Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 124   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 1550196 razy)
Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #600 : 07-07-2012, 07:29 »

Ja również mam pytanie, czy w pierwszym etapie DP moge czasami zjeść chrupki ryżowe z masłem i łososiem surowym, wedzonym?
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #601 : 07-07-2012, 09:30 »

Ja również mam pytanie, czy w pierwszym etapie DP moge czasami zjeść chrupki ryżowe z masłem i łososiem surowym, wedzonym?
Nie, w pierwszym etapie diety eliminujemy skrobię, a zatem ryż. Odpuść sobie też łososia. I etap to jedzenie głównie jajek, mięsa, kapusty, zielonych warzyw. Jak na początek lipca, kiedy możemy przebierać w owocach sezonowych, będzie ciężko z przeprowadzeniem I etapu diety, ale wszystko zależy od determinacji.
« Ostatnia zmiana: 07-07-2012, 09:33 wysłane przez Amelia » Zapisane
Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #602 : 07-07-2012, 18:07 »

Dziękuje za odpowiedź. Przyznam się, że już zjadłam taką właśnie przekąskę, a później zwątpiłam czy mogłam, stąd te pytanie. Chciałabym dalej kontynuować dietę, ale w tej sytuacji nie wiem czy nie powinnam zacząć od nowa?
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #603 : 07-07-2012, 18:29 »

Kontynuuj w takim razie I etap, nie ma sensu zaczynać od nowa. A proces zdrowienia trwa długo - około 2 lat. W tym czasie należy ograniczać węglowodany i nie jeść glutenu. Można rozszerzać dietę wg wskazówek zawartych w "Zdrowiu na własne życzenie". Homeostaza powraca stopniowo i trzeba normalnie żyć bez nadmiernego poganiania organimu. Dieta i koktajl błonnikowy wspomaga oczyszczanie. Warto też pić ocet jabłkowy, jeśli objawy są zbyt uciążliwe. Portal też wiele tłumaczy, ale lepiej przeczytać i "przyswoić" książkę.
Zapisane
Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #604 : 07-07-2012, 20:48 »

Dziękuje ponownie za odpowiedź. Książki przeczytałam, oba wydania, ale zawsze coś umknie, a w trakcie stosowania pojawiają się pytania. Mam jeszcze problem z koktajlem. Pije jeden dziennie. Wykonuje go z łyzki nasion: dyni, słonecznika i siemienia lnianego oraz pół łyżki ostropestu plamistego. Bardzo go lubie na słodko z banabem, truskawkami i miodem, ale teraz w DP musze na słono. Piłam przez jakiś czas z kiszonym ogórkiem i śmietana (w lutym przy pierwszym podejściu do DP) jednak niezbyt mi smakuje. Teraz pije z sama śmietana. Czy taka wersja KB bez warzyw tylko z śmietana jest dopuszczalna?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #605 : 07-07-2012, 21:09 »

Cytat
Czy taka wersja KB bez warzyw tylko z śmietana jest dopuszczalna?

No pewnie.
Zapisane
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #606 : 07-07-2012, 21:10 »

Czy taka wersja KB bez warzyw tylko z śmietana jest dopuszczalna?
Tak smile.
Zapisane

Boni66
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 styczeń 2012
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #607 : 07-07-2012, 21:23 »

Dziękuje smile to super. Z małym błędem, ale siódmy dzień diety już prawie za mną smile.
Męczy mnie nieświeży oddech, ale tak myślę, że może jeszcze troche i minie. 
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #608 : 08-07-2012, 09:29 »

Z tego co wiem, w I etapie diety można sobie pozwolić na koktajl z małą ilością owoców, niezbyt słodkich. Ja bym wybrała maliny lub jagody zamiast skrobiowych bananów. To zaspokoi ochotę na słodkie.
« Ostatnia zmiana: 08-07-2012, 10:03 wysłane przez Amelia » Zapisane
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #609 : 08-07-2012, 10:44 »

Cytat od: Amelia
Ja bym wybrała maliny lub jagody zamiast skrobiowych bananów
Maliny i jagody należałoby zostawić na razie w spokoju - do czasu III etapu DP. Te owoce często powodują reakcje alergiczne, a na I etapie DP dążymy do wyzerowania. W drodze wyjątku można dodać kawałeczek banana do koktajlu na I etapie DP, ale po co? Dzięki konsekwencji możemy dojść do tego czego na czas zdrowinienia powinniśmy unikać.
Cytat od: Amelia
I etap to jedzenie głównie jajek, mięsa, kapusty, zielonych warzyw.
Właśnie o to chodzi. Nie dododawać - na dodawanie będzie i czas - a ujmować. Dieta jest odżywcza, odciąża organizm, krzywdy nie zrobi. Warto też czytać:

Dieta prozdrowotna

Niezrozumienie sensu odżywiania

Mięso czerwone, mięso białe, ryby

Dlaczego niektórzy nie mogą wyzdrowieć
« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 07:51 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Zmiany na lepsze.
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #610 : 16-07-2012, 15:07 »

Czy KB można pić jak się ma krwotoczne zapalenie żołądka? Czy nie zadziała on na żołądek jak "ostra gąbka" jeszcze bardziej go podrażniając?

