Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 21:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 124   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 1557461 razy)
Wirenka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 78
MO: 26 kwietnia 2011
Skąd: tczew
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #220 : 09-06-2011, 19:33 »

Izo - dziękuję za odpowiedź. Przepis na maść znalazłam, ale na intrakt z kasztanowca - nie.Czy stosowanie maści na nieogrzane ciało też powoduje takie dolegliwości? Zrobiłam okłady z octu jabłkowego, zrobionego na miodzie, zamiast cukru wg przepisu M.Tombaka. Pierwszej nocy było dobrze, następnej musiałam zdjąć z jednego miejsca, z powodu silnego swędzenia, mam wrażenie, że odnawia mi się grzybica, która była prawie wyleczona. Zanim dotarłam do BIOSŁONE, przeczytałam książki Tombaka, Kurację życia dr Clark i Szkołę Zdrowia Siemionowej. Po tych oczyszczaniach miałam mnóstwo wysypek, pokrzywek i nigdy dotąd nie spotkanej na taką skalę grzybicy lewej nogi i gdzieniegdzie innych części ciała. Na początku myślałam, że to z powodu smarowania octem i masowania miękką szczotką, ale kiedy pojawiła się w miejscach nie smarowanych octem - doszłam do wniosku, że to objaw oczyszczania nalewką czosnkową na spirytusie. Po około trzech miesiącach prawie jej nie było. Na razie pozostaje mi polewanie zimną wodą i smarowanie octem - tam, gdzie nie swędzi.Pozostało mi jeszcze trochę nalewki na kasztanach w/g przepisu Tombaka, może ją dokończę. Dziękuję za poprawę wpisu dot. MO, dokładna data to 26 kwiecień, ale nie umiem tego zrobić.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2011, 00:27 wysłane przez Solan » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #221 : 09-06-2011, 21:27 »

Mnie też swędziało i wystąpiła wysypka po okładach z octu. Miałam wrażenie, że ten ocet (ja miałam kupny) wypala mi skórę. Za to żylak mi się wchłonął. Zaznaczam, że ja nie miałam jakiegoś wielkiego żylaka.

Chodziło mi o taki intrakt z kasztanowca:
 http://www.i-apteka.pl/product-pol-1340-INTRACTUM-Hippocastani-plyn-100g.html
Jak masz swój (możesz podać przepis jak go zrobiłaś?) to go pij.
Zapisane
Wirenka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 78
MO: 26 kwietnia 2011
Skąd: tczew
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #222 : 10-06-2011, 21:15 »

Dziękuję, Izo, za szybką odpowiedź - czy ktoś jeszcze mógłby mi odpowiedzieć na pytanie: czy smarowanie maścią z miodem na zimno wywołuje takie reakcje jak na ciepło? Przepis na wyciąg z kasztanowca: 50 g owoców kasztanowca pokroić w kostki i zalać 0,5 l wódki. Odstawić na 2 tygodnie w ciepłe, ciemne miejsce, codziennie wstrząsać. Przyjmować po 30-40 kropel, 3 razy dziennie. Cykl leczenia - miesiąc. Ja przyjmowałam dłużej i jeszcze mi trochę zostało.                                                                                                                                          
« Ostatnia zmiana: 14-06-2011, 00:32 wysłane przez Solan » Zapisane
Ir.mina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.03.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #223 : 13-06-2011, 21:41 »

Ir.mina, jak u Ciebie z dietą?

I etap diety już za mną. 3 tygodnie idealnie podporządkowałam się zaleceniom. Już dawno temu zanim jeszcze trafiłam na forum Biosłone odstawiłam nabiał, słodycze, sztuczne napoję i całą chemię jaką tylko mogłam. Najpóźniej odstawiłam gluten (w postaci ciemnego pieczywa) bo dopiero jakieś 5 miesięcy temu.
Obecnie jestem na II etapie DP i przyznaję dwa razy zjadłam zakazane truskawki w ilości paru sztuk, ale czułam tak wielką chęć, że posłuchałam organizmu, i dałam mu truskawkową dawkę wit. C. smile
Jednak nigdy nie miałam reakcji uczuleniowych na owoce ani na inne pokarmy. Jedynie co to pyłki, ale tylko w tym jednym okresie przed latem. Zawsze tak było, choć w tamtym roku nawet obyło się bez Allertecu.
Poza tym moja dieta jest według mnie prozdrowotna, wedle zasad Biosłone. Jadam 5 posiłków dziennie: jaja (od szczęśliwych, wolnych kurek smile, kasza gryczana, mięsko wołowe/wieprzowe, czasami jakieś ptactwo czy rybka, warzywa co najmniej do 3 posiłków, jeden wybrany owoc, orzechy, woda do picia. No i KB jako jeden wybrany posiłek.

