Niemedyczne forum zdrowia
18-11-2019, 13:25 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Wesprzyj Fundacj Bios這ne --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Koktajl b這nnikowy z wiesio趾iem w zapobieganiu wypadania w這s闚  (Przeczytany 12064 razy)
Iza38K
« : 22-11-2010, 15:18 »

A ja kupi豉m sobie nasiona wiesio趾a. Wypi豉m KB (dot康 pi豉m klasyczny KB) z 造瞠czk zmielonych nasion wiesio趾a. Po篡jemy zobaczymy, co z tego b璠zie.. Zaszkodzi to chyba mi nie zaszkodzi co? Nie chcia豉bym nale瞠 do grupy "zabalsamowanych"  lol.
Angelikaa84

P貫: Kobieta
MO: 15-04-2010; 11.2012 - 08.2014 przerwa (ci捫a i karmienie piersi); wznowa: 22-08-2014
Wiadomo軼i: 172

« Odpowiedz #1 : 27-11-2010, 16:42 »

Ja te zakupi豉m nasiona wiesio趾a i po sprawdzeniu ich zdolno軼i do kie趾owania zamierzam dodawa je w ilo軼i 1 造瞠czki do KB. Pij 1 KB dziennie. Tak jest ok czy mo積a wi璚ej?
« Ostatnia zmiana: 27-11-2010, 16:49 wys豉ne przez Angelikaa84 » Zapisane
Bunia

MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Sk康: 奸御k
Wiadomo軼i: 329

« Odpowiedz #2 : 27-11-2010, 17:23 »

Mo積a, a nawet trzeba. W Niezb璠niku Zdrowia czytamy, 瞠 od 1 do 3 KB.
Voldin

P貫: M篹czyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomo軼i: 309

« Odpowiedz #3 : 27-11-2010, 22:30 »

Cytat
Mo積a, a nawet trzeba. W Niezb璠niku Zdrowia czytamy, 瞠 od 1 do 3 KB.
Angelice raczej o ilo嗆 wiesio趾a si rozchodzi msn-wink
Iza38K
« Odpowiedz #4 : 28-11-2010, 14:39 »

Zacz窸am od 造瞠czki wiesio趾a do KB (robi 400ml). Na opakowaniu by這 zalecenie, 瞠 profilaktycznie: 1 造瞠czka a leczniczo: 2-3. Mnie bardzo zasmakowa wiesio貫k, wi璚 teraz daj p豉sk 造磬. Ile organizm z tego przyswoi to inna sprawa.
Iza38K
« Odpowiedz #5 : 14-12-2010, 19:49 »

W這sy przesta造 mi wypada. Nadal pij KB z wiesio趾iem.
Mistrz
*

MO: 05.03.2000 – 2070
Sk康: Hogwart
Wiadomo軼i: 10.557

« Odpowiedz #6 : 15-12-2010, 05:52 »

O! to 鈍ietna wiadomo嗆, kt鏎a ucieszy wielu. Mam nadziej, 瞠 wielu spr鏏uje (nic nie ryzykuj), a potem, naszym zwyczajem, podziel si wynikiem eksperymentu.

Je郵i nie wiesz nic, dasz sobie wm闚i wszystko
K'lara

MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk康: Krak闚
Wiadomo軼i: 2.264

« Odpowiedz #7 : 15-12-2010, 12:34 »

Mo瞠 to za spraw zi馧, poniewa pisa豉:
Cytat
Ayur - Naturalny szampon z Aml i Shikakai na Helfach  smile.

Iza38K
« Odpowiedz #8 : 15-12-2010, 17:24 »

U篡豉m raz tego "szamponu". W這sy mia豉m okropne po tych zio豉ch, jakie sztywne, jakby zakurzone. Od czasu do czasu "amluj" w這sy. Moj wad jest brak systematyczno軼i. A cud, 瞠 jestem systematyczna w piciu MO i KB. W這sy naprawd przesta造 mi wypada. By豉m dzisiaj u fryzjera i z ulg spogl康a豉m na czysty grzebie, kt鏎ym Pani mi czesa豉 w這sy. Ostatnio by這 mi a g逝pio, bo w這sy wychodzi造 mi jak po chemioterapii. Rano na poduszce te ju nie ma w這s闚. Mo瞠 to zbieg wielu okoliczno軼i, nie wiem. Wiesio貫k w KB  naprawd mi smakuje, wi璚 w陰czy豉m go na sta貫.
Grawo
*

MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomo軼i: 520

« Odpowiedz #9 : 15-12-2010, 18:02 »

Ja dodaj 1 造磬 wiesio趾a do KB, wiesio貫k stosowa豉m du穎 wcze郾iej jeszcze przed MO, mo瞠 dlatego nie wypadaj mi w這sy.
Mayko

MO: 01.07.2009
Sk康: Szczecin
Wiadomo軼i: 196

« Odpowiedz #10 : 22-12-2010, 10:24 »

Bardzo mnie zainteresowa temat i sama spr鏏uj z nasionami wiesio趾a - mocna czupryna nie jest moj mocn stron. Oczywi軼ie dam zna o efektach.

