Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamiast antyperspirantów  (Przeczytany 250625 razy)
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #100 : 07-02-2012, 08:46 »

Czytałam Klaro, ale mam obawy, że taki dezodorant będzie klejący i może sobie go zrobię, ale jak będzie cieplej. Czy on się nie klei i nie zostawia śladów na tkaninach? Ogólnie czytałam o twoich propozycjach różnych kosmetyków robionych w domu, ale jakoś ciężko mi się zabrać za takie domowe wytwarzanie msn-wink Chyba do tego trzeba dojrzeć i mieć czas aby zgromadzić wszystkie składniki i potem to wymieszać. (Myślałam o twoich propozycjach szamponów, ale boje się, ze umycie nimi bardzo długich włosów może być problematyczne. Boję się o problem z nałożeniem tego na włosy, że trzeba będzie dużo tej mieszanki i do tego na koniec nie rozczesze włosów, które będą splatane na amen.)
Na razie zaryzykowałam na zimę ten Crystal Clear z Rossmana, ale w sprayu, a nie w kulce.
Jak wypróbuję to dam znać czy działa.

Jasne, żeby tak się zabawiać to trzeba czuć tego bluesa, w przeciwnym razie nie ma co brać się za to. Nic na siłę. smile

Dezodorant nie klei się. Moim zdaniem jest bardziej suchy na skórze niż dezodoranty kulkowe Vichy, które wcześniej używałam.
Jeśli założysz obcisłą bluzkę to oczywiście zostanie ślad w okolicy pach ale zmywa się bez problemów (soda).
Zapisane

Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #101 : 08-02-2012, 11:15 »

Klaro, przymierzam się do zrobienia dezodorantu z twego przepisu, dzięki Tobie namierzyłam olej kokosowy
http://olejkokosowy.zdrowylink.pl/olej-kokosowy-ktc, a teraz szukam olejków eterycznych, tyle że chciałabym z jednego sklepu. Co myślisz o tym?
http://www.helfy.pl/olejek-pod-prysznic-roza-cytrynowa-antydepresyjny
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #102 : 08-02-2012, 12:00 »


Może być. Czeskie produkty są dobrej jakości.

Olejek zapachowy należy dodawać po kilka kropel i próbować, jak efekt jest niezadowalający to dodawać ale uważać, żeby, w sumie, nie przearomatyzować (aromat będzie wyczuwalny dopiero w kontakcie produktu z ciałem, pod wpływem temperatury ciała) dlatego trzeba próbować od małych dawek aromatu.
Zapisane

Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #103 : 09-02-2012, 11:35 »

Dzięki, Klaro. Zastanawiam się tylko, dlaczego piszą że to jest olejek pod prysznic? Może on jest jakoś rozcieńczany?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #104 : 09-02-2012, 11:50 »

Jest napisane w składzie, że jest to mix różnych olejów roślinnych z dodatkiem kompozycji zapachowej. Dlatego nie zaszkodzi Ci. Za 7 zł można spróbować, jeśli idzie o zapach dezodorantu. Gdyby Cię to nie zadowoliło, to idź do apteki, zielarni i kup sobie olejek aromatyczny o ulubionym zapachu, z firmy Pollena Aroma - dr Beta, lub  z firmy Avicenna. To są sprawdzone, rzetelne firmy, znane od lat. Można je także kupić w sklepach ze zdrową żywnością na dziale kosmetyków naturalnych.
« Ostatnia zmiana: 09-02-2012, 13:57 wysłane przez Solan » Zapisane

Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #105 : 09-02-2012, 11:53 »

Chyba faktycznie kupię w tradycyjnym sklepie, bo ten czeski produkt będzie dostępny dopiero w połowie marca Smutny
Zapisane
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #106 : 16-02-2012, 12:19 »

Ja zacząłem stosowac ten Ammonium alum- kryształ, początkowo nieufnie, ale wczoraj po intensywnym odśnieżaniu mocno się spociłem i muszę przyznać, że działa! Do tej pory używałem jakieś Nivea w kulce, ale raz, że był mało skuteczny, to dwa - wsiąkał w ubrania i po kilku miesiącach koszulki miały niespieralne ślady pod pachami.
A ten kryształ nie pozostawia nic.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #107 : 27-07-2012, 18:08 »

Klaro27, produkt z posta 86 jest fenomenalny! Dezodorant własnej roboty sprawdza się w upały znakomicie. Zastanawiam się tylko jak często go stosujesz. Ja używam codziennie, czasem 2x i nie czuję ani trochę zapachu potu (jednak pot występuje, nie jest blokowany). Nie wiem tylko czy olejek kokosowy, który jest jednym ze składników, nie zatyka na dłuższą metę porów (to jednak taka konsystencja "zatykająca").
Jest o niebo skuteczniejszy od polecanej w tym wątku mgiełki ziołowej, więc rekomenduję z pełną odpowiedzialnością smile Dzięki, Klaro smile
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #108 : 27-07-2012, 18:42 »

Skoro występuje pocenie to znaczy, że pasta nie zatyka porów. Robiłam też ten dezodorant w wersji z olejem jojoba - jest równie dobry choć o nieco rzadszej konsystencji ale to, jak dla mnie, jest akurat plus bo łatwiej go rozprowadzić. smile
Zapisane

Bartuslbn
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 7.09.2012r.
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #109 : 06-09-2012, 20:06 »

Ja od kilku miesięcy używam tego "specyfiku":
http://www.aloelife.pl/aloesowy-dezodorant-w-sztyfcie-aloe-evershield-p-40.html
W wakacje sprawdził się, odkąd go używam nie mam problemów z poceniem się.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #110 : 07-09-2012, 07:33 »

Ja od kilku miesięcy używam tego "specyfiku":
http://www.aloelife.pl/aloesowy-dezodorant-w-sztyfcie-aloe-evershield-p-40.html
W wakacje sprawdził się, odkąd go używam nie mam problemów z poceniem się.

