Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 124   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 1550276 razy)
Malwa
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16.01.2008
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #440 : 11-01-2012, 10:36 »

Kupiłam "nowy" citrosept. Jak dla mnie nie różni się ani kolorem, ani konsystencją od poprzedniej wersji.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2016, 21:29 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #441 : 11-01-2012, 17:56 »

Kupiłam "nowy" citrosept. Jak dla mnie nie różni się ani kolorem ani konsystencją od poprzedniej wersji.

Kto to wie co oni tam zmienili. Może chodziło tylko o zmianę opakowania.
Zapisane
Dddorota
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 30 09 2011
Skąd: Polska Poznan
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #442 : 11-01-2012, 18:13 »

Nie wydaje mi się, żeby to była tylko zmiana opakowania - próbowałam krople na języku i ma słodki smak, a z tego co pamiętam to był bardzo gorzki i mała nierozcieńczona ilość powodowała podrażnienie - a tutaj nic się nie dzieje. www.cintamani.pl/news/pl/2011/11/14/citrosept_organic/ - 16k                                                                                                                           
« Ostatnia zmiana: 14-06-2016, 21:29 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Nie bój się iść powoli,obawiaj się jedynie stania w miejscu.
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #443 : 11-01-2012, 18:16 »

Nie wydaje mi się żeby to była tylko zmiana opakowania-próbowałam krople na języku i ma słodki smak a z tego co pamiętam to był bardzo gorzki i mała nie rozcieńczona ilość powodowała podrażnienie-a tutaj nic się nie dzieje. www.cintamani.pl/news/pl/2011/11/14/citrosept_organic/ - 16k                                                                                                                           

No to ciekawe. Słodki smak. To chyba jest zupełnie inny produkt w takim razie.
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #444 : 11-01-2012, 18:41 »

Jeżeli to prawda co piszą, to zmiana smaku może być powodowana brakiem chemikaliów stosowanych w uprawach. Kiedyś porównywałem smak pomarańczy zwykłej (uprawy wspomagane chemicznie) i organicznej i właśnie lekka goryczka była w zwykłych, te organiczne były słodsze.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #445 : 11-01-2012, 19:00 »

Kiedyś porównywałem smak pomarańczy zwykłej (uprawy wspomagane chemicznie) i organicznej i właśnie lekka goryczka była w zwykłych, te organiczne były słodsze.

Tak się składa, że miałem przyjemność smakowania pomarańczy prosto z rosnących dziko drzew, powiem szczerze, że były mocno kwaśne i nie jadałem ich często. Teraz pewnie bym częściej się nimi zajadał ale nie mam takich możliwości. Chyba jedyne pomarańcze bez chemii jakie zjadłem smile
Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #446 : 11-01-2012, 19:12 »

Jeżeli to prawda co piszą, to zmiana smaku może być powodowana brakiem chemikaliów stosowanych w uprawach. Kiedyś porównywałem smak pomarańczy zwykłej (uprawy wspomagane chemicznie) i organicznej i właśnie lekka goryczka była w zwykłych, te organiczne były słodsze.

To na pewno musi mieć znaczenie. Już sam fakt istnienia różnych odmian a nawet miejsca uprawiania daje różne smaki.


Tak się składa, że miałem przyjemność smakowania pomarańczy prosto z rosnących dziko drzew, powiem szczerze, że były mocno kwaśne i nie jadałem ich często. Teraz pewnie bym częściej się nimi zajadał ale nie mam takich możliwości. Chyba jedyne pomarańcze bez chemii jakie zjadłem smile

Pewnie dlatego że dzikie. No i jeszcze pytanie gdzie to było. Bo pomarańcze pomarańczom nie równe.
« Ostatnia zmiana: 11-01-2012, 19:14 wysłane przez Laokoon » Zapisane
PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #447 : 11-01-2012, 19:22 »

No i jeszcze pytanie gdzie to było. Bo pomarańcze pomarańczom nie równe.

Na południu Europy nad brzegiem Morza Śródziemnego. Wydawać by się mogło, że warunki idealne więc kwaśne były bo były dzikie. Swoją drogą ciekawe jaki by miały smak pomarańcze z naszego klimatu smile
Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #448 : 11-01-2012, 19:31 »

Na południu Europy nad brzegiem Morza Śródziemnego. Wydawać by się mogło, że warunki idealne więc kwaśne były bo były dzikie. Swoją drogą ciekawe jaki by miały smak pomarańcze z naszego klimatu smile

Chyba nie bez przyczyny najlepsze pomarańcze rosną w Hiszpanii i Jaffie. Przynajmniej z tych eksportowych których można skosztować u nas. Bywają też takie niedobre, kwaśne. Ale to chyba nie są te dzikie. Pewnie wpływa na to więcej czynników.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #449 : 13-01-2012, 10:53 »

