Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 124   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 1550723 razy)
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #1100 : 15-02-2013, 20:30 »

Cytat
Piszesz że powinno zaczynać się od diety, a potem żebym zaczęła od MO, więc nie wiem jak dokładnie powinnam zrobić.
"Dlatego też wprowadzenie MO powinno poprzedzać wprowadzenie DP, jako że mikstura ma na celu naprawienie układu pokarmowego m. in. przez usunięcie nadżerek."
Muszelka, miałem na myśli że mikstura powinna być pierw, a potem dieta jednakże nic nie stoi na przeszkodzie żebyś wprowadziła i jedno i drugie jednocześnie. Mikstura będzie po troszku ładnie goić Twój układ pokarmowy, a Ty przy okazji zaczniesz porządnie jeść.
Zapisane

Gośka
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 2013-01-09
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #1101 : 15-02-2013, 23:03 »

Cytat
Przeczytałam też w jednym miejscu forum, że można łączyć KB z posiłkiem czy przekąską, a w innym że powinno się pić samodzielnie.
Cytat
Gdy jesteś na DP, KB pijesz samo lub po KB zjadasz jabłko.

Jestem na II etapie DP i często na śniadanie jem dwa gotowane jajka + wypijam koktajl (z jabłkiem lub bananem) Czy to aby na pewno błąd?

Zastanawiam się też czy jajka, tak jak mięso należy równoważyć surówką?

Na forum w innym wątku ktoś pisał, że na DP nie można jeść majonezu. Chodzi o to, że majonez zawiera olej, cukier, czy wszystko naraz? Dużo go używam do surówek i to nie zawsze robiony samodzielnie...
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #1102 : 15-02-2013, 23:20 »

Cytat
Na forum w innym wątku ktoś pisał, że na DP nie można jeść majonezu. Chodzi o to, że majonez zawiera olej, cukier, czy wszystko naraz? Dużo go używam do surówek i to nie zawsze robiony samodzielnie...

No pewnie, że to źle. Taki sklepowy zawiera dużo syfu. Na pewno nie jest wskazany na DP, a w dużych ilościach to w ogóle nie jest wskazany. Jakbyś wiedziała z czego i jak jest robiony to chyba nie chciałabyś go jeść w takich ilościach. Do surówki lepiej sobie dodaj dobrego oleju lnianego lub oliwy z oliwek.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #1103 : 15-02-2013, 23:26 »

Cytat
Jestem na II etapie DP i często na śniadanie jem dwa gotowane jajka + wypijam koktajl (z jabłkiem lub bananem) Czy to aby na pewno błąd?
Koktajl błonnikowy w DP występuje jako osobny posiłek. Wypijamy go godzinę po posiłku, bądź godzinę przed posiłkiem.

Cytat
Zastanawiam się też czy jajka, tak jak mięso należy równoważyć surówką?
Nie trzeba. Zresztą skąd ten pomysł, że należy to robić?

Na forum w innym wątku ktoś pisał, że na DP nie można jeść majonezu. Chodzi o to, że majonez zawiera olej, cukier, czy wszystko naraz? Dużo go używam do surówek i to nie zawsze robiony samodzielnie...
DPI:
1, 2, 3
DPII:
4
W przepisach jest, jednak w dużych ilościach lepiej go nie stosować jak to Whena napisała. msn-wink

A co do majonezów ze sklepów to w nich jest:
Cytat
olej roślinny, żółtka w proszku, sól kuchenna (O.K.),E-1422 (
www.hortimex.com.pl/encyklopedia/dodatki/e1422.html ), E-412 (guma
guar), E-415 (guma ksantanowa), sorbinian potasu, naturalne przyprawy
ziołowe. Brrrr!!!!"
Źródło.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2013, 23:30 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Gośka
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 2013-01-09
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #1104 : 16-02-2013, 00:31 »

Dziękuję za odpowiedzi
Cytat
A co do majonezów ze sklepów to w nich jest:
Cytat
olej roślinny, żółtka w proszku, sól kuchenna (O.K.),E-1422 (
www.hortimex.com.pl/encyklopedia/dodatki/e1422.html ), E-412 (guma
guar), E-415 (guma ksantanowa), sorbinian potasu, naturalne przyprawy
ziołowe. Brrrr!!!!"
Źródło.