Bartuś, jak to, nie pocisz się? Wyjaśnij to.
Czy możesz podać skład wg INCI (powinien być na opakowaniu). W przedstawionej ulotce jest mowa o głównych składnikach (?).

Główne składniki:
Naturalnie stabilizowany miąższ Aloe vera (4,4%), glikol propylenowy, woda dejonizowana, stearynian sodowy, triklozan, substancja zapachowa.


I tu nie podoba mi się: triclosan, sterarynian sodowy, glikol propylenowy, substancja zapachowa.
Zapisane

Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #111 : 07-09-2012, 08:09 »

Klara27 nie zauważyłaś, że w tematach "kosmetycznych" sporo jest osób z ilością postów 1 lub 2, które podsyłaja i zachwalają konkretny specyfik podając bezpośredni link do konkretnego sklepu?
A ta konkretna firma Forever Living jakoś zawsze kojarzyła mi się z naciąganiem ludzi na super drogie, super hiper preparaty.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #112 : 07-09-2012, 08:24 »

Klara27 nie zauważyłaś, że w tematach "kosmetycznych" sporo jest osób z ilością postów 1 lub 2, które podsyłaja i zachwalają konkretny specyfik podając bezpośredni link do konkretnego sklepu?
A ta konkretna firma Forever Living jakoś zawsze kojarzyła mi się z naciąganiem ludzi na super drogie, super hiper preparaty.

Możesz mieć rację, ale ja staram się walczyć na argumenty a nie na słowa. smile
Zapisane

Bartuslbn
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 7.09.2012r.
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #113 : 07-09-2012, 14:02 »

Klara27 nie zauważyłaś, że w tematach "kosmetycznych" sporo jest osób z ilością postów 1 lub 2, które podsyłaja i zachwalają konkretny specyfik podając bezpośredni link do konkretnego sklepu?
A ta konkretna firma Forever Living jakoś zawsze kojarzyła mi się z naciąganiem ludzi na super drogie, super hiper preparaty.

Możesz mieć rację, ale ja staram się walczyć na argumenty a nie na słowa. smile

Jestem nowy na tym forum i ja nie namawiam nikogo do kupna tego. Przypadkiem trafiłem na ten temat i chciałem Wam napisać o tym dezodorancie. Używam go już kilka miesięcy i jestem z niego zadowolony, nie pocę się. Owszem, preparaty firmy Forever Living są dość drogie i częściowo zgadzam się z Tobą Marooned, że może to być naciąganie ludzi. Ja używam z tej firmy tylko tego dezodorantu, bo polecił mi go jeden z moich znajomych, a na temat samej firmy się nie wypowiem, bo po prostu jej nie znam. I nie chcę żebyście myśleli, że jestem dystrybutorem/przedstawicielem Forever Living, nie mam z tą firmą nic wspólnego. To są moje pierwsze posty na tym forum, a będzie ich na pewno więcej.

Klara27, szczerze przyznam, że nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy na tego typu tematy, więc za bardzo nie powalcze msn-wink Wcześniej nie zwracałem zbytnio uwagi na składniki zawarte w tym dezodorancie. Właśnie wyczytałem troszkę o triclosanie w innym temacie na tym forum i dopiero sobie uświadomiłem co to za substancja, wcześniej nie miałem o niej pojęcia. A na opakowaniu jest podany ten sam skład co na stronie, którą wysłałem wcześniej. Gdzieś miałem ulotkę i może tam jest napisane coś więcej o składnikach tego dezodorantu, jak ją znajdę to napisze.

Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #114 : 07-09-2012, 17:02 »

Nie tylko triclosan nie jest dobry, inne składnik też ale najgorsze jest to, że, jak piszesz, nie pocisz się. Pocenie się jest ważne dla organizmu. Jak poczytasz więcej to sam to zrozumiesz... smile
Zapisane

Bartuslbn
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 7.09.2012r.
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #115 : 07-09-2012, 17:20 »

Tzn. może źle się trochę zrozumieliśmy. Ogólnie pocić to  pocę się, a miałem na myśli to, że po użyciu tego preparatu moje pachy są suche. Czytam dalej, jestem w trakcie lektury i ciągle dowiaduję się wielu ciekawych rzeczy.
Zapisane
Misia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.02.2007
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #116 : 08-09-2012, 12:20 »

Ja tego dezodorantu używam już ok 4 lat. Jestem zadowolona - pocę się, ale nie czuć tego zapachu potu. Nie wiem czy dobrze myślę, ale wolę już ten dezodorant niż wszechobecne dezodoranty.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #117 : 08-09-2012, 16:12 »

Nie zamierzam oceniać tego dezodorantu. Jednak nie mogę nie przypomnieć, że jego składniki są szkodliwe dla zdrowia, bez względu na to czy on jest oceniany przez użytkowników jako atrakcyjny czy nie.
Choćby taki triclosan:
http://kopalniawiedzy.pl/triclosan-mydlo-miesnie-serce,16430
Zapisane

Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #118 : 08-09-2012, 16:15 »

Też go używam, w sumie to dezodorantów nigdy nie używam jedynie czasem jak na jakieś tam spotkanie jadę - ładnie pachnie. Dla ludzi mających problemy z poceniem najlepszy będzie kryształ ałunu.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #119 : 19-10-2012, 12:13 »

Mam pytanie odnośnie dezodorantu Klary. Klaro czy zamiast oleju kokosowego lub jojoba, można użyć innego np. słonecznikowego? Czy to już taka sprawdzona wersja?
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!