Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 119 120 [121] 122 123 124   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 1550085 razy)
Oja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #2400 : 05-12-2018, 08:51 »

Poziomek, Kalina dziękuję za odpowiedzi:)

Olej ssałam długi czas, nie czułam się jakoś lepiej, wrócę do tego i będę obserwować.

Ogólnie odżywiam się zdrowo, nie jem mięsa, nabiału, glutenu, przetworzonej żywności.
Robiłam kilka razy pełny post dr. Dąbrowskiej.
Chyba nie jestem bardzo zanieczyszczona;)

A jednak nie mam sporo nieprzyjemnych dolegliwości.

A koktajl błonnikowy? Można razem z miksturą?
Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #2401 : 05-12-2018, 11:29 »

Koktajl błonnikowy jak najbardziej możesz pić.
Proponuję, żebyś zaczęła jeść mięso.
Zapisane
Oja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #2402 : 05-12-2018, 13:42 »

Koktajl błonnikowy jak najbardziej możesz pić.
Proponuję, żebyś zaczęła jeść mięso.
ooo, a dlaczego?
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #2403 : 05-12-2018, 14:47 »

Koktajl błonnikowy jak najbardziej możesz pić.
Proponuję, żebyś zaczęła jeść mięso.
ooo, a dlaczego?

http://portal.bioslone.pl/odzywianie/zasady-zdrowego-odzywiania
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #2404 : 05-12-2018, 19:17 »

Cytat
ooo, a dlaczego?
Zapoznaj się dokładnie z Biosłone. Bo tu właśnie stawiamy na mięsko i nie tylko.
Zapisane
Brandusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 24.08.2018
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #2405 : 07-12-2018, 15:57 »

Czy możecie polecić jakieś zdrowe przekąski, które można wprowadzić w drugim etapie DP? Mam wrażenie, że mój organizm nie lubi takiej ilości warzyw ile mu zapodaje... Czy zamiast gotowanej kukurydzy można wafle kukurydziane? Ew coś, co mogę kupić w sklepie, gdy nie mam jak przygotować sobie jedzenia na cały dzień... Orzechy się u mnie średnio sprawdzają..
Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 79

« Odpowiedz #2406 : 08-12-2018, 14:52 »

Jak to będzie przekąska, a nie zastępnik któregoś z wartościowych posiłków, to nie ma przeciwskazań.
Dla mnie efekt wow jest jak podłużne wafle kukurydziane posmaruje zimnym masełkiem prosto z lodówki. Z kukurydzianych gotowców uwielbiam takie kręcone długie chrupki dla dzieci Tygryski.

Co jeszcze na przekąski:suszone śliwki, chipsy owocowe, warzywne, suszone mięso tzw. jerky, kabanosy. Nie smakują ci orzechy?
« Ostatnia zmiana: 08-12-2018, 15:07 wysłane przez Tachikoma » Zapisane
Brandusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 24.08.2018
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #2407 : 08-12-2018, 15:49 »

Zazwyczaj robię sobie pudełeczka, i jest ok. Ale niestety czasami jestem gdzieś w drodze i chciałabym kupić coś w sklepie i zazwyczaj wychodzę z pustymi rękami... Kabanosy mają zazwyczaj kiepski skład bardzo, z owoców w grę wchodzą tylko gruszki obecnie więc też ciężko.

Ale wafle kukurydziane to będzie mój ratunek:) A Orzechy lubię i to aż za bardzo. Kończy się połową paczki na raz a to już jest za dużo dla mojego żołądka więc staram się rzadko kupować.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #2408 : 08-12-2018, 17:47 »

Cytat
A Orzechy lubię i to aż za bardzo. Kończy się połową paczki na raz
Stosuj włoskie orzechy w łupinach, są bardziej wartościowe i przy piątym odechce Ci się łupania. A pięć sztuk to odpowiednia ilość na przekąskę.
Zapisane
Brandusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 24.08.2018
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #2409 : 09-12-2018, 20:22 »

