Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 16:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ochrona twarzy przed słońcem  (Przeczytany 75589 razy)
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #20 : 25-04-2009, 18:04 »

A mi się w tym roku porobiły na twarzy ciemne plamy.  crybaby Wyglądam szpetnie  bag Nigdy wcześniej takich nie miałam. Zawsze miałam mnóstwo pryszczy i blizn, ale teraz każda blizna zmienia się w ciemną plamę...  eek

Przyszło mi do głowy, że może za dużo tej witaminy A w maści? Przerzuciłam się na zwykłą wazelinę, moja twarz chyba nawet lepiej na nią reaguje niż na maść z wit. A.

Co o tym sądzicie?
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Blackrozi
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.10.2008
Skąd: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 28

« Odpowiedz #21 : 27-04-2009, 16:31 »

Cytat
Od roku nie stosuję kremów Avonu, tylko głównie maść z witaminą A lub krem propolisowy Korany. Maść ochronna chroni dobrze przed poparzeniem.
Grażynko, czy to znaczy, że nie używasz niczego co zawiera jakikolwiek filtr? Ja  w niektórych miejscach przypominam dalmatyńczyka, dlatego nie wychodzę z domu bez posmarowania się kremem z filtrem (przesadzam?), teraz widzę, że jest nadzieja... clap
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #22 : 27-04-2009, 18:05 »

Tyle lat przeżyłam bez filtrów i zawsze miałam niezłą cerę. Dopiero w kremach Avonu spotkałam się z filtrami, około 15. 
W tym roku nie miałam na skórze niczego z filtrami i pewnie dlatego trochę się opaliłam, ładnie, lekko. Po tych drogich kremach naprawdę byłam wciąż blada, ale z pewnością było więcej brązowych plamek. Na pewno nie zamierzam się smażyć na słońcu, ale gdybym poszła na plażę, to tylko krem z witaminą A albo masło kakaowe o klasycznym składzie, ewentualnie klasyczny olejek, o ile gdzieś jeszcze taki produkują (na głupim olejku takiej kasy się nie zarobi jak na kremach "z filtrami").
Zapisane
Blackrozi
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.10.2008
Skąd: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 28

« Odpowiedz #23 : 27-04-2009, 18:28 »

Cytat
ale gdybym poszła na plażę, to tylko krem z witaminą A albo masło kakaowe o klasycznym składzie, ewentualnie klasyczny olejek, o ile gdzieś jeszcze taki produkują (na głupim olejku takiej kasy się nie zarobi jak na kremach "z filtrami").
Dzięki, już nie dam im zarobić. Moje plamy to pewnie nie przez słońce, lecz nieszczelne jelitka, zmieniam sposób myślenia, powinnam się martwić toksynami a nie słońcem. bangin




Racja  smile //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 27-04-2009, 18:31 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Basia
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.02.2006
Skąd: Wałbrzych
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #24 : 27-04-2009, 19:42 »

Oczywiście, racja z tymi plamami, to sprawa toksyn, a nie słońca. Ja też byłam "szczęśliwą posiadaczką" brązowych plam. Pomogła MO. Nie używam żadnych kremów z filtrami tylko maść z wit.A. Zgadzam się z Grażynką, można się opalić ładnie lekko, stosując tylko tą maść. O kapeluszach z daszkiem i zasłanianiu twarzy zapomniałam już jakiś czas temu. Plam już nie ma, a były na całej twarzy: broda , policzki, czoło. Swego czasu dermatolodzy wmawiali mi, że to już na zawsze, te plamy....taka moja uroda. Szkoda słów.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #25 : 28-04-2009, 11:20 »

Cytat
Zawsze miałam mnóstwo pryszczy i blizn, ale teraz każda blizna zmienia się w ciemną plamę... 
Nie chcę się mądrować, ale może po _prostu opaliły się blizny i dlatego ściemniały? U mnie tak się dzieje odkąd mam problem z trądzikiem-najgorsze jest pierwsze spotkanie ze słońcem, potem już tylko buzia wygląda lepiej smile kiedy jest opalona. Mam też ogromną bliznę pooparzeniową na ręce i kiedy ona się opali też jest ciemniejsza niż reszta skóry. Z resztą starałam się zawsze grubo smarować filtrem tę bliznę, a teraz to chyba w _ogóle jej nie będę wystawiać na słońce.


