Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 14:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 124   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 1556211 razy)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #580 : 06-06-2012, 17:20 »

Mija właśnie 3 miesiąc od rozpoczęcia picia MO, mam przejść na olej kukurydziany, a od kilku dni mam coraz silniejsze zawroty głowy. Do pracy chodzę pieszo, bo boję się spaść z roweru. Zastanawiam się jak długo to może potrwać (zawroty) i czy bardzo się jeszcze nasilą?

Zawroty głowy są efektem oczyszczania w obrębie twarzoczaszki. Zmniejsz ilość MO. Ja też to miałam i mnie pomagało tylko odstawienie na kilka dni MO (jak miałam gdzieś jechać autem).Czy inne metody stosujesz?
Nie Klaro, nie stosuję innych metod oczyszczania. Za to MO w pełnej dawce i regularnie. Czy Ty również miałaś te zawroty w godzinach porannych? Dziś przestałam chodzić jak pijana ok 10-tej.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #581 : 06-06-2012, 18:53 »

Mija właśnie 3 miesiąc od rozpoczęcia picia MO, mam przejść na olej kukurydziany, a od kilku dni mam coraz silniejsze zawroty głowy. Do pracy chodzę pieszo, bo boję się spaść z roweru. Zastanawiam się jak długo to może potrwać (zawroty) i czy bardzo się jeszcze nasilą?

Zawroty głowy są efektem oczyszczania w obrębie twarzoczaszki. Zmniejsz ilość MO. Ja też to miałam i mnie pomagało tylko odstawienie na kilka dni MO (jak miałam gdzieś jechać autem).Czy inne metody stosujesz?
Nie Klaro, nie stosuję innych metod oczyszczania. Za to MO w pełnej dawce i regularnie. Czy Ty również miałaś te zawroty w godzinach porannych? Dziś przestałam chodzić jak pijana ok 10-tej.
Tak, najgorzej było rano - jak na karuzeli. Ostatnio (miesiąc temu) miałam takie nasilone zawroty po zakraplaniu alocitem. Przez jeden dzień były tak silne, że jak pojechałam do Tesco to chodząc po sklepie trzymałam się regałów. smile Po zaprzestaniu zakraplania ustąpiło.
Zapisane

Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #582 : 06-06-2012, 19:24 »

Mam tylko wątpliwości co do wieprzowiny, bo kupuję ją w sklepie i na pewno pochodzi z intensywnej hodowli - czy lepiej nie jeść wcale czy jeść taką jaka jest?

Cytat
Uzdatnianie mięsa do spożycia

Mięso zwierząt hodowlanych z niepewnego źródła, przed gotowaniem lub smażeniem, należy odgotować – włożyć do garnka z zimną wodą (3 l/1 kg), powoli podgrzewać do momentu wrzenia, następnie wywar odlać. Zabieg ten ma na celu wypłukanie z mięsa antybiotyków i hormonów używanych w hodowli zwierząt rzeźnych. Z tak przygotowanego kurczaka nie ma potrzeby zdejmowania skóry.
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/mieso
« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 07:51 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #583 : 15-06-2012, 15:44 »

Dzięki Klaro za odpowiedź! Już się tym nie przejmuję.

Mam nowe pytanie. Czytałam, że surówką należy zrównoważyć mięso (wagowo), ale nie mogę tego znaleźć, aby sprawdzić, czy bierzemy pod uwagę wagę mięsa przed gotowaniem, czy po?
Przepraszam za głupie pytanie.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #584 : 15-06-2012, 15:50 »

Asia61 - rób to na oko. Kawał mięsa i tyle samo surówki - wizualnie.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #585 : 15-06-2012, 16:23 »

Dzięki Kozaczek, tylko kawał mięsa przed smażeniem jest większy od tego po smażeniu.  Smutny
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #586 : 15-06-2012, 16:25 »

Zrównoważyć znaczy po równo, ale nie znaczy po aptekarsku.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #587 : 15-06-2012, 16:32 »

Dzięki Kozaczku!

