Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 22:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cukier a Candida  (Przeczytany 43547 razy)
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #40 : 17-12-2010, 16:08 »

Nie to jest Prawo. A Ty jesteś strażnikem tego Prawa (Doktryny) jako Strażnik Tekasu używający gwiazdy szeryfa.

Wolę prawo pisane małą literą. Poza tym Strażnik Teksasu, przede wszystkim jest strażnikiem Teksasu (jak nazwa wskazuje), a nie strażnikiem prawa tego stanu. Często strażnicy bardziej pilnują porządku, niż samego prawa. Wcześniej w awatarze wykorzystałem inną filmową postać, a konkretnie postać Brudnego Harry'ego, który pilnował pewnego porządku 'prawnego', ale nie był jego fanatykiem.

Nie jestem hiperlegalistą, a od 'hiperkoszernościi' w ogóle jestem daleki.

Dla mnie prawo jest tylko narzędziem, prawo nie jest wartością samą w sobie.

Przypomniał mi się tu cytat z Tacyta: "Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw".
« Ostatnia zmiana: 17-12-2010, 16:15 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #41 : 17-12-2010, 16:15 »

To była tylko informacja zwrotna - jak Cię postrzegam na podstawie Twoich wypowiedzi. Twoje odbicie w moim krzywym zwierciadle. Mam nadzieję, że wybaczysz mi te niewinne prowokacje. Chciałem Ci przekazać między wierszami, że pouczanie/przekonywanie mnie za pomocą dogmatów zawsze spowoduje moją złośliwą rekację. Taki już mam paskudny charakter. Do prawdy lubię dochodzić własną drogą.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #42 : 17-12-2010, 16:31 »

Ależ nie ma czego wybaczać. Nie widzę natomiast dogmatów w moich wypowiedziach. Z kolei inteligentne złośliwości są nawet przeze mnie mile widziane smile

Moja wypowiedź, o tym, że nie polecamy picia soków owocowych to nie jest pouczanie Ciebie. Po prostu jest to przypomnienie, że picie soków owocowych to odstępstwo od głównej linii Biosłone dla osób, które będą czytać Twoje i moje słowa.

Wiem, że trochę czasu trzeba, żeby samemu się przekonać. Trochę czasu zajęło mi zrozumienie o chodzi w metodach Biosłone. Przekonywanie kogoś na siłę, to strata czasu dla przekonującego i przekonywanego też, a czasem może wywrzeć odwrotny skutek. Ja tego czasu nie mam.

Wracając zaś do samej koszerności to ona wynika z Prawa pisanego wielką literą, które jest prawem religijnym.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2010, 16:56 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #43 : 18-12-2010, 11:35 »

Cytat
Wracając zaś do samej koszerności to ona wynika z Prawa pisanego wielką literą, które jest prawem religijnym.

Żydzi wierzyli, że to Prawo pochodzi od Boga, ale Pan Jezus zakwestionował postawę pewnej nadgorliwości i literalności reprezentowaną przez uczonych w Piśmie, którzy to Prawo interpretowali.

W naszym przypadku próbujemy zrozumieć prawa natury (jeżeli wierzymy w Boga, to prawa boże) przyjmując założenie, że organizm człowieka sam potrafi radzić sobie z zaburzeniami homeostazy (lub z naszą niewielką pomocą, konieczną z uwagi na niekorzystne zmiany środowiska), co jest zgodne z poglądem, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo (oczywiście pamiętam, że p. Słonecki wierzy w ewolucję). Dlatego uważam, że zasady Biosłone dotyczące żywienia są analogiczne do zasad koszerności. Obydwie szkoły twierdzą, że określony sposób żywienia (lub szerzej: życia) jest dany "odgórnie" (od Boga lub natury) i dobry dla człowieka. Zatem odejście od tego systemu jest niekoszerne lub niebiosłone, w każdym razie szkodliwe.

Czy teraz mnie lepiej rozumiesz?
Dlatego napisałem, że MO jest koszerna, a soki niekoszerne.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #44 : 18-12-2010, 13:04 »

Ja doskonale rozumiem co chcesz wmówić, a z czym ja nie chcę się zgodzić.

Ruch Biosłone jest neutralny pod względem religijnym, i politycznym także.

