Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 09:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 124   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 1557277 razy)
Defragmentor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 02-04-2012
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #800 : 17-11-2012, 21:59 »

Mam pytanie odnośnie zespołu suchego oka, o którym Słonecki nie pisze w swoich książkach, czy zakraplanie nosa może poprawić drożność kanałów łzowych na powiekach?
« Ostatnia zmiana: 17-11-2012, 23:42 wysłane przez Agata » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #801 : 17-11-2012, 22:21 »

Jeśli ten zespół objawów wynika z grzybicy oczodołów, to oczywiście, że tak.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Defragmentor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 02-04-2012
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #802 : 18-11-2012, 14:31 »

Mistrz nic nie nadmienia, że przy grzybicy mogą się zatkać kanały łzowe, które powodują zespół suchego oka. W każdym razie coś  powoduje, że się zatykają.
« Ostatnia zmiana: 18-11-2012, 16:21 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #803 : 18-11-2012, 15:19 »

w każdym razie coś je powoduje ze się zatykają
Nie szukaj jednostek chorobowych, w miarę poprawy kondycji organizmu, również wzrok ulega poprawie.
Przyczyną wszystkich chorób są toksyny, a jeśli chcesz po medycznemu to poniżej:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17212.800
Cytat
Z wielu przyczyn może dojść do zmniejszenia produkcji łez lub do ich nieprawidłowego składu. Najczęstsze przyczyny zespołu suchego oka to:
•    wiek -wraz z wiekiem dochodzi do zmniejszenia produkcji łez
•    niektóre choroby ogólne lub leki przyjmowane w trakcie leczenia schorzeń (choroba nadciśnieniowa, cukrzyca, alergia, schorzenia tarczycy, choroby reumatoidalne, choroby skóry np. trądzik, zaburzenia hormonalne i inne)
•    stosowanie przewlekle preparatów do oczu z konserwantem np. leczenie przeciwbakteryjne antybiotykiem lub leczenie jaskry
•    używanie soczewek kontaktowych
•    dysfunkcja gruczołów łojowych Meiboma, prowadząca do przewlekłego zapalenia brzegów powiek.

« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 08:47 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Lusiak75
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.11.12
Skąd: Niemcy
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #804 : 20-11-2012, 18:09 »

Bardzo proszę o poradę wszystkich doświadczonych, a może jeśli będę miała szczęście, również samego Mistrza, w sprawie mojego 8-letniego synka. Od 4 roku życia ma problem z tikami - mruganie oczami i potrząsanie ramionami, które na jakiś okres znikały i pojawiały się co kilkanaście miesięcy z różnym nasileniem. Tym razem po 1,5 rocznej przerwie pojawiły się i od ponad miesiąca nie znikają. Syn zawsze był niejadkiem, a w jego diecie przeważały głównie produkty mleczne, chleb, słodycze (od cioć i babć, poza wiedzą mamy) bo nic innego jeść po prostu nie chciał. Dopiero w czwartym roku życia spróbował wędlinę i jakoś "nauczyłam" go jeść szynkę i kilka rodzajów warzyw. Nie przechodził poważniejszych chorób, ale często się przeziębiał, a jego katar trwał ponad rok i męczyły go nieustanne kaszle, raz jednodniowe, czasami dłuższe. Jedynie kilka z rzędu antybiotyków wziął po szczepionce przed rozpoczęciem roku szkolnego, bo wtedy pierwszy raz zachorował na zapalenie ucha środkowego. Zawsze był dzieckiem bardzo żywym i wrażliwym, ale teraz kiedy pojawiły się te ostatnie tiki był wręcz nie do zniesienia. Zawsze dziecko bardzo bystre, zaczął mieć problemy z koncentracją, płakał na zawołanie a złość szybko zamieniała sie w agresję. Od urodzenia mocno sie poci, zarówno w dzień i mniej w nocy, ma też rozszerzone źrenice i nadwrażliwość na światło. Zamierzam wprowadzić oczyszczanie MO, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Czy muszę koniecznie zastosować u niego dietę monotematyczną, czy wystarczy wyłączyć produkty alergizujące, bo niedawno testy alergiczne wykazały u niego nietolerancję mleka, sera żółtego, a nawet jajek, w niewielkim stopniu pszenice, banany - wszystko to co jadł i lubił. Proszę o wasze porady.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2012, 19:30 wysłane przez Agata » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #805 : 20-11-2012, 20:47 »

Cytat
produkty mleczne, chleb, słodycze
To błąd!
Cytat
szynkę
Czy ze sprawdzonego źródła?
Cytat
Jedynie kilka z rzędu antybiotyków wziął po szczepionce
Skąd my to znamy.
Cytat
u niego dietę monotematyczną
DP1.