Ponieważ można, w tym temacie, zadawać dowolne pytania, bez wzgardy smile i krytyki za nieprzeczytanie całego forum i kilku książek, to proszę o odpowiedź.
Od trzech dni jestem pijącym MO. Zacząłem od pełnych dawek, bo chłopa jest ze mnie kawałek a myślę, że to, jakoś też może powinno być do rozmiarów dopasowane? Jednak po soku z cytryny mam konkretną zgagę, zresztą normalnie też, jeśli z czymś przesadzę, jak gazowane napoje itp.
Dzisiaj pominąłem sok z cytryny, dałem tylko alocit  z aloesu i olej z oliwek i na razie zgagi nie ma, ale i tak czuję, że ta granica jest blisko i jeśli zapodam sobie coś jeszcze, to zgagunia zaatakuje.
Czy powinna ustąpić ta dolegliwość i czy dalej rezygnować z soku z cytryny?
Bardzo proszę, o jakąś poradę z Waszej strony.

« Ostatnia zmiana: 13-01-2012, 12:22 wysłane przez Lilijka » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #450 : 13-01-2012, 14:58 »

Irek.

Ocet jabłkowy zamiast soku z cytryny

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=4602.0

Jeśli nie pomoże to lepiej zacząć od mniejszych dawek.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2016, 21:30 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #451 : 13-01-2012, 16:00 »

@Fabularasa Wielkie dzięki za odpowiedz i podanie tematu.

Jednak nie jestem osoba dla której te tematy są jakoś szczególnie interesujące (a powinny) i ciężko jest mi godzinami czytać watki. To nie moja Brocha smile ale myślę ze trzeba coś zrobić  bo się mogę za szybko przekręcić. Smutny przez nadwagę, siedzące zajęcie i jeszcze lubię sobie łyknąć. Większość tez, które już odkryłem na Forum mi pasuje wiec trochę tu na pewno posiedzę smile

Czy mógłbyś jeszcze podzielić się kwintesencja tego tematu smile mianowicie co wybrać bo przeczytałem dwie pierwsze strony i dwie ostatnie i mowa jest o rożnych rodzajach octu w rożny sposób przygotowanych. Co wybrać czy może być sklepowy?J aki wybrać ?


Z góry dzięki.

Spacje stawiam po znakach interpunkcyjnych, a nie przed. /Metaldaw
« Ostatnia zmiana: 13-01-2012, 17:03 wysłane przez Metaldaw » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #452 : 13-01-2012, 16:04 »

Irek, a czy oprócz picia MO zamierzasz stosować KB i DP? Jak przeczytałam o twojej nadwadze, tym, że lubisz sobie łyknąć i do tego dołożyłam zgagę, to jakoś słabo to widzę bez zmiany twoich nawyków żywieniowych.

Poza tym podstawą uczestniczenia na tym forum jest przeczytanie książek - tylko dwóch. Chyba czytałeś to w regulaminie.
« Ostatnia zmiana: 13-01-2012, 16:06 wysłane przez Whena » Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #453 : 13-01-2012, 16:10 »

Irek.

Na pewno nie sklepowy. Przepis znajdziesz na portalu.

Oczekiwanie na wyłożenie na ławę nic dobrego nie przyniesie. Bez ogólnego zarysu w portalu, bez lektury daleko nie pojedziesz.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #454 : 13-01-2012, 16:19 »

Nadwaga to chyba przez brak ruchu. Od 3 lat mam siedzące zajęcie i przybyło 30 Kg. Smutny
A czy nie dało by się tak żeby jakaś dobra dusza powiedziała/zaproponowała by mi co mam stosować bo chciałbym zacząć jak najszybciej coś robić a sam na razie nie wiem od czego zacząć.
Z tym ze ideałem byłoby żebym się nie musiał niczego wyrzekać z niczego rezygnować no może trochę dam rade ale nie widzę siebie jako propagatora zdrowego trybu życia jakoś to do mnie nie pasuje, chociaż w jakimś stopniu dociera.Taki charakterek Smutny Chyba potrzebuje opieki Smutny

KB to koktajl błonnikowy a DP to dieta zdrowotna jeśli nie pomieszałem. Natknąłem się już na te skróty ale niewiele jeszcze wiem o tym.

