Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 11:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwny zapach soku z aloesu  (Przeczytany 29010 razy)
angelika2007
« Odpowiedz #20 : 25-11-2007, 16:54 »

Drogi Pawle skoro ma ten aloes wytrzymać 20 dni to proszę napisać dlaczego w 10 dniu w butelce klarownego soku znalazłam w środku coś takiego jakby ktoś pluł do środka pomimo, że trzymany był w lodówce.
Zapisane
pawel1971
« Odpowiedz #21 : 25-11-2007, 17:05 »

nie wiem czy mowimy o tym samym produkcie. jesli jest to aloe-organics w szklanej butelce produkowany w australii, to wystepuja  2 odmiany : filtrowany, przejzysty jak woda i z mikromiazszem ,kolor kremowo zolty z widocznymi elementami miazszy.
jesli mowa o tym pierwszym, data przydatnosci do spozycia jest dobra to miema powodu do obaw, gdyz jest to reakcja dopuszczalna ktora nie ma negatywnego wplywu na wlasciwosci produktu.producent zaleca wstrzasniecie butelka przed kazdym uzyciem.
jedynym przeciwskazaniem do uzycia jest gwaltowna zmiana zapachu lub barwy soku.
po otwarciu nalezy go przechowywac w lodowce, zalecane jest spozyc w ciagu 20 dni , ale sam z doswiadczenia wiem ze nic sie nie dzieje z tym sokiem ponad miesiac,
Zapisane
angelika2007
« Odpowiedz #22 : 25-11-2007, 17:37 »

aloe-organics pomarańczowy. Jest filtrowany prawda? Trzymany był cały czas w lodówce tak, jak pisałam w poprzednim poście. Na początku wyglądało to tak jakby ktoś tam napluł. Z każdym dniem było tego coraz więcej.  Kupiłam nowy z Natury, który teraz piję ale z ciekawości zostawiłam go lodówce, żeby obserwować co będzie się nadal z nim  działo. Nie śmierdzi ale te dziwne zanieczyszczenia zamieniły się w postrzępione okruszki. Data ważności November 2008.
Zapisane
pawel1971
« Odpowiedz #23 : 25-11-2007, 23:36 »

ok. tak jak powiedzialem nie jest to powod ktory wyklucza produkt do spozycia. po otwarciu dostaje sie do butelki powietrze, ten aloes nie jest pasteryzowany i nie zawiera konserwantow , zachodza naturalne procesy w wyniku ktorych moze sie wytworzyc zawiesina, to nie jest woda ktora jest przejrzysta, w aloesie jest zawartych ponad 150 czynnych zwiazkow, makro i mikroelementow,pierwiastkow i witamin itp.
Zapisane
Asieńka
« Odpowiedz #24 : 01-01-2008, 15:09 »

Cytat od: Mata
Szkoda, że nie przejrzałaś dokładnie postów na temat aloesu. Pisałam o tym z Oleofarmu, gdyż także go kupiłam, mimo że cały czas używałam Natuy Laboratoria. Doprawdy, nie wiem, co mnie podkusiło. Radzę Ci,  Lenka, nie używaj go wewnętrznie, bo to sama chemia, może tylko zaszkodzić. Zużyj go np. do płukania stóp.  Z firmy Oleofarm nie polecam żadnych produktów, olejów także nie. Pozdrawiam wszystkich.

[ Dodano: 06-10-2007, 01:36 ]
Post z  3.09.br. temat: aloes


  Dostałam w prezencie aloes OLEOFARMU i już zdążyłam go rozcieńczyć, zanim przeczytałam powyższą opinię. Mam pytanie do MATA - na jakiej podstawie sądzisz, że to "sama chemia"? Na podstawie zapachu?
Zapisane
Mata
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.08.2005r.
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #25 : 01-01-2008, 22:41 »

Tak, po zapachu przede wszystkim, ale również smak ma podobny. Produkty z Oleofarmu są pasteryzowane. Szkoda tylko, że na etykiecie jest napisane 100 % soku, również na soku z rokitnika... I nic na temat konserwacji. Poza tym mieszkam blisko i mam informacje z pewnych żródeł. Ale do użytku zewnętrznego nadaje się, nie zaszkodzi, ale też mało pomoże. Pozdrawiam.
Zapisane

"Nie wiem wszystkiego i nigdy nie będę wiedziała"
Kasia-83
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 07.06.2008
Skąd: Bielefeld
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #26 : 19-12-2010, 23:57 »

A na moim soku z aloesu z Oleofarmu pisze, że jest 99,85% i konserwowany benzoesanem sodu 0,1% i sorbinianem potasu 0,005%. A skoro jest konserwowany, to po co miałby być jeszcze pasteryzowany? Fakt, nie jest bezwonny, ale ja jego zapach bym określiła na nieco bardziej skondensowany, niż ten z Laboratoria Natury. W każdym razie mi się nie skojarzył z niczym chemicznym. Szkoda, że akurat nie mam pod ręką tego soku z Laboratoria Natury, to bym mogla bardziej szczegółowo je porównać. Ale na święta jadę do Polski, to kupię specjalnie dla porównania, mimo, że jest prawie dwa razy droższy.  confused
« Ostatnia zmiana: 20-12-2010, 18:12 wysłane przez Apollo » Zapisane
pocahontas1400
« Odpowiedz #27 : 26-01-2011, 17:55 »

Ja od 4 miesięcy piję MO na bazie soku z aloesu tej firmy:

http://www.lilyofthedesert.com/our_products/item/whole-leaf-aloe-vera-juice/23

Niestety "zeszła na psy" i zaczęła od niedawna rozlewać swój sok do plastiku!!!
A był to jedyny dostępny w Irlandii sok w szkle.
Nie miałam wyjścia i zakupiłam ten w plastiku.
Czy powinnam go przelać do tamtej szklanej butelki po zużytym soku? Wygrzeję ją w piekarniku, a potem przeleję. Czy nie zacznie się on psuć, pomimo przechowywania go w lodówce?
Dodam, że konserwowany jest chemicznie sorbinianem potasu i benzoesanem sodu.
Czy mogę go używać do mikstury?
A byłam na Święta Bożego Narodzenia w Polsce, gdybym wiedziała, że po powrocie będę miała problem z zakupem, to bym sobie porządne zapasy zrobiła. Ech...
« Ostatnia zmiana: 26-01-2011, 19:06 wysłane przez Apollo » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!