Proszę sprawdzać posty przed wysłaniem. //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 28-04-2009, 16:15 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Basia
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.02.2006
Skąd: Wałbrzych
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #26 : 29-04-2009, 09:52 »

Ja nie miałam żadnych pryszczy ani blizn, plamy zostały po urodzeniu drugiego dziecka. Miałam je osiem lat.
« Ostatnia zmiana: 22-05-2013, 16:09 wysłane przez Whena » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #27 : 29-04-2009, 10:58 »

Oczywiście, pochodzenie plam jest różne. Moja infomacja była skierowana do tych borykających się z pryszczami czy bliznami. Zazula pisała o tym, więc z autopsji chciałam jej opisać jak to u mnie wygląda.
Zapisane
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #28 : 29-04-2009, 13:56 »

Dziękuję Wera, pewnie masz rację, że te świeże blizny po prostu szybciej się opaliły. Zobaczę za jakiś czas, jak się zachowają.
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
Anniyah
« Odpowiedz #29 : 30-04-2009, 13:01 »

Cytat od: Blackrozi
Też się nad tym zastanawiam, jest już dużo słońca, idzie lato.Używać kremów z filtrem, dużym, małym?Słyszałam od zaprzyjaźnionej kosmetyczki, że ogromna gama filtrów to tylko chwyt marketingowy, 30 w zupełności wystarczy.A może ta wysoka szkodliwość promieniowania to znowu jakaś bujda, co o tym myślicie?Ja jestem usiana plamami, wiem, że zafundowałam to sobie hormonami, dlatego stawiam na MO i oczyszczanie zrujnowanego organizmu, ale czy dobrze jest stosować filtry -przecież to sama chemia?
Kilka dni temu czytałam ciekawy artykuł (niestety teraz nie mogę go znaleźć) o kremach z filtrem. Wynikało z niego, że kremy z filtrem są bardzo szkodliwe ze względu na blokowanie tworzenia się witaminy D3, natomiast oparzenia słoneczne są skutkiem niedożywienia. Może coś w tym jest?
Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #30 : 30-04-2009, 13:27 »

http://www.solarium.pl/index.php/aktualnosci/43/filtry-uv/156/szkodliwa-ochrona-przed-sloncem

BTW: W którymś z Optymalników był ciekawy artykuł na temat opalania - w wolnej chwili poszukam.
« Ostatnia zmiana: 30-04-2009, 13:29 wysłane przez Tomurbanowicz » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #31 : 30-04-2009, 13:30 »

W słynnej już książeczce "E-312" jest jak byk napisane, że cholerne filtry mogą prowadzić nawet do nowotworów. A wmówiło się nam, że to właśnie słońce jest przyczyną nowotworów i że filtry nas uchronią, co za hipokryzja! Na logikę-przed oparzeniami ochroni nas krem z A, a właśnie oparzenia skóry mogą przyczynić się do nowotworów (prawdopodobnie).
Zapisane
Blackrozi
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.10.2008
Skąd: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 28

« Odpowiedz #32 : 01-05-2009, 07:36 »

Na pewno "coś w tym jest". Moje plamy są różnego kształtu, mniej lub bardziej brązowe, a miejscami jakby zabrakło barwnika w mojej skórze.
Tomurbanowicz, dzięki za artykuł, właśnie przeczytałam i wyrzuciłam wszystkie balsamy do opalania, to świństwo jest w emulsji dla dzieci!
No cóż, uczymy się przez całe życie.
« Ostatnia zmiana: 22-05-2013, 16:10 wysłane przez Whena » Zapisane
Limka
« Odpowiedz #33 : 05-05-2009, 10:40 »

Jestem tutaj "nowa" i cieszę się, że tutaj trafiłam, bo przeczytałam wiele ciekawych wypowiedzi.
Moją zmorą są plamy na twarzy: ciemne, brunatne, na czole, policzkach i pod nosem. Wychodzą na słońcu pomimo stosowania najsilniejszych blokerów.
Wydałam już fortunę na kremy wybielające; wystarczy że słońce wiosenne zawita i już nie ma śladu po zimowych zabiegach, plamy znowu się pojawiają.
Nie wiem już co robić. Z roku na rok te plamy się powiększają. Żeby chociaż się zatrzymały, i zostały takie jakie są. Nie, one się rozrastają jakby na złość!

