Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 17:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 124   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 1557404 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1080 : 06-02-2013, 10:38 »

A co, przydałyby się tabletki, bo na odmierzanie płynu też szkoda czasu?
« Ostatnia zmiana: 06-02-2013, 11:21 wysłane przez Agata » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Agnieszka_B
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #1081 : 06-02-2013, 11:03 »

Ta złośliwość trochę niepotrzebna. Ja tylko pytam, czy można zastosować nefrosept w płynie zamiast kropli, które zostały wycofane.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #1082 : 06-02-2013, 11:25 »

Cytat
Niestety obecnie dostępny jest w aptekach jedynie płyn 280 ml tego specyfiku. Czy można również go zastosować?  
Dlaczego niestety? Ja stosowałam właśnie ten płyn i za niczym innym się nie rozglądałam (jeśli chodzi o Nefrosept).

A w ogóle była jakaś inna wersja nefroseptu?
Zapisane
Agnieszka_B
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #1083 : 06-02-2013, 11:29 »

Ok, wszystko jasne.
Zapisane
Teuta
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03.02.2013
Wiedza:
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #1084 : 08-02-2013, 20:26 »

Tzn. do KB dorzucamy zmielone skiełkowane pestki dyni, lub jemy je osobno? Pytam przewidując pytania początkujących.

NO tak jemy osobno, ale dla dwulatki to raczej niewykonalne. Smutny Macie jakiś pomysł jak jej to przemycić?

Chciałam zapytać, czy jak córka dostała ospę to przerwać MO? Bo ją ogromnie wysypało i ma gorączkę taką do 38. Kwalifikuje się niemal do zanurzenia jej niektórych partii ciała w fiolecie, bo wysmarować patyczkiem ciężko.
« Ostatnia zmiana: 08-02-2013, 20:29 wysłane przez Teuta » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #1085 : 08-02-2013, 20:36 »

Możesz jej odstawić MO na czas choroby.
Cytat
NO tak jemy osobno, ale dla dwulatki to raczej niewykonalne.  Macie jakiś pomysł jak jej to przemycić?
Jeśli je coś w postaci papki, np. serek, kaszę jaglaną itp., to dosyp do takiej potrawki zmielone pestki dyni.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Teuta
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03.02.2013
Wiedza:
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #1086 : 08-02-2013, 22:13 »

No ale jak zmielę to zniszczę te kiełki.

Czy smarowanie pęcherzów ospy alocitem jest skuteczniejsze niż fioletem?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #1087 : 08-02-2013, 22:19 »

No ale jak zmielę to zniszczę te kiełki.
Rozdrobnisz a nie zniszczysz.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1088 : 11-02-2013, 20:21 »

Cytat
czy jak córka dostała ospę to przerwać MO?
Tak, po chorobie zaczniesz od 1/4 dawki.
Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #1089 : 12-02-2013, 21:56 »

Co należy jeść przy nadżerkach żołądka? Chodzi mi o takie duże (widoczne gołym okiem) nadżerki.
Aktualnie moje posiłki wyglądają tak: mięso wieprzowe ze smalcem + trochę kaszy z masłem + surówka.
Nie wiem czy nie popełniam błędu jedząc w ten sposób. Przeglądnąłem Internet i zauważyłem, że zwykle poleca się dietę lekkostrawną bez tłuszczów.
Zapisane
Muszelka
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 20.03.2013
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #1090 : 12-02-2013, 23:16 »