W drugim etapie DP nie można niestety orzechów włoskich:(

A mogłabym się jeszcze zapytać, jaki będzie najlepszy zamiennik cukru? Nie chcę jeszcze do niego wracać (nie jem o od około 3 lat) a na Święta chciałabym cokolwiek mieć co przypominało by ciasto, żebym się nie skusiła na nic innego. Na forum nie znalazłam żadnych konkretnych informacji i cukru kokosowym. Co o nim sądzicie? A może jednak dosłodzić syropem klonowym polecanym dla alergików? Chciałam sobie zrobić kulki jaglane...
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2410 : 09-12-2018, 21:36 »

A co złego jest w sacharozie? Toć to jest najzdrowszy cukier.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Brandusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 24.08.2018
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #2411 : 09-12-2018, 22:28 »

Czyli można go w małych ilościach nawet przy zdiagnozowanej drożdżycy? Tak wiem, że w książce niby w drugim etapie można go wprowadzić, jednak po tak długiej przerwie mam jakieś zahamowania od środka... Będę potem myśleć czy już się grzybek najadł. A walczę już 3 lata i dojść do ładu ze sobą nie mogę. Od sierpnia dopiero z Bioslone i mam nadzieję, że w końcu jakoś powolutku się uda. Moim problemem był zawsze brak umiaru w jedzeniu cukru. Łatwiej było mi się go pozbyć zupełnie niż ograniczyć..
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2412 : 10-12-2018, 00:05 »

Problem w tym, że cukier to nie tylko to słodkie w cukierniczce.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Brandusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 24.08.2018
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #2413 : 10-12-2018, 23:50 »

Wiem, że cukier to nie tylko to co w cukiernicze..Owoce mam bardzo ograniczone, obecnie od czasu do czasu gruszka, i troche banana do KB. Węgle też staram się jeść z umiarem:)

Czy miał ktoś z was chwile zwątpienia, czy to wszystko idzie w dobrym kierunku? Po zrobieniu badań na alergie pokarmowe, wystarczył jakiś miesiąc, żeby cera odżyła, trądzik praktycznie ustąpił, przebarwienia prawie zniknęły... Później były wakacje, gdzie wpadło trochę rzeczy zakazanych. Skończyło się wielkimi bąblami na policzku. Poźniej KB i nieszczęsna dynia robiły mi masakre na twarzy. Teraz niby już to ogarnąłam, od czasu do czasu coś wyskoczy, ale nie chce się wcale goić. Przebarwienia i rany nie chcą się goić mimo, że obok DP trzymam się badań na alergie pokarmowe, które mi pomogły.

Włosy za to znów zaczęły wypadać garściami, no tak było o tym wspomniane w książce. Ale to tego stan paznokci tragiczny mimo że kiedyś były zawsze ładne. Znów poleciał mi wzrok, a niby wszyscy piszą tu o jego poprawie. Skóra głowy się łuszczy, mimo, że jakiś czas sytuacja była opanowana. No i do tego niegojąca się swędzonąca, sucha plama na dłoni utrzymuje się już więcej niż miesiąc... A i co najgorsze jem, jem i jem i dalej bym jadła. I rzadko mam wrażenie, że się najadłam, bądź czasami jest ono na bardzo krótko. Aż zaczęło mi ciałka przybywać.

Czy to jest normalne, czy mam szukać znów jakiś alergenów, które mi tak szkodzą i powodują te wszystkie uporczywe dolegliwości skórne? Już nawet cytrynę z MO odstawiłam jakieś 2 tyg temu i na początku myślałam, że jest jakaś poprawa, ale niestety na krótko. Wiem, każdy organizm jest inny, ale uczucie zwątpienia chyba jest dla mnie najgorsze bo już od dłuższego czasu walczę o zdrowie.

