Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 07:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 124   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 1550639 razy)
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #400 : 04-12-2011, 12:36 »

mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie jest większa tolerancja na drugiego człowieka.

Ale dostępność składników do MO czy KB jest prawie zerowa, nie wspominając o tutejszej żywności - nie ma szansy na wyroby od "baby" tutaj nawet opakowanie inne niż foliowe czy plastikowe prawie wcale nie występują, nie ma żadnych recept czy limitów na antybiotyki dla zwierząt hodowlanych... to kraj w którym podstawowym wyposażeniem kuchni jest mikrofalówka bo dominują gotowce...

Dla tutejszych znajomych szokiem jest, że ktoś nie jada McŚmiecia, słodyczy, Coli i nie posiada mikrofali. No i jak tu nie uchodzić za dziwaka?

Tu jest zdecydowanie trudniej niż w PL.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #401 : 04-12-2011, 13:04 »

Srali muchy bedzie wiosna znaczy, że to nieprawda, że czasem trzeba sobie szkodzić dla towarzystwa. Co to za nonsens? Jem to co chcę, a nie jem czego nie chcę - czyż może być prostsza filozofia? Po co być zakłamanym frajerem? Jakie świadectwo dajecie o sobie, wypisując podobne niedorzeczności... Ja, gdy ktoś posuwa mi jakieś gówno, odpowiadam grzecznie, że nie jestem gównozjadem.

O tych, co gną się pod byle pozorem, poeta mówi: I takim ci ja hardy jak ręce co rycerzom przypinają kokardy, w których siłę nie wierzą.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #402 : 04-12-2011, 15:11 »

Cytat
Ja, gdy ktoś posuwa mi jakieś gówno, odpowiadam grzecznie, że nie jestem gównozjadem.

Aż tak źle nie jest, rodzina mi gówna nie podsuwa. Ale bywa i tak, że ktoś faktycznie mi je podsuwa - wtedy odpowiadam podobnie. Mówiąc, że czasem trzeba się poświęcić, miałam na myśli to, że raz na dwa miesiące można zjeść makaron dla świętego spokoju. Nie wiem, jak wy, ale ja nie mam megapotrzeby uświadamiania wszystkich, a zwłaszcza tych, do których i tak nie mam szansy dotrzeć. Przykładowo - moja ciocia z wujkiem, u których często bywam są rodzicami lekarki - takiej typowej - co by się nie działo, od razu antybiotyk. Są w nią zapatrzeni, ufają tylko jej i od lat faszerują się lekami i nie zamierzają przestać,
bo w tylko te leki trzymają ich przy życiu. Tema leków i chorób w tym domu pojawia się niezwykle często ze względu na liczne dolegliwości cioci i wujka, ale ja się w takie rozmowy nie wdaję - reaguję milczeniem bądź potakiwaniem - dla własnego komfortu. Nie chce mi się z nimi dyskutować i tyle. Co nie znaczy, że nie zamierzam przekazywać zasad Biosłone innym członkom mojej rodziny, chociażby moim siostrom, na których mi zależy i które (mam nadzieję) te zasady zaakceptują, przyswoją i w końcu zaczną stosować.
Jestem na początku drogi, także trzymajcie kciuki.
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #403 : 04-12-2011, 16:10 »

dla świętego spokoju
Żeby go osiągnąć wpierw trzeba zejść z tego świata.


ja nie mam megapotrzeby uświadamiania wszystkich
A kto tu mówi o wszystkich - jest tu mowa tylko o sobie. Bo przecież i tak każdy sobie rzepkę skrobie. smile
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #404 : 04-12-2011, 19:12 »

Cytat
A kto tu mówi o wszystkich - jest tu mowa tylko o sobie. Bo przecież i tak każdy sobie rzepkę skrobie.

Zgadzam się z Tobą. Zresztą uważam się za osobę 'uświadomioną' jeśli chodzi o kwestie Biosłone.
Ale nie spoczywam na laurach - z każdym dniem poszerzam swoją wiedzę i wprowadzam ją potem w życie.
Zapisane
Dddorota
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 30 09 2011
Skąd: Polska Poznan
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #405 : 05-12-2011, 19:49 »

Mam pytanie, czy ludzie z grzybicami wewnętrznymi nie przechodzą infekcji typu grypa i przeziębienie?Ja właśnie od czasu zachorowania na grzybice w ogole nie miewam przeziębień ani grypy, zresztą nie tylko ja, bo znam osobiście dziewczynę z kandydozą, która podobnie jak ja od czasu zachorowania na grzybice nie przechodzi chorób infekcyjnych.Rozumiem,że organizm przez te choroby się oczyszcza, dlaczego w przebiegu kandydozy u mnie się to nie dzieje?Czy to ma związek z tym, że grzyby hamują dostęp bakterii?
Zapisane

Nie bój się iść powoli,obawiaj się jedynie stania w miejscu.
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #406 : 05-12-2011, 19:55 »

Myślę, że mam grzybicę ogólnoustrojową i miałam ostatnio straszną anginę. Wirusy też mnie co jakiś czas dopadają.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #407 : 05-12-2011, 20:14 »

Cytat
Mam pytanie, czy ludzie z grzybicami wewnętrznymi nie przechodzą infekcji typu grypa i przeziębienie?
Jak organizm się wzmocni to przyjdzie przeziębienie/grypa, jak na razie nie stać go na to.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #408 : 07-12-2011, 16:56 »

Cytat
Chorowałam aż dwa tygodnie
A było leżenie w łóżku? I pocenie się w gorączce?
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #409 : 07-12-2011, 21:34 »