Uff... ale się rozpisałam. smile

Sobol pytałeś o moją dietę, ale mój post schował się na poprzedniej stronie smile

Teraz jest chłodniej od paru dni, więc i uczulenie mi nie dokucza z czego bardzo się cieszę.
Zapisane
Sobol
« Odpowiedz #224 : 13-06-2011, 21:55 »

Znalazłem odpowiedź.  smile Przy alergiach i uczuleniach ważna jest dieta. Skoro Ty jej przestrzegasz, nie miałem nic do dodania.  msn-wink
Zapisane
Ir.mina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.03.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #225 : 14-06-2011, 20:43 »

Znalazłem odpowiedź.  smile Przy alergiach i uczuleniach ważna jest dieta. Skoro Ty jej przestrzegasz, nie miałem nic do dodania.  msn-wink

Dobrze smile
Dziękuję. Jak to jest z tymi orzeszkami? Można jeść na II etapie czy nie można, bo czytałam na forum różne odpowiedzi.
Dziś się fatalnie czuję Smutny jakbym się struła czymś. Mam zawroty głowy, jest mi słabo i duszno, bardzo bolą mnie plecy na wysokości odcinka lędźwiowego. Jutro rano mam dwa egzaminy i martwię się, że przez noc nie przejdzie. Pocieszam się, że być może to kolejne efekty oczyszczania smile
« Ostatnia zmiana: 14-06-2011, 20:44 wysłane przez Iza38K » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #226 : 14-06-2011, 20:47 »

W drugim etapie, testujemy czy nas coś uczula, czy nie. Można wprowadzić orzechy laskowe i migdały. Wprowadzamy nowe produkty pojedyńczo i obserwujemy reakcje organizmu.
Zapisane
Robert17
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: Obecnie nie piję
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #227 : 16-06-2011, 19:25 »

Zauważyłem, że nie trawię twardych części nasion i ziół np. koperku i pietruszki w KB. Co z tym zrobić? Jaki jest smakowo najlepszy przepis na KB w I etapie diety? Czy w koktajlu nasiona po zmieleniu powinny być trochę w tak jakby drzazgach?
« Ostatnia zmiana: 17-06-2011, 19:11 wysłane przez Lilijka » Zapisane
eljot
« Odpowiedz #228 : 17-06-2011, 16:20 »

Drzazgi może nie koniecznie, ale twardsze części nasion mają działanie oczyszczające mechanicznie jelita ze złogów, kamieni kałowych itp. Coś w rodzaju pumeksu. Jak byłeś miłośnikiem mleka, to przyda się.
« Ostatnia zmiana: 17-06-2011, 16:22 wysłane przez Eljot » Zapisane
Sally
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.10.2009
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #229 : 18-06-2011, 11:27 »

Zauważyłem, że nie trawię twardych części nasion i ziół np. koperku i pietruszki w KB. Co z tym zrobić? Jaki jest smakowo najlepszy przepis na KB w I etapie diety?
W I etapie diety najbardziej smakował mi KB z marchewką i buraczkiem.
« Ostatnia zmiana: 18-06-2011, 23:26 wysłane przez Lilijka » Zapisane

"By mądrym życiem żyć, wiedzy trza niemało."
"Już lepszy głód niż byle jakie jadło"
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #230 : 19-06-2011, 18:02 »

Mam pytanie odnośnie Citroseptu. Jedyny jaki znalazłem w Uk, to ten:



CITROSEPT GRAPEFRUIT SEED EXTRACT LIQUID CONCENTRATE. 100ml:

 -  Far wider range of use than any known natural Antimicrobial
 -  Made by rolling and fine grinding of Grapefruit Seeds and Pulp
 -  Destroys harmful microorganisms but does not disturb or affect the natural intestinal flora necessary for our health
 -  No known side effects or allergic reactions

Czy on się nadaje do MO? Jaka ilość jest potrzebna na 3 miesiące dla jednej osoby? Dostępne są opakowania od 10ml do 100ml.
« Ostatnia zmiana: 20-06-2011, 16:33 wysłane przez Apollo » Zapisane

MO, KB, ZZO.
coval7
« Odpowiedz #231 : 01-07-2011, 21:49 »

Witam.

