Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 124   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 1550272 razy)
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #1220 : 21-03-2013, 22:03 »

Jadłospis Renaty już znamy i tak jak Kamil napisał pozostawia on wiele do życzenia - szczególnie ten gluten, czyli pieczywo i makaron. Renata - do całkowitej eliminacji, szczególnie jak chcesz schudnąć. A jak ze słodyczami, ciastami?
Zapisane
Teuta
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03.02.2013
Wiedza:
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #1221 : 23-03-2013, 17:27 »

Czy jest jakiś wątek dotyczący cierpnięcia rąk podczas leżenia, spania? Nie mogę nic znaleźć w wyszukiwarce.
Zapisane
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« Odpowiedz #1222 : 23-03-2013, 17:49 »

Czy jest jakiś wątek dotyczący cierpnięcia rąk podczas leżenia, spania? Nie mogę nic znaleźć w wyszukiwarce.
Wpisz w wyszukiwarce "drętwienie rąk". Wyświetli się kilkanaście linków forum Biosłone.
Częstym powodem jest niedobór magnezu. A więc Slowmag.
« Ostatnia zmiana: 23-03-2013, 20:29 wysłane przez Whena » Zapisane
Pola53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 70
MO: 30.01.2013
Skąd: zachodniopomorskie
Wiadomości: 172

« Odpowiedz #1223 : 23-03-2013, 20:29 »

Czy jest jakiś wątek dotyczący cierpnięcia rąk podczas leżenia, spania? Nie mogę nic znaleźć w wyszukiwarce.

To chyba problem z odcinkiem szyjnym kręgoslupa. Zdarzyło mi się obudzić 'bez rąk', okropne wrażenie.
Zapisane

kocham dzieci i zwierzęta smile Staram się pomagać jednym i drugim
Teuta
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03.02.2013
Wiedza:
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #1224 : 23-03-2013, 20:47 »

Czy jest jakiś wątek dotyczący cierpnięcia rąk podczas leżenia, spania? Nie mogę nic znaleźć w wyszukiwarce.

To chyba problem z odcinkiem szyjnym kręgoslupa. Zdarzyło mi się obudzić 'bez rąk', okropne wrażenie.

Tak wiem mam problemy z kręgosłupem i to nie tylko szyjnym i wiem że to od niego, aczkolwiek to drętwienie się bardzo nasiliło i byłam ciekawa co znajdę na ten temat na Biosłone. Źle wpisywałam hasło w wyszukiwarce, ale po pomocy Bronco znalazłam. Brałam wcześniej magnez inny niż Slow-Mag, ale to zanim tu trafiłam. Wypróbuję kurację na pewno, może złagodzi mi dolegliwości, bo już ręce cierpną niemal w każdej pozycji.

Teuta zapamiętaj proszę, że piszemy "na pewno" rozdzielnie, a nie "na pewno". Nie wiem, który raz to u Ciebie poprawiam i zero poprawy.//W.
« Ostatnia zmiana: 23-03-2013, 20:51 wysłane przez Whena » Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #1225 : 24-03-2013, 13:37 »

Dziękuję. Przyczyną próchnicy zębów nie jest cukier tylko ubytek wapnia, spowodowany przez spożywanie rafinowanych produktów, tak? Mistrz napisał: "Uszkadzanie szkliwa przez cukier, który jest węglowodanem, to medyczny mit". W takim razie przyczyną próchnicy jest spożywanie oczyszczonych produktów, które kradną wapń?

