Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Podejscie firm farmaceutycznych do spożywania ich produktów  (Przeczytany 16165 razy)
Jacek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: lipiec 2007
Skąd: Antwerp
Wiadomości: 212

« : 21-12-2010, 16:58 »

Otóż kiedyś miałem okazję siedzieć w samolocie obok jednego z managerów pewnej dużej firmy farmaceutycznej. Lot był z Amsterdamu do Pragi, a Pan leciał na konferencję dotyczącą "zdrowia". Po naszej stronie były tylko dwa fotele, więc mogliśmy spokojnie porozmawiać. Okazało się, że Pan wyjątkowo leci "publicznymi" liniami lotniczymi, bo z reguły latają swoimi prywatnymi samolotami. Jako że wtedy miałem jeszcze sporo problemów skórnych, a okazało się, że akurat zażywam ich antyhistaminy, mieliśmy wspólny temat. Mój rozmówca zdecydowanie ucieszył się, że takowe zażywam, bo przecież to na nic nie szkodzi, to tylko niewielki wysiłek dla nerek, by się tych substancji pozbyć z organizmu. A świąd zawsze mniejszy i pacjent zadowolony. Był trochę zniesmaczony, że minął już okres ochronny dla produkcji i stosowania tej akurat substancji czynnej zawartej w tabletkach przez co pojawiło się sporo konkurencji i ceny znacznie spadły. A najlepszy biznes robi się właśnie w pierwszych latach po pojawieniu się nowego produktu na rynku.

Człowiek ten stwierdził również, że firmy farmaceutyczne nie są od leczenia ludzi, są od zarabiania pieniędzy. Jak powiedział, to rządy powinny wydawać pieniądze na rozwój i badania np. na uniwersytetach. Badania są kosztowne, a prywatne firmy inwestują i mają być zyski.

I tutaj zmierzam do drugiej historii, którą usłyszałem od mojego dobrego kolegi, który pracował kilka lat w innej firmie farmaceutycznej w Szwajcarii. Tam badania koncentrowały się głównie na znalezieniu "leku", który zmieniałby postać choroby w chroniczną. To najlepszy sposób na pozyskanie długoterminowego, jeśli nie dożytowniego abonenta ich usług. Klient się z niczego nie wyleczy, a zafunduje firmie stałą dostawę pieniędzy i za złagodzenie objawów będzie płacił latami. Przy okazji często uzależniając się od ich produktów, uniemożliwiając lub utrudniając sobie odejście od ich stosowania w prosty sposób. Pomijam już oczywistą kwestię maskowania objawów prawdziwego problemu.

I tak to się biznes kręci.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #1 : 21-12-2010, 17:10 »

Tam badania koncentrowały się głównie na znalezieniu "leku", który zmieniałby postać choroby w chroniczną. To najlepszy sposób na pozyskanie długoterminowego, jeśli nie dożytowniego abonenta ich usług. Klient się z niczego nie wyleczy, a zafunduje firmie stałą dostawę pieniędzy i za złagodzenie objawów będzie płacił latami. Przy okazji często uzależniając się od ich produktów, uniemożliwiając lub utrudniając sobie odejście od ich stosowania w prosty sposób.
Był kiedyś artykuł w "Nieznanym Świecie" na ten temat. Obecnie, obok farmacetutyków chemicznych kwitnie rynek farmaceutyków "naturalnych". Z powodu ilości reklam tych "naturalnych" farmaceutyków, lektura "Nieznanego Świata" jest dla mnie niestrawna.
Zapisane
Stańczyk
« Odpowiedz #2 : 21-12-2010, 17:24 »

Każda firma powstaje po to, by przynosić zysk właścicielowi. Firmy farmaceutyczne mają ułatwione zadanie, ponieważ ludzie traktują lekarzy jak bogów, więc wystarczy tylko zindoktrynować lekarzy i kasa płynie szerokim strumieniem.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #3 : 21-12-2010, 17:48 »

Każda firma powstaje po to, by przynosić zysk właścicielowi.

Zgadzam się z Hajdim. Nie mozna winić firm farmaceutycznych, za to że chcą zarabiać. Winni są lekarze i pseudonaukowcy na uczelniach medycznych popierajacy ten cały proceder.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #4 : 21-12-2010, 18:01 »

Cytat
Nie mozna winić firm farmaceutycznych, za to że chcą zarabiać.
No kurde, płatnych morderców też rozgrzeszymy? Oni też tylko zarabiają.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #5 : 21-12-2010, 18:03 »

Nie mozna winić firm farmaceutycznych, za to że chcą zarabiać. Winni są lekarze i pseudonaukowcy na uczelniach medycznych popierajacy ten cały proceder.

Zapomnieliście o największych winowajcach.

Największa wina obciąża pacjentów. To zwykli ludzie - pacjenci, są winni temu, że chcą za te farmaceutyczne gówna płacić. Płacą, nie pytają, a potem płaczą.

Wiecie. Jest zmowa pomiędzy lekarzami, farmaceutami i pacjentami. Tak, pacjentami. Pacjent szuka drogi na skroty, cudownej tabletki, a lekarz z aptekarzem już mają odpowiedź na mrzonkę pacjenta.

