Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 12:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Jedzenie może leczyć"  (Przeczytany 92807 razy)
Iza38K
« Odpowiedz #80 : 31-01-2011, 16:49 »

[Są okresy, gdy nie trenuję. Rzeczywiście nie czuję się wtedy dobrze. Czegoś mi brakuje.
Weź jednak pod uwagę, że uprawiam sport amatorsko i proporcjonalnie do wieku. O tej porze roku w zasadzie głównie pływam (średnio 5-6 razy w tygodniu przez godzinę). Wczoraj córka namówiła mnie po basenie na spinning. Było świetnie (dużo potu, szybka jazda). Potem jeszcze biegałem trochę po taśmie. Nic mnie dzisiaj nie boli, samopoczucie bardzo dobre (ilu panów w moim wieku mogłoby to powiedzieć?). Dzisiaj dzień przerwy.
Mocniej trenuję tylko przed zawodami (dbam wtedy o regenerację).

W tej chwili przyjmuję tylko jukkę (po odstawieniu Detoxu) + proszek Auera podczas treningu.
To jednak jest w pewnym sensie gospodarka rabunkowa dla organizmu.
Wiesz Tomku. Ja oglądam z synem w TV tylko filmy przyrodnicze. Ostatnio oglądaliśmy film o życiu niedźwiedzi polarnych i o gepardach. Wiesz co mnie uderzyło w tych filmach? Zwierzęta są bardzo inteligentne jeśli chodzi o wydatkowanie energii. Wszystko u nich jest takie ergonomiczne. One nie jedzą na zapas i nie wykonują zbędnych wydatków energii. Myślę, że my ludzie coś po drodze zgubliśmy.
« Ostatnia zmiana: 31-01-2011, 17:21 wysłane przez Iza38K » Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #81 : 31-01-2011, 17:01 »

Wiem, już mi to wyjaśniano: moje komórki szybciej umierają wskutek uprawiania sportu. Ponieważ apoptoza to samobójstwo komórki, więc - uprawiając sport - jestem samobójcą. Na szczęście spożywam jukkę i proszek Auera, które utrzymują mnie przy życiu. Jak przestanę - to umrę.
Proste jak drut.

Re: niedźwiedzie
Sugerujesz sen zimowy? Rozejrzę się za jakąś jamą.

Re: gepardy
Gepard może biec tak długo aż ciepłota jego ciała nie osiągnie granicznej wartości (chyba 41,5 st.C, jeżeli dobrze pamiętam). Potem musi się zatrzymać. Jego możliwości termoregulacji są bardzo ograniczone. Człowiek (zaopatrzony w wodę) może biec znacznie dłużej.

Re: One nie jedzą na zapas
Owszem, niektóre jedzą na zapas. Choćby wspomniane niedźwiedzie, wielbłądy, pingwiny i zapewne wiele innych.

Re: Myślę, że my ludzie coś po drodze zgubliśmy.
Większość ludzi siedzi przed TV i oszczędza energię. Ludzkość przetrwa, ma duże zapasy energii.
« Ostatnia zmiana: 31-01-2011, 17:56 wysłane przez Tomasz Dangel » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #82 : 31-01-2011, 17:04 »

Cytat
A uczciwy to nie może manipulować faktami?

Jeżeli manipuluje faktami świadomie - nie można twierdzić, że jest uczciwy. To sprzeczność.

A co według Pana znaczy manipulacja faktami? Bo co to są fakty, to Pan chyba wie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #83 : 31-01-2011, 17:21 »

Cytat
A co według Pana znaczy manipulacja faktami?

