Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 124   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 1550386 razy)
Daniel_K
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 31.04.2014
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #1560 : 17-05-2014, 20:55 »

Chodzi mi o to że tak to jakoś wygląda.
Jak wcześniej kląłem że znowu mnie katar bierze, tak teraz nic mnie nie bierze. I se myślę - kiedy mnie coś w końcu weźmie.
Jak np. robiłem głodówkę 12 dniową, to po 3 dniach już byłem rozwalony przez ropę na zatokach itp. Mowa o głodówce na samej wodzie. Miałem typowe oznaki oczyszczania z candidy opisane w książce J. Słoneckiego. Dopiero się kapnąłem że zaropiałe i posklejane oczy podczas snu to objaw oczyszczania z candidy, gdy czytałem książkę. Wtedy myślałem że to przez pył z pracy.
Poza tym ja już sporo czasu oczyszczałem organizm przed Biosłone smile
Więc nie wierzę że moje ciało jest tak słabe, że nie "ryzykuje" infekcji oczyszczającej.
Zapisane

"Gdy zbyt długo patrzysz w odchłań, odchłań zaczyna patrzeć w ciebie" - Fryderyk Nietsche
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #1561 : 18-05-2014, 11:20 »

Cytat
z 3 łyżek siemienia i po 1 łyżce słonia

Z kłami czy bez? Inni stosują wegetariańsko słonecznik i inne nasiona.
Zapisane

Daniel_K
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 31.04.2014
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #1562 : 18-05-2014, 11:51 »

Dziękuję za niezwykle pomocną uwagę, faktycznie, miałem dodawać wegetariański słonecznik a nie słonia... Ależ ja głupi.
Jeszcze jakąś mądra i niezwykle pomocna uwaga?

A tak serio to widzę że tu dużo ludzi lubi swoje frustracje dnia codziennego wyładowywać smile

I eureka! Dziś odkryłem że po jajkach swędzi mnie skóra na całym ciele.
Zapisane

"Gdy zbyt długo patrzysz w odchłań, odchłań zaczyna patrzeć w ciebie" - Fryderyk Nietsche
Kinia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14 luty 2014
Wiadomości: 88

« Odpowiedz #1563 : 18-05-2014, 12:36 »

12 dni na samej wodzie? Przecież taką głodówką mogłeś sobie straszną krzywdę zrobić. Raczej przytruć organizm, niż go oczyścić.
Ja też jestem ciągle głodna i w ogóle nie mam siły. Trzeba to przetrwać. smile
Myślę, że renowacja organizmu trochę zajmuje, a ponieważ robisz to małymi krokami-tak by nie wykończyć organizmu-to możesz nie czuć specjalnych zmian (może trochę później). Daj czas sobie i Twoim komórkom smile A jajka to chyba trzeba będzie odstawić na jakiś czas, jeśli szkodzą, a potem próbować ponownie.

Czy macie może jakieś fajne przepisy na czas II etapu? długo już trwa i nie mogę na niektóre dozwolone produkty patrzeć Smutny
Zapisane
Iza80
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 09.04.2014r.
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #1564 : 18-05-2014, 14:23 »

Mam pytanie dotyczące ziemniaków. Jestem w II etapie diety, więc można jeść ziemniaki gotowane w mundurkach lub pieczone. Często obiad mam podany (bo np. dopiero wracam do domu, a ziemniaki się już gotują) i zawsze są obrane. Kiedy słyszę pytanie "a co to za różnica? Nie przesadzaj!" to nie wiem, jak to klarownie wytłumaczyć. Efekt taki, że ziemniaków nie zjem, a "kucharka" niezadowolona.....I jeszcze kwestia frytek, dlaczego nie można ich sobie przyrządzić?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1565 : 18-05-2014, 15:37 »

Cytat
Często obiad mam podany (bo np. dopiero wracam do domu, a ziemniaki się już gotują) i zawsze są obrane. Kiedy słyszę pytanie "a co to za różnica? Nie przesadzaj!" to nie wiem, jak to klarownie wytłumaczyć. Efekt taki, że ziemniaków nie zjem, a "kucharka" niezadowolona.....
Iza80, poproś, by kucharka wrzucała do tych obranych, trzy ziemniaczki w mundurkach, jeśli tak bardzo chcesz zjeść.