Dziękuję Mistrzu za oficjalne ostrzeżenie, ale "oficjalne" rozumiem jako jawne na nie przesłane na prywatną pocztę. Ponadto informacja "Aby uzyskać dalsze informacje kliknij poniższy link:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17212.msg147063#msg147063" nic nie wyjaśnia. Czyli dalej nie wiem o co chodzi.
W dodatku usunął Pan mój post, do którego przecież można było się jakoś odnieść na forum. Nie uważam, żeby było w nim coś niestosownego, gdyż pytanie brzmiało... "A to ciekawe. Więc osłabiony organizm nie łapie infekcji?"
Proszę o odpowiedź tutaj na forum co jest niestosownego w moim zachowaniu jak mi to Pan raczył zasugerować?
« Ostatnia zmiana: 14-06-2016, 21:27 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #410 : 08-12-2011, 09:34 »

W dodatku usunął pan mój post do którego przecież można było się jakoś odnieść na forum. Nie uważam, żeby było w nim coś niestosownego gdyż pytanie brzmiało... "A to ciekawe. Więc osłabiony organizm nie łapie infekcji?"
Proszę o odpowiedź tutaj na forum co jest niestosownego w moim zachowaniu jak mi to pan raczył zasugerować?

Twój post jest w moderowanych z powodu braku poprawnej pisowni:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21728.msg147063#msg147063
Jest nawet wyjaśnienie.

« Ostatnia zmiana: 14-06-2016, 21:27 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #411 : 08-12-2011, 09:42 »

Teraz wszystko jasne. Po prostu link, który mi dano jako wyjaśnienie nie przeniósł mnie do postów moderowanych. Dzięki Rif.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #412 : 08-12-2011, 09:59 »

Teraz wszystko jasne. Po prostu link, który mi dano jako wyjaśnienie nie przeniósł mnie do postów moderowanych.

Link do informacji przesyłanej na priv załączany jest automatycznie, wiadomość prywatna też jest generowana automatycznie, nie wysyła jej osoba dająca ostrzeżenie. Podłączony link kierował do tematu, w którym pierwotnie był umieszczony post. Po przeniesieniu do innego działu adres postu się zmienił, dlatego link kierował błędnie.
Zapisane

Dddorota
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 30 09 2011
Skąd: Polska Poznan
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #413 : 20-12-2011, 23:26 »

Przez kilka miesięcy miałam problemy z zatokami a teraz od kilku dni mam objawy drożdżycy jelit i do tego boli mnie żołądek,nie wiem skąd mi się to wzieło, ponieważ unikam węglowodanów prostych,nie brałam antybiotyków itd.Jakieś pięć lat temu miałam coś podobnego,czyli objawy drożdżycy ukł.pokarmowego, bóle żołądka i zgagę, brałam wtedy lek obnizajacy zgagę, ponieważ bez niego bole żołądka były tak silne, że nie do wytrzymania.Nic mi na te dolegliwości  ,( stosowałam diete niskowęglowodanową)  nie pomagało i męczyłam sie z tym przez 10 miesięcy.Wydaje mi się,że miałam wtedy oprócz drożdżycy jelit także grzybicę ukł.pokarmowego.I teraz prawdopodobnie też tak jest.
Moje pytanie dlaczego choroba przerzuca sie z narzadu na inny narzad?
Zapisane

Nie bój się iść powoli,obawiaj się jedynie stania w miejscu.
Rubens17
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 17.10.11
Skąd: Kraków
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #414 : 21-12-2011, 00:03 »

Pytanie może głupie, ale czy go gotowanego chudego mięsa powinienem dodać jakiś tłuszcz, żeby posiłek był bardziej sycący? A jeśli tak, to jaki? Teraz wyłącznie gotuje mięso, bo smażone mi nie służy. I mam wątpliwości, czy nie wypłukuje mięsa z ważnych mikroelementów.
« Ostatnia zmiana: 21-12-2011, 00:05 wysłane przez Rubens17 » Zapisane
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #415 : 21-12-2011, 19:34 »

Chude mięso podsmażam na smalcu, lub na smalcu z gęsi i potem zalewam całość wodą. Tak postępuję
przy przygotowywaniu zup i sosów.Są wtedy bardziej sycące, a mięso dużo smaczniejsze.
Zapisane
Rubens17
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 17.10.11
Skąd: Kraków
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #416 : 21-12-2011, 21:46 »

Jeszcze mam pytanie o jajka. Ostatnio jem, po 6-7 dziennie. Zauważyłem, że po spożyciu spada mi samopoczucie i mam bóle głowy. Czy jest możliwość, uczulenia się na jaja z powodu częstego ich jedzenia?
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #417 : 21-12-2011, 22:06 »

A może to nie uczulenie, tylko po prostu 'co za dużo, to niezdrowo'? msn-wink
Zapisane
Rubens17
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 17.10.11
Skąd: Kraków
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #418 : 21-12-2011, 22:15 »

Ale jak zjem mniej, to jestem głodny. Z drugiej strony, bardzo mi smakują, i raczej nie chciałbym z nich zrezygnować. Będę obserwował swój organizm, i zobaczymy co dalej.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #419 : 22-12-2011, 19:18 »

Zawsze możesz zjeść coś innego, żeby się do końca nasycić. Poza tym często jest tak, że jak się coś je, jest fajnie, smakuje i w ogóle, a dopiero po zjedzeniu odczuwa się dyskomfort. Skoro po tych 7 jajkach ten dyskomfort odczuwasz, to może warto się ograniczyć do 4-5?
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 124   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!