Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 09:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Badania - po co to to?  (Przeczytany 143134 razy)
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #180 : 26-06-2013, 19:55 »

Nagonią zdrowych, wypuszczą chorych. I pracę mają pewną, i biznes się kręci. Na taką akcję owieczek do strzyżenia nie zabraknie, to pewne:
- http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,NFZ-planuje-przeglad-zdrowia-Polakow-w-srednim-wieku,wid,15764048,wiadomosc.html?ticaid=110d5f
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #181 : 14-02-2014, 21:50 »

"Badania mammograficzne nie przynoszą pozytywnych rezultatów w zmniejszeniu liczby zgonów spowodowanych rakiem piersi - twierdzą naukowcy z Kanady. Takie kontrowersyjne wnioski wyciągnęli z trwających 25 lat badań".
"Artykuł odnosi się jeszcze do jednego problemu, często poruszanego w kanadyjskich mediach - nadmiernego diagnozowania. Według danych, z których korzystali autorzy, w grupie kobiet korzystających z mammografii ponad 100 kobiet zostało poddanych terapii, której nie potrzebowały (chirurgia, chemioterapia, radioterapia, terapia hormonalna), co oznacza, że na każde 424 kobiety poddające się badaniu u jednej diagnozowano raka piersi, który w ciągu życia danej pacjentki nigdy się nie rozwinął".

 - http://www.rmf24.pl/nauka/news-mammografia-nie-pomaga-w-walce-z-rakiem,nId,1106251
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #182 : 14-02-2014, 22:14 »

No właśnie, jakie można mieć zaufanie do tych wszystkich badań medycznych, na ile są one wiarygodne? Ja przynajmniej, do tego nie miałam kompletnie szczęścia - wyniki badań były zupełnie nieadekwatne do mojego stanu zdrowia.

Kilka lat temu - moja kuzynka poszła z mężem na badania neurologiczne do jakiegoś super psora. Psor stwierdził, że wyniki są tak dobre, że sam by takie chciał mieć. Mąż kuzynki zmarł po kilku dniach...

Moja teściowa, chora na Alzheimera kiedyś upadla w mieszkaniu i się nie podniosła, choć się nie połamała.

Zrobili jej wszelkie badania wzdłuż i wszerz włącznie z tomografem i orzekli, że wszystko jest ok. Teściowa zmarła zdrowo po kilku tygodniach...

 
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #183 : 07-03-2014, 18:29 »

"Wygląda na to, że po raz kolejny główni obrońcy przemysłu medycznego pozostaną w całkowitej negacji i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby przedkładać zyski ponad ludzkie zdrowie. Coroczna mammografia jest konwencjonalnie zalecaną strategią „profilaktyki” raka piersi. Jednakże naukowcy w coraz większym stopniu zgadzają się, że mammografia jest w najlepszym przypadku nieskuteczna, w najgorszym wręcz szkodliwa".

 - http://faktydlazdrowia.pl/mammografia-najdluzsze-i-najobszerniejsze-badanie-naukowe-nie-wykazuje-zadnych-korzysci-tej-metody-profilaktyki/

„Jedno z największych i najbardziej drobiazgowych badań nad mammografią, jakie kiedykolwiek przeprowadzono, z udziałem 90 000 kobiet, trwające ćwierć wieku, dodało nowe, poważne wątpliwości co do wartości badań przesiewowych dla kobiet w każdym wieku.

"Stwierdzono, że umieralność z powodu raka piersi oraz innych przyczyn była na takim samym poziomie u kobiet, które poddano mammografii, jak i u tych, które nie były jej poddane. Natomiast badanie przesiewowe okazało się szkodliwe: jeden na pięć nowotworów odkryty za pomocą mammografii i leczony, nie stanowił zagrożenia dla zdrowia kobiet i nie wymagał leczenia chemioterapią, za pomocą chirurgii i napromieniowania”.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!