1/ Niepodawanie do wiadomości faktu lub istotnych informacji dotyczących kontekstu.
2/ Komentarz pomniejszający lub zwiększający znaczenie faktu.
3/ Tendencyjny dobór faktów.
4/ Sugerowanie oceny faktu.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #84 : 31-01-2011, 17:30 »

ad. 1. A kto decyduje, czy i jaki fakt jest istotny?
ad. 2 i 3. Odchodzi Pan od tematu, wręcz wije się jak piskorz, a to uniemożliwia rzeczową dyskusję. Nie mówimy tutaj o komentarzach ani ocenach, tylko o manipulacji faktami.
ad. 4. A jaki inny może być dobór faktów, jeśli nie tendencyjny? Podać link i - czytajcie sobie sami?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #85 : 31-01-2011, 17:42 »

O tym decydują: świadek, sprawozdawca, szef redakcji, historyk, pisarz, naukowiec, publicysta, cenzor, oficer służb specjalnych, specjalista PR, polityk...
Komentarz i sugerowanie oceny są bardzo istotnymi metodami manipulacji faktami (nie podałem źródła, żeby Pana nie irytować).
Znam ludzi, którzy przedstawiają fakty w sposób wiarygodny (np. pielęgniarki w moim hospicjum).

Ja się nie wiję, tylko odpowiadam na Pańskie pytania.
Jeżeli spodziewa się Pan innych odpowiedzi, to proszę mi je przesyłać mailem, a ja będę je tu wstawiać.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #86 : 31-01-2011, 17:46 »

To jest definicja medycyny, którą ja uprawiam:
Pediatryczna domowa opieka paliatywna polega na zapewnieniu, w miejscu zamieszkania pacjenta, czynnej i całościowej opieki dzieciom z chorobami nieuleczalnymi, obarczonymi wysokim ryzykiem przedwczesnej śmierci. Ma na celu ochronę godności dziecka, poprawę jakości jego życia oraz ochronę przed uporczywą terapią i działaniami jatrogennymi. Obejmuje leczenie objawowe oraz wsparcie psychologiczne, socjalne i duchowe.
Choćby tutaj. Czy napisał Pan, skąd się te dzieci "rekrutują"? Czy już się takie urodziły, czy może zadławiły się tabletką, albo został uszkodzony mózg jako pp, albo jakoś inaczej były leczone? Pominął Pan ten fakt, bo uznał go za nieistotny, ale fakt jest faktem...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #87 : 31-01-2011, 17:50 »

O tym decydują: świadek, sprawozdawca, szef redakcji, historyk, pisarz, naukowiec, publicysta, cenzor, oficer służb specjalnych, specjalista PR, polityk...
Tu Pan dobrze uchwycił istotę rzeczy. Dlatego właśnie zostałem zmuszony do założenia wydawnictwa, by móc samodzielnie manipulować faktami i publikować te, które uznam za istotne, a pomijać te nieistotne. Publikując u innego wydawcy, takiej możliwości nie miałem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #88 : 31-01-2011, 17:51 »

Cytat
Czy napisał Pan, skąd się te dzieci "rekrutują"? Czy już się takie urodziły, czy może zadławiły się tabletką, albo został uszkodzony mózg jako pp, albo jakoś inaczej były leczone? Pominął Pan ten fakt, bo uznał go za nieistotny, ale fakt jest faktem...

OK, skoro Pan sobie życzy:

   Kwalifikacja dziecka do domowej opieki paliatywnej

Lekarz, który definitywnie zakończył leczenie nieuleczalnie chorego dziecka w szpitalu i wypisuje je do domu, ma obowiązek:
1.   Przekazania informacji o możliwościach leczenia przez hospicjum domowe dla dzieci .
2.   Wystawienia skierowania do hospicjum domowego , jeżeli rodzice i ewentualnie dziecko tego sobie życzą.
W przeciwnym razie lekarz narusza prawo pacjenta do opieki paliatywno-hospicyjnej , uniemożliwiając lub ograniczając w poważnym stopniu dostęp świadczeniobiorców do świadczeń opieki zdrowotnej.

