Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Jedzenie może leczyć"  (Przeczytany 92279 razy)
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #120 : 01-02-2011, 19:51 »

wszystkie badania medyczne są tendencyjne już w samym założeniu, nigdy bowiem nie mają one na celu odkrycia rzeczywistości, która jest rzeczywista, tylko kreowanie rzeczywistości, by była nierzeczywista, ale żeby rzeczywistą się wydała, bo to potwierdzają badania.
Przecież to jest oczywiste! Ja jestem przykładem badania się od wielu, wielu lat. Medycyna kreowała na mnie swoją rzeczywistość, nierzeczywistą zresztą, bo co innego potwierdzały badania i zapewniali lekarze, a mój organizm był nierzeczywisty wobec ich rzeczywistych badań. Ujmując krótko, w badaniach było coraz lepiej, a w rzeczywistości z moim organizmem coraz gorzej.

Cytat
lubię takie dyskusje, gdzie mam możliwość wytknięcia oponentowi błędów w rozumowaniu, i oczekuję tego samego od niego

Zdanie (2 wersje)
Cytat
Wszystkie badania medyczne, nawet najuczciwsze, mają taki sam cel - kreowanie nierzeczywistej rzeczywistości.
Cytat
wszystkie badania medyczne są tendencyjne już w samym założeniu, nigdy bowiem nie mają one na celu odkrycia rzeczywistości, która jest rzeczywista, tylko kreowanie rzeczywistości, by była nierzeczywista, ale żeby rzeczywistą się wydała, bo to potwierdzają badania
opiera się na niewiarygodnych przesłankach ponieważ:
1/ Nie ma możliwości zbadania zbioru "wszystkie badania medyczne".
2/ Nie ma możliwości podziału tego zbioru na kategorie: najuczciwsze, uczciwsze, uczciwe, itd.
3/ To nie Pan określa cel każdego z tych badań, ale autorzy.
4/ Przesłanka, że Pan zna cel wszystkich badań jest wysoce nieprawdopodobna.
5/ Przesłanka, że wszyscy autorzy mają ten sam cel (kreowanie "nierzeczywistej rzeczywistości"), który jest inny od celów zadeklarowanych w publikacjach ich badań, jest wysoce nieprawdopodobna i niemożliwa do zweryfikowania.
ad. 1. Po co zaraz badać cały zbiór. Wystarczy kilka badań, by mieć nierzeczywistą rzeczywistość. Te kilka badań niech posłuży za wszystkie. Wnioski są oczywiste.

ad. 2. Hola, hola! Przecież lekarze kłamią i mówią, że akurat te badania są najbardziej wiarygodne w domyśle uczciwe, czy też najuczciwsze. Włącz radio albo tv. Przecież to medycy wymyślili. Lekarze mówią o wiarygodności, uczciwości badań, a po latach mamy chore społeczeństwo dzięki wcześniejszym, uczciwym badaniom. No nie wytrzymam! My na Biosłone możemy właśnie tylko powtarzać ten wymysł medyczny "uczciwe badania". Taka jest ta "uczciwa" rzeczywistość.

ad. 4. Celem wszystkich badań medycznych oczywiście jest robienie pacjenta, a celem niektórych badań jest wykazanie, że owe badania robią pacjenta, czyż nie?

ad. 5. A może powyciągamy te publikacje o dietach cud, cudownych terapiach, preparatach, wynalazkach na raka itd. Wszystkie w oparciu o badania naukowe.

Reasumując, ww. zdania nie można zweryfikować, ergo nie można go nazwać ani hipotezą ani twierdzeniem.  

A mnie się udało zweryfikować na swoim własnym przykładzie. Czytaj wyżej.
« Ostatnia zmiana: 01-02-2011, 20:03 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #121 : 01-02-2011, 22:23 »

Cytat
Wszystkie badania medyczne, nawet najuczciwsze, mają taki sam cel - kreowanie nierzeczywistej rzeczywistości.
Cytat
wszystkie badania medyczne są tendencyjne już w samym założeniu, nigdy bowiem nie mają one na celu odkrycia rzeczywistości, która jest rzeczywista, tylko kreowanie rzeczywistości, by była nierzeczywista, ale żeby rzeczywistą się wydała, bo to potwierdzają badania
opiera się na niewiarygodnych przesłankach ponieważ:
1/ Nie ma możliwości zbadania zbioru "wszystkie badania medyczne".
2/ Nie ma możliwości podziału tego zbioru na kategorie: najuczciwsze, uczciwsze, uczciwe, itd.
3/ To nie Pan określa cel każdego z tych badań, ale autorzy.
4/ Przesłanka, że Pan zna cel wszystkich badań jest wysoce nieprawdopodobna.
5/ Przesłanka, że wszyscy autorzy mają ten sam cel (kreowanie "nierzeczywistej rzeczywistości"), który jest inny od celów zadeklarowanych w publikacjach ich badań, jest wysoce nieprawdopodobna i niemożliwa do zweryfikowania.
Reasumując, ww. zdania nie można zweryfikować, ergo nie można go nazwać ani hipotezą ani twierdzeniem.   
Oczywiście, że wychodzi z tego bełkot, a to tylko dlatego, że posługujemy się zbiorami. Pan się posługuje, chyba tylko po to, by użyć argumentu ad. 1. Dlatego rzuciłem propozycję, by zaprezentował nam Pan choć jedno badanie (medyczne czyli "naukowe") mające inny cel, niż oszukanie natury: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17363.0 Oczywiście powinno to być badanie, z którym Pan się zgadza i je akceptuje.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #122 : 02-02-2011, 11:21 »

Cytat
wszystkie badania medyczne są tendencyjne już w samym założeniu, nigdy bowiem nie mają one na celu odkrycia rzeczywistości, która jest rzeczywista, tylko kreowanie rzeczywistości, by była nierzeczywista, ale żeby rzeczywistą się wydała, bo to potwierdzają badania.