"Ważnym dla nas składnikiem pestek słonecznika są także jego zmielone łupiny. Są one błonnikiem, tak samo jak łupiny dyni, więc nawzajem świetnie się uzupełniają. Wespół działają niczym ostra gąbka ścierająca i wchłaniająca złuszczony nabłonek ze ścian jelit, zgęstniały patologiczny śluz obklejający ścianę jelita cienkiego, a także gumowate kamienie kałowe, tkwiące w ścianie jelita grubego niczym strupy."
(cytat z http://portal.bioslone.pl/odzywianie/koktajl)
« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 07:52 wysłane przez ArtComp » Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Danola
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-05-2007
Skąd: Cagnes sur mer
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #611 : 16-07-2012, 16:46 »

Męczy mnie nieświeży oddech, ale tak myślę, że może jeszcze troche i minie. 

Co tam nowego w kwestii oddechu? Już lepiej? msn-wink
... bo tutaj go nie czuć msn-wink
Zapisane

The bigger the better ... in everything
Lukaszekkk33
***

Offline Offline

MO: 01.08.2011
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #612 : 18-07-2012, 21:01 »

Cytat
Jedyna rzecz która się sprawdza to że mam jelita jak sito
I to jest odpowiedź na Twoje pytania. Zalecić można jedynie dużą dawkę cierpliwości. Pijesz MO niecały rok a to przy dziurawych jelitach mało.
Cytat
Czemu wsześniej robiłem normalne stolce i częściej niż teraz ?
Może Ci się to wydać dziwne ale odpowiedzi na takie pytania nie są potrzebne. Każdy organizm jest inny i każdy ma inną przeszłość więc reagować też będą na różne sposoby. Twój reaguje akurat tak. Za jakiś czas to minie. Ile dokładnie czasu potrzeba, nie wiadomo. Może rok, może trzy. Ale minie.
Cytat
Dodam że kiedyś chorowałem na helicobakteriumpylori, była to jakaś chorobą żołądka także miałem mononukleozę czyli powiększoną wotrąbe czy może te choroby mogą mieć jakiś wpływ na przebieg DP ?
To jest kolejna podpowiedź. Twoja kondycja była marna więc i czasu będziesz potrzebował odpowiednio więcej. Wiem jak to jest kiedy chciałoby się już ale to trwa. Za to efektu możesz być pewien.

Zastanawiam się poprostu czy to wszystko są normalne reakcje ;> Ponieważ podobno cuchnące gazy to nie jest reakcja oczyszczania, więc zastanawiam się co mogę robić źle że dzieją się różne rzeczy...
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #613 : 20-07-2012, 20:45 »

Od kilku dni mam nasilające się bóle stawów biodrowych. Coraz gorzej mi się chodzi i kiepsko funkcjonuję. Jak mogę sobie pomóc?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #614 : 20-07-2012, 21:05 »

Mogłabyś zmniejszyć dawkę MO.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #615 : 20-07-2012, 21:08 »

Biorę w tej chwili 1/2 dawki.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #616 : 20-07-2012, 21:33 »

Jak coś bardzo dokucza, to miksturę można całkiem odstawić.
Poczytaj o ludowych sposobach na portalu, może któryś ci ulży.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #617 : 30-07-2012, 06:14 »

Mam nasilone objawy oczyszczania, więc są takie dni, kiedy nie piję MO wcale, a nadżerki w śluzówce dwunastnicy i żołądka oczywiście teraz dają mi popalić (przede wszystkim na głodnego, czyli dwunastnica?) W związku z tym postanowiłam zastosować olej z rokitnika 1/2 godz. przed posiłkiem, zamiast MO.