Kryteria przyjmowania pacjentów do hospicjum domowego dla dzieci:
1.   Pediatryczna domowa opieka paliatywna sprawowana jest po spełnieniu następujących warunków wstępnych łącznie:
1.1.   choroba jest nieuleczalna i obarczona wysokim ryzykiem przedwczesnej śmierci; w wypadku chorób, które nie mają charakteru postępującego, podstawą kwalifikacji jest indywidualna analiza potrzeb dziecka i rodziny przeprowadzona przez lekarza kierującego i lekarza hospicjum;
1.2.   rodzice lub opiekunowie, dziecko, o którym mowa w art. 32 ust. 5 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty, oraz lekarz kierujący są zgodni, że w najlepszym interesie dziecka będzie odstąpienie od leczenia w szpitalu i rozpoczęcie opieki paliatywnej w domu; opinia dziecka, które nie ukończyło 16 lat, powinna być wzięta pod uwagę;
1.3.   lekarz hospicjum domowego stwierdza, że dziecko wymaga leczenia objawowego ;
1.4.   rodzice lub opiekunowie są w stanie sprawować całodobową opiekę nad dzieckiem w domu;
1.5.   rodzina ma miejsce zamieszkania w rejonie działania hospicjum domowego, a warunki mieszkaniowe spełniają podstawowe wymagania sanitarne i techniczne;
1.6.   skierowanie do hospicjum domowego wystawia lekarz ze szpitala, w którym dziecko było leczone, lub lekarz pierwszego kontaktu; skierowanie powinno zawierać rozpoznanie i stwierdzenie, że choroba jest nieuleczalna i zakończono postępowanie mające na celu przedłużanie życia;
1.7.   rodzice lub opiekunowie oraz dziecko, o którym mowa w art. 32 ust. 5 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty, wyrażają zgodę na leczenie przez hospicjum domowe, zobowiązują się do wykonywania zleceń lekarza hospicjum oraz akceptują, że pracownicy hospicjum nie będą stosowali metod mających na celu przedłużanie życia, określonych w załączniku nr 2 do ww. projektu rozporządzenia.
2.   W razie wątpliwości dotyczących kwalifikacji dziecka do pediatrycznej domowej opieki paliatywnej należy uzyskać opinię konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pediatrii.
3.   Decyzja o odstąpieniu od resuscytacji może być podjęta przez szpitalne konsylium lekarskie przed wypisaniem dziecka ze szpitala w wypadkach o jednoznacznie złym rokowaniu.
4.   Chorobami, które w razie wystąpienia wysokiego ryzyka przedwczesnej śmierci, mogą kwalifikować do pediatrycznej domowej opieki paliatywnej, są w szczególności:
4.1.   Choroby nowotworowe:
a) guzy lite;
b) nowotwory układu krwiotwórczego.
4.2.   Choroby nienowotworowe:
a) choroby spowodowane czynnikiem zakaźnym i ich następstwa:
-   choroba wywołana przez wirus HIV (AIDS),
-   powikłania encefalopatii pozakaźnych o ciężkim przebiegu,
-   ciężkie powikłania bakteryjnych zapaleń opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu,
-   choroby spowodowane wirusami powolnymi,
-   zespoły powstałe wskutek zakażeń wewnątrzmacicznych;
b)   uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego spowodowane niedotlenieniem, krwotokami, zakrzepicą żylną, urazami lub zatruciami:
-   uraz porodowy
-   niedotlenienie wewnątrzmaciczne
-   zamartwica urodzeniowa
-   dziecięce porażenie mózgowe,
-   encefalopatie pourazowe,
-   encefalopatie niedokrwienne,
-   encefalopatie toksyczne;
c) choroby metaboliczne:
-   genetycznie uwarunkowane zaburzenia przemiany aminokwasów,
-   genetycznie uwarunkowane zaburzenia przemiany puryn,
-   genetycznie uwarunkowane zaburzenia przemiany lipidów,
-   genetycznie uwarunkowane zaburzenia przemiany węglowodanów,
-   genetycznie uwarunkowane zaburzenia przemiany metali,
-   choroby peroksyzomalne,
-   choroby lizosomalne,
-   mukopolisacharydozy;
d) choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego (genetycznie uwarunkowane i nieznanej etiologii) oraz demielinizacyjne:
-   stwardnienie zanikowe boczne,
-   postępujące zwyrodnienie istoty szarej mózgu,
-   dziecięca dystrofia neuroaksonalna,
-   zwyrodnienie gąbczaste,
-   choroby mitochondrialne;
e) genetycznie uwarunkowane choroby nerwowo-mięśniowe:
-   dystrofie mięśniowe,
-   dystrofie miotoniczne,
-   rdzeniowy zanik mięśni;
f) choroby uwarunkowane genetycznie o postępującym charakterze przebiegające z wydatnym skróceniem okresu przeżycia:
-   mukowiscydoza,
-   stwardnienie guzowate i inne fakomatozy,
-   wady szkieletowe, niektóre dysplazje kostne możliwe do stwierdzenia u noworodków,
-   choroby tkanki łącznej;
g) aberracje chromosomowe:
-   zespół Edwardsa (trisomia 18),
-   zespól Pataua (trisomia 13),
-   zespół Downa (postaci ze złożonymi wadami, zwłaszcza serca);
h) zespoły ciężkich złożonych wad wrodzonych i powikłania ich przebiegu:
-   wady serca,
-   wady cewy nerwowej,
-   powikłane wodogłowie;
i) nabyte zespoły przebiegające z krańcową niewydolnością narządową:
-   niewydolność wątroby w stanie schyłkowym,
-   schyłkowa niewydolność nerek towarzysząca innym wadom wrodzonym;
-   przewlekła niewydolność oddechowa lub krążeniowo-oddechowa w schorzeniach innych niż wymienione powyżej, w tym dysplazja oskrzelowo-płucna;
  j) choroby o różnorodnej etiologii, w tym kardiomiopatie.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #89 : 31-01-2011, 17:53 »