Witam
Jestem tu nowa - cieszę się, że tu trafiłam smile. Na początek sobie poczytałam i nie mam zastrzeżeń. To wszystko bardzo logiczne - od lat intuicja mi podpowiadała nie dawaj dzieciom antybiotyków, nie jedz tabletek, potem jeszcze trafiłam do korporacji farmaceutycznej i już nie mam żadnych pytań co do suplementów. Na dziś mój plan jest taki, że od poniedziałku zaczynam Waszą dietę - ja i mąż również zostanie zindoktrynowany, ale mam pytanie czy moja 15 letnia córka może również przejść z Nami tą dietę w całości? Czy nie jest za młoda? Jak już na dobre wprowadzę dietę zamierzam dołączyć MO z KB chciałam poczekać na czas po diecie. Zawsze uważałam, że co za dużo to niezdrowo, czy tak będzie sensownie? Mój organizm jest w skandalicznym stanie - nie chciałbym z niczym za szybko i przedobrzyć. 9 miesięcy temu przestałam nałogowo pić wino, długie lata leczyłam się z nerwicy lękowej - bezskutecznie, dziś odstawiłam wszystkie leki i już do nich nie wrócę, mam wieczne zapalenia stawów, tydzień nie chodziłam, na twarzy od 3 miesięcy mam kilka wrzodów - podobno to jakiś pasożyt i dużo tego jeszcze, od lat leczę grzybicę itd. Dlatego chciałbym stopniowo, cierpliwie i powoli. Czy plan który sobie założyłam jest sensowny? Ostatnie pytanie, czy jeśli będę na diecie i na MO za jakiś czas, ale bez KB czy mogę równocześnie za na przykład miesiąc zrobić oczyszczanie dróg moczowych? Od dwóch lat mam wiecznie drożdżycę, chlamydię i nie ustające zapalenie pęcherza - dlatego pytam.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
PS. Mam jeszcze synka 6 letniego i córeczkę 8 letnią - ogólnie nie chorują, nie mają alergii i nie biorą antybiotyków, ale chętnie wzmocnię również i posprzątam ich organizmy - co polecacie wprowadzić w życie takim maluchom? Oczywiście poza zdrowym odżywianiem:)
pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: 14-02-2013, 01:08 wysłane przez Whena » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #1091 : 13-02-2013, 23:38 »

No więc tak... postaram się jakoś ogarnąć Twój chaos. Ciężko się odnaleźć.
Cytat
Na dziś mój plan jest taki, że od poniedziałku zaczynam Waszą dietę - ja i mąż również zostanie zindoktrynowany:)
Zero indoktrynacji, tylko dokładnie i z powodzeniem przekazana przedstawiona tu wiedza, a lepiej będzie jeżeli sam zacznie czytać, a jeszcze lepiej jeżeli zaczniecie czytać razem. Jeżeli sam nie zrozumie najważniejszych kwestii, to zacznie robić błędy które mogą się źle odbić na stanie zdrowia jego bądź dzieci a potem będą problemy i niechęć. W diecie prozdrowotnej (DP) najważniejsze jest zrozumienie, że trzeba jej przestrzegać od A-Z i nie oszukiwać, bo jedyne kogo oszukamy to samych siebie a to jest bez sensu.

Cytat
czy moja 15 letnia córka może również przejść z Nami tą dietę w całości? czy nie jest za młoda? Jak już na dobre wprowadzę dietę zamierzam dołączyć MO z KB chciałam poczekać na czas po diecie...zawsze uwarzałam, że co za dużo to niezdrowo, czy tak będzie sensownie?
Tak, możecie przejść wszyscy na DP skoro wszyscy tego wymagacie. Byłoby to wręcz wskazane, gdyż wprowadzenie DP jest idealnym sposobem na zaprzestanie jedzenia byle czego, a rozpoczęcie jedzenia porządnie. Dobrze by było żebyście przestudiowali i zrozumieli podstawy wiedzy odżywiania co pozwoli wam na lepsze układnie posiłków w ciągu dnia oraz nie kupowanie śmieci (np. mleka UHT). Wbrew temu co się mówi nie jesteśmy tym co jemy, a tym co nasz organizm wchłonie, a dokładniej układ pokarmowy. Dlatego też wprowadzenie MO powinno poprzedzać wprowadzenie DP, jako że mikstura ma na celu naprawienie układu pokarmowego m. in. przez usunięcie nadżerek.