Szerzej opisałem ten temat w innym watku.

W gruncie rzeczy, w przeważającej części medycznego biznesu (też w dietetyce) chodzi o czary mary. Pacjent chce wierzyć, że istnieje cudowna pigułka (lub metoda), która jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wywoła określone skutki terapeutyczne. Skoro pacjent chce w to wierzyć, to oczywiście nie może zabraknąć szamanów, magików chcących spełnić marzenie pacjenta, oczywiście na krótko. Skoro jest zapotrzebowanie na rynku na czary to i czarowników nie może zabraknąć. Tak naprawdę sytuacja na rynku medycznym jest wynikiem zmowy, jest to zmowa pomiędzy pacjentami i lekarzami. Przychodzi baba do lekarza i czego oczekuje? Drogi na skróty. Cudownej pigułki. A lekarze starają się spełnić oczekiwania pacjenta. Bardzo często, gdy lekarz nie przepisze pacjentowi antybiotyku to pacjent czuje się niepoważnie potraktowany. A lekarz chce spełnić oczekiwania pacjenta i chce uchodzić za fachowca, więc ordynuje fachowe lekarstwa, a przy okazji chce zarobić.  
« Ostatnia zmiana: 21-12-2010, 18:08 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Jacek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: lipiec 2007
Skąd: Antwerp
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #6 : 21-12-2010, 18:11 »

@Heniek: to chyba nie tylko zmowa pomiędzy lekarzami, farmaceutami i pacjentami. Ostatnio urodziła mi się córka. A już się pojawili ludzie, którzy zapraszają na obowiązkowe szczepienia. Chyba lekarze nie stanowią prawa w państwie?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 21-12-2010, 18:13 »

to chyba nie tylko zmowa pomiędzy lekarzami, farmaceutami i pacjentami. Ostatnio urodziła mi się córka. A już się pojawili ludzie, którzy zapraszają na obowiązkowe szczepienia. Chyba lekarze nie stanowią prawa w państwie?
To także zmowa firm farmaceutycznych pomiędzy sobą - jedni szczepieniami uszkadzają nabłonek jelitowy niemowląt, a drudzy je leczą.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #8 : 21-12-2010, 18:17 »

@Heniek: to chyba nie tylko zmowa pomiędzy lekarzami, farmaceutami i pacjentami. Ostatnio urodziła mi się córka. A już się pojawili ludzie, którzy zapraszają na obowiązkowe szczepienia. Chyba lekarze nie stanowią prawa w państwie?

Prawo w państwie stanowią przede wszystkim pacjenci.

Lobbing firm farmaceutycznych też nie powinien nikogo dziwić. A w sejmie, wiadomo, zasiadają lekarze, farmaceuci i pacjenci. Najwięcej jest jednak pacjentów.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #9 : 22-12-2010, 09:32 »

Cytat
Nie mozna winić firm farmaceutycznych, za to że chcą zarabiać.
No kurde, płatnych morderców też rozgrzeszymy? Oni też tylko zarabiają.

Ja nie rozgrzeszam. Jestem przeciwny aborcji i eutanazji.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #10 : 28-02-2012, 13:25 »

Gigantom rynku farmaceutycznego nie podoba się 17 letni Rhos: - http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Nastolatek-przed-ktorym-drza-swiatowe-koncerny,wid,14288516,wiadomosc.html
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #11 : 01-10-2013, 14:43 »

My to wszystko wiemy, ale warto obejrzeć:
- http://uwaga.tvn.pl/64981,news,,gra_o_pieniadze_chorego,reportaz.html

Dzisiaj będzie kontynuacja:
- http://superwizjer.tvn.pl/aktualnosci,984,n/rynek-farmaceutyczny-i-jego-tajemnice,100664.html

« Ostatnia zmiana: 02-10-2013, 12:52 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #12 : 05-10-2013, 05:54 »

Kozaczku ten link dotyczący tego 17-letniego młodziana wcale nie jest o koncernach farmaceutycznych tylko o chłopaku, który tropi ponoć hochsztaplerów.
« Ostatnia zmiana: 05-10-2013, 12:16 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #13 : 05-10-2013, 18:13 »

" Gigantom rynku farmaceutycznego tak bardzo nie podoba się to, co robi nastolatek, że chłopak oraz jego rodzina coraz częściej są zastraszani".

Czemu gigantom rynku farmaceutycznego się nie podoba co robi?
Czemu są zastraszani?

Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #14 : 05-10-2013, 19:59 »

Przeczytałem uważnie cały artykuł i nic nie ma o gigantach typu GSK, Johnson itp jest mowa o jakichś sprzedawcach wybielacza do tkanin i o Burzyńskim, który ponoć leczy raka neoplastonami, który go zastraszał a trudno go nazwać gigantem rynku. Wydaje mi się, że to raczej taka pisanina autora żeby zwiększyć zainteresowanie artykułem.
« Ostatnia zmiana: 06-10-2013, 13:06 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!