Chyba zapomnieliśmy o płytce nazębnej. Płytka nazębna to osad, w którym znajdują się bakterie. Bakterie te do metabolizmu potrzebują cukru. Cukier nasila wytwarzanie kwasów przez bakterie, a ten prowadzi do demineralizacji szkliwa. A to niewątpliwie przyczynia się do próchnicy.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #1226 : 25-03-2013, 16:50 »

Luki27, przeczytaj ten artykuł. Może on Ci coś rozjaśni.
http://portal.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/dlaczego-niektorzy-nie-moga-wyzdrowiec

Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Alicante
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 28.02.2013
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #1227 : 01-04-2013, 15:08 »

Miesiąc temu brałem przez jakiś tydzień MO, przestałem, bo tak dawało po zatokach i rozpocząłem kurację na Candidę sodą oczyszczoną - tzw. "koń trojański", czyli melasa + soda: 2-3x dziennie.
Teraz kusi mnie żeby wrócić do MO, ale nie chcę rezygnować z kuracji sodą, dlatego mam pytanie, czy ktoś stosował jednocześnie obydwie kuracje?
« Ostatnia zmiana: 01-04-2013, 16:25 wysłane przez Agata » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #1228 : 01-04-2013, 15:38 »

Tak, ja stosowałem jednocześnie obydwie metody. Z tym, że nie koniem trojańskim tylko po prostu zakraplałem nos ALOcitem rozcieńczonym z wodą. Skończyło się trochę inaczej, bo anginą, ale MO mi w niczym nie przeszkadzało. Odstawiłem jak objawy mocno się zaostrzyły. 
http://portal.bioslone.pl/krople_do_nosa

Jeżeli masz więcej wątpliwości możesz założyć swój wątek i opisać co Ci jeszcze dolega, jak się odżywiasz, co do tej pory zmieniłaś i tak dalej. Pomocne mogą być te pytania:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=6117.msg61305#msg61305
« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 10:13 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #1229 : 01-04-2013, 17:18 »

Cytat
Miesiąc temu brałem przez jakiś tydzień MO, przestałem, bo tak dawało po zatokach i rozpocząłem kurację na Candidę sodą oczyszczoną - tzw. "koń trojański", czyli melasa + soda: 2-3x dziennie.

Jaki jest efekt tej kuracji?
Zapisane
Alicante
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 28.02.2013
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #1230 : 02-04-2013, 21:05 »

Kamil Niemcewicz, chodziło mi o stosowanie MO + Soda.
Et, Soda ma podnieść PH, natomiast Soda + melasa czy miód ma zabić Candide,
Tylko mam wątpliwości czy jednoczesne stosowanie nie przedobrzy sprawy?
« Ostatnia zmiana: 02-04-2013, 21:14 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #1231 : 02-04-2013, 21:12 »

A, o to chodzi. A po co chcesz Candide zabijać? W ogóle to chodzi Ci o grzyba, czy o drożdżaku mowa? Bo drożdża raczej miodem to nakarmisz...
Polecam artykuł: http://portal.bioslone.pl/candida-albicans

Ponadto ponosząc PH możesz sobie nieźle zaszkodzić, gdyż człowiek jest kwaśny (ma niskie PH) i dzięki temu nie pozwala np. do zagnieżdżenia się patogenom chorobotwórczym w przewodzie pokarmowym. My tutaj preferujemy DP, jeżeli masz jakieś dolegliwości z drożdżycą. Jeżeli nie masz, to nie rozumiem po co miałabyś się przejmować czymś czego nie ma.

Tylko mam wątpliwości czy jednoczesne stosowanie nie przedobrzy sprawy?
MO nie działa na Candide i w ogóle nie taka mikstury rola.
« Ostatnia zmiana: 02-04-2013, 21:20 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #1232 : 02-04-2013, 21:30 »

A, o to chodzi. A po co chcesz Candide zabijać? W ogóle to chodzi Ci o grzyba, czy o drożdżaku mowa? Bo drożdża raczej miodem to nakarmisz...

Ponoć miód nie karmi drożdżaka.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #1233 : 02-04-2013, 21:39 »

Ach, zapomniałem. Tyle razy to słyszalem, że dalej nie wyleciało z głowy. Fakt, miód drożdżaka nie dokarmia.
Zapisane

Muszelka
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 20.03.2013
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #1234 : 03-04-2013, 09:22 »

