Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 124   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 1550178 razy)
Sally
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.10.2009
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #100 : 26-03-2011, 02:13 »

Jak rozpoczynasz kurację Slow-Magiem to przez 20 dni 6 tabletek na dobę (2 tabletki rano + 4 tabletki wieczorem).
http://portal.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/magnez
« Ostatnia zmiana: 14-06-2016, 21:02 wysłane przez ArtComp » Zapisane

"By mądrym życiem żyć, wiedzy trza niemało."
"Już lepszy głód niż byle jakie jadło"
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #101 : 27-03-2011, 01:55 »

Dzięki, Sally!

W ogóle to czy przy kuracji slow-magiem powinno się dostarczać więcej wapnia, czy raczej nie jest to aż tak istotne?
No i ponawiam moje pytanie odnośnie płukania jamy ustnej alocitem, czy płukać tak jak się płucze przykładowo jamę ustną podczas mycia zębów, czy tak jak ssanie oleju? No i jak długo?
« Ostatnia zmiana: 27-03-2011, 07:45 wysłane przez Apollo » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #102 : 27-03-2011, 10:13 »

Czy to ssanie oleju Ci pomaga?
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #103 : 27-03-2011, 15:52 »

W sumie nie wiem, a to dlatego, że użyłem tej metody 3-4 razy, ale bez płukania alocitem i chyba było troszkę lepiej. Na końcu języka pozostał mi jeszcze biały osad i parę nadżerek, na początku było o wiele gorzej...

Teraz chcę od tego tygodnia zacząć kurację slow-magiem tylko czytałem, że należy przy większym spożywaniu magnezu, spożywać więcej wapnia...
« Ostatnia zmiana: 27-03-2011, 15:55 wysłane przez Rob » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #104 : 27-03-2011, 20:35 »

Cytat
Na końcu języka pozostał mi jeszcze biały osad i parę nadżerek, na początku było o wiele gorzej...

A co, jeśli wolno spytać, było źródłem tych nadżerek i dlaczego zaczeły zanikać?
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #105 : 27-03-2011, 23:27 »

Cytat
A co, jeśli wolno spytać, było źródłem tych nadżerek i dlaczego zaczeły zanikać?
Znaczy się nadżerki nie zaczęły znikać, tylko nalot na języku. A źródłem tych nadżerek jest zapewne wieloletnie zaniedbanie przeze mnie organizmu poprzez leki, antybiotyki, suplementy, odżywki, dietę tak w skrócie.
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #106 : 28-03-2011, 11:13 »

Czy nadżerki te bolą i czy coś na nie stosowałeś? Kiedy się pojawiły?


Chciałabym też uprzejmie zapytac ekspertów, czy w czasie 1 etapu DP można pić koktail cytrynowy?
« Ostatnia zmiana: 28-03-2011, 11:23 wysłane przez Et » Zapisane
Selva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.03.2011-11.2014
Wiadomości: 39

« Odpowiedz #107 : 28-03-2011, 14:14 »

Chciałabym wdrożyć DP. Po przeczytaniu jej zasad nasunęło mi się kilka pytań:
1. Dlaczego w I etapie należy wykluczyć miód? Przecież w dziale Obalanie mitów w artykule 'Miód a drożdżaki' p. Słonecki wyraźnie pisze '(... ) miód na drożdżaki działa zabójczo'. A podobno I etap ma służyć zagłodzeniu drożdżaków.
2. Czy można pić kawę zbożową i herbatki ziołowe oraz herbatę zwykłą w I etapie? Lubię pić rumianek, melisę, miętę - czy to nie koliduje z zasadami diety?
3. Czy należy przerwać picie MO - zawiera sok z cytryny, czyli owocu, czy też jest to ilość do zaakceptowania? Lubię też pić wodę z sokiem z cytryny - czy powinnam ten zwyczaj porzucić na czas I etapu diety?
4. Jak przygotować sok ze świeżych buraków? Nie mam (i nie chciałabym kupować) sokowirówki.

Będę wdzięczna za odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2011, 14:43 wysłane przez Selva » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #108 : 28-03-2011, 14:43 »

Cytat
1. Dlaczego w I etapie należy wykluczyć miód? Przecież w dziale Obalanie mitów w artykule 'Miód a drożdżaki' p. Słonecki wyraźnie pisze '(... )miód na drożdżaki działa zabójczo'. A podobno I etap ma służyć zagłodzeniu drożdżaków.