Cytat
I jeszcze kwestia frytek, dlaczego nie można ich sobie przyrządzić?
"Innym, niezwykle szkodliwym daniem z ziemniaków są frytki. Są dwa powody, które decydują o ich szkodliwości. Po pierwsze, są smażone na oleju, który jako tłuszcz nienasycony, poddany działaniu wysokiej temperatury, utlenia się lawinowo. Po drugie, wysoka temperatura niszczy większość witamin i soli mineralnych. W rezultacie otrzymujemy produkt energetyczny pozbawiony wszystkich wartościowych substancji, w zamian za to nafaszerowany toksynami, głównie wolnymi rodnikami tlenowymi. Najlepszym wyjściem byłoby nie jeść frytek, ale wielu z nas bardzo je lubi, więc warto znaleźć jakiś kompromis. Nic się oczywiście strasznego nie stanie, jeśli od czasu do czasu zjemy sobie porcję frytek, ale najlepiej, jeśli są one usmażone na smalcu. Po wtóre, dobrze by było zrównoważyć je surówką, podobnie jak równoważymy mięso".
 - http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/zasady-zdrowego-odzywiania
Zapisane
Daniel_K
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 31.04.2014
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #1566 : 18-05-2014, 16:19 »

Dobrze i umiejętnie przeprowadzona głodówka to wersja turbo oczyszczania. Polecam książki G. Małachowa bo tam to jest fajnie opisane, podsumowanie i komentarze do podejść różnych "guru" głodówek, obiektywne i nie sugerujące nic.
A ja mam pytanie jeszcze co do ilości miodu dodawanego do KB, nie potrafię tego znaleźć ale z tego co pamiętam to się dodaję chyba jedna łyżkę stołową nie? Bo wiem że łatwo przegiąć z miodem i dlatego pytam.

A co do frytów to nie wiem po co komu taki wynalazek już chyba zdrowsze te skórki obrane smile Całe szczęście nie potrzebuję w ogóle ziemniaków, kaszy i innych "zapełniaczy". Po za tym i tak się niczym nie umiem najeść.
Zapisane

"Gdy zbyt długo patrzysz w odchłań, odchłań zaczyna patrzeć w ciebie" - Fryderyk Nietsche
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1567 : 18-05-2014, 16:21 »

Cytat
obecnie po zmianie żywienia na bardziej tłuste
Ości, a po co tak tłusto się odżywiasz?

Cytat
Dobrze mamusiu tylko się nie stresuj tak bo ci ciśnienie skoczy.
Po 2-3 tygodniach na Biosłone taka arogancja, wstyd.
Mamie też tak mówisz?
Zapisane
Daniel_K
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 31.04.2014
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #1568 : 18-05-2014, 16:29 »


Cytat
Dobrze mamusiu tylko się nie stresuj tak bo ci ciśnienie skoczy.
Po 2-3 tygodniach na Biosłone taka arogancja, wstyd.
Mamie też tak mówisz?
Nie widzę tu żadnej arogancji, a do mamy mówię nawet gorzej. Ale tylko niekiedy smile
Zapisane

"Gdy zbyt długo patrzysz w odchłań, odchłań zaczyna patrzeć w ciebie" - Fryderyk Nietsche
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #1569 : 18-05-2014, 16:53 »

A tak serio to widzę że tu dużo ludzi lubi swoje frustracje dnia codziennego wyładowywać smile

To jest apel o zdrowy rozsądek, nic więcej.
Zapisane

Iza80
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 09.04.2014r.
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #1570 : 18-05-2014, 17:05 »

Kozaczku, dziękuję za odpowiedź. Jednak nadal nie wiem, dlaczego w mundurku można, a bez niego nie. Muszę mieć jakiś argument, żeby nie wysłuchiwać, że wydziwiam. Co do frytek, to faktycznie, przecież czytałam o tym...czy Biosłone proponuje coś na galopującą sklerozę? msn-wink

Daniel K - nie ma się czym chwalić, że mamę źle traktujesz.....
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1571 : 18-05-2014, 17:21 »

A tak serio to widzę że tu dużo ludzi lubi swoje frustracje dnia codziennego wyładowywać smile
To prawda, ale czuwamy i przyjacielsko oraz pogodnie uspokajamy delikwentów.
Zapisane
Daniel_K
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 31.04.2014
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #1572 : 18-05-2014, 17:39 »

Ziemniak w mundurku zachowuje więcej swoich walorów dzięki skórce. To jest coś podobnego jak z jabłkiem, taki ziemniak ma mniejsze IG i nie puszcza tyle substancji odżywczych do gotowanej wody. To chyba najłagodniejsza wersja przygotowania ziemniaka.