Od dwóch tygodni jestem w końcu na MO. Potrzebowałam czasu na poczytanie forum, potrzebowałam dojrzeć, w głowie sobie poprzestawiać, przygotować się do postawienia pierwszego kroku, bo u mnie co nagle to po diable. Mam w związku z tym pytanie, jakiś czas po wypiciu MO rano biegusiem lecę do toalety:) Czy to jest w porządku, że mnie troszkę czyści po Mikstrurze? Dziękuję za odpowiedź.
Odkąd się zarejestrowałam zmieniłam trochę dietę, żeby się dobrze przygotować psychicznie do DP, wywaliłam słodycze, bardzo ograniczyłam chleb, zwiększyłam liczbę warzyw i zrezygnowałam ostatnie 3 tygodnie zupełnie z sera i makaronu - to były zawsze moje główne dania. Teraz czuję się lepiej przygotowana do szoku DP i dziś zamierzam zrobić zakupy niezbędne do rozpoczęcia diety, zakupiłam też wszystko do KB i zaczynam dzisiaj - nie miałam młynka - już mam smile .
Teraz chciałam się podzielić czymś, oprócz nadżerek w jelitach, na które wdrożyłam MO miałam bardzo rozległe nadżerki w szyjce macicy po 3 porodach - które brzydko mówiąc olałam. Od 3 dni stosuję na te nadżerki metodę o której przeczytałam w starej książce zielarskiej - robię irygację raz dziennie z ziół: kwiat krwawnika, kwiat nagietka, kłącze pięciornika, kora dębu, ziele szanty - pierwszy tydzień codziennie, potem 2 tygodnie co drugi dzień i codziennie na noc czopek propolisowy (czysty) a rano czopek z nagietka - tak przez 15 dni, piszę Wam o tym, ponieważ to moja próba uchronienia się przed zabiegiem - po 3 tygodniach idę do gabinetu do innego ginekologa, żeby usłyszeć jak wygląda moja nadżerka i dam Wam znać (zmienię ginekologa - bo tamten już widział rozległą nadżerkę i mnie bardzo nastraszył). Zobaczymy co z tego wyjdzie, uznałam, że spróbować nie zaszkodzi. Dodam tylko, że od 3 lat miałam upławy i częste nawracające zapalenia oraz chlamydie - podobno. Zdam relację dokładnie, bo wiem jak dużo dziewczyn ma problem z nadżerkami szyjki macicy i upławami.
To tyle. Pozdrawiam serdecznie i cieszę się, że trafiłam do Was, bo moja świadomość powoli się zmienia, już nie czytam for o candidach i innych przypadłościach, a urodziła się we mnie jakaś samoświadomość, chęć wzięcia zdrowia w swoje ręce i uśmiech, którego od miesięcy nie miałam:) bo tylko szukałam panicznie przyczyn moje stanu zdrowia po internecie.
Zapomniałabym - wczoraj wysmarowałam skórę głowy Jodyną - po 2 godzinach nie było po niej śladu, dam znać, czy włosy przestaną się tak potwornie łamać przy skórze i wypadać - nie wiele mi ich bowiem zostało Smutny .
Magda

Magdo pisz starannie, zwróć uwagę na pisownię, bo poprawiłam mnóstwo literówek. Po przecinkach i kropkach robimy spację.//W.
« Ostatnia zmiana: 03-04-2013, 17:04 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane
Lukre
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-10-2012 (1.5 r.) 01-08-2016-15.01.2017; 01.08.2018-...? DP:_06-09-2012
Wiedza:
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #1235 : 03-04-2013, 12:45 »

Muszelka mnie po rozpoczęciu picia MO również czyściło, ale po jakichś 3 tygodniach wszystko się unormowało;) Jeśli te nagłe reakcje bardzo Ci przeszkadzają możesz zmniejszyć dawkę, po czym powoli ją zwiększać. A jeśli chodzi o nadżerkę to najlepszym sposobem na pozbycie się jej jest tamponowanie pochwy alocitem. Wpisz w wyszukiwarkę i poczytaj na ten temat.
Zapisane

"Normalność to iluzja. To, co jest normalne dla pająka... jest chaosem dla muchy..." M. Addams
Muszelka
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 20.03.2013
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #1236 : 03-04-2013, 16:57 »

