Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamiast antyperspirantów  (Przeczytany 250632 razy)
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #120 : 19-10-2012, 12:20 »

Olej kokosowy i jojoba mają takie właściwości, że nie ulegają jełczeniu. Olej słonecznikowy jest nietrwały w tym względzie więc takie podłoże spowoduje, że dezodorant zamieni się w odorant msn-wink 
Można dobierać tu inne oleje roślinne ale muszą one mieć właściwości, o których pisałam. W najprostszy sposób poznajemy je po tym, że nie trzeba ich przechowywać w lodówce.
Zapisane

Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #121 : 19-10-2012, 12:26 »

Szkoda. Szukałam w okolicy, ale nie ma. Zamówię przez internet. Już od jakiegoś czasu nie używam antyperspirantów, ale chyba wchodzę w "średni wiek" i zaczynam się mocniej pocić. Stosowałam ałun, ale on mi się nie sprawdza. Stosowałam od jakiegoś czasu różne metody od cytryny, sody, ale to wszystko nie za bardzo działa. Wczoraj dopiero weszłam w ten wątek, bo do tej pory szukałam sama takich zdrowych produktów i zobaczyłam, że tutaj jest kilka ciekawych rzeczy. Chcę połączyć ze 2, 3 olejki i zobaczyć jak będzie pachnieć. Czy ta mąka kukurydziana może być ze zmielonych chrupek, czy muszę kupić specjalną?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #122 : 19-10-2012, 14:29 »

Czy dobrze rozumiesz działanie tego dezodorantu? Nadal będziesz pocić się i tu nic się nie zmieni. Za sprawą sody, która nie dopuszcza do rozwoju bakterii, nie będzie tylko przykrego zapachu.
Pocenie się jest ważne dla zdrowia i nie należy go blokować. Jeśli, na przykład z racji pracy, nie możesz sobie pozwolić na żaden taki dyskomfort, a pocenie się jest wzmożone to zastosuj polecane tutaj przez inne panie, częste osuszanie pach za pomocą chusteczek.

Jeśli ma być mąka (skrobia kukurydziana) to nie ma co kombinować z chrupkami bo to nie to samo. Można próbować z mąką ziemniaczaną bo tu chodzi o zagęszczenie pasty (ja tego nie próbowałam).
Przecież mąka kukurydziana zawsze przyda się w domu.
Zapisane

Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #123 : 01-11-2012, 18:45 »

Tak Klaro, wiem, że chodzi o dezodorant a nie antyperspirant, czyli będę się ładnie pocić. Zrobiłam w końcu ten dezodorant. Zapach piękny, ale za dużo olejków zmieszałam.
Wcześniej używałam sody po umyciu oraz kropelki oleju rozcierałam w ręce i dawałam na pachy, ale Twoje wersja jest zdecydowanie wygodniejsza.
Bardzo dziękuję za ten przepis.
Teraz zima, więc antyperspirantów potrzebuję rzadziej, więc na pewno będę z niego na co dzień korzystać. Dla córki też jest super, bo ona na antyperspiranty jest za młoda, a ten wydaje się, że będzie dla niej dobry. Teraz zrobię mgiełkę.

 Myślę, aby nacierać się też olejkiem kokosowym, który został z dezodorantu, gdyż pięknie pachnie i parę kropelek olejku pomarańczowego i cud - miód. Będzie taki pięknie pachnący balsam.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #124 : 01-11-2012, 19:34 »

Teraz zrobię mgiełkę.
Tak, teraz mgiełka będzie bardzo dobra. Zrobić i często przemywać spocone miejsca w ciągu dnia.

Cytat
Myślę, aby nacierać się też olejkiem kokosowym, który został z dezodorantu, gdyż pięknie pachnie i parę kropelek olejku pomarańczowego i cud - miód. Będzie taki pięknie pachnący balsam.

Pomysł bardzo dobry. smile Pamiętaj, że najlepiej oleje stosować na jeszcze wilgotne po umyciu ciało. Wtedy każdy olej rozprowadza się bez problemów.
Zapisane

Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #125 : 05-11-2012, 11:34 »

No muszę ten dezodorant bardzo pochwalić za dobre działanie, a Ciebie Klaro za przepis. :-)

Użyłam go w stresującej sytuacji i obawiałam się, że może jednak zapach potu będzie się przez niego przebijał, a tu niespodzianka. Nic nie czuć. Rewelacja.
Idealne dla nastolatek, zdecydowanie nie chciałam dać dziecku antyperspirantu. Jestem pod wrażeniem tego naturalnego dezodorantu.
Zapisane
Bart-ender
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03.2010
Skąd: Kujawy
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #126 : 05-06-2013, 09:47 »

Podam Wam przepis na wypróbowany przeze mnie dezodorant własnej roboty. Używałam go przez całe lato i sprawdził się świetnie w największe upały. Nie blokuje wydzielania potu lecz skutecznie usuwa niemiły zapach.

2 łyżki sody oczyszczonej,
2 łyżki mączki kukurydzianej,
4 łyżki oleju kokosowego (roztopić w kąpieli wodnej), można dać zamiennie olej jojoba,
20 kropli ulubionego olejku eterycznego
..


