Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 20:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Głodówki  (Przeczytany 92917 razy)
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #100 : 17-12-2010, 10:20 »

Ależ ja nie zalecam nikomu codziennego spożywania żadnego lekarstwa.
Czyżby? Przecież MO leczy nam przewód pokarmowy, więc jest lekarstwem, czyż nie?
Czemu ta gra słów ma służyć? Ma to być dowód, że wspomaganie organizmu w uszczelnieniu wrót toksemii to działanie lecznicze? Zwał jak zwał. Najważniejsze, że to skuteczny, stosunkowo prosty sposób dojścia do zdrowia i jego późniejszego utrzymania. I trudno MO porównać np. do codziennego zażywania Aspiryny.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2010, 10:23 wysłane przez Slawekgo » Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #101 : 17-12-2010, 11:00 »

A co z głodówką bez głodowania - arbuzową ? To jest poganianie organizmu czy nie ?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #102 : 17-12-2010, 11:02 »

A co z głodówką bez głodowania - arbuzową ? To jest poganianie organizmu czy nie ?
To jest poganianie organizmu i nie jest - głodówka bez głodowania.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Stańczyk
« Odpowiedz #103 : 17-12-2010, 11:05 »

Ależ ja nie zalecam nikomu codziennego spożywania żadnego lekarstwa.
Czyżby? Przecież MO leczy nam przewód pokarmowy, więc jest lekarstwem, czyż nie?
No jasne. Na takiej zasadzie odpoczynek też jest lekarstwem, a sen to dopiero. Albo czas, który leczy wszystkie rany. A co Pan powie o świeżym powietrzu - leczy czy nie leczy?
Słabe to, myślałem, ze stać Pana na więcej. Organizm sam domaga się snu i odpoczynku, czego nie można powiedzieć o MO.
Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #104 : 17-12-2010, 11:05 »

A co z głodówką bez głodowania - arbuzową ? To jest poganianie organizmu czy nie ?
No tutaj jest zasadnicza różnica w stosunku do klasycznej głodówki (której zresztą w konkretnych uzasadnionych przypadkach nie potępiamy).
W GBG organizm ma zapewnione ciągłe dostawy witamin i minerałów w postaci KB.
Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #105 : 17-12-2010, 11:11 »

Słabe to, myślałem, ze stać Pana na więcej. Organizm sam domaga się snu i odpoczynku, czego nie można powiedzieć o MO.
Ciągle nie mogę uwierzyć, że to Ty Hajdi jesteś autorem tych postów. Zapomniałeś, że MO to odpowiedź na warunki w jakich przyszło nam żyć. Przypomnieć Ci jeszcze z jakich powodów nasz nabłonek uszkadza się w tak przyśpieszonym tempie?
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #106 : 17-12-2010, 11:14 »

Jednak ciężko jest, bo MO swoim działaniem nie powoduje niepożądanych reakcji organizmu, tzw. skutków ubocznych, które są domeną leków i kuracji leczniczych.
Gdy się skaleczysz i dezynfekujesz ranę (spirytusem, wodą utlenioną czy czymś innym) to używasz lekarstwa, czy nie?

Ciągle nie mogę uwierzyć, że to Ty Hajdi jesteś autorem tych postów. Zapomniałeś, że MO to odpowiedź na warunki w jakich przyszło nam żyć. Przypomnieć Ci jeszcze z jakich powodów nasz nabłonek uszkadza się w tak przyśpieszonym tempie?
Przypominam szanownym dyskutantom, że ja się nie odwróciłem od MO, więc mnie do niej nie przekonujcie.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2010, 11:16 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #107 : 17-12-2010, 11:33 »

Przypominam szanownym dyskutantom, że ja się nie odwróciłem od MO, więc mnie do niej nie przekonujcie.

Dzięki za upomnienie - zapomniałem - odwróciłeś się tylko od jej autora. Tylko dlaczego próbujesz na MO nalepić etykietę lekarstwa?
« Ostatnia zmiana: 17-12-2010, 11:43 wysłane przez Slawekgo » Zapisane
MeeHau
« Odpowiedz #108 : 17-12-2010, 11:35 »

Najpierw chciałbym przeprosić osoby, które poczuły się urażone moimi postami, zwłaszcza Heńka. Dałem się trochę ponieść emocjom.

Co do postu Liwii i mojej odpowiedzi. Liwia napisała, że poprzez stosowanie zasad biosłone poczuła zmiany zachodzące w psychice spowodowane oczyszczaniem się organizmu. Albert75 wspomniał o swojej żonie... Więc chciałem dodać tylko swoje 3 grosze, że faktycznie oczyszczanie organizmu ma wpływ na naszą psychikę. Co za tym idzie zanieczyszczony organizm, będzie chorował nie tylko fizjologicznie ale też psychicznie.
Stosując zasady biosłone, których jeszcze raz podkreślam jestem zwolennikiem smile, oczyszczanie tak rozkładamy w czasie (kilka lat), że można nie dostrzec zachodzących zmian.