Na etykiecie nic takiego nie ma, ale wiadomo jak z tymi składami na opakowaniu jest... Czyli majonez jeśli już na upartego, to tylko własnej roboty.

Myślałam, że po przeczytaniu książek jestem przygotowana na DP, ale coraz częściej wychodzą jakieś 'drobne' błędy. Z jednej strony nie ma co popadać w paranoję a z drugiej chciałoby się jednak wszystkiego dopilnować.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #1105 : 16-02-2013, 00:41 »

Najprostszy sposób: mięso + surówki.
Wtedy żadnych błędów nie popełnimy.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #1106 : 16-02-2013, 01:08 »

Na etykiecie nic takiego nie ma, ale wiadomo jak z tymi składami na opakowaniu jest... Czyli majonez jeśli już na upartego, to tylko własnej roboty.
http://wygodny-market.pl/produkt/672/92/Przyprawy_i_sosy/majonezy/WINIARY_Majonez_dekoracyjny_400ml.html
przeciutleniacz E385
Cytat
E 385 Sól wapniowo-disodowa kwasu etylenodiaminotetraoctowego http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=35
Syntetyczny przeciwutleniacz i substancja o działaniu synergistycznym z konserwantami. Stosowany w produkcji konserw (np. do roślin strączkowych, grzybów i ryb}, niskotłuszczowej margaryny i mrożonych skorupiaków. Silnie wiąże substancje mineralne, może prowadzić do poważnych zaburzeń w przemianie materii. Dzieci poniżej 2 roku życia nie mogą go spożywać. Stosowana także jako lek przy leczeniu zatruć metalami ciężkimi. Odradza się spożywanie.
Majonez dekoracyjny się nie ukrywa.
Zapisane

Muchomorka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 29.12.2012
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #1107 : 16-02-2013, 01:25 »

Czy można złagodzić przebieg grypy? Możliwe, że to oczyszczanie bo w tym czasie jak piję MO miałam 2x okres i czułam sie jak przeziębiona. Tym razem jest gorzej, z temperaturą, ale ok. 37 - 38 stopnii, bólem mięśni, gardła. Wczoraj już nie wytrzymałam bólu głowy i wziełam 1 paracetamol, wiem, mój błąd. Mój partner ma tak samo. Córka jeden dzień wymiotowała, drugi miała biegunkę, a teraz już tylko lekko podwyższoną temperaturę. Pytam, bo nie mam siły za nią biegać, a partner chce iść w poniedziałek do pracy. Czytam forum i nie chcę zakłócić procesu oczyszczania, ale jakoś funkcjonować trzeba.

Dodam, że życie bez glutenu jest cudne.  21.01. bez glutenu, 22.01. bez mleka. Mało cukru.

Po odstawieniu glutenu dalej miałam pęcherzyki na palcach, swędzące wypełnione cieczą, skojarzyłam z http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_D%C3%BChringa i uwaga! Płyn do naczyń zawiera gluten! I co się dotknę mam wysyp.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #1108 : 16-02-2013, 14:39 »

A czym chcesz łagodzić przebieg grypy? Leki p/zapalne i przeciwbólowe spowoduję zablokowanie, lub wydłużenie infekcji. Przecież nie o to Ci chodzi. Myślę, że do poniedziałku Ci przejdzie.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
La_luna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11. 2012
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #1109 : 16-02-2013, 19:59 »

Cytat

No cóż, rozumiem, że to "Żegnajcie" które mam dopisane to taki żart i nauczka, żem jest taka zielona i nie wiem jak się zachować... Obiecuję, że nie będę się więcej witać ani żegnać msn-wink

Cytat
czy w czasie I etapu diety można używać wafle 100% kukurydziane i/ lub domowego wypieku chleb gryczany na gryczanym zakwasie, a jeśli nie w pierwszym etapie to czy w II, III...?
Nie.
Przepraszam że jeszcze podrążę, ale dlaczego taki chleb jest zakazany, skoro składa się tylko z wody, soli i gryki? Czy chodzi o zakwas (też na gryce i wodzie)? A w waflach kukurydzianych szkodliwy jest sposób produkcji? Bo przecież kasza kukurydziana jest w I etapie dozwolona?
I jeszcze odnośnie suszonych owoców (niedosładzanych i niesiarkowanych), kiedy je można zacząć używać?
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #1110 : 16-02-2013, 20:39 »