Jako początkujący na tym forum mam kilka pytań dotyczących kuracji MO:

- od kilku dni odczuwam głód, praktycznie o każdej porze dnia, mimo, że jem takie same ilości jak przed kuracją - czy to jest prawidłowy objaw, czy może coś zupełnie bez związku z MO?

- wg informacji na portalu można pominąć pierwszy olej (z oliwek) jeśli nie ma się problemów z żołądkiem / dwunastnicą - jak sprawdzić czy się ma takie problemy (czy brak objawów jest wystarczającym argumentem)?

- ostatnie pytanie trochę z innej beczki: mam częste i bolesne wzdęcia. W takim przypadku posiłkuję się środkami farmakologicznymi typu Espumisan - czy jest jakiś naturalny zamiennik (pomagający na wzdęcia)? Wiem, że docelowo powinny zniknąć dzięki stosowaniu MO i KB, ale chodzi mi o pomoc doraźną, ze względu na ból.
Zapisane
Margo
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15 czerwca 2009
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #232 : 01-07-2011, 21:59 »

Coval7, piszesz, że chciałbyś pominąć pierwszy z olejów, jeśli nie masz problemów z żołądkiem, po czym... zgłaszasz problem z żołądkiem  thumbup. Czytasz swoje posty?
Jesteś bardzo niecierpliwy, a to nie wróży dobrze. Przeprowadź oczyszczanie każdym z trzech olejów, obserwując swoje objawy.
Tak, silne uczucie głodu jest objawem. Odpowiedzi na te pytania łatwo znajdziesz w książkach i na forum. Czytaj.
« Ostatnia zmiana: 01-07-2011, 23:56 wysłane przez Margo » Zapisane

W jedną drogę szli razem i człowiek, i zdrowie
coval7
« Odpowiedz #233 : 01-07-2011, 23:20 »

Coval7, piszesz, że chciałbyś pominąć pierwszy z olejów, jeśli nie masz problemów z żołądkiem, po czym... zgłaszasz problem z żołądkiem  thumbup. Czytasz swoje posty? ...

Może to małe niedopowiedzenie, ale wzdęcia mam w jelitach a nie w żołądku.
Zapisane
coval7
« Odpowiedz #234 : 01-07-2011, 23:26 »

Tak, silne uczucie głodu jest objawem. Nie zadawaj pytań na tak podstawowe pytania, skoro odpowiedzi na nie łatwo znajdziesz w książkach i na forum. Nie ma sensu tego powtarzać. Czytaj.

Czytam, ale ilość informacji na forum jest tak wielka, że nie sposób znaleźć tak szybko odpowiedzi (jestem użytkownikiem forum dopiero od 2 dni). Czy powinienem ten głód zaspokajać (jeść) czy zignorować?
Zapisane
Margo
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15 czerwca 2009
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #235 : 01-07-2011, 23:52 »

Masz rację, to właściwe miejsce na twoje pytania. Głód zaspakajaj, byle nie słodyczami. Staraj się jeść np. jajecznicę na śniadania, a na obiady mięso z warzywami w proporcji 1:1. Jedząc tłuściej, zauważysz, że jesteś bardziej syty (Nie używaj lekarstw na wzdęcia, to tylko opóźni oczyszczanie). To też jest prawidłowe odżywianie, kiedy już skończysz wszystkie etapy diety prozdrowotnej, o ile się na nią zdecydujesz. Tu poczytasz więcej: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
Generalnie cały dział lektury podstawowej http://forum.bioslone.pl/index.php?board=91.0 przyswój najpierw, rozwijając każdą zakładkę poprzez klikniecie "czytaj całość".
« Ostatnia zmiana: 14-06-2016, 21:17 wysłane przez ArtComp » Zapisane

W jedną drogę szli razem i człowiek, i zdrowie
Margo
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15 czerwca 2009
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #236 : 02-07-2011, 00:32 »

Mam pytanie odnośnie Citroseptu. Jedyny jaki znalazłem w Uk, to ten:

Czy on się nadaje do MO? Jaka ilość jest potrzebna na 3 miesiące dla jednej osoby? Dostępne są opakowania od 10ml do 100ml.