Miód w pierwszym etapie należy wykluczyć dlatego, że jest on produktem uczulającym. W pierwszym eptapie, oprócz eliminacji cukru, należy z diety wykluczyć wszystkie produkty mogące wywoływać reakcje alergiczne. W kolejnych etapach takie produkty należyi wprowadzać stopniowo.

Cytat
2. Czy można pić kawę zbożową i herbatki ziołowe oraz herbatę zwykłą w I etapie? Lubię pić rumianek, melisę, miętę - czy to nie koliduje z zasadami diety?

Najlepiej w pierwszym etapie ograniczyć się do picia zwykłej czarnej herbaty. Herbatki ziołowe w ogóle nie powinny być pite w czasie przeprowadzania diety prozdrowotnej, z uwagi na fakt, że w większości są to herbatki, które wywierają aktywny wpływ na funkcjonowanie organizmu, ogłupiając go i przeszkadzając w powrocie do zdrowia.

Cytat
3. Czy należy przerwać picie MO - zawiera sok z cytryny, czyli owocu, czy też jest to ilość do zaakceptowania? Lubię też pić wodę z sokiem z cytryny - czy powinnam ten zwyczaj porzucić na czas I etapu diety?

Z picia mikstury oczywiście nie należy rezygnować, ilość soku z cytryny jest tak znikoma, że w niczym nie przeszkadza. Wodę z cytryną lepiej sobie odpuścić.

Cytat
4. Jak przygotować sok ze świeżych buraków? Nie mam (i nie chciałabym kupować) sokowirówki.

Pewnie chodzi o test buraczkowy. Można go wykonać przy pomocy soku kupionego w sklepie, nie ma potrzeby kombinować świeżego.
Zapisane

Selva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21.03.2011-11.2014
Wiadomości: 39

« Odpowiedz #109 : 28-03-2011, 15:22 »

Dziękuję za odpowiedzi.

Miód w pierwszym etapie należy wykluczyć dlatego, że jest on produktem uczulającym. W pierwszym eptapie, oprócz eliminacji cukru, należy z diety wykluczyć wszystkie produkty mogące wywoływać reakcje alergiczne. W kolejnych etapach takie produkty należyi wprowadzać stopniowo.

Czy nawet, jeśli spożywam go regularnie i nie mam żadnych objawów, które mogłyby wskazywać, że mnie uczula, powinnam z niego zrezygnować? Byłoby to dla mnie bardzo uciążliwe, długoletnie nawyki stosowania go do przygotowania sosów do sałat, surówek czy marynat do mięs sprawiły, że bez niego posiłki nie bardzo mi smakują. A konsumowana ilość to raptem 1 łyżeczka dziennie.

Najlepiej w pierwszym etapie ograniczyć się do picia zwykłej czarnej herbaty. Herbatki ziołowe w ogóle nie powinny być pite w czasie przeprowadzania diety prozdrowotnej, z uwagi na fakt, że w większości są to herbatki, które wywierają aktywny wpływ na funkcjonowanie organizmu, ogłupiając go i przeszkadzając w powrocie do zdrowia.

Po czarnej herbacie bez żadnych dodatków jest mi po prostu niedobrze. Czy jest jakiś inny gorący napój, który mogłabym stosować? Trzy tygodnie na samej wodzie byłyby męką.
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #110 : 28-03-2011, 15:31 »

Czasem produkty, które przed wprowadzeniem MO nas nie uczulały, po usunięciu patologicznego śluzu i odsłonięciu nadżerek, jednak nas uczulają.
Możesz wykorzystać rosół lub inną zupę na kościach, jako ciepły napój.
« Ostatnia zmiana: 29-03-2011, 07:11 wysłane przez Apollo » Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #111 : 28-03-2011, 15:59 »

Cytat
Czy nadżerki te bolą i czy coś na nie stosowałeś? Kiedy się pojawiły?