Cytat
I jeszcze odnośnie suszonych owoców (niedosładzanych i niesiarkowanych), kiedy je można zacząć używać?
Można zacząć je powoli wprowadzać od III etapu diety jednak z wielkim umiarem bo dzisiaj owoce suszone są w maszynach z wielkimi suszarkami które dmuchając bardzo gorącym powietrzem niszczą niektóre witaminy. W dodatku przez to w owocach gwałtownie zmniejsza się ilość wody i zachodzi wiele reakcji chemicznych. Za to kiedyś owoce były suszone na słońcu albo na piecach kaflowych przez co tak gwałtownie te procesy nie zachodziły. Dlatego stanowczo polecam świeże owoce.
Zapisane

Katarzyna
***

Offline Offline

MO: 01.02.2013
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #1111 : 17-02-2013, 21:04 »

Od 9 dni jestem w I etapie. Brakuje mi trochę pieczywa, ale nie robię żadnych odstępstw. Podoba mi się ta zmiana. Nie odczuwam póki co wyraźnych oznak oczyszczania. Chyba, że moźna do tego zaliczyć fakt, że same z siebie, bez powodów mechanicznych, zapowietrzają mi się paznokcie u dwóch palców u ręki. To nie boli, nie mam obrzęku, wysięku ani zapachu grzybicy. Już 3/4 płytki paznokcie mam odkryte. Czy to efekt oczyszczania? Jak mam zareagować?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #1112 : 17-02-2013, 21:09 »

Co to znaczy, że się zapowietrzają?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
La_luna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.11. 2012
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #1113 : 17-02-2013, 22:42 »

Zastanawiam się nad mrożonymi warzywami, dostępnymi w sklepach. Czy są dozwolone w DP? Nie znalazłam nic na ten temat na forum, oprócz zagadnień związanych z mrożeniem mięsa. Czy mogę urozmaicić I etap DP np. mrożonym bobem, szpinakiem, groszkiem itp. ?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #1114 : 17-02-2013, 22:45 »

Jak najbardziej.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Katarzyna
***

Offline Offline

MO: 01.02.2013
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #1115 : 18-02-2013, 09:10 »

Zapowietrzają się - pod pytką paznokcie, która do tej pory była w całości różowa pojawia się puste miejsce, jakby bańka powietrza. Początkowo mała, "rośnie w oczach". Mam króciutkie paznokcie ale i tak bałam się, że to się podważyć i zerwie mi cały paznokieć.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #1116 : 18-02-2013, 09:21 »

Absolutnie niczym nie podważaj. Macierz paznokcia jest bardzo delikatna a uszkodzenie jej spowoduje zniekształcenie paznokcia na całe lata.
Daj szansę organizmowi załatwić to we własnym czasie i w sposób najbardziej optymalny dla niego.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Mucha
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.01.2013, KB 06.01.13,
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #1117 : 19-02-2013, 18:17 »

Czy picie MO i KB bez stosowania DP ma sens i daje jakiekolwiek rezultaty?
« Ostatnia zmiana: 19-02-2013, 18:57 wysłane przez Agata » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #1118 : 19-02-2013, 18:23 »

Czy picie MO i KB bez stosowania DP ma sens i daje jakiekolwiek rezultaty?
Tak. Oczywiście niestosowanie DP nie wyklucza przestania jedzenia śmieciowych produktów oraz produktów glutenowych jako główny produkt.
A jeżeli można, dlaczego nie chcesz przejść na dietę?
« Ostatnia zmiana: 19-02-2013, 18:57 wysłane przez Agata » Zapisane

Mucha
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.01.2013, KB 06.01.13,
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #1119 : 19-02-2013, 20:24 »

Pytam nie dlatego, że nie chcę zacząć diety. Ja dietę zaczęłam w styczniu (co prawda nie wiem czy robię ja dobrze, staram się). Moi rodzice po przeczytaniu książki chcieliby zacząć pić MO, ale mój ojciec jest diabetykiem od 40stu lat i nie może ze względów zdrowotnych przejść na tego typu dietę.

« Ostatnia zmiana: 19-02-2013, 22:04 wysłane przez Whena » Zapisane
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 124   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!