Cytat
Tu Pan dobrze uchwycił istotę rzeczy.
Dziękuję za dobre słowo. Widzi Pan, że się staram, ale nie zawsze wyczuwam co powinienem napisać, żeby spełnić Pańskie oczekiwania.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #90 : 31-01-2011, 17:54 »

Lekarz, który definitywnie zakończył leczenie nieuleczalnie chorego dziecka
Dobry dowcip.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #91 : 31-01-2011, 17:56 »

Cytat
Tu Pan dobrze uchwycił istotę rzeczy.
Dziękuję za dobre słowo. Widzi Pan, że się staram, ale nie zawsze wyczuwam co powinienem napisać, żeby spełnić Pańskie oczekiwania.
Wystarczy pisać do rzeczy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #92 : 31-01-2011, 18:06 »

Cytat
Wystarczy pisać do rzeczy.
Czyli "ad rem", a nie "ad personam".
Już ten postulat tutaj zgłaszałem. Nie wszyscy jednak wzięli go sobie do serca.
Staram się do rzeczy (+ didaskalia, które mam nadzieję zostaną mi wybaczone).
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #93 : 31-01-2011, 18:13 »

Czyli "ad rem", a nie "ad personam".
Już ten postulat tutaj zgłaszałem. Nie wszyscy jednak wzięli go sobie do serca.
Skoro podaje się siebie jako przykład, to trzeba liczyć się z tym, że może on być zanegowany. Określenie tego jako argumentum ad personam jest nadużyciem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #94 : 31-01-2011, 18:30 »

Cytat
Skoro podaje się siebie jako przykład, to trzeba liczyć się z tym, że może on być zanegowany. Określenie tego jako argumentum ad personam jest nadużyciem.

OK, przyjmuję zasady gry (tzn. będę tolerował takie uwagi, ale nie będę odwzajemniał się w ten sposób).
Chodziło mi tylko o zbyt prostackie insynuacje pod moim adresem (kwestia smaku); te kuriozalne są nawet zabawne.
Będę protestował tylko od czasu do czasu, żeby nie podejrzewał mnie Pan o konformizm.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #95 : 31-01-2011, 18:33 »

Lekarz, który definitywnie zakończył leczenie nieuleczalnie chorego dziecka
Dobry dowcip.
Napisałem, że to dobry dowcip - zakończyć leczenie nieuleczalnie chorego. Dla pełności obrazu wartowałoby wyjaśnić, jak się w ogóle takie leczenie rozpoczyna. I to właśnie jest manipulacja faktami - mówić o zakończeniu, pomijając rozpoczęcie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #96 : 31-01-2011, 18:36 »

OK, przyjmuję zasady gry
Nie wiem, w co Pan gra. My nie gramy. Naszym celem jest propagowanie wiedzy o zdrowiu. Żadne gierki nas nie interesują.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #97 : 31-01-2011, 18:53 »

Cytat
Napisałem, że to dobry dowcip - zakończyć leczenie nieuleczalnie chorego. Dla pełności obrazu wartowałoby wyjaśnić, jak się w ogóle takie leczenie rozpoczyna. I to właśnie jest manipulacja faktami - mówić o zakończeniu, pomijając rozpoczęcie.

