Niemedyczne forum zdrowia
02-05-2024, 14:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyrostek robaczkowy  (Przeczytany 36391 razy)
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #20 : 17-01-2012, 17:56 »

Ja też podchwyciłem żart i napisałem, że aż trudno uwierzyć w to, że wyrostek jest źródłem suplementów.

Napisałem tak w odniesieniu do pewnej maści z forum, bo miało być tak cudownie, a wyszło jak zwykle, więc zwykle jak w coś nie wierzymy, to mówimy, "że aż trudno w to uwierzyć".

Zdaję sobie też sprawę, że Mistrz musiał wyjaśnić swój i mój żart, bo rzeczywiście czytający gotowi uwierzyć w tę suplementację z wyrostka robaczkowego.

Mea culpa!
 
« Ostatnia zmiana: 17-01-2012, 18:24 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #21 : 26-04-2013, 07:29 »

Więc mam takie pytanie, teoretycznie:
Jeżeli komuś zaczęłoby się coś dziać w rejonie tego wyrostka, co lekarze by uznali za zapalenie otrzewnej itp. i powiedzieliby że jedyne wyjście to operacja bo może dojść do zgonu.
Ale ktoś by wybrał pozostanie z nurtem idei Biosłone.
Co powinien zrobić? Wytrzymać ten ból? Jak taka osoba miałaby poradzić sobie ze strachem, zakładając że jest tu świeża? I jaka, gdyby w takiej sytuacji nie brać nic, żadnych leków, jest szansa że organizm sam to poprawnie załatwi tzn. czy są takie przypadki tutaj że obeszło się bez operacji i taka osoba dalej żyje?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #22 : 26-04-2013, 07:40 »

Więc mam pytanie do ciebie praktycznie:
Ile ty masz lat?
Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #23 : 26-04-2013, 08:36 »

Dlaczego?
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #24 : 26-04-2013, 09:27 »

Dlaczego?
Może dlatego, że Twoje niezrozumienie znaczenia słowa profilaktyka, może być usprawiedliwione młodym wiekiem.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #25 : 26-04-2013, 09:50 »

W takim razie nie może być usprawiedliwione.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #26 : 26-04-2013, 11:41 »

W takim razie nie może być usprawiedliwione.
To ponownie bierz książki i czytaj, czytaj.

Więc mam takie pytanie, teoretycznie:
Jeżeli komuś zaczęłoby się coś dziać w rejonie tego wyrostka, co lekarze by uznali za zapalenie otrzewnej itp. i powiedzieliby że jedyne wyjście to operacja bo może dojść do zgonu.
Ale ktoś by wybrał pozostanie z nurtem idei Biosłone.
Co powinien zrobić? Wytrzymać ten ból? Jak taka osoba miałaby poradzić sobie ze strachem, zakładając że jest tu świeża? I jaka, gdyby w takiej sytuacji nie brać nic, żadnych leków, jest szansa że organizm sam to poprawnie załatwi tzn. czy są takie przypadki tutaj że obeszło się bez operacji i taka osoba dalej żyje?
Profilaktyka to działanie, aby nie dopuścić do takich sytuacji, jak zapalenie wyrostka. Zapalenie otrzewnej, które jest następstwem zapalenia wyrostka robaczkowego, jest stanem bardzo niebezpiecznym dla życia. Kiedy w wyrostku robaczkowym zamiast bakterii jest już tylko ropa, nie ma innej opcji jak usunięcie go i to jak najszybciej. Tu lekarze akurat mają rację, twierdząc, że można się przekręcić, bo po uszkodzeniu otrzewnej, (za przeproszeniem) g*wno rozleje się po organizmie. Na Biosłone dowiesz się jak zapobiegać takim stanom chorobowym, a nie jak wyleczyć coś, czego nie da się już uratować.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2013, 11:59 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #27 : 26-04-2013, 13:06 »

Zasugerowałem się tym:
czy dałby radę się sam oczyścić...
Gdyby nie doszło do operacji, byłoby wiadomo.
Myślałem że sam się oczyści.

I chodziło mi o przypadek gdy ktoś np. dopiero zaczął czytać, dowiedział się że lekarze i medycyna to zła droga, a chwilę potem, zanim zaczął stosować metody z Biosłone, nastąpiła opisywana sytuacja (teoretyczna).
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #28 : 26-04-2013, 13:18 »

Xemonoj lepiej by było dla nas i dla Ciebie jakbyś przeczytał najpierw wszystko co jest na Portalu zdrowia, a dopiero potem zadawał pytania. Oszczędzisz tym samym czasu nam i sobie.
Czytałeś to: http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/bez-skrajnosci ?
Cytat
Toteż najlepiej jest przyjąć następującą zasadę: każdy lek jest złem koniecznym. Z grubsza rzecz ujmując, zastosowanie zdobyczy medycyny ma uzasadnienie wówczas, gdy w grę wchodzi ratowanie życia lub złagodzenie objawów chorobowych, gdy są bardzo uciążliwe.
Cytat
W gruncie rzeczy chodzi o to, by pogodzić profilaktykę zdrowotną, czyli postawienie na własny organizm jako trwałą opokę zdrowia, z działaniem doraźnym, jakim jest leczenie. Trudno jest jednoznacznie określić, kiedy i na ile ingerencja medyczna w naturalne procesy przebiegające w organizmie jest uzasadniona, a kiedy jest zbędna, czy wręcz szkodliwa. Jednej reguły po prostu nie ma. Tutaj trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem wsłuchując się w sygnały płynące z organizmu.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #29 : 26-04-2013, 14:32 »

Co tu tłumaczyć? Gość chce przetrzymać zapalenie otrzewnej i leczyć miksturą, w tym wypadku podejrzenie o infantylizm jest najłagodniejszym z możliwych.
Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #30 : 26-04-2013, 15:39 »

Nie chcę bo nic takiego u mnie się nie dzieje. Chciałem tylko wiedzieć co by było gdyby - na podstawie tamtej wypowiedzi, bo nikt mu nie napisał że sam by się nie oczyścił, tylko że by "zobaczył" gdyby nie miał operacji.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #31 : 26-04-2013, 16:37 »

Cytat
Jeżeli komuś zaczęłoby się coś dziać w rejonie tego wyrostka, co lekarze by uznali za zapalenie otrzewnej itp. i powiedzieliby że jedyne wyjście to operacja bo może dojść do zgonu.
Fajnie, gdybyś troszkę poczytał o medycynie ratunkowej.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!