Moim zdaniem słowo koszerne jest tu nieodpowiednie, proponuje użyć innego. Ja użyłem neutralnych (pod względem religijnym) zwrotów "odstępstwo od głównej linii", "nie polecamy" (wraz z podaniem zwięzłego uzasadnienia). Nie wiem, może zależy Ci na położeniu akcentu na "religijności" Biosłone (w dodatku przy pomocy dość odległego naszej kulturze i mentalności słowa), w tym sensie, że pewne prawdy są "objawione", nie są weryfikowane, a "kultywowane" na zasadzie "wiary". Jest to złe, bo zbyt religijne, postawienie sprawy.

Wiedza jest przeciwieństwem wiary. Gdy chodzi o wiedzę to możemy nad jej składnikami dyskutować, weryfikować je, negować, obalać, ulepszać. W przypadku dogmatów religijnych i "religijnych" taka dyskusja jest raczej niemożliwa.

Ruch Biosłone opiera się przede wszystkim na wiedzy, obserwacjach, doświadczeniu.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2010, 13:19 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #45 : 18-12-2010, 14:03 »

Cytat
Wiedza jest przeciwieństwem wiary.

Cytat
Ruch Biosłone opiera się przede wszystkich na wiedzy, obserwacjach, doświadczeniu.

Przedmiotem tych "wiedzy, obserwacji i doświadczeń" jest określona rzeczywistość. Nie wszystko można jednak zweryfikować doświadczalnie (np. pochodzenie tej rzeczywistości). Wtedy opieramy się na hipotezach, w które można wierzyć lub nie. Dlatego wybór teorii ewolucji Karola Darwina albo kreacjonizmu jest kwestią wiary.

A zatem twierdzenie, że "wiedza jest przeciwieństwem wiary" (lub vice versa) jest cokolwiek pozbawione sensu. Ja nie widzę tu konfliktu, ale raczej konieczność ciągłego używania tych dwóch "narzędzi" poznawania rzeczywistości.

Myślenie dogmatyczne nie jest specyficzne dla postawy religijnej, w postawie areligijnej (racjonalnej, naukowej) też często występuje.

Cytat
Ruch Biosłone jest neutralny pod względem religijnym, i politycznym

Neutralność jest pewny stanem idealnym (np. pH 7,0), ale oczywiście w praktyce nigdy nie występującym. Zgadzam się, że ładnie brzmi w politycznie-poprawnych deklaracjach.

P. Józef Słonecki zadeklarował:
Cytat
nade wszystko poszukuję prawdy

Zgódźmy się zatem, że naszym celem jest poszukiwanie prawdy. Używajmy w tym celu wszystkich dostępnych nam środków (nie wykluczając wiary i intuicji). Natomiast dążenie do neutralności nie przybliża nas do prawdy.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #46 : 04-02-2011, 15:56 »

Cytat
uzależnieniu od cukru (trzcinowego, buraczanego)
Uzależnienie od cukru:
"W eksperymencie przeprowadzonym na szczurach przypuszczenie o uzależniającym działaniu cukru tylko się potwierdziło. Jeśli podamy alkohol szczurom i będziemy stopniowo zwiększać jego dawkę, uaktywnimy euforyzującą dopaminę w ich ośrodkach mózgowych. Jeśli zaś przestaniemy podawać im substancje alkoholowe, zwierzęta będą pokazywały dysforię, zachowania charakterystyczne na przykład dla alkoholików na odwyku: drżenie, niepokój i lęki.
Jeśli zaś zamiast alkoholu podamy szczurom wodę z cukrem, wywołamy podobne objawy. W mózgach "uzależnionych od cukru" szczurów naukowcy znaleźli dokładnie te same zmiany, które występują u uzależnionych od narkotyków ludzi.
http://hyperreal.info/naukowcy-cukier-uzale%C5%BCnia#axzz1Cz0ktX00
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #47 : 04-02-2011, 16:17 »

Jeśli zaś zamiast alkoholu podamy szczurom wodę z cukrem, wywołamy podobne objawy. W mózgach "uzależnionych od cukru" szczurów naukowcy znaleźli dokładnie te same zmiany, które występują u uzależnionych od narkotyków ludzi.
A jakiej rasy były te szczury i ci naukowcy jaką naukę reprezentują?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #48 : 04-02-2011, 16:31 »

Rasa prawdopodobnie nordycka.
Nauka z całą pewnością niemiecka.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!