Znalazłam o tym oleju następujące informacje: Cytat "Olej rokitnikowy jest pozyskiwany z rokitnika, rośliny powszechnie występującej na wielu stanowiskach w Europie.
Olej rokitnikowy (Oleum hippophae) jest bogatym źródłem witamin z grupy A, C, E, K, B1, B2, B6, P, kwasu foliowego, kwasów organicznych, cukrów, garbników oraz licznych soli mineralnych.
O leczniczym działaniu oleju rokitnikowego wiedziano od dawna. Był on wykorzystywany na szeroką skalę w medycynie ludowej. Niestety, obecnie niewielu producentów posiada olej rokitnikowy w swoim asortymencie naturalnych produktów leczniczych.
Działanie lecznicze tego preparatu opiera się na wpływie przede wszystkim na wszelkiego rodzaju śluzówki: przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, skórę, śluzówkę oka.
Olej rokitnikowy może być stosowany wewnętrznie i zewnętrznie.
Chciałbym przytoczyć kilka przykładów zastosowania oleju rokitnikowego w odniesieniu do wybranych przypadków chorobowych.
Układ pokarmowy: afty, zapalenie dziąseł o różnej etiologii, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy – w tych schorzeniach stosujemy wewnętrznie 3 razy dziennie 1/2 łyżeczki 30 minut przed posiłkiem. Dodatkowo w stanach zapalnych jamy ustnej można płukać jamę ustną 2-3 razy dziennie.
Doustne stosowanie oleju rokitnikowego w chorobie wrzodowej żołądka, dwunastnicy, stanach zapalnych układu pokarmowego powoduje znaczne zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz gojenie się nadżerek czy też wrzodów, potwierdzone badaniem gastroskopowym.
Przy żylakach odbytu (hemoroidach), szczelinach i bolesnych pęknięciach odbytu można smarować olejem okolice odbytu 1-2 razy dziennie lub tamponów z waty, nasączonych olejem.
Inną wersją jest stosowanie czopków, których głównym składnikiem jest olej rokitnikowy.
Układ moczowo-płciowy: stany zapalne pochwy, których głównym składnikiem jest olej rokitnikowy. W tych przypadkach stosujemy najczęściej olej w formie czopków. Kuracja trwa 12 dni. Pacjentki stosują zwykle 1 czopek dopochwowo na wieczór. Leczenie powtarzamy za 4-6 tygodni. Skuteczność tak przeprowadzonej kuracji wynosi ok. 80% i jest potwierdzana ginekologicznym badaniem (wziernikowanie i cytologia) przed i po kuracji.
Oczy i skóra: stany zapalne spojówek, stany po oparzeniach termicznych i chemicznych spojówek, odmrożenia i poparzenia skóry, odleżyny, trudno gojące się, ropiejące rany, podrażnienia i uszkodzenia skóry po radioterapii.
Układ naczyniowy: olej rokitnikowy zawierając wiele witamin i mikroelementów zapobiega rozwojowi zakrzepowego zapalenia żył, działając antyagregacyjnie zapobiega rozwojowi miażdżycy oraz zawałom serca.
Przeciwwskazaniem do stosowania preparatów z olejem rokitnikowym są stany zapalne wątroby i trzustki oraz ostre stany zapalne pęcherzyka żółciowego.
Reasumując: olej rokitnikowy jest bardzo korzystnym środkiem, stosowanym w różnych formach (jako substancja płynna lub czopki), działającym leczniczo na śluzówki różnych organów i narządów.
Dodatkowo wywiera wpływ kojący na doznania bólowe, związane ze stanem zapalnym śluzówek.
Stosowanie preparatu w naszej Klinice dowiodło wysokiej skuteczności preparatów z olejem rokitnikowym, co potwierdziły liczne badania (również z użyciem nowoczesnych technik wziernikowania śluzówek narządów wewnętrznych: przewodu pokarmowego, układu rozrodczego).
Należy podkreślić, że jest to preparat naturalny i nawet długotrwałe jego stosowanie nie zaburza równowagi biologicznej organizmu." Koniec cytatu.
Jest to artykuł z "ˆ Borgis - Postępy Fitoterapii 2-3/2001, s. 24
Marek Cybula, Maciej Wszelaki"
Mam nadzieję, że nie narobię sobie większych problemów?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Lukaszekkk33
***

Offline Offline

MO: 01.08.2011
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #618 : 03-08-2012, 19:30 »

Chciałbym zrobić sobie własny domowy neutralizator promieniowania z kasztanów jednak nie mam czym za bardzo pojechać np do lasu a koło mnie rośnie dużo kasztanów jednak jest to miasto i pełno samochodów. Zastanawiam się jednak nad tym czy kasztany tak jak owoce np z ulicy bd szkodliwe, ponieważ kasztanów nie zjadamy, czy ich właściwości bd takie same czy mogą przez to tworzyć jeszcze większe promieniowanie geopatyczne ?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #619 : 03-08-2012, 19:44 »

Olej z rokitnika wzięłam trzy razy, tylko z rana zamiast MO, w ilości 1/2 łyżeczki, a następnie 1/2 łyżeczki alocitu. Pomogło. Żołądka nie czuję w ogóle. Dwunastnicy także nie. Dziś wróciłam już do MO 1/4 dawki. Jest super! smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 124   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!