Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 15:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Głodówki  (Przeczytany 92884 razy)
Lu6
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2010
Skąd: śląsk
Wiadomości: 116

« : 15-12-2010, 11:35 »

Podczas głodówki organizm oczyszcza się z toksyn i to dużo szybciej niż stosując zasady DP itd...
"Pośpiech jest złym doradcą" ...


« Ostatnia zmiana: 16-12-2010, 23:11 wysłane przez Machos » Zapisane

Lussi

"Jeśli będziesz myślał tak jak teraz, to będziesz miał to, co masz. Jeżeli zmienisz swoje myślenie, zmienisz to, co masz" Nikodem Marszałek
Stańczyk
« Odpowiedz #1 : 15-12-2010, 12:35 »

Podczas głodówki organizm oczyszcza się z toksyn i to dużo szybciej niż stosując zasady DP itd...
"Pośpiech jest złym doradcą" ...
Tak? A co złego jest w głodówkach?
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #2 : 15-12-2010, 12:39 »

Czasami życie wymaga pośpiechu i to bezmyślnego. Gdy stoisz nad przepaścią, na stromym osuwisku, myślenie, analizowanie i kombinowanie jest śmiertelne. Pewne kroki trzeba postawić szybko, inne z rozmysłem.
Zapisane

I'm going through changes
Lu6
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2010
Skąd: śląsk
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #3 : 15-12-2010, 14:30 »

Tak? A co złego jest w głodówkach?

A czy ja powiedziałam, że jest?
Zapisane

Lussi

"Jeśli będziesz myślał tak jak teraz, to będziesz miał to, co masz. Jeżeli zmienisz swoje myślenie, zmienisz to, co masz" Nikodem Marszałek
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #4 : 15-12-2010, 14:53 »

Głodówki mają jakieś tam doraźne plusy, ale mają też wiele istotnych minusów. Przede wszystkim podczas głodówki organizm korzysta z zapasów, a te mają to do siebie, że się kiedyś kończą. Głodówka nie jest więc perspektywiczną metodą dbania o zdrowie, ale metodą doraźną tj. mającą na celu osiągnięcie doraźnych skutków. Bez usunięcia przyczyny bałaganu problem powróci.

Poza tym w czasie głodówki do światła jelit wydalane są toksyny, które w czasie trwania głodówki są ponownie wchłaniane przez organizm. W normalnych niegłodowych warunkach ponownemu wchłanianiu tych toksyn zapobiega rytmiczne przesuwanie treści pokarmowych, a w ostatecznym rozrachunku masy kałowej, w kierunku WC. Ponowne wchłanianie wydalonych toksyn podczas głodówki może więc dla organizmu oznaczać kręcenie się w kółko, jest to postępowanie typowe dla medycyny. Można zapobiec temu wchłanianiu w czasie głodówki np. stosując lewatywy, jednak takie postępowanie należy zakwalifikować jako działanie medyczne, a więc nienaturalne i obarczone wieloma skutkami ubocznymi.
« Ostatnia zmiana: 15-12-2010, 14:59 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Stańczyk
« Odpowiedz #5 : 15-12-2010, 15:00 »

Poza tym w czasie głodówki do światła jelit wydalane są toksyny, które w czasie trwania głodówki z mogą zostać ponownie wchłonięte przez organizm.
No tak, ale kiedy tak jest? Gdy śródłbłonek jelit jest uszkodzony. Już po kilku dniach zaczyna się regeneracja śluzówki przewodu pokarmowego i ten proces nie ma miejsca. Robiono wiele badań w tym zakresie.

Głodówka ma jedną zasadniczą wadę: jest trudna do zastosowania z psychologicznego punktu widzenia i dlatego nie jest metodą dla każdego.
 
Można by przeżyć w zdrowiu całe życie stosując regularne okresy jedzenia i głodowania.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #6 : 15-12-2010, 15:34 »

Poza tym w czasie głodówki do światła jelit wydalane są toksyny, które w czasie trwania głodówki z mogą zostać ponownie wchłonięte przez organizm.
No tak, ale kiedy tak jest? Gdy śródłbłonek jelit jest uszkodzony.

