Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:49 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Przewlek³y ból g³owy  (Przeczytany 30677 razy)
DorotaO
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 51
MO: 01.10.2007
Sk±d: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 20

« : 26-10-2007, 21:48 »

Chorujê od 24 lat na cukrzycê typu I. Ksi±¿kê Pana S³oneckiego poleci³ mi mój szwagier, który stosuje Pana zalecenia z du¿ym skutkiem. Czytaj±c ksi±¿kê zauwa¿y³am wiele zagadnieñ dotycz±cych mnie. Pijê MO od 01.10.2007 r.
Zaczê³am tak¿e stosowaæ zakraplanie nosa, poniewa¿ od kilku lat (8 - 9) boli mnie stale g³owa. Jest to ból têpy, uciskowy, nie du¿y, lokalizuj±cy siê g³ównie w ¶rodku czo³a, nad ³ukami brwiowymi oraz w obu skroniach. W 2001 r. przy badaniu prolaktyny po obci±¿eniu by³a 10 razy wiêksza - bra³am Bromergon przez kilka miesiêcy. Zasz³am pó¼niej w ci±¿ê 2 razy i nie mia³am pó¼niej problemu z prolaktyn±, ale ból g³owy ca³y czas mi towarzyszy. Przy zakraplaniu nosa w pierwszych dniach chwilê bola³a mnie bardzo g³owa w samym czole g³owy, natomiast teraz boli mnie i z ty³u ca³y czas - ból uciskowy.
Czy jak bêdê pi³a MO i zakrapla³a nos, to g³owa przestanie boleæ, czy Pan jeszcze mi da jakie¶ wskazówki? Chcia³abym jeszcze dodaæ, ¿e jestem tak¿e "otêpia³a", nerwowa, brak u mnie koncentracji.
Wrócê jeszcze do nosa - nos jest dro¿ny, nawet taki by³ przed zakraplaniem, ostatnio tylko mia³am obrzêk zatok nosowych i ocznych (zdjêcie RTG) ze wzglêdu na nawracaj±ce infekcje. Bra³am nagrzewania lamp± kwarcow± bez wiêkszego rezultatu.
Czy mo¿na to jako¶ zlikwidowaæ? Proszê chocia¿ o krótk± odpowied¼, ukierunkowaæ mnie jak mogê z siebie wyrzuciæ tê dro¿d¿ycê. Czy picie MO i zakraplanie nosa wystarcz±, aby nie bola³a g³owa?
Czy w moim przypadku muszê stosowaæ dietê nie³±czenia bia³ek z wêglowodanami, ¿eby uzyskaæ efekt?
Nadmieniam, ¿e nie mam nadwagi, cukrzyca nale¿y do chwiejnej.
Z góry bardzo dziêkujê za odpowied¼.
« Ostatnia zmiana: 23-01-2011, 15:55 wys³ane przez Solan » Zapisane

dorota
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 27-10-2007, 04:49 »

Dieta przyspiesza proces leczenia, które si³± rzeczy jest d³ugie, a na pocz±tku zwykle przebiega z reakcj± H. Je¶li sama MO i zakraplanie nosa nie pomog±, trzeba wdro¿yæ inne specyfiki. Na pocz±tek proponujê Lecytynê 1200 mg firmy Walmark - 2 razy dziennie 1 kapsu³kê.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
DorotaO
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 51
MO: 01.10.2007
Sk±d: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 20

« Odpowiedz #2 : 27-10-2007, 21:38 »

Bardzo dziêkujê Panu Doktorowi za poradê. Bêdê stara³a siê wykonywaæ Pana zalecenia w stosunku do diety, chocia¿ przy cukrzycy ró¿nie to wychodzi. Jak pobiorê lecytyny, to napiszê o wynikach kuracji.
Mam jeszcze inne pytania, ale dotycz±ce innej "czê¶ci cia³a", wiêc napiszê je w odpowiednich zapytaniach. Serdecznie pozdrawiam.
Zapisane

dorota
DorotaO
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 51
MO: 01.10.2007
Sk±d: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 20

