Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 22:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ochrona twarzy przed słońcem  (Przeczytany 75613 razy)
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #60 : 14-07-2009, 11:21 »

Grażyna, oleje z Oleofarmu najlepiej kupować bezpośrednio od producenta, a nie w sklepach, gdzie rzeczywiście wyeksponowane są na działanie promieni słonecznych lub światła.
Olej z awokado rozlewany jest do ciemnych butelek, więc troszkę mniej jest narażony na wpływ czynników zewnętrznych, ale i tak lepiej kupić go od producenta :
http://www.oleofarm.com.pl/pl_olej_awokado.php
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Grazyna
« Odpowiedz #61 : 14-07-2009, 11:59 »

Dziękuję, ale sama nie wiem. Po tym, jak kupiłam raz aloes z tej firmy (bez miąższu ale śmierdzący chemią), zraziłam się do niej. Także fakt, że produkuje i sprzedaje coś tak bezsensownego, jak odtłuszczony len, nie nastawia mnie pozytywnie.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #62 : 14-07-2009, 12:14 »

Tak, ten len odtłuszczony to nieporozumienie, jak również suplementy i inne dziwactwa, które oferują  msn-wink. Lecz zawsze staram się wyłuskiwać to, co jest dobrego w czymkolwiek  smile. Np. kupuję od nich olej lniany nieoczyszczony, dostarcza go kurier, butelka ładnie zabezpieczona przy utrzymaniu odpowiedniej temperatury.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Grazyna
« Odpowiedz #63 : 14-07-2009, 12:26 »

Ten specjalny, w czarnej butelce, do pasty Budwig czy normalny?
Cenowo z przesyłką wychodzi okrutnie, ale może zamówię 2-3 rzeczy na raz smile.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #64 : 14-07-2009, 12:52 »

Do pasty Budwig - nieoczyszczony, bardzo dobry w smaku, choć moja mama mówi, że pamięta smak prawdziwego świeżego oleju lnianego, który tłoczyli jej rodzice i jego walory smakowe były jednak wyższe  smile.

Znalazłam jeszcze taki olej z awokado :
http://ekosfera.pl/pl/product/view?id=213548
Kupowałam kilka razy w Ekosferze, nie miałam zastrzeżeń.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2009, 12:55 wysłane przez Chamomillka » Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Antopka
« Odpowiedz #65 : 14-07-2009, 15:36 »

Grażynko, ja zazwyczaj kupuję z internetu jak robię jakieś większe kosmetyczne zakupy, ostatnio z http://www.zrobsobiekrem.pl/?208,olej-avocado-organiczny
Kiedyś też kupiłam z Oleofarmu, ale był świeżo przywieziony do sklepu i leżał w ciemnym miejscu, także chyba był w pełni wartościowy, nie miałam do niego żadnych zastrzeżeń. Ale ostatecznie te kupowane na stronkach internetowych wypadają zdecydowanie lepiej.
Zapisane
Pontotitu
« Odpowiedz #66 : 19-07-2009, 18:51 »

Oleje z Oleofarmu produkowane są pod Wrocławiem w Pietrzykowicach, wybieram się tam wkrótce chociażby żeby sprawdzić jaka jest różnica w cenach. Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałam, że producent ma tak dużą gamę olejów tłoczonych na zimno np. olej z orzecha włoskiego, laskowego, czy pestek z dyni.

A wracając do oleju z awokado - niestety nie nadaje się jako dodatek do peelingu kawowego. Jest zbyt tłusty, nawet po lekkim podgrzaniu. Najlepiej rozcieńczyć go olejem z pestek winogron.
« Ostatnia zmiana: 19-07-2009, 18:54 wysłane przez Pontotitu » Zapisane
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #67 : 05-01-2010, 14:41 »

Ale nawet jak ktoś nie będzie go stosował w celach ochronnych, to sam olej jako kosmetyk do twarzy jest rewelacyjny. Dodawałam sobie  do niego jeszcze kapkę kwasu hialuronowego i niech się chowają wszystkie kosmetyki z najwyższej półki! smile
Hej Antopko. Mogłabyś podać proporcje tej kapki do ilości oleju? Byłabym bardzo wdzięczna smile
Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
Mayko
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.07.2009
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 196

« Odpowiedz #68 : 08-01-2010, 10:32 »

Zastanawiam się tak, myśląc o dodawaniu do oleju kwasu hialuronowego - czy faktycznie należy to robić. Efekty używania powyższego ą zapewne spektakularne. Natomiast czy konieczne? Czy nie uzależnią naszej skóry? Czy w konsekwencji nie zrobimy sobie więcej szkody niż pożytku? Cały czas chodzi mi po głowie spotkane tu hasło: lepsze jest wrogiem dobrego. Może nie kombinować i skupić się na wytycznych Mistrza co do maści z wit. A.

Zamówiłam ostatnio w aptece taką maść, tyle że na eucerynie (zgodnie z jedną z wypowiedzi Grażyny). Wydaje się znaczenie cięższa od tej kupowanej standardowo w aptece.  Będę próbować. Ostatnio położyłam na skórę głowy i włosy typową maść wit. A (bez napisu „ochronna” – ma inny skład i nie chodzi tylko o zapach). Nie mogłam domyć po tym smarowaniu włosów. Myłam trzy raz i poszłam do pracy z totalnie tłustą głową. Być może nałożyłam jej za dużo, albo ta wersja maści jest za ciężka. Dobrze myślę?

Czytaj odpowiedź w wątku Jak wzmocnić włosy.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2010, 17:08 wysłane przez Grażyna » Zapisane

"Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!