Po znakach interpunkcyjnych -> spacja.
Przed znakami interpunkcyjnymi -> brak spacji.
/Metaldaw
« Ostatnia zmiana: 13-01-2012, 17:38 wysłane przez Metaldaw » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #455 : 13-01-2012, 16:24 »

Nadwaga to chyba przez brak ruchu.Od 3 lat mam siedzące zajęcie i przybyło 30 Kg.Smutny
A czy nie dało by się tak żeby jakaś dobra dusza powiedziała/zaproponowała by mi co mam stosować bo chciałbym zacząć jak najszybciej coś robić a sam na razie nie wiem od czego zacząć.
Z tym ze ideałem byłoby żebym się nie musiał niczego wyrzekać z niczego rezygnować no może trochę dam rade ale nie widzę siebie jako propagatora zdrowego trybu życia jakoś to do mnie nie pasuje , chociaż w jakimś stopniu dociera.Taki charakterek Smutny Chyba potrzebuje opieki Smutny

KB to koktajl błonnikowy a DP to dieta zdrowotna jeśli nie pomieszałem.Natknąłem się już na te skróty ale niewiele jeszcze wiem o tym.

Brak ruchu. msn-wink
To, na pewno też ale, żeby tyle przytyć to trzeba... być zdrowym. I "zdrowo" zjeść.
« Ostatnia zmiana: 13-01-2012, 18:29 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #456 : 13-01-2012, 16:28 »

Cytat
KB to koktajl błonnikowy a DP to dieta zdrowotna jeśli nie pomieszałem.Natknąłem się już na te skróty ale niewiele jeszcze wiem o tym.

No to zacznij od przeczytania tego, co to jest, bo bez tego ani rusz i nic nie zrozumiesz, z tego co Ci tu doradzimy.
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/koktajl_blonnikowy

Poza tym, pamiętaj, że tu nie ma szybkich i prostych rozwiązań. Jeśli oczekujesz, że pstrykniesz palcami i zniknie Ci nadwaga, zgaga i inne problemy zdrowotne, to tutaj e-recepty nie dostaniesz.

Cytat
chciałbym zacząć jak najszybciej coś robić a sam na razie nie wiem od czego zacząć.

Trzeba zacząć od MO + KB + DP. Innej drogi nie ma.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2016, 21:31 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #457 : 13-01-2012, 16:41 »

Apetycik to mam. Nie narzekam ale myślę ze jem mimo wszystko mniej niż kiedyś, kiedy jeszcze był ruch a mimo to  tyję. Chociaż teraz się waga ustabilizowała ale jest zbyt dużo.

No chyba jeszcze nie umieram ale:
- ciśnienie po wysiłku lub alkoholu
- cholesterol
- przewód pokarmowy, zgaga, rzadko jest po sosie w niedziele, smile w ogóle, lubi mnie przegonić smile
- rok mam nie gojącą się bliznę na nodze po pogryzieniu przez komary i rozdrapaniu, w której zbiera się woda.
Myślę jednak, że to są rzeczy, z którymi organizm powinien sam dać sobie radę a jednak tego u mnie nie robi z jakichś powodów. Może chodzi właśnie o zatrucie organizmu.

@Whena dzięki za linki i wyrozumiałość.
Będzie ciężko, bo to tak ciężkie dla mnie jak chemia w szkole.
Idę sobie zrobić napar na drogi oddechowe bo to już, z sukcesem wypróbowałem. Dzięki Wam.

Po znakach interpunkcyjnych -> spacja. /Metaldaw
« Ostatnia zmiana: 13-01-2012, 18:34 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #458 : 13-01-2012, 16:53 »

Cytat
Jednak nie jestem osoba dla której te tematy są jakoś szczególnie interesujące(a powinny) i ciężko jest mi godzinami czytać watki.
Widocznie za mało po dupie jeszcze dostałeś, to żart w którym jest ziarenko prawdy.
Cytat
Taki charakterek  Chyba potrzebuje opieki
Na mnie nie licz, tu bierzemy zdrowie we własne ręce. Niańczyć Cię nikt nie będzie.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #459 : 13-01-2012, 17:00 »

Cytat
Idę sobie zrobić napar na drogi oddechowe bo to już z sukcesem wypróbowałem. Dzięki Wam.

Irek, ty naprawdę najpierw poczytaj zanim będziesz żałował. Jeszcze raz Ci powtarzam - BEZ WIEDZY PODSTAWOWEJ NIC TU PO TOBIE. Spokoadam dobrze Ci napisał  - niańczyć Cię tu nikt nie będzie.

Nie wprowadzamy wszystkiego na raz. Tyczy się to mieszanki na drogi oddechowe. Dodatkowe rzeczy, właśnie jak ten napar wprowadza się po dłuższym czasie stosowania MO, kiedy już nie ma żadnych reakcji oczyszczających.
Czy ty w ogóle wiesz co to są reakcje zwane oczyszczaniem?
http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/reakcje-zwane-oczyszczaniem

« Ostatnia zmiana: 14-06-2016, 21:31 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 124   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!