« Odpowiedz #3 : 09-03-2008, 00:22 »

Drogi Mistrzu. Bardzo siê cieszê, ¿e wreszcie siê odwa¿y³am napisaæ do Pana po d³ugiej przerwie. Oczywi¶cie w miarê mo¿liwo¶ci stosujê siê do diety (mam cukrzycê) i oczywi¶cie pijê MO, zakraplam nos alocitem. na pewno doda³a mi du¿o si³y i mój umys³ te¿ trochê siê rozja¶ni³. Bra³am tak¿e lecytynê tak jak Pan napisa³. Ale niestety mój przewlek³y ból g³owy nie ust±pi³. Nie pisa³am od razu do Pana po miesi±cu brania lecytyny, bo akurat nasta³ okres przeziêbieñ u moich dzieci i o siebie nie mia³am czasu zadbaæ. na pewno wszystkim nam MO du¿o pomaga i wierzê, ¿e du¿o wniesie do naszego zdrowia - ju¿ widaæ pierwsze efekty. Chcê podziêkowaæ za Pana ksi±¿ki, bo one otwieraj± nam oczy na choroby i jak z nimi walczyæ. Nikt z lekarzy jeszcze mi nie powiedzia³, ¿e przyczyn± moich dolegliwo¶ci np "kluchy w gardle"jest dro¿dzyca tylko cukrzyca. Mog³abym mno¿yæ takie wyliczania. Nie uciekaj±c od tematu -przypomiam siê Panie Doktorze o moim bólu g³owy: têpy, obustronny,najbardziej zlokalizowany w skroniach, nad oczami w ³ukach brwiowych, przechodzi do po³owy czo³a. Trwa od 10 lat. Czekam na Pana odpowied¼ i mo¿na powiedzieæ na jeszcze wiêcej Pana i Pana Doktora Andrzeja Janusa publikacji ksi±¿ek, bo s± bardzo ciekawe i mo¿na z nich wiele skorzystaæ - to nawet ma³o powiedziane! Pozdrawiam.
Zapisane

dorota
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 09-03-2008, 10:21 »

Nie jestem doktorem. W 90% przypadków przyczyn± bólów g³owy s± zwyrodnienia ¶ciêgien w obrêbie szyi, barków, a tak¿e pleców. Tote¿ wskazany by³by masa¿.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
DorotaO
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 51
MO: 01.10.2007
Sk±d: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 20

« Odpowiedz #5 : 09-03-2008, 17:48 »

Panie Józefie nie jest Pan doktorem, ale bardzo m±drym cz³owiekiem. Nie widz±c mnie, ani moich wyników badañ byæ mo¿e trafia Pan w dziesi±tkê.Tylu lekarzy mia³o moje zdjêcie RTG krêgos³upa i nikt mi o tym nie powiedzia³, ¿e przyczyn± moich bólów g³owy jest "chory krêgos³up". Ze zdjêcia kr. szyjnych+czynno¶ciowy cytujê: w odcinku szyjnym krêgos³upa zniesienie fizjologicznej lordozy.Wysoko¶æ trzonów i kr±¿ków zachowana. Niestabilno¶æ C4-C5 i C5-C6 nasilaj±ca siê w przodo-pochyleniu a wyrównuj±ca siê w ty³o-zgiêciu" Badanie wykonane w 2001r.
Panie Jó¿efie, czy masa¿ mogê sobie wykonywaæ sama tzn. "masuj±c z ty³u szyjê i kark" czy te¿ musi to wykonywaæ masa¿ysta.
Zapisane

dorota
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 10-03-2008, 10:52 »

Zachêcam do wykonywania masa¿u samodzielnie.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Andrzejkowy
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 257

« Odpowiedz #7 : 10-03-2008, 19:47 »