Lusiak75 - jeśli metody Biosłonejskie Ciebie przekonują, musisz zgłębić wiedzę. Poczytaj portal, książki, ponieważ musisz rozumieć co jest co.
Na początek zacznij MO OD 1/4 dawki, KB, DP1 i czytaj, a będzie dobrze. Osiem lat było jakoś, to miesiąc, dwa nic nie zmieni, a będziesz pewniejsza. Powodzenia.
Zapisane
Lusiak75
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.11.12
Skąd: Niemcy
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #806 : 21-11-2012, 11:29 »

Oczywiście, że zacznę stosować MO. Mnie ta metoda jak najbardziej przekonuje. Od początku podejrzewałam, że mleczna dieta mojego dziecka nie jest najlepsza i przez to zaburzy sie jego flora bakteryjna w jelitach (wyniki badania kału wykazują silne zakwaszenie w skali od 0-20, on ma 11 i za małą liczbę przyjaznych bakterii jelitowych. Ale kiedyś nie wiedziałam tyle co dzisiaj i pragnę błędy naprawić. Lekarz na jego duszący kaszel przepisał mu ostatnio kortyzon (dla astmatyków, którego oczywiście mu nie podałam), bez zrobienia mu chociażby podstawowych badań krwi. Te zrobiłam prywatnie i wykazują niedobory magnezu, wapnia, vit D3, cynku, żelaza i selenu, i podwyższony poziom manganu i miedzi. Odkąd daję mu te pierwiastki zauważyłam, że się znacznie wyciszył i tiki też bardzo sie uspokoiły. Oczywiście muszę się jeszcze wiele nauczyć, ale nie mam tak dużo czasu na czytanie, bo mam jeszcze jedno małe 9-o miesięczne dziecko i ledwo co znajduję czas na napisanie tego postu. Wynikom testów na alergie też jakby do końca nie ufam. Praktycznie uczula go wszystko to co je. Im wiecej produktów je, tym stopień uczulenia jest większy, tzn. 6, jak zaczął ostatnio jeść tosty z ciemnej mąki, to wynik testu pokazał poziom alergenu 1. Nawet jabłka wykazują 1. Pewnie gdy zacznie jeść je dłużej i więcej, wyjdzie też na poziomie 6. Bardzo chciałabym karmić go na zasadzie biosłonejskiej, ale nie wiem, czy jak wyszło, że jest alergikiem też na jaja, to czy mogę mu je dawać (on je bardzo lubi) i stosować MO jakby nim nie był.
Za ewentualne błędy przepraszam. Postaram sie nauczyć zasad pisania na tym forum, lecz proszę o cierpliwość w tej kwestii smile.
« Ostatnia zmiana: 21-11-2012, 19:11 wysłane przez Agata » Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #807 : 21-11-2012, 12:52 »

Zamierzam córce zmienić olej. Mam takie pytanie, czy może to być olej lniany.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #808 : 21-11-2012, 12:58 »

Cytat
Zawsze był dzieckiem bardzo żywym i wrażliwym, ale teraz kiedy pojawiły się te ostatnie tiki był wręcz nie do zniesienia. Zawsze dziecko bardzo bystre, zaczął mieć problemy z koncentracją, płakał na zawołanie a złość szybko zamieniała sie w agresję. Od urodzenia mocno sie poci, zarówno w dzień i mniej w nocy, ma też rozszerzone źrenice i nadwrażliwość na światło.
Lusiak75 te wszystkie objawy świadczą, że Twój syn ma w sobie bardzo dużo toksyn. Jeśli zainteresowałaś się metodami Biosłone to zacznij o lektury książek i portalu, i oczywiście zaniechania badań (to nic nie daje, a napędza spiralę strachu).
Poczytaj o alergii na portalu, jest wiele ciekawych artykułów, na forum są też wątki Mam jak sobie radziły w trudnych sytuacjach. Bez tej wiedzy trudno Ci będzie stosować zasady Biosłone.

Od dziś możesz synowi zmienić dietę, a przede wszystkim wykluczyć gluten, mleka, słodycze.