Po nowym roku zamierzam zmienić oliwę na olej lniany, trochę przeciągnęłam pierwszy etap, żeby w czasie egzaminów a potem krótkich wakacji nie dopadły mnie żadne nieprzyjemne dolegliwości..
Czy olej lniany może uczulać? Ostatnio mam na niego dużą ochotę, więc może to znak, że najwyższa pora go odstawić?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #2414 : 11-12-2018, 10:15 »

W trakcie procesów oczyszczania, szczególnie na początku drogi biosłonejskiej, wiele osób ma podobne wątpliwości. Duży apetyt jest związany z uzupełnianiem niedoborów, lub z potrzebą wytworzenia tkanki tłuszczowej, która potrzebna jest organizmowi do ponownego, bezpiecznego zapakowania toksyn, których z jakiegoś powodu nie zdołałaś usunąć z organizmu. Nie widzę ile masz lat, ale nawet jeśli niedużo, to musiałaś nazbierać sporo toksyn, więc teraz uzbrój się w cierpliwość, bo pozbycie się ich musi trochę potrwać. Zadbaj, żeby nie było żadnych "wąskich gardeł" w postaci przeciążonej i niewydolnej wątroby i nerek. Jedz prosto, odpoczywaj, zmiany na skórze możesz łagodzić aloesem, żyworódką itp. Będzie dobrze. Życzę powodzenia! smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #2415 : 11-12-2018, 10:16 »

Jak zaczniesz jeść mięso to będzie ci się łatwiej najeść. Objawy są normalne i typowe, nie widzę nic niepokojącego.
Zapisane
Skorupion
*


Online Online

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #2416 : 11-12-2018, 11:45 »

Cytat
Czy miał ktoś z was chwile zwątpienia, czy to wszystko idzie w dobrym kierunku?

Ja mam pewność, że całe życie idzie w złym kierunku hehehe.
Natomiast czas na poprawę pod wpływem BPP to raczej lata niż miesiące. Jesteś na samym początku drogi. Sprawdź tarczycę łącznie z przeciwciałami.
Zapisane
Brandusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 24.08.2018
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #2417 : 11-12-2018, 18:08 »

Cytat
Zadbaj, żeby nie było żadnych "wąskich gardeł" w postaci przeciążonej i niewydolnej wątroby i nerek.
Co mogę zrobić w tym kierunku? Obecnie do KB dodaje ostropest jedynie. Jakoś jeszcze mogę wspomóc te dwa narządy?

 
Cytat
Duży apetyt jest związany z uzupełnianiem niedoborów, lub z potrzebą wytworzenia tkanki tłuszczowej, która potrzebna jest organizmowi do ponownego, bezpiecznego zapakowania toksyn, których z jakiegoś powodu nie zdołałaś usunąć z organizmu
Ostatnio mocno schudłam, więc może coś z tym jest, chociaż wolałabym nad tym bardziej panować...

Cytat
Jak zaczniesz jeść mięso to będzie ci się łatwiej najeść
Mięso jem codziennie, i o ile w posiłku jest mięso to racja, bardziej się najadam ale jakoś trudno mi przychodzi jedzenie mięsa 3 razy dziennie...
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #2418 : 17-12-2018, 22:57 »

Cytat
Zadbaj, żeby nie było żadnych "wąskich gardeł" w postaci przeciążonej i niewydolnej wątroby i nerek.
Co mogę zrobić w tym kierunku? Obecnie do KB dodaje ostropest jedynie. Jakoś jeszcze mogę wspomóc te dwa narządy?


Możesz zwracać uwagę na pietruszkę w zupie, zioła żółciopędne, posty, np. GBG itd. W nowej książce Pana Józefa jest opisana tzw. wątrobianka.

 
« Ostatnia zmiana: 20-12-2018, 18:18 wysłane przez Skorupion » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #2419 : 18-12-2018, 12:57 »

Napiszcie coś o tej wątrobiance, bo zżera mnie ciekawość a książki na razie nie ma w sklepie Biosłone.
Zapisane
Strony: 1 ... 119 120 [121] 122 123 124   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!