Cytat od: "DorotaO"
Wysoko¶æ trzonów i kr±¿ków zachowana. Niestabilno¶æ C4-C5 i C5-C6 nasilaj±ca siê w przodo-pochyleniu a wyrównuj±ca siê w ty³o-zgiêciu"

Szkielet kostny jest utrzymywany w odpowiednim stanie za pomoc± miêdzy innymi miê¶ni . Znaczne ich os³abienie powoduje przemieszczanie sie krêgów a co za tym idzie wystêpowania ro¿nego rodzaju  bóli. Dziwie sie ¿e lekarz rodzinny czy ortopeda nie zaleci³ rehabilitacji.
Wiele lat temu bóle g³owy ust±pi³y mi po bardzo intensywnym,codziennym, trwaj±cym 21 dni masa¿u karku i przyczepów czaszkowych.

Sprobuj ostro¿nie wprowadzaæ gimnastykê w odci±¿eniu wg zaleceñ Dr n.hum. Ferdynanda Barbasiewicza twórcy klawiterapii
http://free.polbox.pl/k/klawiter/cwicz.html
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
DorotaO
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 51
MO: 01.10.2007
Sk±d: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 20

« Odpowiedz #8 : 10-03-2008, 20:19 »

Bardzo dziêkujê za wskazówki. Muszê zapoznaæ siê z t± technik± masa¿u i j± jak najszybciej zastosowaæ, bo ju¿ nie mam si³y z tym bólem walczyæ mimo, ¿e jest monotonny. Mam nadziejê, ¿e razie w±tpliwo¶ci po¶pieszysz mi z pomoc±. Pozdrawiam.
Zapisane

dorota
Boja
« Odpowiedz #9 : 11-03-2008, 10:44 »

Andrzejkowy, ja te¿ chêtnie skorzystam z podanej przez Ciebie stronki, ciekawa!
Witaj Dorotko, mam nadziejê, ¿e uda Ci siê wreszcie zwalczyæ t± "zmorê bólow±" i dziêki temu jako¶æ Twojego ¿ycia wiele zyska, bardzo Ci tego ¿yczê! Daj znaæ,jak zareagujesz na te masa¿e.
Mnie pomog³a lecytyna i po 2 motylki-masa¿ery przyczepiane na karku z obu stron (te¿ uporczywe bóle g³owy z bólem karku )
Zapisane
Andrzejkowy
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 257

« Odpowiedz #10 : 11-03-2008, 17:50 »

Cytat od: "Boja"
Andrzejkowy, ja te¿ chêtnie skorzystam z podanej przez Ciebie stronki, ciekawa!

Przyczynê przewlek³ego bólu szczególnie g³owy powinien zdiagnozowaæ neurolog i ortopeda. Bo tak jak wspomnia³ Mistrz 10%przypadków mo¿e mieæ inne pod³o¿e znacznie powa¿niejsze.W tych przypadkach nale¿y bezwzglêdnie stosowaæ siê do zaleceñ lekarzy.
Mo¿na przy  bólu  g³owy, pochodz±cym od krêgos³upa szyjnego, zmniejszyæ jego nasilenie poprzez zak³adanie na ok 20 min ko³nierza ortopedycznego szyjnego.
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
Boja
« Odpowiedz #11 : 18-03-2008, 18:14 »

Andrzejkowy, co prawda mam taki ko³nierz ortopedyczny od niedawna, ale jeszcze nie stosowa³am. Przyczyna moich bólów g³owy to Hashimoto, zapalenie b³ony ¶luzowej ¿o³±dka, zaparcia oraz cytujê : "wyg³adzenie fizjologicznej krzywizny odcinka C krêgos³upa, zmiany zwyrodnieniowo- zniekszta³cajace trzonów C4,C5, zwê¿enie kr±¿ka miêdzykrêgowego C5-C6."
Dlatego zainteresowa³a mnie Twoja stronka. Pozdrawiam
Zapisane
Joker
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomo¶ci: 436

« Odpowiedz #12 : 04-04-2009, 11:15 »

W 90% przypadków przyczyn± bólów g³owy s± zwyrodnienia ¶ciêgien w obrêbie szyi, barków, a tak¿e pleców.