Cytat
Mój orgaznizm jest w skandalicznym stanie - nie chciałbym z niczym za szybko i przedobrzyc,9 miesięcy temu przestałam nałogowo pić wino, długie lata leczyłam się znerwicy lekowej - bez skutecznie, dziś odstawiłam wszystkie leki i już do nich nie wrócę, mam wieczne zapalenia stawów, tydzień nie chodziłam, na twarzy od 3 miesięcy mam kilka wrzodów - podobno to jakis pasożyt i dużo tego jeszcze, od lat leczę grzybicę itd...dlatego chciałbym stopniowo, cierpliwie i powoli...czy plan który sobie założyłam jest sensowny?
Zacznij od picia MO obowiązkowo (to dobra rada), jednakże w trakcie stosowania przeczytaj o tym jak działa mikstura oczyszczająca oraz czytaj o istocie chorób infekcyjnych żeby przypadkiem nie przeszkodzić czymkolwiek organizmowi w trakcie samooczyszczania z tokyn. Skoro skończyłaś z nałogiem to bardzo dobrze, gratuluje. Na temat nerwicy jest sporo na forum, wystarczy użyć funkcji szukaj. Jednak moje pytanie do Ciebie - dlaczego odstawiasz wszystkie leki tak nagle? Jesteś pewna tego, co zrobiłaś, czy to po prostu pochopna decyzja? Może napisz jakie leki bierzesz, albo w sumie już - jakie brałaś.

Cytat
i ostatnie pytanie, czy jeśli będę na diecie i na MO za jakiś czas, ale bez KB czy mogę równocześnie za na przykład miesiąc zrobić oczyszczanie dróg moczowych? od dwóch lat mam wiecznie dorżdzycę, chlamydie i nie ustajace zapalenie pęchęrza - dlatego pytam.
Moim zdaniem to będzie za szybko. Na mieszankę dróg moczowych masz jeszcze czas. Nie ma sensu wprowadzania dwóch metod oczyszczania na raz.

Cytat
ps. mam jeszcze synka 6 letniego i córeczkę 8 letnią - ogólnie nie chorują, nie mają alergii i nie biora antybiotyków, ale chętnie wzmocnię również i posprzątam ich organizmy - co polecacie wprowadzić w życie takim maluchom? oczywiście poza zdrowym odżywianiem:)
ZZO oraz MO("Dawki Mikstury oczyszczającej dla dzieci są mniejsze od dawek zalecanych dorosłym i wynoszą (w zależności od wagi ciała): ¼ do 20 kg; ½ do 40 kg i ¾ do 60 kg.") dzieciom się przyda. Mikstura jest odpowiedzią na warunki, w jakich przyszło nam żyć w XXI wieku.
W dodatku możesz poczytać o szczepieniach i podjąć właściwą decyzję. Co do wprowadzenia KB dla dzieci nie mam zdania, jednak wy, rodzice, spokojnie możecie brać.
« Ostatnia zmiana: 14-02-2013, 01:09 wysłane przez Whena » Zapisane

Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #1092 : 14-02-2013, 01:12 »

Cytat
Mam jeszcze synka 6 letniego i córeczkę 8 letnią - ogólnie nie chorują, nie mają alergii i nie biorą antybiotyków, ale chętnie wzmocnię również i posprzątam ich organizmy - co polecacie wprowadzić w życie takim maluchom? Oczywiście poza zdrowym odżywianiem:)

To już nie są takie maluchy.
http://bioslone.pl/mo
"Często pada pytanie, od jakiego wieku należy podawać Miksturę oczyszczającą dzieciom. Odpowiedź jest prosta: jak najwcześniej. To jednak nic nie znaczy i każdy wolałby odpowiedź bardziej konkretną. Problem w tym, że trudno jest ustalić ten optymalny wiek – jedno dziecko jest takie, drugie inne – ale znam wiele przypadków, kiedy rodzice podawali Miksturę oczyszczającą trzy-, a nawet dwumiesięcznym niemowlętom. Nie muszę dodawać, że z powodzeniem.