Ja od zawsze kocham owoce.  Czy mięso można równoważyć także nimi? Mam problem z wdrożeniem I etapu DP właśnie ze względu na owoce. Chyba nigdy nie uda mi się zagłodzić mojego grzyba. Smutny
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #588 : 15-06-2012, 18:18 »

... tylko kawał mięsa przed smażeniem jest większy od tego po smażeniu.  Smutny

Asiu,  czy jesz mięso przed smażeniem, czy może prosto z haka w sklepie? msn-wink
Skoro jesz usmażone to 100g sznycla równoważysz około 100 g surówką (może być więcej jak Ci służy).
Zapisane

Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #589 : 15-06-2012, 18:52 »

Asia61 - uda się Tobie wszystko, tylko musisz w to wierzyć! Pamiętaj, zdrowie jest najważniejsze.
Tego nie kupisz na targu, nie dostaniesz w prezencie od mamy, taty na urodziny!
To Twoje zdrowie i Ty decydujesz. Konsekwencja to 100% sukcesu. Dasz radę bo chcesz! Pieszczoty się skończyły i do dzieła.
Zapisane
Lukaszekkk33
***

Offline Offline

MO: 01.08.2011
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #590 : 29-06-2012, 16:39 »

Nie chcąc zaśmiecać forum wklejam moje pytania tutaj. Zacząłem pierwszy etap DP już po raz drugi, kiedyś próbowałem z MO z sokiem z aloesu a teraz z octem jabłkowym zaczynam wszystko od nowa i konsekwentnie. Pijąc MO z aloesem miewałem ciągle gazy cuchnące nie mam pojęcia od czego, tym razem żadnych gazów nie ma więc niby wszystko jest wporządku, jednak od kiedy przeprowadzam dietę i pije MO z octem codziennie rano i tylko rano robię stolec który wylatuje na pół rzadki i tak jest codziennie co bym nie zjadł koktajle błonnikowe nie pomagają ziarna są dobre. Za nim zacząłem pić MO i stosować dietę robiłem co najmniej dwa stolce dziennie i były one w miare normalne czyli takie jak powinny być, zależy też co zjadłem. Pijąc MO nie czuje żadnych objawów oczyszczania więc pije pełną dawką, może przez to tak się dzieje że dawka jest za duża. Codziennie rano po wypiciu boli mnie trochę brzuch ale później przechodzi. Jedyna rzecz która się sprawdza to że mam jelita jak sito po dwóch tygodniach nie jedzenia nic glutenowego zjadłem trochę buraków potem dodałem do koktajlu błonnikowego, mocz miałem różowy przez dwa dni. Chciałbym od was jakąś poradę jak dalej postępować czy te ranne stolce to normalne podczas oczyszczania ? Czemu wsześniej robiłem normalne stolce i częściej niż teraz ? Skąd bule brzucha po MO tak jakby niestrawność. Dodam że kiedyś chorowałem na helicobakteriumpylori, była to jakaś chorobą żołądka także miałem mononukleozę czyli powiększoną wotrąbe czy może te choroby mogą mieć jakiś wpływ na przebieg DP ?
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #591 : 30-06-2012, 15:44 »

Jak może wyglądać uczulenie na cytryne? Jakie są objawy?  I czy ktoś z was ma takie uczulenie?
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #592 : 01-07-2012, 14:01 »