Niestety musisz też być pierwszą linią obrony przed szkodliwą rodziną.
Zapisane
Oceanik
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Od 01.07.2012r. do 15.08.2014r.
Wiadomości: 89

« Odpowiedz #809 : 21-11-2012, 19:00 »

Jestem początkujący na forum i chciałbym was prosić o udzielenie odpowiedzi na moje pytania. Od lipca zdecydowałem się na picie MO i KB, a na wdrożenie diety zdecydowałem się dopiero na początku listopada. Dietę, więc zacząłem gdy MO było już na bazie oleju kukurydzianego. Po wprowadzeniu diety (jestem w 18 dniu DP I) zacząłem mieć problemy z zaparciami i w związku z tym zastanawiam się czy nie było błędem rozpoczynanie DP w momencie gdy piję już MO na bazie oleju kukurydzianego. Pytam o to, ponieważ pijąc MO i będąc na diecie zrobiłem mały eksperyment tzn. zamieniłem na jeden dzień olej kukurydziany na oliwę z oliwek i okazało się, że problem z zaparciami minął, a gdy wróciłem do oleju kukurydzianego zaparcia wróciły. Czy to może oznaczać, że powinienem powrócić do picia MO na bazie oliwy z oliwek.
Zapisane
Travis
« Odpowiedz #810 : 21-11-2012, 19:33 »

Czy to może oznaczać, że powinienem powrócić do picia MO na bazie oliwy z oliwek.
Na pewno nic się nie stanie jak wrócisz, gdyż najwyższy priorytet mają sygnały bezpośrednio od organizmu.
Nie straciłeś tych 18 dni, nie stresuj się, zaparcia przy ograniczeniu węglowodanów to częste zjawisko.

Kończysz już w sumie pierwszy etap, ale oprócz zmiany oleju i włączenia ponownie owoców czy węglowodanów skrobiowych, spróbuj pić KB na czczo gdyby zaparcia się utrzymywały.
« Ostatnia zmiana: 21-11-2012, 19:37 wysłane przez Travis » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #811 : 21-11-2012, 20:54 »

Oceanik - dawaj na początku mniej pestek z dyni do KB.
Zapisane
Oceanik
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Od 01.07.2012r. do 15.08.2014r.
Wiadomości: 89

« Odpowiedz #812 : 21-11-2012, 21:55 »

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Zastosuję, wobec tego ponownie oliwę z oliwek do MO. Jeśli chodzi o zmniejszenie w koktajlach ilości pestek z dyni, to oczywiście była to pierwsza rzecz jaką zastosowałem.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #813 : 22-11-2012, 17:57 »

Czy herbatę z miodem można stosować też w przypadku zalegania "czegoś" w okolicach oskrzeli? Nie kaszlę, mam jedynie raz mniejsze, raz większe trudności w oddychaniu i ilekroć uda mi się coś odkrztusić, czuję nieprzyjemny posmak w ustach.
Wiem, że herbatę poleca się na dolegliwości okołogardłowe, u mnie problem koncentruje się nieco niżej. Piszę o tym nieco tutaj: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24784.msg172382#msg172382
a teraz jakby znów zaczynało się coś zbierać (co ciekawe, po półgodzinnej drzemce).
« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 08:48 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #814 : 22-11-2012, 18:10 »

Możesz spróbować mieszkanki oczyszczającej drogi oddechowe, jeśli nie masz innych uciążliwych objawów oczyszczania.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #815 : 22-11-2012, 18:12 »

Czy herbatę z miodem można stosować też w przypadku zalegania "czegoś" w okolicach oskrzeli?
Herbata z miodem polecana jest przy bólach gardła (anginie), natomiast do rozpuszczenia zgęstniałej wydzieliny w drogach oddechowy polecany jest syrop cebulowy i wodny macerat korzenia prawoślazu.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #816 : 22-11-2012, 18:14 »

Dziękuję za odpowiedź. Czy syrop cebulowy nie ma jednak działania antybiotycznego? Czy nie blokuje infekcji? Zastanawiam się też na ile stosowanie prawoślazu w moim stanie sprowokowałoby kaszel, którego, jak pisałem, na razie nie ma.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #817 : 22-11-2012, 18:21 »

Kaszel najszybciej sprowokujesz zaczynając mieszankę ziołową na drogi oddechowe.
Cebula nie ma działania blokującego infekcję.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #818 : 22-11-2012, 19:02 »

Może to głupie pytanie, ale dział chyba odpowiedni: czy cebula czosnkowa nadaje się na syrop? Nigdzie nie znalazłem informacji, a nie wiem czy nie ma ona przypadkiem coś więcej wspólnego z czosnkiem niż samą tylko nazwę. smile
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #819 : 22-11-2012, 19:10 »

Jesteśmy zwolennikami prostych rozwiązań, więc jak cebula to najlepiej najzwyklejsza polska cebula.
Zapisane
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 124   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!