W sumie nie bolą, a nie pamiętam od kiedy je mam, nigdy nie zwracałem na to uwagi, bo myślałem, że to coś normalnego, ale trafiłem na Biosłone i wiem, że tak nie jest.
« Ostatnia zmiana: 29-03-2011, 07:12 wysłane przez Apollo » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #112 : 02-04-2011, 00:39 »

Przepraszam, że podbijam temat.
Zacząłem kurację slow-magiem, gdyż miałem od czasu do czasu objawy niedoboru magnezu, m.in. skakanie powieki - dosyć często, skurcze łydek i innych mięśni - od czasu do czasu, kołatanie/palpitacje serca - bardzo rzadko. Teraz po zażyciu 4 tabletek wieczorem, miałem kołatanie serca z uczuciem lęku, i dziś tak jakby lekkie nierównomierne bicie i tylko wieczorem. Czy powinienem przerwać kurację? No i czy kołatanie/palpitacje serca mogą również oznaczać oczyszczanie organizmu, czy zawsze jest to niedobór jakichś minerałów?
« Ostatnia zmiana: 02-04-2011, 07:09 wysłane przez Apollo » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #113 : 02-04-2011, 08:55 »

Teraz po zażyciu 4 tabletek wieczorem, miałem kołatanie serca z uczuciem lęku, i dziś tak jakby lekkie nierównomierne bicie i tylko wieczorem. Czy powinienem przerwać kurację?
No ale po rozpoczęciu kuracji jeszcze nie podwyższyłeś sobie magnezu. Po dwudziestu dniach będziesz mógł dopiero cokolwiek powiedzieć.

No i czy kołatanie/palpitacje serca mogą również oznaczać oczyszczanie organizmu, czy zawsze jest to niedobór jakichś minerałów?
Kołatanie spowodowane nadmiarem toksyn.

http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/przyczyna-toksemii

Niedobór pewnych substancji wynika z nadmiaru innych substancji.

http://portal.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/dlaczego-niektorzy-nie-moga-wyzdrowiec
« Ostatnia zmiana: 14-06-2016, 21:03 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #114 : 06-04-2011, 11:20 »

Czytam, czytam i nie mogę nigdzie znaleźć informacji - czy mieszankę na drogi oddechowe mogę stosować jednocześnie z MO? Czy raczej pociągnąć kilka miesięcy samą MO i potem włączyć ten napar?  (mam ciągle zatkany nos i zatoki, chrypki itp)
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #115 : 06-04-2011, 12:36 »

Mieszankę należy wprowadzić po minimum 6 miesiącach picia MO+DP+KB.
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #116 : 06-04-2011, 13:33 »

Mieszankę należy wprowadzić po minimum 6 miesiącach picia MO+DP+KB.
dziękuję

I jeszcze jedno - czy sporządzając Alocit do MO - mogę go robić na bieżąco, tzn. wlać do kubka 5ml soku z aloesu i 5 ml wody oraz olej i cytrynę, czy musze przygotować wcześniej alocit rozrabiając go w litrowej butelce?
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #117 : 06-04-2011, 13:39 »

Wygodniej jest zrobić wcześniej.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #118 : 06-04-2011, 13:58 »

w litrowej butelce?
Zależy dla ilu osób będzie przygotowywana MO z tej litrowej butelki. msn-wink
Alocit z czasem się psuje. I dlatego np. dla 2,5 osoby na 10 dni do celów samego MO przygotować można rozcieńczony wodą aloes w 250ml. butelce.
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #119 : 06-04-2011, 23:57 »

Cytat
No ale po rozpoczęciu kuracji jeszcze nie podwyższyłeś sobie magnezu. Po dwudziestu dniach będziesz mógł dopiero cokolwiek powiedzieć.
W takim razie uzbrajam się w cierpliwość i zobaczę czy coś się poprawiło po skończonej kuracji.

Cytat
W sumie to kołatanie może jest spowodowane właśnie nadmiarem toksyn, bo w sumie już pół roku mam za sobą z Biosłone, ale nie przeszedłem jeszcze zmiany oleju z oliwy na kukurydziany, żeby dalsze odcinki układu pokarmowego leczyć, a myślę, że to najbardziej zaniedbane u mnie odcinki w organizmie. Muszę jak najszybciej ten olej kupić, tylko ciężko u mnie w okolicy.

Cytat
Niedobór pewnych substancji wynika z nadmiaru innych substancji.

http://portal.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/dlaczego-niektorzy-nie-moga-wyzdrowiec
Ten artykuł już czytałem, na prawdę wiele mi wyjaśnił...

Ogólnie dzięki Machos!
« Ostatnia zmiana: 14-06-2016, 21:03 wysłane przez ArtComp » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 124   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!