Przeważnie osoby, które zabierają się za głodówkę mają w jakiś sposób uszkodzone jelita. Zdrowe jelita są charakterystyczne dla osób zdrowych, a więc takich które nie potrzebują głodówki. U osób chorych (z uszkodzonym śródbłonkiem jelit) przynajmniej przez kilka dni głodówka będzię więc oznaczać kręcenie się w kółko, stanie w miejscu. Jakiś tam połowiczny sens głódówki (a może ćwiartkowy) będzie dopiero po kilku dniach. Sens ten jest jednak ułamkowy. Organizm potrzebuje nieustannych dostaw wszystkich substancji odżywczych, chwilowe braki można buforować przy pomocy pewnych zapasów. Głodówka jest działaniem wbrew organizmowi. Organizm wyraźnie sygnalizuje, że chcę coś zjeść. Taka jest istota głodu. Na tym forum uczymy się, przypominamy samym sobie i innym, że właściwe odczytywanie sygnałów organizmu jest najważniejszą rzeczą dla zdrowia.


Postawę głodówkową można porównać do unikania podróży samochodem, samolotem itd. i w ten sposób unikania wypadków komunikacyjnych. Nie było wypadku, ale pacjent jednak nigdzie nie dojechał, daleko też nie zaszedł. Głodówka posiada wszelkie cechy sztuczki medycznej. Gdy człowiek nie spożywa posiłków to nie dostarcza organizmowi lektyn, konserwantów itd. Problem z głodówką polega na tym, że jednak się stoi w miejscu. Głodujący człowiek daleko nie zajdzie, a o jeździe nie ma mowy.

Można by przeżyć w zdrowiu całe życie stosując regularne okresy jedzenia i głodowania.

A jeszcze lepiej przeżyć w zdrowiu całe życie w ogóle nie głodując.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 15-12-2010, 15:41 »

Można by przeżyć w zdrowiu całe życie stosując regularne okresy jedzenia i głodowania.
Taki system swego czasu na Ukrainie zastosował Stalin.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Stańczyk
« Odpowiedz #8 : 15-12-2010, 15:53 »

Przeważnie osoby, które zabierają się za głodówkę mają w jakiś sposób uszkodzone jelita. Zdrowe jelita są charakterystyczne dla osób zdrowych, a więc takich które nie potrzebują głodówki.
Skoro nie potrzebują głodówki, to MO jest im także niepotrzebne, czyż nie?

Organizm potrzebuje nieustannych dostaw wszystkich substancji odżywczych, chwilowe braki można buforować przy pomocy pewnych zapasów.
Zapasy robi się po to, by ich w odpowiednim czasie użyć.
« Ostatnia zmiana: 15-12-2010, 15:57 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #9 : 15-12-2010, 16:05 »

Cytat
A co złego jest w głodówkach?

Odpowiedź na pytanie: http://www.poradnikdozdrowia.pl/wybrane_artykuly/2008_01_oczyszczajace_glodowki.pdf
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #10 : 15-12-2010, 16:08 »

"Wniosek" postawiony w powyższym quasiretorycznym pytaniu Hajdiego jest nieuzasadniony. Twoje pytania odczytuję jako pewną prowokację. W czasie działalności Wydawnictwa i forum Biosłone zostały wypracowane pewne żelazne, w miarę uniwersalne zasady dbania o zdrowie, takie jak:
- picie MO, picie KB
- właściwe odczytywanie sygnałów organizmu i postępowanie zgodne z tymi sygnałami
- stosowanie zasad zdrowego odżywiania

Albo się odżywiamy albo głodujemy.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Stańczyk
« Odpowiedz #11 : 15-12-2010, 16:22 »

"Wniosek" postawiony w powyższym quasiretorycznym pytaniu Hajdiego jest nieuzasadniony. Twoje pytania odczytuję jako pewną prowokację. W czasie działalności Wydawnictwa i forum Biosłone zostały wypracowane pewne żelazne, w miarę uniwersalne zasady dbania o zdrowie, takie jak:
- picie MO, picie KB
- właściwe odczytywanie sygnałów organizmu i postępowanie zgodne z tymi sygnałami
- stosowanie zasad zdrowego odżywiania

Albo się odżywiamy albo głodujemy.
Teraz to mnie zaskoczyłeś.
Przede wszystkim moje pytanie nie było skierowane do Wydawnictwa tylko do Lu6, ponieważ zarzuciła ona, że szybsze oczyszczanie w czasie głodówki, niż na samym MO, może być szkodliwe, złe ("pośpiech złym doradcą"). To po pierwsze. A po drugie, to nie zamierzam prowokować, co mi zarzucasz, tylko merytorycznie dyskutować. Jeżeli dyskusje nad teoriami Biosłone są niemile widziane, bardzo proszę napisać to wprost.