Nie przeszkadzają:) spytałam kontrolnie czy jest ok. A co do nadżerek czytałam na forum wszystko o tamponowaniu alocitem, ale z tego co przeczytałam nie u każdego zdało egzamin, moja metoda jest opisana w książce o której wspomniałam, ale znalazłam też wyniki badań z 7 krajów, gdzie było to praktykowane u tzw. ciężkich przypadków i wyleczalność była około 85 procent. Mam zaufanie do propolisu, ale przede wszystkim mam niechęć do używania tamponów wielką Smutny więc jest to dla mnie dość duża przeszkoda, z tamponami mam same nieprzyjemne doświadczenia i źle się z nimi czuję, ale jeśli nie sprawdzi się to co robię teraz zmuszę się do tamponowania.

Dodano: 03-04-2013, o 18:01   
I mam do Was jeśli można pilne dla mnie pytanie. Byłam dziś w sklepie AGD chciałam zakupić jakiś porządny blender, bo ten który mam jest za słaby na twarde warzywa niestety, ale Pani w sklepie nie bardzo mogła coś polecić, pomyślałam, że Wy już macie doświadczenia w tym temacie. Mam też wyciskarkę do warzyw, ale ona oddzielą miąższ, a mi chodzi o taką maszynę, która poradzi sobie ze zmiksowaniem twardych warzyw - uwielbiam selera, kalarepę i takie tam. Co możecie mi polecić? Z góry dziękuję za odpowiedź. Magda


Proszę o używanie funkcji edytuj. //Kamil
Po cholerę co chwila dziękować i pozdrawiać?
« Ostatnia zmiana: 03-04-2013, 20:37 wysłane przez Whena » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #1237 : 03-04-2013, 17:09 »

Cytat
Czy to jest w porządku, że mnie troszkę czyści po Mikstrurze?
Na pewno to nic złego, o ile nie dostajesz rozwolnienia za każdym razem. Mi się znacznie poprawiło wypróżnianie.

Muszelka, robisz ładne postępy. Oby tak dalej. Lukre dobrze Ci radzi z tym tamponowaniem, o stosowaniu propolisu było na forum - chyba negatywnie. Wiem, że K'lara pisała, że więcej z tego strat niż pożytku, jednak sam opinii nie dam.

Może tutaj coś znajdziesz o blenderze:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=34.0
« Ostatnia zmiana: 15-06-2016, 10:14 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Muszelka
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 20.03.2013
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #1238 : 03-04-2013, 17:16 »

Taką mam naturę, że lubię używać słów dziękuję, proszę i pozdrawiam. smile Mam nadzieję, ze to nikomu nie przeszkadza? Dziwne jest dla mnie ostrzeżenie z takiego powodu. Smutny Przyznaję, że nie wiem, gdzie się używa funkcji edytuj, szukam, ale nie mogę znaleźć. Gdybyś mi pomógł byłabym wdzięczna.

Sprawdź skrzynkę prywatnych wiadomości. //Kamil
« Ostatnia zmiana: 03-04-2013, 20:38 wysłane przez Whena » Zapisane
Bronco
Stały bywalec
***


Offline Offline

Wiadomości: 173

« Odpowiedz #1239 : 03-04-2013, 17:17 »

I mam do Was jeśli można pilne dla mnie pytanie. Byłam dziś w sklepie AGD chciałam zakupić jakiś porządny blender, bo ten który mam jest za słaby na twarde warzywa niestety, ale Pani w sklepie nie bardzo mogła coś polecić, pomyślałam, że Wy już macie doświadczenia w tym temcie. Mam też wyciskarkę do warzyw, ale ona oddzielą miąższ, a mi chodzi o taką maszynę, która poradzi sobie ze zmiksowaniem twardych warzyw - uwielbiam selera,kalarepe i takie tam. Co możecie mi polecić?. Magda
Ja kupiłem taki BLENDER. Szklany, niedrogi, mocny. W razie czego, części dostępne na stronie Eldomu. Dobry bo polski.

Zapisane
Strony: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 124   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!