Zaintrygowała mnie wypowiedz Basi. Z chęcią spróbuję napoju MO, ale nie wiem co to jest i nie znalazłam odpowiedzi.
Będę więc wdzięczna za oświecenie mnie...smile
« Ostatnia zmiana: 22-05-2013, 16:12 wysłane przez Whena » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #34 : 05-05-2009, 11:04 »

Po pierwsze uzupełnij płeć w profilu. O polskie litery nie będę Cię nękał, bo jesteś za granicą. Chyba, że masz polską klawiaturę, to wówczas używaj polskich znaków.

A teraz do rzeczy. Jeżeli przyszłaś do nas tylko po to aby znaleźć cudowny lek na swoje dolegliwości to zabłądziłaś. My niczego nie leczymy, nie likwidujemy skutków ani objawów źle funkcjonującego organizmu. Próbujemy jedynie odzyskać pełną jego sprawność poprzez nieprzeszkadzanie mu w naturalnych reakcjach.

Pierwszą rzeczą jaką powinnaś zrobić, poza czytaniem forum, zarówno tego jak i profilaktycznego http://bioslone.pl/forum/index.php , to zapoznać się z książkami naszego Mistrza http://www.bioslone.pl/prezentacja A co to jest MO dowiesz się najprędzej tu http://www.bioslone.pl/mikstura Z tym, że musisz zdać sobie sprawę z tego, że Mikstura nie jest lekiem i jeżeli oczekujesz po niej natychmiastowych efektów w postaci likwidacji Twoich problemów, to uprzedzam, że tak nie będzie. Mikstura to nie jest żaden lek ani kuracja. To nasza odpowiedź na współczesny świat, która pozwala organizmowi na normalne funkcjonowanie w obecnych warunkach cywilizacyjnych.
Zapisane

Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #35 : 05-05-2009, 11:13 »

Powinnaś się zapoznać (radzę poświęcić temu więcej czasu i uwagi) z artykułami Mistrza na forum profilaktycznym:
- Dieta w drożdżycy jelit, gluten i mit błonnika
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=269.msg1781#msg1781
- Koktajl błonnikowy http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=273.0
- Powstawanie nadżerek http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=247.0
- i wszystkie artykuły o magazynowaniu toksyn i toksemii
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=240.0

Co do wyczekiwanej poprawy, to musi to trochę potrwać. Całkowitego wyjścia na prostą można się spodziewać w okresie około trzech lat
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=230.msg1584#msg1584
Natomiast odstawienie glutenu doraźnie usunie, a przynajmniej złagodzi najuciążliwsze objawy.

Pozwoliłam sobie zacytować Grażynkę, ponieważ wszyscy szukający poprawy zdrowia powinni znać wyżej wymienione odnośniki. Zatem do dzieła Limko. Czytaj po kilka razy ze zrozumieniem i wdrażaj powolutku w życie. Poza tym używaj wyszukiwarki forum wpisując każde słowo jakie "przyjdzie Ci do głowy".
Zapisane
Limka
« Odpowiedz #36 : 05-05-2009, 11:45 »

Dziekuje bardzo Olimpio!
Musze uciekac do pracy, zajrze tu dzis wieczorem!

Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane
Manta
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 54
MO: Czerwiec 2008
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #37 : 05-05-2009, 19:16 »

Mam ten sam problem jak większość kobiet. Do tych plam się już przyzwyczaiłam, wiem co jest powodem i że kiedyś znikną i się nie pokażą. Ale od dwóch lat mam kłopot ze skórą w upały. Nigdy się nie opalałam i nie opalam, nie lubię. Ale trzeba czasami wyjść z domu, choćby do pracy i to wystarcza, aby skóra złapała trochę słońca i okropnie swędziała. Potem chodzę przez całe lato podrapana na szyi, twarzy i ciele. Taką samą reakcję mam kiedy są silne, zimne, wiatry od morza. Coś okropnego. Dziwne, że można mieć alergię na słońce i wiatr. Niedługo będę chodzić jak M. Jackson. Smutny
« Ostatnia zmiana: 22-05-2013, 16:13 wysłane przez Whena » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #38 : 06-05-2009, 09:29 »

Czytałam w "E-312", że fotoalergię mogą wywoływać różne kosmetyki, między innymi te z UV (filtrami).
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #39 : 06-05-2009, 12:14 »

Do tych plam się już przyzwyczaiłam , wiem co jest powodem i  że kiedyś znikną i się nie pokażą .
Na pewno? Bez zmiany diety może to nie być możliwe - przeczytaj post Olimpii powyżej.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!