mnie jak mog z siebie wyrzuci t dro盥篡c. Czy picie MO i zakraplanie nosa wystarcz, aby nie bola豉 g這wa?
Czy w moim przypadku musz stosowa diet nie陰czenia bia貫k z w璕lowodanami, 瞠by uzyska efekt?
Nadmieniam, 瞠 nie mam nadwagi, cukrzyca nale篡 do chwiejnej.
Z g鏎y bardzo dzi瘯uj za odpowied.
« Ostatnia zmiana: 23-01-2011, 15:55 wys豉ne przez Solan » Zapisane

dorota
Mistrz
*

P貫: M篹czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk康: Hogwart
Wiadomo軼i: 10.606

« Odpowiedz #1 : 27-10-2007, 04:49 »

Dieta przyspiesza proces leczenia, kt鏎e si陰 rzeczy jest d逝gie, a na pocz徠ku zwykle przebiega z reakcj H. Je郵i sama MO i zakraplanie nosa nie pomog, trzeba wdro篡 inne specyfiki. Na pocz徠ek proponuj Lecytyn 1200 mg firmy Walmark - 2 razy dziennie 1 kapsu趾.

Je郵i nie wiesz nic, dasz sobie wm闚i wszystko
DorotaO

« Odpowiedz #2 : 27-10-2007, 21:38 »

Bardzo dzi瘯uj Panu Doktorowi za porad. B璠 stara豉 si wykonywa Pana zalecenia w stosunku do diety, chocia przy cukrzycy r騜nie to wychodzi. Jak pobior lecytyny, to napisz o wynikach kuracji.
Mam jeszcze inne pytania, ale dotycz帷e innej "cz窷ci cia豉", wi璚 napisz je w odpowiednich zapytaniach. Serdecznie pozdrawiam.

dorota
DorotaO

« Odpowiedz #3 : 09-03-2008, 00:22 »

Drogi Mistrzu. Bardzo si ciesz, 瞠 wreszcie si odwa篡豉m napisa do Pana po d逝giej przerwie. Oczywi軼ie w miar mo磧iwo軼i stosuj si do diety (mam cukrzyc) i oczywi軼ie pij MO, zakraplam nos alocitem. na pewno doda豉 mi du穎 si造 i m鎩 umys te troch si rozja郾i. Bra豉m tak瞠 lecytyn tak jak Pan napisa. Ale niestety m鎩 przewlek造 b鏊 g這wy nie ust徙i. Nie pisa豉m od razu do Pana po miesi帷u brania lecytyny, bo akurat nasta okres przezi瑿ie u moich dzieci i o siebie nie mia豉m czasu zadba. na pewno wszystkim nam MO du穎 pomaga i wierz, 瞠 du穎 wniesie do naszego zdrowia - ju wida pierwsze efekty. Chc podzi瘯owa za Pana ksi捫ki, bo one otwieraj nam oczy na choroby i jak z nimi walczy. Nikt z lekarzy jeszcze mi nie powiedzia, 瞠 przyczyn moich dolegliwo軼i np "kluchy w gardle"jest dro盥zyca tylko cukrzyca. Mog豉bym mno篡 takie wyliczania. Nie uciekaj帷 od tematu -przypomiam si Panie Doktorze o moim b鏊u g這wy: t瘼y, obustronny,najbardziej zlokalizowany w skroniach, nad oczami w 逝kach brwiowych, przechodzi do po這wy czo豉. Trwa od 10 lat. Czekam na Pana odpowied i mo積a powiedzie na jeszcze wi璚ej Pana i Pana Doktora Andrzeja Janusa publikacji ksi捫ek, bo s bardzo ciekawe i mo積a z nich wiele skorzysta - to nawet ma這 powiedziane! Pozdrawiam.

dorota
Mistrz
*

« Odpowiedz #4 : 09-03-2008, 10:21 »

Nie jestem doktorem. W 90% przypadk闚 przyczyn b鏊闚 g這wy s zwyrodnienia 軼i璕ien w obr瑿ie szyi, bark闚, a tak瞠 plec闚. Tote wskazany by豚y masa.