Dzieci mają przewód pokarmowy o wiele krótszy niż dorośli, więc można u nich zastosować od razu wariant Mikstury oczyszczającej z olejem z pestek winogron."
Zapisane
Morelka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 2010 DP, KB
Skąd: UK
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #1093 : 14-02-2013, 10:25 »

Czy można pić glistnik w II etapie DP?
Zapisane

W zdrowym ciele zdrowy duch !
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1094 : 14-02-2013, 10:36 »

Można, jeśli są ku temu powody.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Muszelka
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 20.03.2013
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #1095 : 14-02-2013, 10:45 »

Dziękuję bardzo:)
Co do pierwszego: indoktrynacja była z uśmiechem, ponieważ mąż sam by tej decyzji nie podjął, cały wieczór z Nim o tym rozmawiałam i w weekend będzie czytał, on chce razem ze mną tą dietę zastosować inaczej nie byłoby opcji przecież, potrafi być karny, nawet bardziej ode mnie, ale dlatego pisałam, że od poniedziałku bo w sobotę i niedzielę będę miała czas żeby z nimi porozmawiać i wszystko dokładnie omówić:)
Co do mojej nerwicy i odstawienia leków. Brałam teraz Convulex - to jest lek przeciwpadaczkowy, który ma również działanie antylękowe i regulujące wahania nastrojów, poza tym doraźnie brałam Hydroksyzynę - uspokajająco i przeciwlękowo. Dlaczego odstawiłam? Ponieważ mimo przyjmowania tych leków miałam zarówno silne napady lęków, jak i wahania nastrojów, także uznałam, że to jest bez sensu, faszerowałam się chemią z żadnymi skutkami. Poczytałam tą stronę i uznałam, że jeśli chcę coś zmienić w swoim życiu to nie poprzez farmakologię i odstawiłam.
Piszesz że powinno zaczynać się od diety, a potem żebym zaczęła od MO, więc nie wiem jak dokładnie powinnam zrobić.
Poczytam o nerwicy więcej na Waszej stronie.
Dziękuje i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14-02-2013, 14:25 wysłane przez Whena » Zapisane
Morelka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 2010 DP, KB
Skąd: UK
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #1096 : 14-02-2013, 10:53 »

Drożdżyca jelita grubego to wystarczajacy powód, żeby pić glistnik?
« Ostatnia zmiana: 14-02-2013, 10:57 wysłane przez Morelka » Zapisane

W zdrowym ciele zdrowy duch !
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1097 : 14-02-2013, 11:39 »

Drożdżyca jelita grubego to wystarczajacy powód, żeby pić glistnik?
Nie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
La_luna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11. 2012
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #1098 : 15-02-2013, 13:55 »

Witajcie,
mam pytanie czy w czasie I etapu diety można używać wafle 100% kukurydziane i/ lub domowego wypieku chleb gryczany na gryczanym zakwasie, a jeśli nie w pierwszym etapie to czy w II, III...?
Czy w II etapie można stosować niedosładzane, niesiarkowane owoce suszone: rodzynki, daktyle, morele itp.?
Przeczytałam też w jednym miejscu forum, że można łączyć KB z posiłkiem czy przekąską, a w innym że powinno się pić samodzielnie. Proszę o wskazówkę w tej sprawie, ponieważ rzeczywiście czasem trudno wcisnąć mi koktajl w odpowiednich odstępach między posiłkami i wygodnie byłoby połączyć. Żegnajcie.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2013, 14:22 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1099 : 15-02-2013, 17:18 »

Cytat
czy w czasie I etapu diety można używać wafle 100% kukurydziane i/ lub domowego wypieku chleb gryczany na gryczanym zakwasie, a jeśli nie w pierwszym etapie to czy w II, III...?
Nie.
Cytat
Czy w II etapie można stosować niedosładzane, niesiarkowane owoce suszone: rodzynki, daktyle, morele itp
Nie.
Cytat
Przeczytałam też w jednym miejscu forum, że można łączyć KB z posiłkiem czy przekąską, a w innym że powinno się pić samodzielnie.
Gdy jesteś na DP, KB pijesz samo lub po KB zjadasz jabłko.
Cytat
Żegnajcie,
Cytat
Żegnajcie
http://forum.bioslone.pl/index.php?action=rules
« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 09:44 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Strony: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 124   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!