Jaki zwi±zek maj± powy¿sze zwyrodnienia z bólem g³owy?
Zapisane
Book
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: kwiecieñ2008
Wiadomo¶ci: 23

« Odpowiedz #13 : 14-05-2016, 14:25 »

Od trzech tygodni odczuwam bóle g³owy, do tej pory mog³am przy tym bólu jako tako funkcjonowaæ, pojawi³a siê równie¿ jaki¶ czas temu infekcja bakteryjna pêcherza (Klebsiella Pneumoniae), która na szczê¶cie dziêki ¿urawinie, nasiadówkom z³agodzi³a siê. Ból g³owy wystêpuje z przodu, ucisk schodzi na oczodo³y i ko¶ci policzkowe. Jestem rozbita, wystêpuj± nieraz zawroty, stan podgor±czkowy, uderzenia takiego gor±ca na twarz. Próbowa³am parówek na g³owê, ok³adów zimnych, zakraplam nos. Nic nie przynosi rezultatów. Czy takie bóle mog± sugerowaæ chore zatoki? Nie mam kataru, nos dro¿ny.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2016, 13:52 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Zega
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 61
MO: 15-12-2012
Wiadomo¶ci: 12

« Odpowiedz #14 : 14-05-2016, 19:07 »

Zobaczcie jaki sposób ma zajmuj±cy siê masa¿em Marek Purczyñski.
https://www.youtube.com/watch?v=cWhkCGiM-Qo
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 14-05-2016, 19:28 »

Moim zdaniem, to doskona³y sposób! Ze wszech miar godzien rozpropagowania.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Book
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: kwiecieñ2008
Wiadomo¶ci: 23

« Odpowiedz #16 : 14-05-2016, 19:45 »

Mistrzu, przez ten ból głowy jestem taka otumaniona i nie potrafię wyczuć, czy Mistrz pisze sarkastycznie, czy poważnie. Zapomniałam dodać, że trzy tygodnie temu miałam masaż i takie pobolewania rozpoczęły się od tamtego czasu. Pisałam o tym w innym wątku. Teraz ból jest nie do wytrzymania.
Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 659

« Odpowiedz #17 : 14-05-2016, 21:03 »

Nie ma tu ¿adnej ironii. Pi³ki tenisowe dobrze siê sprawdzaj± do samodzielnego masa¿u, kiedy nie ma pod rêk± nikogo kto mo¿e pomóc.
U Ciebie wygl±da to na stan zapalny zatok. Spróbuj polewania prysznicem na twarz, na zmianê zimn± i ciep³± wod±. Mo¿e przynie¶æ ulgê.
Zapisane
Book
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: kwiecieñ2008
Wiadomo¶ci: 23

« Odpowiedz #18 : 14-05-2016, 21:19 »

Dobrze, bêdê próbowa³a i pi³eczek te¿, dziêkujê.
Zapisane
Book
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: kwiecieñ2008
Wiadomo¶ci: 23

« Odpowiedz #19 : 18-05-2016, 19:48 »

Chcia³abym zapytaæ, jak wyczuæ moment, kiedy nie mo¿na lekcewa¿yæ stanu zapalnego zatok, silnego bólu i nale¿y podaæ lek (antybiotyk)? Ju¿ 3 tygodnie mêczê siê z bólem, oprócz ucisku na twarzy, skroni doszed³ mi taki pr±d po tylnej stronie g³owy.  Ponadto wieczorem do³±cza siê do tego "¶widrowanie" w stawach. W posiewie moczu wysz³a mi Klebsiella Pneumoniae. Mam chwile zw±tpienia, ale jeszcze poczekam.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!