K'lara, potwiedzam działanie tego "antyperspirantu". Rewelacja.
Zapisane

Ci, którzy wiedzą najmniej, są najbardziej posłuszni.
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #127 : 05-06-2013, 11:55 »

Podobne działanie ma AŁUN - naturalny antyperspirant. Sam w sobie nie ma zapachu ale niweluje zapach potu. Używam od kilku tygodni.
Zapisane

Bart-ender
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03.2010
Skąd: Kujawy
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #128 : 05-06-2013, 12:44 »

A gdzie go można kupić?
Zapisane

Ci, którzy wiedzą najmniej, są najbardziej posłuszni.
Bart-ender
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03.2010
Skąd: Kujawy
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #129 : 07-06-2013, 06:52 »

OK, już znalazłem go w sklepie ROSSMANN.
Kosztuje ok 25zł i wygląda tak:
Zapisane

Ci, którzy wiedzą najmniej, są najbardziej posłuszni.
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #130 : 07-06-2013, 09:45 »

Ten Crystal u mnie się nie sprawdził.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #131 : 07-06-2013, 10:40 »

A gdzie go można kupić?

Ja kupiłam na Allegro. Tanie bardzo to jest. Z opisu wynika, że ma wystarczyć na rok i wygląda na to, że wystarczy, bo go nie ubywa. Na początku trochę dziwne jest używanie tego. Trzeba mocno zmoczyć a nie zwilżyć jak widnieje na opakowaniu.
Zapisane

Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #132 : 07-06-2013, 14:58 »

Ja używam tego, bardzo dobrze się sprawdza. Do nabycia w Rossmannie.
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Kasha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Skąd: Zagłębie
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #133 : 07-06-2013, 16:37 »

Przybiegłam do tego wątku by podzielić się swoimi doświadczeniami.
Od lat strasznie się pocę bezzapachowo, myślę, że u mnie jest to z nerwów.
Jak tylko się ubiorę to zaraz jestem mokra Smutny. Nic nie pomagało, kryształ Super Deo zupełnie nic nie pomagał, używałam też naturalnego dezodorantu aloesowego z Forevera, ale też marny skutek.
Ostatnio robię sobie dezodorant i przetrwałam z nim całą zimę, wiosna teraz była deszczowa, więc nie wiem jak będzie się latem sprawował przy tych koszmarnych upałach.

1 łyżka skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej
1 łyżka sody oczyszczonej
1 łyżka oliwy z oliwek
2-4 krople ulubionego olejku (ja zrobiłam mieszankę: 2 krople geranium, 1 kropla olejku  z drzewa herbacianego, 1 kropla olejku pichtowego).


Całość połączyć łyżeczką w kolejności podawanych składników.
Przy skłonnościach do podrażnień można zmniejszyć ilość sody oczyszczonej.
Jeśli masa jest płynna dodać więcej skrobi.


Używalność jest nieco kłopotliwa bo paluchem trzeba wydobywać, włazi pod paznokcie i troszkę ciężko się rozsmarowuje - ale nic to, ważne że jest sucho smile.
Czekam na lato z testami czy nie popłynę msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 07-06-2013, 20:42 wysłane przez Whena » Zapisane

Fanatyczka z gniazda sekty Różańskiej ;-)
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #134 : 07-06-2013, 18:02 »

Ten przepis Kasha już jest, tylko zamiast oliwy jest olej kokosowy. msn-wink
A co do skuteczności, to dla mnie lepszy od Ałunu.
Ja mocno się nie pocę, ale Ałun jest nijaki, chyba cytryna lepiej by się sprawdziła.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #135 : 07-06-2013, 20:40 »

Ja używam tego, bardzo dobrze się sprawdza. Do nabycia w Rossmannie.
Ja też to kupiłam i u mnie kompletnie się nie sprawdza.
Za to bardzo sobie chwalę ten kryształ ałunu: http://www.mydlarnia.info/krysztal-alunu-120g-cat-230-id-854.aspx
Kupiłam rok temu i używamy razem z mężem i w dalszym ciągu go mamy i jesteśmy zadowoleni.
« Ostatnia zmiana: 08-06-2013, 14:19 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #136 : 07-06-2013, 23:24 »

Od lat strasznie się pocę bezzapachowo...
Czekam na lato z testami czy nie popłynę msn-wink.
Nie chcę Cię rozczarować, ale antyperspirant nie powoduje zmniejszenia wydzielania potu. Chyba, że te wynalazki zatykające pory, ale to nie jest nic dobrego. Antyperspirant ma przeciwdziałać rozmnażaniu się bakterii a co za tym idzie nie dopuszczać do przykrego zapachu. Moim zdaniem zmniejszenie potliwości może nastąpić dopiero wtedy, gdy zaczniesz stosować ZZO. http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22891.0 
« Ostatnia zmiana: 16-06-2013, 12:54 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #137 : 25-11-2014, 13:17 »

Ja stosuję domowy dezodorant, gotowy w minutę, no i tani.
Przepis: jedna część chlorku magnezu (czda) + jedna część wody demineralizowanej + olejek/olejki eteryczne.
Dla ułatwienia smaruję się pędzlem. Przy okazji uzupełniam magnez (przynajmniej mam taką nadzieję msn-wink)
Trzeba tylko uważać ze stosowaniem zaraz po goleniu (może zapiec).
Zastanawiam się, po przeczytaniu tego wątku, nad zastąpieniem wody demi sokiem z aloesu.
Chętnie wypróbuję również dezodorant wg przepisu Klary.
Zapisane
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #138 : 16-10-2015, 11:10 »

Ja używam tego od pół roku http://www.cosdlazdrowia.pl/kosmetyki/deo-krysztal60g/produkt-260

Nie wiem co to za minerał, ale działa, nawet jak byłam chora to pot nie śmierdział, a wydalają się wtedy toksyny w dużej ilości.
Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #139 : 16-10-2015, 12:20 »

Wygląda jak ałun. I pewnie nim jest.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!