Znalaz豉m ciekawe info na powy窺zy temat - my郵, 瞠 uzupe軟i informacje.
Zastosowanie   
- Nasiona wiesio趾a stosuje si w zaburzeniach przemiany t逝szczowej-wysokim st篹eniu cholesterolu. W wyniku zbyt du瞠go st篹enia cholesterolu pojawia si mia盥篡ca oraz wysokie ci郾ienie krwi.
- Nasienie wiesio趾a stosuje si w leczeniu wspomagaj帷ym w zaburzeniach hormonalnych, takich jak cukrzyca, napi璚ie przedmiesi帷zkowe, cykliczna bolesno嗆 sutk闚.
- Preparat znajduje zastosowanie r闚nie w leczeniu chor鏏 uczuleniowych uporczywie nawracaj帷ych zaka瞠niach bakteryjnych i wirusowych, stwardnieniu rozsianym, go嗆cu przewlekle post瘼uj帷ym, w nadpobudliwo軼i u dzieci a tak瞠 w wypadaniu w這s闚 i krucho軼i paznokci.

Ostrze瞠nie   
Leku nie wolno stosowa u pacjent闚 cierpi帷ych na padaczk, u kt鏎ych jest uszkodzony p豉t skroniowy, u pacjent闚 leczonych pochodnymi fenotiazyny. Nasienie wiesio趾a mo瞠 spowodowa wyd逝瞠nie krzepni璚ia krwi, dlatego nie powinno si go stosowa u chorych na hemofili. Oczekiwany skutek leczenia mo瞠 ulec zmianie, je郵i preparat stosuje si jednocze郾ie z innymi lekami.

Dzia豉nia niepo膨dane   
Brak danych statystycznych na temat dzia豉 niepo膨danych wiadomo jednak, 瞠 lek mo瞠 powodowa nudno軼i oraz wyd逝瘸 czas krzepni璚ia krwi.
www.przychodnia.pl

Jeszcze jedna niepokoj帷a informacja
Bezpo鈔ednie spo篡wanie nasion nie przetworzonych nie jest obecnie zalecane z powodu efekt闚 ubocznych takich jak podra積ienie 軼iany 穎陰dka itp.
www.biology.pl

Jestem ciekawa czy faktycznie poczujecie podra積ienie 軼ian 穎陰dka. Mo瞠 warto robi przerwy w stosowaniu nasion wiesio趾a.
« Ostatnia zmiana: 09-01-2011, 12:22 wys豉ne przez Gra篡na » Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, 瞠 osi庵ni璚ie go wymaga czasu. Czas i tak up造nie"
Sting
Sta造 bywalec

MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
NIA: 13.02.13
Sk康: Warszawa/UK
Wiadomo軼i: 617

« Odpowiedz #11 : 08-01-2011, 23:24 »

Ja wiesio趾a kiedy pi貫m i smarowa貫m nim twarz, w celu zniwelowania podra積ie oraz przesuszenia. Oczywi軼ie w moim przypadku AZS. Mnie to pomaga這 albo jak piszecie balsamowa這. B-)
« Ostatnia zmiana: 09-01-2011, 07:15 wys豉ne przez Apollo » Zapisane

Pragmatism
Sting
Sta造 bywalec

MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
NIA: 13.02.13
Sk康: Warszawa/UK
Wiadomo軼i: 617

« Odpowiedz #12 : 09-01-2011, 16:41 »

Pi貫m olej z wiesio趾a chyba kilka miesi璚y, nie pami皻am jak d逝go. Nie pami皻am dok豉dnie firmy, ale by kupowany w sklepie zielarskim. Mia貫m wtedy mani na jego punkcie, gdy po zastosowaniu pomadki z wiesio趾iem firmy Oeparol, bardzo szybko zregenerowa豉 ona m鎩 odwieczny problem z ranami s帷z帷ymi si na ustach. Pi貫m wg instrukcji na opakowaniu wiesio貫k i po nied逝gim czasie, sk鏎a si poprawi豉 (w sensie nawil篡豉, uelastyczni豉). Z pewno軼i nie ma w豉軼iwo軼i przesuszaj帷ych, wr璚z przeciwnie. Ja stosowa貫m go r闚nie zewn皻rznie po k徙ieli, bo on opr鏂z dzia豉 nat逝szczaj帷ych, 豉godzi podra積ienia. Regeneruje nask鏎ek, bo szybko goi造 mi si drobne ranki po drapaniu sk鏎y. Niestety jego zapach by odra瘸j帷y. Moi znajomi skar篡li si, 瞠 przykry zapach si ode mnie ulatnia. ;-)
Teraz mi si przypomnia這, 瞠 ja do KB, ju 2 miesi帷e nasiona wiesio趾a wrzucam.  U mnie ci篹ko okre郵i czy jest lepiej, bo ja mam jeszcze du膨 toksemie i spore azs na r瘯ach, ale ja wierze w dobroczynno嗆 wiesio趾a, bo on mnie nie raz uratowa z problem闚 sk鏎nych, przynajmniej na chwil ul篡這.
« Ostatnia zmiana: 09-01-2011, 19:05 wys豉ne przez Apollo » Zapisane

Pragmatism
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!