DorotaO

« Odpowiedz #5 : 09-03-2008, 17:48 »

Panie J霩efie nie jest Pan doktorem, ale bardzo m康rym cz這wiekiem. Nie widz帷 mnie, ani moich wynik闚 bada by mo瞠 trafia Pan w dziesi徠k.Tylu lekarzy mia這 moje zdj璚ie RTG kr璕os逝pa i nikt mi o tym nie powiedzia, 瞠 przyczyn moich b鏊闚 g這wy jest "chory kr璕os逝p". Ze zdj璚ia kr. szyjnych+czynno軼iowy cytuj: w odcinku szyjnym kr璕os逝pa zniesienie fizjologicznej lordozy.Wysoko嗆 trzon闚 i kr捫k闚 zachowana. Niestabilno嗆 C4-C5 i C5-C6 nasilaj帷a si w przodo-pochyleniu a wyr闚nuj帷a si w ty這-zgi璚iu" Badanie wykonane w 2001r.
Panie J騜efie, czy masa mog sobie wykonywa sama tzn. "masuj帷 z ty逝 szyj i kark" czy te musi to wykonywa masa篡sta.

dorota
Mistrz
*

« Odpowiedz #6 : 10-03-2008, 10:52 »

Zach璚am do wykonywania masa簑 samodzielnie.

Andrzejkowy
*

MO: 01.03.2006
Wiedza:
Sk康: Warszawa
Wiadomo軼i: 253

« Odpowiedz #7 : 10-03-2008, 19:47 »

Cytat od: "DorotaO"
Wysoko嗆 trzon闚 i kr捫k闚 zachowana. Niestabilno嗆 C4-C5 i C5-C6 nasilaj帷a si w przodo-pochyleniu a wyr闚nuj帷a si w ty這-zgi璚iu"

Szkielet kostny jest utrzymywany w odpowiednim stanie za pomoc mi璠zy innymi mi窷ni . Znaczne ich os豉bienie powoduje przemieszczanie sie kr璕闚 a co za tym idzie wyst瘼owania ro積ego rodzaju  b鏊i. Dziwie sie 瞠 lekarz rodzinny czy ortopeda nie zaleci rehabilitacji.
Wiele lat temu b鏊e g這wy ust徙i造 mi po bardzo intensywnym,codziennym, trwaj帷ym 21 dni masa簑 karku i przyczep闚 czaszkowych.

Sprobuj ostro積ie wprowadza gimnastyk w odci捫eniu wg zalece Dr n.hum. Ferdynanda Barbasiewicza tw鏎cy klawiterapii
http://free.polbox.pl/k/klawiter/cwicz.html

pozdrowienia andrzejkowy
DorotaO

« Odpowiedz #8 : 10-03-2008, 20:19 »

Bardzo dzi瘯uj za wskaz闚ki. Musz zapozna si z t technik masa簑 i j jak najszybciej zastosowa, bo ju nie mam si造 z tym b鏊em walczy mimo, 瞠 jest monotonny. Mam nadziej, 瞠 razie w徠pliwo軼i po酥ieszysz mi z pomoc. Pozdrawiam.

dorota
Boja
« Odpowiedz #9 : 11-03-2008, 10:44 »

Andrzejkowy, ja te ch皻nie skorzystam z podanej przez Ciebie stronki, ciekawa!
Witaj Dorotko, mam nadziej, 瞠 uda Ci si wreszcie zwalczy t "zmor b鏊ow" i dzi瘯i temu jako嗆 Twojego 篡cia wiele zyska, bardzo Ci tego 篡cz! Daj zna,jak zareagujesz na te masa瞠.
Mnie pomog豉 lecytyna i po 2 motylki-masa瞠ry przyczepiane na karku z obu stron (te uporczywe b鏊e g這wy z b鏊em karku )
Andrzejkowy
*

MO: 01.03.2006
Wiedza:
Wiadomo軼i: 253

« Odpowiedz #10 : 11-03-2008, 17:50 »

Cytat od: "Boja"
Andrzejkowy, ja te ch皻nie skorzystam z podanej przez Ciebie stronki, ciekawa!

Przyczyn przewlek貫go b鏊u szczeg鏊nie g這wy powinien zdiagnozowa neurolog i ortopeda. Bo tak jak wspomnia Mistrz 10%przypadk闚 mo瞠 mie inne pod這瞠 znacznie powa積iejsze.W tych przypadkach nale篡 bezwzgl璠nie stosowa si do zalece lekarzy.
Mo積a przy  b鏊u  g這wy, pochodz帷ym od kr璕os逝pa szyjnego, zmniejszy jego nasilenie poprzez zak豉danie na ok 20 min ko軟ierza ortopedycznego szyjnego.

pozdrowienia andrzejkowy
Boja
« Odpowiedz #11 : 18-03-2008, 18:14 »