Przecież to jest oczywiste! Ja jestem przykładem badania się od wielu, wielu lat.

Darku, opinia p. Słoneckiego dotyczy badań publikowanych (uważanych przez autorów za naukowe), a nie badań lekarskich (jak w Twoim przypadku). Na marginesie, badania lekarskie (np. EKG, rtg, badania krwi, itd.) nie kreują "nierzeczywistej rzeczywistości". Krytykować można dopiero interpretację ich wyników i sensowność ich wykonywania. Jeżeli lekarze nie znają przyczyn wielu chorób, są skazani na wyciąganie nieprawidłowych wniosków. Dlatego te badania i terapie mają na celu leczenie objawów a nie przyczyn (przepraszam za truizm). Dlatego tak istotne znaczenie ma propgowanie wiedzy o przyczynach chorób.

Cytat
Przecież to jest oczywiste!
Oczywiste nie jest, ponieważ (jak wykazałem) opinii tej (tzn. p. Słoneckiego) nie można zweryfikować (oczywisty = nie budzący wątpliwości).

Cytat
Po co zaraz badać cały zbiór. Wystarczy kilka badań, by mieć nierzeczywistą rzeczywistość. Te kilka badań niech posłuży za wszystkie. Wnioski są oczywiste.
W takim razie lepiej użyć określenia "wybrane" lub "niektóre" zamiast "wszystkie" (takie uogólnienie jest niemożliwe do utrzymania). Jeżeli przewidujesz wynik, to nie są to "wnioski" ale hipoteza robocza, a ta nigdy nie jest oczywista.

Cytat
No nie wytrzymam! My na Biosłone możemy właśnie tylko powtarzać ten wymysł medyczny "uczciwe badania".
Darku, zwróć proszę uwagę, że określenia "wszystkie badania medyczne, nawet najuczciwsze" użył p. Słonecki. Ja, analizując jego wypowiedź, zwracam tylko uwagę, że nie można ze zbioru "wszystkie badania medyczne" wyodrębnić podzbioru "badana najuczciwsze".

Cytat
Celem wszystkich badań medycznych oczywiście jest robienie pacjenta, a celem niektórych badań jest wykazanie, że owe badania robią pacjenta, czyż nie?
Już wykazałem, że nie można zweryfikować opinii, jakoby wszystkie badania miały ten sam cel, w dodatku inny od deklarowanego przez autorów. Przyjęcie takiego poglądu oznaczałoby, że:
1/ Właściwy cel jest świadomie ukryty.
2a/ Istnieje niejawne porozumienie między wszystkimi autorami badań dotyczące wspólnego, niejawnego celu, albo
2b/ Wszyscy autorzy prac są przez kogoś sterowani (kontrolowani) i w ten sposób zmuszni do nieuczciwego działania.

Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #123 : 02-02-2011, 19:58 »

Na marginesie, badania lekarskie (np. EKG, rtg, badania krwi, itd.) nie kreują "nierzeczywistej rzeczywistości". Krytykować można dopiero interpretację ich wyników i sensowność ich wykonywania.
Skoro nie kreują "nierzeczywistej rzeczywistości", to czy kreują "rzeczywistą rzeczywistość"?

Co do krytyki interpretacji badań, to jest to kreowanie nierzeczywistej rzeczywistości właśnie poprzez interpretację ich wyników.

Jeżeli przewidujesz wynik, to nie są to "wnioski" ale hipoteza robocza, a ta nigdy nie jest oczywista.
Skoro wynik jest hipotezą roboczą, nie jest wnioskiem, to jednak na podstawie wyniku, hipotezy, wyciągamy wnioski trafne albo błędne. 

Już wykazałem, że nie można zweryfikować opinii, jakoby wszystkie badania miały ten sam cel, w dodatku inny od deklarowanego przez autorów. Przyjęcie takiego poglądu oznaczałoby, że:
1/ Właściwy cel jest świadomie ukryty.
2a/ Istnieje niejawne porozumienie między wszystkimi autorami badań dotyczące wspólnego, niejawnego celu, albo
2b/ Wszyscy autorzy prac są przez kogoś sterowani (kontrolowani) i w ten sposób zmuszni do nieuczciwego działania.
ad. 1. ad. 2a/ ad. 2b/ A czy tak nie jest w rzeczywistości?
« Ostatnia zmiana: 02-02-2011, 20:17 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #124 : 03-02-2011, 10:40 »

Wątek przeniesiony
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17363.0
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17363.20
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!