Objaśniam szczegółowo:

1/ "Lekarz, który definitywnie zakończył leczenie nieuleczalnie chorego dziecka..." wyrwał Pan z kontekstu. Dalsza część zdania brzmi" "...w szpitalu i wypisuje je do domu".
To nie dowcip. W 1994 wprowadziłem w Polsce nowy sposób lecznia tych dzieci w formie opieki paliatywnej w warunkach domowych. Warunkiem jej rozpoczęcia jest zakończenie leczenia dziecka w szpitalu. Chciałem żeby dzieci i rodzice mieli wybór między szpitalem a domem. Leczenie nie ulega zakończeniu, ponieważ jest kontynuowane w domu. Zmienia się cel leczenia: nie jest nim pzedłużanie życia, ale poprawa jakości życia dziecka i rodziny.

2/ Opieka paliatywna czasem rozpoczyna się w okresie prenatalnym, w przypadkach diagnozy wady letalnej (jeżeli rodzice wybiorą opcję pro-life). Druga możliwość: po wstępnych badaniach na oddziale neonatologii i stwierdzeniu wady letalnej. Trzecia możliwość: gdy zastosowane metody, mające na celu przedłużenie życia dziecka, powodują cierpienie, którego dziecko i rodzice nie mogą  zaakceptować. Czwarta możliwość: wystąpią poważne, nieodwracalne powikłania - np. poważne uszkodzenie mózgu. Piąta możliwość: choroba jest postępująca i osiąga fazę, kiedy lekarz, rodzice i dziecko dochodzą do wniosku, że lepiej odstąpić od leczenia przedłużającego życie na rzecz opieki paliatywnej.

To określenie, które Pan kwestionuje, odnosi się do powszechnie stosowanego w pediatrii leczenia przedłużającego życie (np. respirator, dializa, żywienie dożylne, itp.), a nie prób wyleczenia dziecka.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #98 : 31-01-2011, 18:56 »

Większość opinii wypowiadanych na tym Forum pod moim adresem to insynuacje spowodowane resentymentem wobec lekarzy. Nie bierz ich poważnie. Ja to rozumiem i znoszę cierpliwie. Twierdzenie, że lekarz nie może być zdrowy, jest tutaj nie do przyjęcia.

A ja dostrzegam tutaj dużą ambiwalencje, która jednak rzutuje na postrzeganie przez Pana rzeczywistości.
Ja na przykład nie wątpię, że postępuje Pan zgodnie z tym co twierdzi i nie mam wobec Pana jakichś resentymentów, które owszem przejawiam w stosunku do grupy zawodowej lekarzy. Co nie wynika z jakichś wydumanych pretensji, ale oparte jest niestety na siermiężnej rzeczywistości.  

W pewnym sensie muszę podziękować tym lekarzom, bo mam świadomość, że gdyby postępowali inaczej i leczyli mnie to bym skończył fatalnie. A dzięki temu, że sprawiają swoim postępowaniem że żywię do nich resentymenty to mogę brać pełną odpowiedzialność za swoje zdrowie. W tych czasach i warunkach jakich przyszło mi żyć to jest naprawdę dużo. Zresztą idzie mi to coraz lepiej i chociaż wiąże się z dużymi trudnościami to jednak przynosi słodkie owoce.
« Ostatnia zmiana: 31-01-2011, 19:00 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #99 : 31-01-2011, 18:58 »

Cytat
Nie wiem, w co Pan gra.
Chodziło mi o zasady "fair play". To taki idiom.

23.Zabrania się publikowania wypowiedzi sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami. W szczególności niedopuszczalne jest:
a.używanie nieparlamentarnego słownictwa,
b.obrażanie innych forumowiczów,
c.naruszanie etykiety,
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!