PS. Człowiek to nie tylko ciało... Jest tam coś więcej, możecie powiedzieć, że dokonuję samogwałtu hehe. Ale ten zabieg zmienił moją duszę, a to uważam za bezcenne.
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #109 : 17-12-2010, 11:42 »

Dzięki za upomnienie - zapomniałem - odwróciłeś się tylko od jej autora.
Nie bądź złośliwy. Nie ujmuję Panu Słoneckiemu chwały za autorstwo.

Tylko dlaczego próbujesz na MO nalepić etykietę lekarstwa?
Bo nim jest w istocie. Możemy ją nazywać odpowiedzią na zmiany w środowisku, środkiem codziennej higieny czy jeszcze inaczej, co nie zmienia faktu, że MO leczy nam przewód pokarmowy. A skoro leczy, to nasza profilaktyka polega na nieustannym leczeniu drobnych uszkodzeń. Reszty dokonuje organizm.
Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #110 : 17-12-2010, 11:54 »

Dzięki za upomnienie - zapomniałem - odwróciłeś się tylko od jej autora.
Nie bądź złośliwy. Nie ujmuję Panu Słoneckiemu chwały za autorstwo.
Nic nie mówiłem o ujmowaniu chwały. Skomentowałem tylko Twoją postawę. Tak masz rację jak widzę dążenie do nadania MO statusu leku to złość mnie ponosi. Jak można przyrównać ją do tego chemicznego badziewia jakie serwują nam w aptekach?
Tylko dlaczego próbujesz na MO nalepić etykietę lekarstwa?
Bo nim jest w istocie. Możemy ją nazywać odpowiedzią na zmiany w środowisku, środkiem codziennej higieny czy jeszcze inaczej, co nie zmienia faktu, że MO leczy nam przewód pokarmowy. A skoro leczy, to nasza profilaktyka polega na nieustannym leczeniu drobnych uszkodzeń. Reszty dokonuje organizm.

Rany gojone są przez organizm, a proces ich obmycia z brudu to jeszcze nie leczenie. Czy mydło jest lekarstwem dla ciała? W moim odczuciu pozwala się tylko uwolnić się od brudu.

« Ostatnia zmiana: 17-12-2010, 13:13 wysłane przez Slawekgo » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #111 : 17-12-2010, 12:00 »

Niemal każda rzecz, każda substancja może zostać użyta na wiele sposobów. To od człowieka zależy jak ją wykorzysta. Nóż można wykorzystać na setki sposobów. Można nim przygotować mięsny obiad, a można wykorzystać nóż leczniczo, jako narzędzie w ręku chirurga. Chirurdzy w czasie zabiegów wykorzystują nawet klasyczne, kupowane w Obi, wiertarki firmy Bosch.

Czy nóż jest lekiem? To zależy od Ciebie!

Czosnek jest lekiem czy przyprawą? Dla mnie czosnek w ogóle nie jest lekiem, zależy mi na jego właściwościach odżywczych, smakowych, a nie antybiotycznych. Jak przyrządzam czosnek to robię to w taki sposób, aby uwypuklić jego wartości smakowe, a nie antybiotyczne. Nie miażdzę go w specjalny sposób, bywa że piekę, jem gdy mam nań smaczek, a nie wg jakiejś rozpiski. Dla mnie czosnek nie jest lekiem.

A teraz MO. To od Ciebie, i od każdego stosującego zależy, czy będziesz stosował MO jako lek czy jako narzędzie profilaktyki. Dla autora Mikstury (i dla mnie też) jest ona narzędziem profilaktyki, swoistym antylekiem i przeciwwagą dla działań medycznych. Oczywiście każdą rzecz da się zastosować opacznie. Można np. nożem odśnieżać chodniki, ścinać drzewa. Można MO stosować jako lek. Robił tak niejaki Andrzej Janus. Zalecał swoim pacjentom rano MO, potem ChelaMaG Olimpu, czosnek w tabletkach StarLifu, gryziony Magnezin, Zentel i zabiegi na Aparacie Mora. Dla Janusa i jego pacjentów MO była lekiem. A przecież wiemy, że przyjmowanie MO i leków, suplementów to jazda w dwóch kierunkach równocześnie.

Należy podkreślić, że prawidłowo stosowana Mikstura oczyszczająca nie jest lekiem. To od Ciebie Hajdi zależy czy będziesz ją stosował w sposób prawidłowy, czy nie.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2010, 12:06 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Stańczyk
« Odpowiedz #112 : 17-12-2010, 12:05 »

To od Ciebie Hajdi zależy czy będziesz ją stosował w sposób prawidłowy, czy nie.
Ja chcę ją stosować w sposób prawidłowy. Przyrządzam ją wieczorem i trzymam w ciemnym miejscu (kuchnia ze zgaszonym światłem), chociaż w jasnym kubeczku. Następnie rano, po przebudzeniu, wlewam ja do ust (mówiąc potocznie - piję) a potem staram się przez pół godziny nie jeść. Dobrze?
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #113 : 17-12-2010, 12:09 »

A jakie inne zabiegi medyczne stosujesz? Przecież sama czynność picia MO u Janusa i jego pacjentów wyglądała niemal identycznie. Przyrządzenie wieczorem, rano picie, pół godziny bez jedzenia smile A może nie tylko pół godziny, ale nawet 20 dni bez jedzenia ;-)

PS. Próbuję wrócić do głównego tematu wątku smile
« Ostatnia zmiana: 17-12-2010, 12:24 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Stańczyk
« Odpowiedz #114 : 17-12-2010, 12:25 »

A jakie inne zabiegi medyczny stosujesz?
Z zabiegów medycznych stosuję tylko picie MO.
O przepraszam, jestem jeszcze na diecie bezglutenowej.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2010, 12:29 wysłane przez Hajdi » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #115 : 17-12-2010, 12:30 »

A głodówka, oczyszczanie wątroby, pozbywanie się kamieni wątrobowch, Szankh Prakszalana (wg książki Małachowa)?