Metaldaw, tak, http://www.citrosept.co.uk/home_fr.php  to wyłączny dystrybutor Citroseptu w UK, więc możesz go kupić. To, czy kupisz 10 czy 100 ml zależy raczej od ceny i tego, jaka ilość bardziej się opłaca, bo Citrosept bardzo długo zachowuje trwałość i nie wymaga szczególnych warunków przechowywania. Z tego, co widzę cała przygoda z MO jest dopiero przed tobą: aloCIT na bazie Citroseptu wprowadzamy dopiero po pół roku stosowania MO z ALOcitem , a na melisę z citroseptem jest jeszcze za wcześnie, więc 10 ml starczy ci na baaardzo długo. Nie wiem tylko czy jest sens kupować go z aż takim wyprzedzeniem smile.
Zapisane

W jedną drogę szli razem i człowiek, i zdrowie
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #237 : 02-07-2011, 15:21 »

Metaldaw, tak, możesz go kupić.  
Nie wiem tylko czy jest sens kupować go z aż takim wyprzedzeniem smile.

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Skoro powyższy się nadaje to super. Wolałem zawczasu zadać pytanie, by w razie czego odpowiednio wcześniej zorganizować sobie dostawę z PL, tak jak to ma miejsce z olejem z pestek winogron i sokiem z aloesu w ciemnym szkle - niedostępne w UK.

Jeśli chodzi o nasiona do KB, to znalazłem niełuskane, sprzedawane jako karma dla zwierząt. Zakupiłem odrobinę w celu przeprowadzenia prób kiełkowania i ku mojemu zaskoczeniu wyniki to 80-100%. Więc czy można te nasiona stosować w KB?
« Ostatnia zmiana: 04-07-2011, 17:53 wysłane przez Apollo » Zapisane

MO, KB, ZZO.
Margo
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15 czerwca 2009
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #238 : 02-07-2011, 15:29 »

Cytat
Wolałem zawczasu zadać pytanie by w razie czego odpowiednio wcześniej zorganizować sobie dostawę z PL

Citrosept, jakiego używamy w Polsce możesz kupić też w Anglii tutaj: http://www.polskie-leki.co.uk/index.php?page=shop.product_details&product_id=457&flypage=flypage.tp-ecommerce.tpl&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=77

Cytat
Jeśli chodzi o nasiona do KB, to znalazłem niełuskane, sprzedawane jako karma dla zwierząt. Więc czy można te nasiona stosować w KB?

Tak, możesz. Wiele osób korzystało z takich nasion, jeśli w ich mieście nie było targu z nasionami lub zanim znalazło lepszego dostawcę. Ja też. Bardzo dobre ziarna sprzedaje (jeszcze) Pan Mirek (+48 606856928). Nie wiem jak z dostawą z Polski, ale możesz zapytać. Dokonując dużego zakupu np. zapas na rok, wychodzi taniej, niż co chwila kupowanie 50-100 gramowych paczek, a jakość (smak, zapach) o wiele lepsza. Ale nasiona, które znalazłeś są dobre.
« Ostatnia zmiana: 04-07-2011, 17:54 wysłane przez Apollo » Zapisane

W jedną drogę szli razem i człowiek, i zdrowie
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #239 : 04-07-2011, 21:07 »

Witam serdecznie.
Jestem tutaj nowa, dlatego z góry przepraszam, jeśli zadam pytania, które padły już 1000 razy.
Mam 22 lata. Aktualnie borykam się z takimi dolegliwościami:
-bóle głowy, różne
-zapchane zatoki, mnóstwo wydzieliny
-problemy z gardłem, non stop mam chrypę, ciągle mnie boli, czasem ledwo mówię
-zgaga, nadkwaśność
-bóle brzucha po jedzeniu
-odbijanie się
-zaparcia
-bóle stawów
-bóle mięśni
-szybko się męczę
-trądzik! Od kilku lat
-generalnie problemy skórne
-dzwonienie w uszach

Jestem teraz na etapie zdobywania wiedzy, czytam książki, forum, dokształcam się krótko mówiąc.
Chcę tylko prosić o wsparcie i radę. Za kilka dni zacznę stosować MO i zastanawiam się, czy sok z cytryny nie pogorszy stanu mojego żołądka. Bardzo proszę o przeanalizowanie mojego przypadku, jak ktoś znajdzie chwilkę smile

Zapomniałam dodać, że miewałam stany depresyjne, lęki itp, z którymi się jakoś uporałam.
Teraz jest ok, ale niestety moja wcześniejsza niewiedza zaprowadziła mnie do psychiatry...pół roku brałam leki, po czym sama zdecydowałam, że je odstawiam. Już nic nie biorę.

Zapomniałam dodać, że mam bardzo bolesne miesiączki. Bez środków przeciwbólowych, nie daję rady.
« Ostatnia zmiana: 05-07-2011, 10:34 wysłane przez Apollo » Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 124   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!