A mnie się zaczynają dziać jakieś dziwne rzeczy. Dodatkowo do tych rewolucji jelitowych zaczyna mnie lekko mdlić.
« Ostatnia zmiana: 18-05-2014, 18:34 wysłane przez Agata » Zapisane

"Gdy zbyt długo patrzysz w odchłań, odchłań zaczyna patrzeć w ciebie" - Fryderyk Nietsche
Iza80
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 09.04.2014r.
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #1573 : 18-05-2014, 18:21 »

Dzięki, kombinowałam ze skrobią, ale to co napisałeś jest zupełnie logiczne. msn-wink Nie muszę oczywiście jeść codziennie ziemniaków, nawet nie zamierzam, ponieważ nigdy nie jadłam ich dużo. Ale kiedy produkty żywnościowe są ograniczone, to wraca się do różnych warzyw... Albo zaczyna jeść boczek! biggrin
« Ostatnia zmiana: 18-05-2014, 18:34 wysłane przez Agata » Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #1574 : 18-05-2014, 19:06 »

Cytat
obecnie po zmianie żywienia na bardziej tłuste
Ości, a po co tak tłusto się odżywiasz?
Staram się czerpać energię głównie z tłuszczów nasyconych i 'nie mieszać paliw' - jak to powiada (nielubiany tutaj) Kwaśniewski. Mi akurat to służy, daje sporo energii i poprawiło znacznie krążenie - zawsze miałem problem zimnych rąk i stop, teraz o nim zapomniałem.
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #1575 : 18-05-2014, 21:38 »

Osci, mogę Cię prosić o zamieszczenie swego przykładowego jadłospisu?
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #1576 : 18-05-2014, 22:11 »

Jadłospis - dzień pracujący:
- Śniadanie: Jajecznica: 6-7 jajek w tym trzy same żółtka, masło/smalec, słonina, boczek i cebula, herbata/kawa,
- W pracy (2 śniadanie): 2 jajka gotowane lub kawałek boczku wędzonego tłustego lub kawałek salcesonu, kawa (w biurze), herbata (w terenie),
- Obiad: zupa na żeberkach lub szpondrze wołowym z warzywami: pietruszka, seler, por, marchewka lub wątróbka wieprzowa z cebulą lub stek wołowy lub karkówka lub jak chce coś szybkiego to plasterki boczku usmażone z cebulą,
- Na dobranoc KB: nasiona + jabłko, banan i śmietanka (słodka) lub żółtko jajka i woda.
To taki jadłospis 'domowy' ale większość czasu spędzam w delegacjach i jadam po różnych zajazdach to staram się wybierać z menu: golonki, żeberka, wątróbki, karkówki + warzywa.
Zapisane
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #1577 : 19-05-2014, 10:52 »

Jadłospis na bogato. Jak dla mnie za ciężki, bo za dużo w nim białek, ale wiadomo, że każdy ma inne potrzeby.
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #1578 : 19-05-2014, 10:57 »

Jadłospis na bogato. Jak dla mnie za ciężki, bo za dużo w nim białek, ale wiadomo, że każdy ma inne potrzeby.
Wydaje mi się, że to ograniczanie do jednego białka to lekka przesada. U siebie nie stwierdzam, żeby takie wymieszanie mi szkodziło czy alergizowało. No może po śmietance wychodzi mi łupież ale czasem lubię coś na słodko.
Zapisane
Sztygar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #1579 : 19-05-2014, 12:18 »

Staram się czerpać energię głównie z tłuszczów nasyconych i 'nie mieszać paliw' - jak to powiada (nielubiany tutaj) Kwaśniewski.
Tu Jesteś w dużym błędzie, nie czytałeś dokładnie książek pana Józefa. Pan Józef pisze wyraźnie że wszelkie diety to łatanie dziur w zdrowiu, bez względu czy to dieta Kwaśniewskiego, Badnarczyk, Ducana, czy Baltazara Gąbki. Na Biosłone nie tyle ktoś nie lubi Kwaśniewskiego, co Biosłone nie promuje i nie reklamuje żadnej diety, ich twórców i bardzo dobrze, więc te pretensje są nie na miejscu. Jak ktoś jest zachwycony Kwaśniewskim to jest forum Kwaśniewskiego, jest Stowarzyszenie Optymalnych, ma duże pole do popisu i propagowania jego diety.
Ja też lubię tłusto sobie zjeść, boczek, karkówkę, sery, ale nie jestem na diecie Kwaśniewskiego, bo mam gdzieś jego proporcje.
Po drugie to się dziwię ktoś stosuje dietę Kwaśniewskiego i jeszcze pije miksturę. Przecież Kwaśniewski nie zaleca mikstury, pisze że jego dieta jest najlepsza i tylko to trzeba. Zatem jeżeli ktoś stosuje dietę Kwaśniewskiego, i pije miksturę, to sam się przyznaje że nie wierzy do końca Kwaśniewskiemu. To tak samo jakby ktoś pił miksturę, siedział na forum Kwaśniewskiego i miał pretensje że tam nie lubią  Słoneckiego.
W pewnym sensie Ciebie rozumiem, chcesz zapewne powiedzieć ludziom, aby nie bali się jeść tłusto i słusznie, ale jak będziesz do tego dodawał tego Kwaśniewskiego, to tylko ludzi odstraszysz.
Zapisane
Strony: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 124   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!