Andrzejkowy, co prawda mam taki ko軟ierz ortopedyczny od niedawna, ale jeszcze nie stosowa豉m. Przyczyna moich b鏊闚 g這wy to Hashimoto, zapalenie b這ny 郵uzowej 穎陰dka, zaparcia oraz cytuj : "wyg豉dzenie fizjologicznej krzywizny odcinka C kr璕os逝pa, zmiany zwyrodnieniowo- zniekszta販ajace trzon闚 C4,C5, zw篹enie kr捫ka mi璠zykr璕owego C5-C6."
Dlatego zainteresowa豉 mnie Twoja stronka. Pozdrawiam
Joker

MO: 17-11-2005
Wiadomo軼i: 436

« Odpowiedz #12 : 04-04-2009, 11:15 »

W 90% przypadk闚 przyczyn b鏊闚 g這wy s zwyrodnienia 軼i璕ien w obr瑿ie szyi, bark闚, a tak瞠 plec闚.

Jaki zwi您ek maj powy窺ze zwyrodnienia z b鏊em g這wy?

Book

MO: kwiecie2008
Wiadomo軼i: 23

« Odpowiedz #13 : 14-05-2016, 14:25 »

Od trzech tygodni odczuwam b鏊e g這wy, do tej pory mog豉m przy tym b鏊u jako tako funkcjonowa, pojawi豉 si r闚nie jaki czas temu infekcja bakteryjna p璚herza (Klebsiella Pneumoniae), kt鏎a na szcz窷cie dzi瘯i 簑rawinie, nasiad闚kom z豉godzi豉 si. B鏊 g這wy wyst瘼uje z przodu, ucisk schodzi na oczodo造 i ko軼i policzkowe. Jestem rozbita, wyst瘼uj nieraz zawroty, stan podgor帷zkowy, uderzenia takiego gor帷a na twarz. Pr鏏owa豉m par闚ek na g這w, ok豉d闚 zimnych, zakraplam nos. Nic nie przynosi rezultat闚. Czy takie b鏊e mog sugerowa chore zatoki? Nie mam kataru, nos dro積y.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2016, 13:52 wys豉ne przez Gloria » Zapisane
Zega

MO: 15-12-2012
Wiadomo軼i: 13

« Odpowiedz #14 : 14-05-2016, 19:07 »

Zobaczcie jaki spos鏏 ma zajmuj帷y si masa瞠m Marek Purczy雟ki.
https://www.youtube.com/watch?v=cWhkCGiM-Qo
Mistrz
*

« Odpowiedz #15 : 14-05-2016, 19:28 »

Moim zdaniem, to doskona造 spos鏏! Ze wszech miar godzien rozpropagowania.

Book

« Odpowiedz #16 : 14-05-2016, 19:45 »

Mistrzu, przez ten ból głowy jestem taka otumaniona i nie potrafię wyczuć, czy Mistrz pisze sarkastycznie, czy poważnie. Zapomniałam dodać, że trzy tygodnie temu miałam masaż i takie pobolewania rozpoczęły się od tamtego czasu. Pisałam o tym w innym wątku. Teraz ból jest nie do wytrzymania.
Poziomek
*

MO: 24.09.2011
Wiadomo軼i: 565

« Odpowiedz #17 : 14-05-2016, 21:03 »

Nie ma tu 瘸dnej ironii. Pi趾i tenisowe dobrze si sprawdzaj do samodzielnego masa簑, kiedy nie ma pod r瘯 nikogo kto mo瞠 pom鏂.
U Ciebie wygl康a to na stan zapalny zatok. Spr鏏uj polewania prysznicem na twarz, na zmian zimn i ciep陰 wod. Mo瞠 przynie嗆 ulg.
Book

« Odpowiedz #18 : 14-05-2016, 21:19 »

Dobrze, b璠 pr鏏owa豉 i pi貫czek te, dzi瘯uj.
Book

« Odpowiedz #19 : 18-05-2016, 19:48 »

Chcia豉bym zapyta, jak wyczu moment, kiedy nie mo積a lekcewa篡 stanu zapalnego zatok, silnego b鏊u i nale篡 poda lek (antybiotyk)? Ju 3 tygodnie m璚z si z b鏊em, opr鏂z ucisku na twarzy, skroni doszed mi taki pr康 po tylnej stronie g這wy.  Ponadto wieczorem do陰cza si do tego "鈍idrowanie" w stawach. W posiewie moczu wysz豉 mi Klebsiella Pneumoniae. Mam chwile zw徠pienia, ale jeszcze poczekam.
Strony: [1] 2   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!