A wracając do meritum:
Organizm wyraźnie sygnalizuje, że chcę coś zjeść. Taka jest istota głodu. Na tym forum uczymy się, przypominamy samym sobie i innym, że właściwe odczytywanie sygnałów organizmu jest najważniejszą rzeczą dla zdrowia.
Dlaczego w takim razie po kilku dniach głodowania zanika uczucie głodu i nie pojawia się przez nawet kilkadziesiąt dni? Jak interpretować ten sygnał organizmu?
« Ostatnia zmiana: 15-12-2010, 16:29 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #12 : 15-12-2010, 16:32 »

Pytanie zostało sformułowane w oparciu o cytat mojej wypowiedzi. Dlatego się odniosłem, chociaż nie jestem Lu6. Co do prowokacji to w sensownych prowokacjach nie widzę nic złego. Jeśli na ich bazie ma powstać ciekawa merytoryczna dyskusja. Czasami to nawet brakuje nam tzw. adwokata diabła. Hajdi, ja zwyczajnie nie wiem czy to co piszesz, to piszesz poważnie, czy niepoważnie, czy prowokujesz, czy podpuszczasz i o co Ci w gruncie rzeczy chodzi.


A wracając do meritum:
Organizm wyraźnie sygnalizuje, że chcę coś zjeść. Taka jest istota głodu. Na tym forum uczymy się, przypominamy samym sobie i innym, że właściwe odczytywanie sygnałów organizmu jest najważniejszą rzeczą dla zdrowia.
Dlaczego w takim razie po kilku dniach głodowania zanika uczucie głodu i nie pojawia się przez nawet kilkadziesiąt dni? Jak interpretować ten sygnał organizmu?

Obserwacje tego zjawiska mogą być różne. Więźniowie obozów koncentracyjnych, gułagów jakoś nie zapomnieli uczucia głodu. Poza tym najmniej głodu odczuwają martwi.
« Ostatnia zmiana: 15-12-2010, 16:38 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 15-12-2010, 16:43 »

A po drugie, to nie zamierzam prowokować, co mi zarzucasz, tylko merytorycznie dyskutować. Jeżeli dyskusje nad teoriami Biosłone są niemile widziane, bardzo proszę napisać to wprost.
A jaki merytoryczny związek mogą mieć głodówki z Biosłone?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Stańczyk
« Odpowiedz #14 : 15-12-2010, 16:48 »

Poza tym najmniej głodu odczuwają martwi.
Brawo!
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #15 : 15-12-2010, 16:54 »

Czy w ten sposób chcesz Hajdi "merytorycznie dyskutować".

Co z tego wynika? O co chodzi? Chcesz dopisywać po jednym słówku, albo zdanku i w ten sposób dopingować innych do zabierania głosu?

Proponuję dyskutować, a nie trollować.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Stańczyk
« Odpowiedz #16 : 15-12-2010, 16:57 »

Proponuję dyskutować, a nie trollować.
Gościu, sam trollujesz. Co to za argumenty o obozach pracy albo o umarłych? Myślisz, że jak błyśniesz ciętą riposta, to już jest dyskusja? Ja jestem dobrze przygotowany, tylko czy zdążę wyrazić swoje zdanie zanim zostanę zbanowany?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #17 : 15-12-2010, 16:58 »

Ja jestem dobrze przygotowany, tylko czy zdążę wyrazić swoje zdanie zanim zostanę zbanowany?
Prawdziwi mężczyźni dotrzymują słowa!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #18 : 15-12-2010, 17:03 »

Jakoś specjalistą od jednozdaniowych ukłuć, za kórymi nie idą kolejne argumenty, jesteś Ty Hajdi, a nie ja.

Hajdi, robisz z siebie męczennika, ale w jakiej sprawie? Za wiarę? Za wiarę w głodówkę? W głodówkę z lewatywą? O co Ci chodzi? Nawet nie napisałeś jasno, jakie masz zdanie w tej sprawie. Czy my mamy zgadywać, zastanawiać się, co miał poeta Hajdi na myśli?

Na tym forum w złym stylu jest pisanie czegokolwiek, na odczepnego, tylko po to, aby sprawić wrażenie, że się dało odpór dyskutantowi.
« Ostatnia zmiana: 15-12-2010, 17:08 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #19 : 15-12-2010, 19:04 »

tylko czy zdążę wyrazić swoje zdanie zanim zostanę zbanowany?

Nie martw się. Masz jeszcze Szczura do pomocy. Jak Cię zbanują, on Cię zastąpi. Podobnie myślicie, więc forum raczej nie straci.

Hajdi, robisz z siebie męczennika, ale w jakiej sprawie?

Hajdi się obraził i manifestuje to ostatnio w każdym poście. A szkoda, bo jak nie ma focha, to jest z niego całkiem sensowny facet.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!