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15985.msg118059#msg118059
« Ostatnia zmiana: 17-12-2010, 12:34 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Szpilka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 6.06.2007
Wiadomości: 171

« Odpowiedz #116 : 17-12-2010, 12:30 »

Dziwne jest dla mnie zachowanie Hajdiego. Nie wiem czy udaje, że nie rozumie czy po prostu docina, bo ma jakiś tam uraz do Mistrza.
Nie wiem więc czy jest sens przypomnienia sprawy oczywistej, którą tu już wałkujemy od tak dawna.

MO leczy nadżerki - leczy, bo goi. I na tym się jej rola kończy. Czy jednak fakt, że leczy (tylko) te nadżerki a cała reszta mechanizmów pozostawiona jest organizmowi mimo to daje nam prawo do nazywania MO lekiem w takim znaczeniu jakie nadane jest zwykłym lekom, które po prostu skupiają się na objawach blokując usuwanie toksyn? To są dwa różne działania. Różne, bo celowość ich jest różna. Nie można więc, a nawet nie wypada nazywać MO lekiem.

Co do głodówki. Zasadnicza różnica między głodówką a MO jest taka, że głodówka jest po prostu nie do zniesienia. I fizycznie i psychicznie. Jest to po prostu katowanie organizmu.
Jeżeli głodówka byłaby taka rewelacyjna, to dlaczego wracają ludzie z powrotem do jedzenia? Wracają, bo taka natura nasza, że jeść i pić musimy, ta jak musimy spać, czy oddychać. A działanie wbrew naturze może się skończyć tylko chorobą.
Głodówka jest kolejną z metod, którą stosuje się doraźnie. Bo tak jak leki, witaminy i inne metody lecznicze głodówka stosowana w dłuższym czasie może skończyć się trumienką.
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #117 : 17-12-2010, 12:39 »

Szankh Prakszalana (wg książki Małachowa)?
No tak, i jeszcze skoki na bandżi, chodzenie po rozżarzonych węglach, picie H2O2, joga, lewatywy, picie moczu, i wiele wiele innych, o których zapomniałem wspomnieć. Ale tamtych nie uważam za zabiegi medyczne a tylko za działania profilaktyki zdrowotnej, więc się nie znalazły na liście.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #118 : 17-12-2010, 12:45 »

A my te zabiegi uważamy za medyczne (może poza skokami na bungee). A MO stosujemy prawidłowo, czyli w sposób NIEMEDYCZNY.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Iza38K
« Odpowiedz #119 : 17-12-2010, 16:35 »

Uważam, że w głodówce nie ma niczego złego. Gdybym była w podbramkowej sytuacji, gdybym nie miała zbyt wiele czasu na czekanie na efekty MO - to zastosowałabym. Kto wie, może nawet przełamałabym wstręt i piła swój mocz. Tonący brzytwy się chwyta. Chociaż po ostatnich wydarzeniach w moim życiu, nie czepiam się życia tak kurczowo. Uważam jednak, że głodówka nie jest zabiegiem profilaktycznym a za taki uważam stosowanie MO. Na forum, co jakiś czas zjawiają się desperaci, co to chcą się oczyścić i czyszczą się non stop. A to Detox+, MO, koktajle cytrynowe, obydwie mieszanki oczyszczające, dopytują o PMO. Przeczytają na naszym forum "po łebkach" o głodówce, czyszczeniu wątroby i co? To forum jest skoncentrowane na MO - to prawda. I dobrze. Co jakiś czas zdarza się ktoś poważnie chory, ktoś kto zrujnował sobie życie i zdrowie. Temu można polecić głodówkę najlepiej na PW wskazać literaturę, podzielić się swoim doświadczeniem.
Nie mam nic Hajdi, jako inżynier sanitarny, do filtrów wody. Gdybym mieszkała na Śląsku, to chyba bym nawet taki miała. Natomiast razi mnie to snobistyczne zachwalanie filtórw, foteli masujących, garnków etc. Nawet zaniechałam czytania o tym na forum. Jeśli ktoś chce się tym sposobem dopieścić, to jego sprawa. Byle tylko, nie wynikało z tego, że żeby być zdrowym, należy mieć te wszystkie gadżety. Metoda Pana Słoneckiego jest w miarę tania, prosta i skuteczna. Pewnie są inne metody i ich zwolennicy mają swoje fora prawda?
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!