Zastosowałam DP (wszystkie etapy ) i tak się świetnie poczułam, że postanowiłam całkowicie wyeliminować z mojego życia nabiał: mleko, jogurty, kefir, sery, jednym słowem wszystko co jest zrobione z mleka.Dodam, że w dzieciństwie byłam do nabiału zmuszana, wychodził mi uszami, jednak musiałam jeść i pić bo to zdrowe.Również po lekturze mówiącej o diecie zgodnej z grupą krwi, nabiał do mnie nie pasował, mam "O".Mimo, że nie stwierdzam u siebie nietolerancji laktozy, nie mam biegunki czy sensacji po wypiciu mleka, jednak było mi to na rękę, ponieważ nie lubię i jak nie ma z tego wielkich korzyści to po co ,pomyślałam.Trwało to może pół roku a może dłużej jak nie miałam nabiału w ustach.Niestety, po pewnym czasie zaczęłam odczuwać zgagę, zgagę, która nasilała się coraz bardziej, przerwałam nawet MO,ponieważ  nie wiedziałam jak sobie pomóc, soda owszem pomagała na krótko. Pewnego razu, patrząc na jajko, poczułam ogromną ochotę aby zjeść je razem ze skorupką, nie trudno było się domyśleć, że mam niedobory wapnia. Na forum Biosłone doczytałam się o uzupełnianiu wapnia zmielonymi skorupkami jaj.Natychmiast to zastosowałam z cudownym rezultatem. Zgaga zniknęła całkowicie.Teraz zastanawiam się, czy te skorupki można tak sobie bezkarnie jeść, czytałam gdzieś, że ranią jelita.  No i jakie błędy żywieniowe popełniam, przecież jem dużo mięsa ( może za dużo ), zawsze z jarzynami, orzechy, migdały,dużo jarzyn, wypiłam hektolitry mleka sojowego ale to  chyba ściema, że jest tam dużo wapnia. Gdyby mi ktoś,coś podpowiedział, byłabym wdzięczna.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #593 : 01-07-2012, 14:33 »

Nie czytałam, by na forum polecane było mleko sojowe.

Przy niedoborach wapnia polecane były skorupki z jaj, ziarna maku, ziarna sezamu.
Jeśli obawiasz się skorupek jaj, to możesz dodawać mak lub sezam do KB.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #594 : 01-07-2012, 15:41 »

Cytat
Jedyna rzecz która się sprawdza to że mam jelita jak sito
I to jest odpowiedź na Twoje pytania. Zalecić można jedynie dużą dawkę cierpliwości. Pijesz MO niecały rok a to przy dziurawych jelitach mało.
Cytat
Czemu wsześniej robiłem normalne stolce i częściej niż teraz ?
Może Ci się to wydać dziwne ale odpowiedzi na takie pytania nie są potrzebne. Każdy organizm jest inny i każdy ma inną przeszłość więc reagować też będą na różne sposoby. Twój reaguje akurat tak. Za jakiś czas to minie. Ile dokładnie czasu potrzeba, nie wiadomo. Może rok, może trzy. Ale minie.
Cytat
Dodam że kiedyś chorowałem na helicobakteriumpylori, była to jakaś chorobą żołądka także miałem mononukleozę czyli powiększoną wotrąbe czy może te choroby mogą mieć jakiś wpływ na przebieg DP ?
To jest kolejna podpowiedź. Twoja kondycja była marna więc i czasu będziesz potrzebował odpowiednio więcej. Wiem jak to jest kiedy chciałoby się już ale to trwa. Za to efektu możesz być pewien.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #595 : 01-07-2012, 21:35 »

Mam pytanie. Od dwóch dni w momencie odczuwania głodu przed kolejnym posiłkiem włącza się ból żołądka. Mija dopiero po solidnym najedzeniu się i po upływie kilkunastu minut . Mam wrażenie, że z dnia na dzień, z posiłku na posiłek jest silniejszy. Czy powinnam wrócić do MO na oliwie z oliwek? Może to jakieś wrzodziska się odsłoniły? Podczas picia MO na oliwce, nie miałam żadnych objawów żołądkowych.
MO na oleju kukurydzianym piję od 06.06.12.
W poprzednich miesiącach nie męczył mnie taki ból wynikający z głodu w czasie kolacji, ani przed obiadem.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #596 : 02-07-2012, 13:32 »

Wróć do oliwy z oliwek.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #597 : 02-07-2012, 13:45 »

Przy wrzodach żołądka boli po jedzeniu.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #598 : 04-07-2012, 21:22 »

Dzięki za dobrą radę Kozaczku, już lepiej się czuję.

 
Przy wrzodach żołądka boli po jedzeniu.
Te bóle miałam i przed i po jedzeniu.
Jak długo trzymać się oliwy z oliwek? kolejne pół roku?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #599 : 04-07-2012, 21:32 »

Można nawet rok - obserwuj się i zobaczysz. Wszystko zależy od osoby.
Zapisane
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 124   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!